Bluetooth trzavice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Bluetooth trzavice


04.02.2016 | 11:26
Znam da je ovakva tema bila, ali nisam nikada našao pametno rješenje.
Dakle imam iMac Retina (prva verzija) i El Capitan te probleme sa bluetoothom.
Miš trza do granice neiskoristivost. Malo je bolja situacija kada nije na onoj ladici za tastaturu nego direkt uz kompjuter, ali i onda zatrza što za obradu fotografija i nije neka opcija.
Počeo sam koristiti žičani miš uz žičanu tastaturu pa sam nekako potisnuo taj problem. No nedavno sam kupio i Bluetooth slušalice koje također stalno prekidaju čim se malo pomakne glava. Nekada prekine i bez micanja glave i udaljavanja od kompa. Slušalice nisu problem jer sam ih upario sa iPhoneom i rade savršeno, ništa ne prekida i mogu se normalno kretati po stanu.
Bluetooth se ne kolje s ničim jer je tastatura žičana, na iPhoneu je uvijek isključen i nemam nikakv uređaj koji ga ima upaljenog. Nisu ni baterije u mišu niti slušalicama.
Uglavnom dosta iritantan problem koji onemogućuje normalan rad dosta skupoj opremi i volio bi ga nekako uklonit.
Hvala unaprijed.
04.02.2016 | 15:41
Makni mobitel od kompa. Makni WiFi router od kompa.
04.02.2016 | 19:36
A ako ni to ne pomogne, onda ti je bluetooth modul u kompu neispravan.
04.02.2016 | 19:55
Ne pomaže, ali mi je glupo da moram udaljavat mobitele i rutere od kompa od 22.000 kn

Evo jedan opširan post sa istim problemom ako nekom pomaže, meni nije.
Bluetooth
04.02.2016 | 20:25
Elem, servis onda. Točka.
04.02.2016 | 20:50
ico00 kaže:
Ne pomaže, ali mi je glupo da moram udaljavat mobitele i rutere od kompa od 22.000 kn

Evo jedan opširan post sa istim problemom ako nekom pomaže, meni nije.
Bluetooth



Jesi se probao kupati s MBP? Komp od 22.000kn i ne možeš s njime u kadu. Ako želiš komp koji je imun na elektromagnetsko zračenje. Tu pogledaj, ima i za kadu: www.kingoflaptops.com
04.02.2016 | 20:55
zabac kaže:
ico00 kaže:
Ne pomaže, ali mi je glupo da moram udaljavat mobitele i rutere od kompa od 22.000 kn

Evo jedan opširan post sa istim problemom ako nekom pomaže, meni nije.
Bluetooth



Jesi se probao kupati s MBP? Komp od 22.000kn i ne možeš s njime u kadu. Ako želiš komp koji je imun na elektromagnetsko zračenje. Tu pogledaj, ima i za kadu: www.kingoflaptops.com


Izjednačavaš normalan rad i potapanje kompa?! Uvijek požalim kaj pitam išta na forumima jer se uvijek nađe neki intelektualac. Ajde još ubaci ustaše i partizane pa smo mirni.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.02.2016 | 21:05
ico00 kaže:
Ne pomaže, ali mi je glupo da moram udaljavat mobitele i rutere od kompa od 22.000 kn

Evo jedan opširan post sa istim problemom ako nekom pomaže, meni nije.
Bluetooth


Kaze Smayoo, servis. Ja kazem da Smayoo ne cita s razumijevanjem, makar inace to radi.

Kazes da je tebi savjeti iz clanka nisu pomogli - zar su ti odbili popravak u servisu? Nisu promasli kvar?
04.02.2016 | 21:12
[quote="Dijete" post=148440]ico00 kaže:
Kaze Smayoo, servis. Ja kazem da Smayoo ne cita s razumijevanjem, makar inace to radi.

Kazes da je tebi savjeti iz clanka nisu pomogli - zar su ti odbili popravak u servisu? Nisu promasli kvar?


A kao da prvo provjerim slušalice, pa OS, kenj srać u biti pojma nemaju. Onda sam vidio ovaj članak gdje ni servis nije pomogao pa nekako nemam volje ostavljat komp jer sumnjam da će ga popravit. Nadam sam se da je neka opcija uključena/isključena pa da to zeza, ali još ju nisam našao. Probat ću slušalice spojiti na drugi stroj sa El Capitanom pa vidjet da li je do OS-a ili nešto hardverski kod mene.
04.02.2016 | 21:17
A jesi pokušao isključiti Handoff, kao što je navedeno u Update #5?
04.02.2016 | 21:27
Renzo kaže:
A jesi pokušao isključiti Handoff, kao što je navedeno u Update #5?


