Dvoboj iMac Intel i Power Mac G5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dvoboj iMac Intel i Power Mac G5


20.06.2006 | 04:14
Može li se novi iMac Intel core duo 2,0 GHZ komparirati sa Power Macom G5 DC 2,0 GHZ, kada se radi o performansama? Koliko su dobri novi procesori od Intela? Kopajući po internetu pronašao sam stare usporedne testove Power Maca G4 na 800MHZ i Intel Pentiuma na 1,5 GHZ. Power Mack, iako sa nižim radnim taktom, je tri puta bolje odrađivao video i poslove vezane za grafiku. Je li i sad G5 Dual Core na 2,0 GHZ bolji od Intela core duo na \"2,0 GHZ???? HVALA
20.06.2006 | 05:24
Pa i nema bas jednostavnog odgovora.
Sve zavisi koliko su same aplikacije dobro kodirane za intel.
U mom slucaju kombinacija iMac 1.83 coreduo+Ableton LIVE 5.2+Reason3.0.5 imaju performanse usporedive sa onim na 2.7GHz G5 !!!
Konvertiranje 2.5 satnog DVD-a u Divix traje 25 min.
20.06.2006 | 08:34
Da, Intel Core Duo 2.0 GHz je sasvim usporediv s Dual G5 2.0 GHz u svim novim aplikacijama koje su Intel native. G5 može pobjeći tek kada se radi o mega-aplikacijama koje puno rade s memorijom, pa 64-bita dođu do izražaja. Postoje čak testovi u kojima Core Duo šije G5.

Druga je stvar što postoje brže G5-ice na 2.7 GHz ili npr. Quad 2.5 model - tu consumer Intel strojevi još uvijek nisu sparing partneri starom teškašu. Taj dio će morati sačekati Intelov Woodcrest procesor.

No, prava \"kvaka 22\" je u onome \"Intel native\". Danas je Intel native tek nekolicina aplikacija - one koje dolaze uz stroj i od profi aplikacija tek FCS. Većina ostalog, pa čak i \"obične\" stvari kao Photoshop - nisu. O igrama da ne pričamo. Ukratko, za profi upotrebu stroja još minimalno godinu, a vjerojatnije dvije, je PPC bolji izbor - znaš točno na čemu si i siguran si da će sav softver raditi ok i punom brzinom.
20.06.2006 | 16:00
Neki dan sam imao priliku čačkati po motion 2 na quadu. Na quad je bio spojen 30 \" cinema. Reko... da vidim šta beba može... presentation 1080i prvi filmić iz contenta... play... radi savršeno, reko ok.. još 3-4 clipa i svaki sa drugačijim layer efectom, sve radi bezprijekorno. Ugodno sam se iznenadio mašinom, pošto se do sada nisam imao prilike susresti s istom. A po pitanju intela, tu se slažem s Davorom. Bar još godinu dana ništa, osim ako ne izbace desktop sa 4 duo core procesora kao prijelazno riješenje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 15 sati
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti
  • ZeljkoB: Moze se napraviti downgrade na iOS18.x ako nesto ne radi....
  • mbp2009: Nije problem staviti bankarstvo na betu, samo ako ne radi, onda mi se ne da do banke :D
  • big_mac: Jel radi pbz na 26 beta 7?
  • Riba: Mislim da ovdje mijesamo beta aplikacije sa trojancem.
  • dpasaric: Tako da o tome treba voditi računa kada se igra sa softverima još u razvoju.
  • dpasaric: Da se nešto slučajno dogodi sva odgovornost je na beta korisniku.
  • drlovric: Tako je moj prijatelj prije par godina crackiran password manager pa upao u probleme.
  • drlovric: Stavljati bankarstvo na beta aplikacije ne bih nazvao pametnom zivotnom strategijom :)
  • ZeljkoB: IOS26 dev Beta 6, ZABA, OTP, Revolut, Finax…. Sve radi od potencijalno problematičnih app
  • ZeljkoB: iOS26 public beta 2 - ZABA i OTP rade
  • ZoPaj: a Rolling Stonesi planiraju turneju 2026…
  • ZoPaj: RIP! odlaze legende …
  • Gjuroo: Počivala u miru...
  • smayoo: RIP Gabi Novak
  • VanjusOS: možda nije obrisano zbog "piratstva" već zbog toga što se u vikalici ne bi trebamo objašnjavati nego u temama?
  • drlovric: Svi gledamo nesot piratsko. Apsurd je pricati o tome. Ja Hajduku placam pretplatu i clanarinu, a kradem HDTV od 2e, jer ne postoji nacin da ga legalno kupim :)
  • Zdravac: Eto, malo analogije za kraj!
  • Zdravac: Ali ok, svaki privatnik u svome restoranu može svojevoljno određivati cijene, a na nama je opet volja hoćemo li ići u taj restoran ili ne.
  • Zdravac: Shvatite da NIJE ilegalno instalirati Kodi na AppleTV

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, Riba, rinma123, temeljnik, Anonimci (733)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.97 Seconds

Provided by iJoomla SEO