A jesam...na žalost ništa
05.02.2016 | 06:19
Nista ne izjednacavam. Ako pokraj kompa imas izvor elektromagnetskog zracenja, a mobitel to je, tada bez obzira na razlicite frekvencije rada, moze doci do smetnji.
Ja sam imao osti slucaj. Sad mob stoji okomito na stalku i vise se to ne dogadja.
Ovo sto predlazemo su besplatna rjesenja, naravno uvijek mozes u servis. Zasto trositi novce prije nego sto cujes sve savjete.
Sad mi je zao sto sam ista napisao. Kad ovako cujem, jasnije mi je zasto su ljudi egoisticni. Probas pomoci, a dobijes pljusku.
05.02.2016 | 07:25
Može biti da mi je negdje promaklo da si ga već nosio na servis, ali onda se nisi trebao dati otpraviti. Nema filozofije. Ako se ne radi o bliskom izvoru smetnje (pri čemu cijena kompa nije baš nikakva zaštita od tih smetnji, Žabac ti je dobro napisao), imaš neispravan bt modul u kompu ili otkinutu bt antenu ili tako nešto. Postoji softver kojim se to može dokazati ako se baš moraš dotle natezati sa servisom.

I, molim te, smanji nervozu. Tražio si pomoć, dobio si dobar savjet. Reci "hvala", ne otresaj se. Nije baš pristojno.
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.02.2016 | 07:41
smayoo kaže:
Može biti da mi je negdje promaklo da si ga već nosio na servis


Sry Smayoo, ja sam se samo zezo.. al bih u svakom slucaju ja inzistirao na servisu...
05.02.2016 | 07:41
zabac kaže:
Nista ne izjednacavam. Ako pokraj kompa imas izvor elektromagnetskog zracenja, a mobitel to je, tada bez obzira na razlicite frekvencije rada, moze doci do smetnji.
Ja sam imao osti slucaj. Sad mob stoji okomito na stalku i vise se to ne dogadja.
Ovo sto predlazemo su besplatna rjesenja, naravno uvijek mozes u servis. Zasto trositi novce prije nego sto cujes sve savjete.
Sad mi je zao sto sam ista napisao. Kad ovako cujem, jasnije mi je zasto su ljudi egoisticni. Probas pomoci, a dobijes pljusku.


Tvoj drugi komentar nema veze sa željom za pomoći nekome nego je da izvineš obično laprdanje, a moj odgovor nema nikakve veze s egoizmom. Zahvalan sam na pomoći i ako si dobro pročitao, probao sam napraviti stvari koje si preporučio i nisu urodile plodom, a dodatno sam samo komentirao da je glupo da dajemo toliko novaca za komp koji nije u stanju stajati pored uređaja koje svakodnevno koristimo. Ne očekujem ekstremno korištenje poput tvojeg ciničnog komentara o kupanju s laptopom nego da mi komp normalno radi ako je na stolu mobitel, a u blizini ruter. Ne znam kaj je nenormalno i egoistično u tome.
05.02.2016 | 07:53
smayoo kaže:
Može biti da mi je negdje promaklo da si ga već nosio na servis, ali onda se nisi trebao dati otpraviti. Nema filozofije. Ako se ne radi o bliskom izvoru smetnje (pri čemu cijena kompa nije baš nikakva zaštita od tih smetnji, Žabac ti je dobro napisao), imaš neispravan bt modul u kompu ili otkinutu bt antenu ili tako nešto. Postoji softver kojim se to može dokazati ako se baš moraš dotle natezati sa servisom.

I, molim te, smanji nervozu. Tražio si pomoć, dobio si dobar savjet. Reci "hvala", ne otresaj se. Nije baš pristojno.


Nije ti promaklo da sam ga nosio na servis, samo sam se prije probao savjetovat s njima jer mi se ne ostaje tjednima bez kompa zbog bluetootha, no svakako bi nekako htio rješiti problem. Ako je servis jedini način onda ću i to napraviti kada neću biti u gužvi.
Moram se i ovdje osvrnuti na ovo s cijenom kompa. Dakle vama je normalno kupiti praktički savršeni stroj kako ga reklamiraju za puno novaca koji ne radi u normalnim svakodnevnim uvjetima? Možda sam ja lud, ali ne očekujem to kad kupujem kompjuter. Kao da npr. kupim neki skupi ručni sat koji ne radi kad je npr. upaljen televizor. Ne očekuješ da će raditi kilometar pod vodom, ali valjda bi trebao raditi u kućnim uvjetima.

A nervoza se stvorila, nije došla po defaultu. Pročitaj prvi post gdje se unaprijed zahvaljujem, na normalne komentare dajem normalne odgovore, tako da hvala, ali ne trebaš mene učiti pristojnosti.
05.02.2016 | 08:08
Vidi ga... I dalje bi se svađao... Ajde idi lijepo na forum.hr, tamo ima uvijek puno onih koji bi se svađali. Držati router na manje od par metara ili mobitel na manje od 10-20
cm od kompa nisu normalni uvjeti. Pročitaj ono prvo poglavlje u uputama. Ono koje svi preskaču.
Bluetooth radi na 2.45GHz, wifi radi na istom tom pojasu, a 3G je vrlo blizu. Naravno da si smetaju. Komp ti nije skup zato što ima military grade zaštitu od elektromagnetnih smetnji, nego zato što je napunjen skupim hardverom, ima skupo aluminijsko kućište i odgriženu jabuku na poklopcu.

Ja imam non-retina MBP, već drugi, i bt miš mi radi savršeno. Ali wifi router nije nikad bliže od 5 m, a mobitel nikad ne stoji na istoj strani kompa gdje i miš.
05.02.2016 | 13:39
Da malo trolam temu jer je srodno

Ja imam Razer Orochi. Prekrasan mali mis, radi na BT. Nemam smetnje nikakve, a uvijek je na stolu iPhone i 2 iPada. Stvarno nisam primjetio da to ima ikakvog utjecaja u praksi.

Ono sto mene zeza kod tog misa je nenormalna potrosnja baterija. Kada kazem nenormalna, mislim ih moram puniti 2-3 puta tjedno. (2 Energizer AA 1.5v). Ide mi to na zivce, pa ga sada koristim na kabel.

Ima neko slicna iskustva? Koliko cesto vi punite svoje BT miseve?

Apple Magic Mouse nisam nikada koristio, tako da nemam neku referencu za usporediti. Stoji nov u ladici, jednostavno ga ne volim. Prenizak mi i cudan u ruci :/
05.02.2016 | 13:54
smayoo kaže:
Vidi ga... I dalje bi se svađao... Ajde idi lijepo na forum.hr, tamo ima uvijek puno onih koji bi se svađali. Držati router na manje od par metara ili mobitel na manje od 10-20
cm od kompa nisu normalni uvjeti. Pročitaj ono prvo poglavlje u uputama. Ono koje svi preskaču.
Bluetooth radi na 2.45GHz, wifi radi na istom tom pojasu, a 3G je vrlo blizu. Naravno da si smetaju. Komp ti nije skup zato što ima military grade zaštitu od elektromagnetnih smetnji, nego zato što je napunjen skupim hardverom, ima skupo aluminijsko kućište i odgriženu jabuku na poklopcu.

Ja imam non-retina MBP, već drugi, i bt miš mi radi savršeno. Ali wifi router nije nikad bliže od 5 m, a mobitel nikad ne stoji na istoj strani kompa gdje i miš.


Nemam se želju svađati nego rješiti problem. Na žalost nemam luksuz velikog stana i udaljavanja rutera par metara pa će morat ostati gdje je. Na starom iMacu je sve normalno radilo u istim uvjetima, e sad sam ja pokušao shvatiti da li je do hardwarea ili je OS u igri.
Probat ću prebaciti komp u drugu sobu i ugasiti ruter da vidim ima li učinka.
05.02.2016 | 14:00
drlovric kaže:
Da malo trolam temu jer je srodno

Ja imam Razer Orochi. Prekrasan mali mis, radi na BT. Nemam smetnje nikakve, a uvijek je na stolu iPhone i 2 iPada. Stvarno nisam primjetio da to ima ikakvog utjecaja u praksi.

Ono sto mene zeza kod tog misa je nenormalna potrosnja baterija. Kada kazem nenormalna, mislim ih moram puniti 2-3 puta tjedno. (2 Energizer AA 1.5v). Ide mi to na zivce, pa ga sada koristim na kabel.

Ima neko slicna iskustva? Koliko cesto vi punite svoje BT miseve?

Apple Magic Mouse nisam nikada koristio, tako da nemam neku referencu za usporediti. Stoji nov u ladici, jednostavno ga ne volim. Prenizak mi i cudan u ruci :/


Ako se ne varam on ime neki svoj dongle koji se upikne u USB pa možda zato radi normalno. I kod njega bi baterija trebala trajat jako jako dugo. Ja koristim Eneloop punjive baterije i traju par tjedana.
05.02.2016 | 14:09
Ne, ne. Ovaj je bas BT. Nisam htio te sa dongle, da mi ne ukrade jedan od dva USB porta
05.02.2016 | 14:12
drlovric kaže:
Ne, ne. Ovaj je bas BT. Nisam htio te sa dongle, da mi ne ukrade jedan od dva USB porta


Znam da sam negdje vidio za USB port..ovo je na službenim stranicama kao requirement "PC or Mac with a free USB port"
05.02.2016 | 14:35
Ovaj je moj:

www.razerzone.com/gaming-mice/razer-orochi

Izasao je eto u medjuvremenu novi model. Vise revizija. Evo vidim da se hvale sa 3 puta dulje vrijeme baterije od predhodnika. Znaci da su svjesni problema

Odlican je mali i brutalno dobar gejmerski mis. Njega koristim u svakodnevnom radu, nije mi Wacom nikada uspio zamijeniti pravi mis.
05.02.2016 | 15:51
Ja svoj magic mouse punim jednom tjedno, a tipkovnicu jednom mjesečno. Imam onaj apple set baterija s punjačem, 6 baterija i punjač.
05.02.2016 | 17:17
ico00 kaže:
zabac kaže:
Nista ne izjednacavam. Ako pokraj kompa imas izvor elektromagnetskog zracenja, a mobitel to je, tada bez obzira na razlicite frekvencije rada, moze doci do smetnji.
Ja sam imao osti slucaj. Sad mob stoji okomito na stalku i vise se to ne dogadja.
Ovo sto predlazemo su besplatna rjesenja, naravno uvijek mozes u servis. Zasto trositi novce prije nego sto cujes sve savjete.
Sad mi je zao sto sam ista napisao. Kad ovako cujem, jasnije mi je zasto su ljudi egoisticni. Probas pomoci, a dobijes pljusku.


Tvoj drugi komentar nema veze sa željom za pomoći nekome nego je da izvineš obično laprdanje, a moj odgovor nema nikakve veze s egoizmom. Zahvalan sam na pomoći i ako si dobro pročitao, probao sam napraviti stvari koje si preporučio i nisu urodile plodom, a dodatno sam samo komentirao da je glupo da dajemo toliko novaca za komp koji nije u stanju stajati pored uređaja koje svakodnevno koristimo. Ne očekujem ekstremno korištenje poput tvojeg ciničnog komentara o kupanju s laptopom nego da mi komp normalno radi ako je na stolu mobitel, a u blizini ruter. Ne znam kaj je nenormalno i egoistično u tome.


Oprosti, što je laprdam?
Gdje si isčitao egoizam?
Komentar ja malo ciničan (ono s kupanjem) ali nis bio prisiljen kupiti MAC, znao si cijenu. Trebao bi znati kako mobiteli zrače, pa makat po onom zvuku u zvučniku radija. Isto i WiFi Router zrači.
05.02.2016 | 18:09
ico00 kaže:
Na starom iMacu je sve normalno radilo u istim uvjetima, e sad sam ja pokušao shvatiti da li je do hardwarea ili je OS u igri.


Nema što OS biti u igri. Kako rekoh - ako odmicanje od wifi routera ne pomaže, onda servis. Točka.
05.02.2016 | 18:45
Po svemu sudeci je HW problem. Ili je sam modul ili BT antena ili kablic od antene ili mozda samo banalno npr. los kontakt konektora antene na modulu. U servisu te banalne probleme mogu vrlo brzo otkriti bez da ostavljas MBP (danima u servisu) samo se moras naruciti. Mogao si napisati kada se to pocelo desavati. Odmah nakon kupnje? Je li ti mozda MBP padao ili udaren (jer nekima na forumu je znao pasti sa drugog kata i nista).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 7 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO