Macbook air iz SAD-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook air iz SAD-a


10.05.2015 | 10:09
Bok ljudi, za par tjedana putujem u SAD, tocnije na Floridu i zanima me Macbook air. Koliko sam vidio, cijene su puuuno nize i isplati se kupiti laptop. Citao sam i dosta foruma u kojima su objasnjavali kupovinu, al dosta su stari postovi.. Stvar je u carini i prijenosu, mogu li samo raspakirati laptop, staviti ga u torbu i vratiti se u Hrvatsku? Odnosno da ga ne prijavljujem, ne placam carinu i ostalo... Mozete i dati prijedlog, kako sam student, vecinom mi treba za predavanja, prezentacije i slicno, a inace i uredujem slike, isplati li se uzimati jaci model ako vec imam iMac?
10.05.2015 | 10:21
Koliko sam ja vidio prije cca pola godine kad sam kupio Minija odande, cijene više nisu tako "PUUUNO" niže. Zapravo, cijene kao takve su niže samo nekoliko postotaka, razlika je samo u porezu.
Kolega mi je bio kupio u Apple Storeu u Alabami stari model Minija dan-dva nakon što su objavili nove modele. Prodali su mu entry model starog Minija po cijeni entry modela novog Minija, pa je to ispalo 20% jeftinije, ali inače, da su mu prodali po redovnoj cijeni, cijena bi, s plaćenim Alabama retail tax, ispala nešto sitno veća nego cijena bez PDV kod nas.

Dakle, "isplati se" kupiti Mac u Americi jedino ako ga misliš švercati na povratku, odnosno prijaviti kao osobnu prtljagu. Međutim, carinici nisu više tako neuki kao nekad pa znaju na licu mjesta na internetu po serijskom broju provjeriti datum kupovine. Nekom prođe, nekom ne. Čuo sam obje priče podjednako često u zadnjih godinu dana. Pa ti vidi...
10.05.2015 | 10:36
Bas sam jucer dosao iz USD. Na carini na Plesu nitko me nista nije pitao za prtljagu. Carina na Plesu nije bas zainteresirana za letove iz EU. Kada sam god letio iz EU, nikad me nisu zaustavili. Ali ako sam letio iz Sarajeva ili Podgorice, redovito zaustave.
10.05.2015 | 11:05
Moji kolege se s terena uvijek vraćaju preko nekog EU aerodroma ili preko Istanbula, a u pravilu se vraćaju iz USA, južne Amerike, s bliskog ili dalekog istoka. Carinici ih zaustave ili ne zaustave isključivo na temelju količine prtljage, bez obzira da li je avion sletio iz Münchena, Istanbula ili Londona.
10.05.2015 | 11:23
smayoo kaže:
Koliko sam ja vidio prije cca pola godine kad sam kupio Minija odande, cijene više nisu tako "PUUUNO" niže. Zapravo, cijene kao takve su niže samo nekoliko postotaka, razlika je samo u porezu.


Ma znam, ali vec imam dolara od prije, od prosle godine kad je 1USD bio manje od 6 kuna
10.05.2015 | 14:29
Hja, čuj... Onda bi pravi potez bio da si ih prodao za kune ili eure u trenutku kad je dolar bio preko 7. Al ajde...
Ugl, ako te svrbi lova u džepu, kupuj. Što se švercanja natrag tiče, više-manje sve smo ti napisali. Jedino sam zaboravio ovo:

Ako ti je zadnje slijetanje avionom izvan HR, ali unutar EU, to je mjesto gdje će te carina (možda) pregledati i gdje moraš prijaviti da nešto uvoziš. Znači, ali iz USA uz jedno-dva presijedanja doletiš u npr. Ljubljanu, Trst, Veneciju ili tako nešto, tamo je carina i prilika da prijaviš uvoz ili pokušaš šverc, a ne na ulazu u HR, jer na cestovnom ili željezničkom ulazu u HR imaš još samo schengensku kontrolu (dakle pograničnu policiju), a carine više nema.
U tom smislu, vodi računa, nisu u svim zemljama, odnosno na svim aerodromima jednako ležerni. Prema ovom što čujem, onima koji let završavaju na tršćanskom aerodromu se baš i ne isplati muljati jer svaki treći-četvrti *NE* bude pozvan na provjeru. Traže najprije vidjeti kartu. Ako je karta takva da dolaziš izvan EU, onda dalje...
10.05.2015 | 16:50
Raspakiraj laptop, stavi ga u osobnu prtljagu i velike su sanse da te niko nece nista niti pitati, vjeruj mi.

Ja sam cesto donosio dva laptopa, i dva iPada, i Wacom tablet, i dva iPhone (u rucnoj prtljazi) i nikada me nisu zezali, niti pravili probleme.

Za carinike je valjda podrazumijevano da svatko nosi privatni laptop i gadgete po svijetu, i ne prave probleme oko toga.

I meni je jako cudno kada procitam da cijene "vise i nisu tako razlicite, razlika je samo u PDV"

Razlike su BRUTALNE i isplati se itekako donositi Apple stvari iz USA. Kod nas je jednostavno preskupo :/
10.05.2015 | 16:52
Meni sranje jer nema naših slova.
10.05.2015 | 17:43
drlovric kaže:
Razlike su BRUTALNE i isplati se itekako donositi Apple stvari iz USA. Kod nas je jednostavno preskupo :/


Kako - BRUTALNE?

Evo ti, gledaj:
To je cijena u USA, BEZ IKAKVOG POREZA. Dakle na nju se još plaća retail tax, koji ovisi o saveznoj državi.
store.apple.com/us/buy-mac/mac-mini?prod...LL/A&step=config

A ovo je cijena u HR (neka, prva koju sam nasurfao, ne znam je li najniža ili najviša, ali sve su tu negdje):
webstore.store.com.hr/http%3A-webstorest...ee-mgen2rc-a/dp/5913

Dakle, u USA, ne računajući ikakav porez, $699 za srednji model Minija. U HR, za taj isti model 6.093,68 kn s uračunatim PDV.

Tečaj dolara na današnji dan 6,75. $699 = 4.718,25 Kn ekvivalentna američka cijena u kunama

Od HR cijene ako odbiješ porez 6.093,68 / 1,25 = 4.874,94 Kn hrvatska cijena bez PDV

Kolika je razlika? 156,69 Kn. Odnosno, u Americi je ovaj Mini (ne računajući porez) jeftiniji 3,2%.

Slovima - TRI ZAREZ DVA POSTO.

Čovjek ide na Floridu, tamo je porez na promet 6%. Dakle, uleti u neki apple store i plati (da na primjer kupuje ovaj Mini) $699 + 6% = $740,94 što po današnjem tečaju iznosi 5.001,35 Kn.

Dakle, cca 125 kn skuplje nego je u HR cijena bez PDV.

I onda, ako ga na aerodromu uhvate, ne računajući globu, platit će PDV i na tih 125 kn više pa će to ispasti 156,25 Kn više nego da je kupio taj isti Mac u HR. Ne računajući globu.

Cijene su NEKAD bile brutalno različite jer si mogao dopeljati Mac iz USA, platiti uredno PDV i da si i dalje 15% ispod cijene koja je bila kod nas. Sada... iskreno, ako se ne radi o nekom konkretnom trenutku kad dobiješ ekstra povoljnu akcijsku cijenu (kao što je meni uletjelo), ne kužim kome bi se više isplatilo to trapulanje.

Naravno, ti kupuješ na adresu vojne baze, bez poreza na promet i bez troškova dostave pa imaš tih par postotaka više. Ali to je i dalje par postotaka. Kakva, molim te, "brutalna" razlika...

Ako je netko već namjerio uštedjeti na način da se bavi švercom i poreznom prijevarom, neusporedivo mu je jednostavnije kod nas naći rođaka, susjeda, prijatelja... koji ima firmu pa kupiti Mac kod nas preko te firme i "uštedjeti" (čitaj: utajiti) taj isti PDV.
10.05.2015 | 18:05
A šta mi znači cijena bez PDVa u HR kad ga moram platiti?
10.05.2015 | 18:13
Pa moraš ga platiti i ako kupiš računalo u Americi pa ga uvezeš osobno u Hrvatsku. Druga je stvar to što se možda svjesno odlučiš počiniti poreznu utaju i ne prijaviti uvoz.

smayoo kaže:
Ako je netko već namjerio uštedjeti na način da se bavi švercom i poreznom prijevarom, neusporedivo mu je jednostavnije kod nas naći rođaka, susjeda, prijatelja... koji ima firmu pa kupiti Mac kod nas preko te firme i "uštedjeti" (čitaj: utajiti) taj isti PDV.
10.05.2015 | 18:16
Pa nađi si nekog tko će uzet na firmu, no kao što smayoo reče, onda si u sivoj zoni.
10.05.2015 | 18:19
Točno tako. Kako je do keša teško doći, siguran sam kako bi se našao poznanik koji mi oprao lovu bez da plati lipe.
10.05.2015 | 18:44
Hvala vam, ali tek sad ne znam sto da radim!

Da odgovorim zabcu, meni ne smetaju njihova slova
I, sto mislite, trebam li jacu konfiguraciju? Ja bih uzeo 8gb rama i to je to...
10.05.2015 | 18:54
Najdi nekoga poznatoga u Hrvatskoj neka ti preko firme kupi komp. Daš mu novac umanjen za PDV i to ti je to.
Što se tiće tipkovnice, nisu problem naša slova već i ostali znakovi koji nisu na svojim mjestima.
10.05.2015 | 19:04
sedamnaest kaže:
Hvala vam, ali tek sad ne znam sto da radim!


Kako ja to vidim, ti si već odlučio da ćeš počiniti poreznu utaju, zar ne? Sada si samo zbunjen jer ti nije palo na pamet da je "za iste pare" možeš počiniti i doma, ne moraš švercati iz Amerike. U tome je problem, je li tako?

Rješenje ti je jednostavno - među sebi vrlo bliskim osobama imaš nekog tko je vlasnik svoje firme, puno ti je jednostavnije kupiti Mac u Hrvatskoj, preko te firme, koštat će te par posto manje, nego da kupuješ u Floridi. I, kao bonus, još dobiješ na laptopu i HR tipkovnicu.

Da odgovorim zabcu, meni ne smetaju njihova slova


Je. Ne smetaju ni mojim studentima. Njima ne trebaju tipke na slova s kvačicama. Štoviše, ne trebaju im ni tipke sa zarezom, točkom, zagradama, uskličnikom, upitnikom... Ni shift im ne treba, velika slova ionako nikad ne koriste...

I, sto mislite, trebam li jacu konfiguraciju? Ja bih uzeo 8gb rama i to je to...


Svaki idući OS je sve više gladan RAM-a. Novi Apple prijenosnici nemaju naknadno dogradiv RAM, sve je zalemljeno na matičnu. Ako imaš toliko novca, kupi odmah model s najviše moguće RAM-a, da ti dulje potraje. U današnje vrijeme procesor uopće više nije bitan, grafulja sve manje, ali RAM...
11.05.2015 | 12:49
HR tipkovnicu moze dobiti i u USA uz prethodnu najavu (kome je to bitno). Meni osobno puno vise odgovara US layout, jednostavno sam navikao tako.

Mada se ne bih zalio da imam veliki enter

I dalje me niste uvjerili u razliku u cijeni. Kojih crnih 150kn? To je mozda razlika ako kupis Mighty Mouse ili ATV3, ovdje i tamo

Imamo John u NYC i imamo Ante u ZG. I jedan i drugi kupuju isto racunalo u ducanu. Svaki u svom gradu, placaju kesom ili karticom, nemaju firme. Studenti su.

Koliko Joe plati, a koliko Ante?
Istu stvar!

Pustite se firmi, povrata poraza i izbjegavanja PDV-a. Nemaju svi ljudi nekoga da im to ucini :/

Uostalom, ne bi puni oglasnici bili Apple stvari iz USA da je ta razlika 150kn po racunalu :/

Ali neka kupi ko god gdje hoce. Ja ozbiljno razmisljam da sve uticnice u stanu promijenim na US standard
11.05.2015 | 13:13
Gle, kužim ja da sad tebi potkopavam tvoju šverc-tezgu , ali činjenica je da razlika nije "BRUTALNA", nego je samo u iznosu poreza.
11.05.2015 | 13:25
Ne vidim da je 150kn, ali nije niti brutalno puno! oko 900kn za model 13" sa 128GB SSD-a.
Onaj tko ima 7500kn, ima i 8400kn (Cijena u HR)
US: store.apple.com/us/buy-mac/macbook-air?a...L/A&step=config#
HR: www.istyle.eu/hr/mac/macbook-air/macbook-air-13-128gb.html
Nekakav plus kupnje kod nas je što se može uzeti na rate, pa i netko tko nema toliko gotovine, a može do soma kuna mjesečno (ili manje) izdvajati za komad hardvera, logičniji izbor je hrvatska. Meni je osobnot bitno da imam naša slova na tipkovnici, ne OSX na hrvatskom kao smayoo ali slova moraju tu biti Osobno sam se malo pozabavio sivijom ekonomijom pa uzeo Air na godinu dana i ubio PDV na materin obrt
11.05.2015 | 13:30
Tada ni kupovina u Austriji ili nekoj drugoj državi EU nije isključena.
11.05.2015 | 13:35
zabac kaže:
Tada ni kupovina u Austriji ili nekoj drugoj državi EU nije isključena.


U austrijskom apple store-u je identična cijena kao i u npr. istyle-u... jedino što ne znam je li na tu njihovu cijenu ide porez ili ne... ne baratam dobro s njemačkim
store.apple.com/at/buy-mac/macbook-air?p...D/A&step=config#
11.05.2015 | 14:04
Smayoo ti je dobro to objasnio.
Uopće nemaš računicu da bi se zezao sa kupovinom u SAD.
I prilikom uspoređivanja cijena, Smayoo ti je već napomenuo - porez.
Kada nešto odabereš na US apple store, stavi to u košaricu i neka ti zaračuna još i lokalni porez. I doći ćeš na tih 100 do 300 kuna razlike.
Međutim, još uračunaj i adapter za struju i razlika se sve više topi. (+ tipkovnica)
Prije par tjedana euro i dolar su skoro bili 1:1...
Ali ako ti drlovric može napravit dobar biznis - more power to both of you.
11.05.2015 | 15:15
U Evropi su cijene s lokalnim porezom. Onaj kosta 1099€ u Aaustriji ili u Mediamarktu
www.mediamarkt.at/mcs/product/_APPLE-Mac...4356.html?langId=-15
11.05.2015 | 15:28
havdic kaže:
Ne vidim da je 150kn, ali nije niti brutalno puno! oko 900kn za model 13" sa 128GB SSD-a.


Da ponovim još jednom, tih 900 kn je PDV. Cijena bez PDV je zapravo na ovom modelu *NIŽA* u HR, nego u USA.

Osobno sam se malo pozabavio sivijom ekonomijom pa uzeo Air na godinu dana i ubio PDV na materin obrt


I, dakle, nisi platio tih 900 kn.
11.05.2015 | 15:59
Ova kupovina "bez PDV-a" je dosta teško dokaziva. Svi vi koji imate firmine prijenosnike sigurno ih nosite doma i van radnog vremena nisu fizički u firmi (u većini slučajeva).
PA što ako si posudi netko od frenda laptop za uvijek, a njemu dade novce. Problem nastaje kad firma ode k' Vragu i onda se pita gdje je imovina, ali već smo razglabali o tome, čak ni onda se ne pita za malo vrijedan laptop. Vlasnik takve firme ne samo da dobile keš, već ima odbitak od dobiti na račun amortizacije uz pores koji si je odbio jer je uveo komp kao osnovno sredstvo za rad.
11.05.2015 | 16:37
smayoo kaže:
Gle, kužim ja da sad tebi potkopavam tvoju šverc-tezgu , ali činjenica je da razlika nije "BRUTALNA", nego je samo u iznosu poreza.


Ma ne potkopavas ti meni nista prijatelju. Ja kada imam robu, ponudim to i ljudi odmah kupe. Oni dobiju ispod cijene, ja nesto zaradim i svima bude dobro. I sve to od tih 150kn po racunalu Kako rece onaj lik "dva i dva su najmanje cetiri"

Osobno poznajem nekolicinu ljudi koji sasvim pristojno zive na tim razlikama u cijenama US=>Europa (ne samo Apple stvari, nego elektronicka roba opcenito). Tecaj dolara je sada nepovoljan, pa je to pokvarilo planove mnogima, ali razlika je jos uvijek primjetna i osjetna. I ljudi jos uvijek rade. I, zanimljivo, imaju kupce

Pa svako od nas, cim cuje da neko ide u USA odmah zica da mu neko nesto donese

Naravno neka svatko kupuje gdje zeli, ne nagovaram ja nikoga na nista. Niti bilo sto nudim.

Slazem se sa havdic da velika vecina korisnika kupuje na kredit a ne za kes, pa je to uglavnom razlog zasto se uzima kod nas, a ne zato sto slicne cijene kao u USA.

Donekle mi ima logike da sve to bude skuplje kod nas (manje trziste, vece marze, drugaciji princip trgovine, veci porezi, veci troskovi poslovanja), ali kod nas su skuplji i digitalni proizvodi, sto mi je van svake pameti.

Adobe naplacuje 9.9$ pretplatu za Photoshop i Lightroom (ako si US), dok u drugim zemljama to ide i do 50% vise. Zasto?

Taj dio uopce ne kuzim :/

P.S.

Evo nije mi bilo mrsko napraviti banalan test. Kupio sam nedavno u US Google Chromecast za 33-34$. Danas je evo 28$, free shipping.

www.amazon.com/Google-Chromecast-Streami...ds=google+chromecast


Njuskalo nudi ovako nesto: www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=google+chromecast

Najjeftiniji kod nas je preko 50$. O tome ja pricam...
12.05.2015 | 08:26
Definitivno se isplati vani uzet, a uneseš kao osobno vlasništvo bez kutije.

Ja isto idem za mjesec dana u SAD ali ovaj put nije baš da se isplati kupovati iPhone, možda Apple sat ali nekako mi opet skup i lagano beskoristan, možda ga uzmem čisto da ga isprobam pa ga prodam. Doduše isplati se kupit robu pogotoov sad kad dolar pada.

BTW kad kupujete u SAD-u u nekim saveznim državama se ne plača porez na elektroničku robu tamo vrijede cijene s Apple stranica.
12.05.2015 | 16:13
Gore je @smayoo naveo kako u Trstu na aerodromu gledaju tko što nosi i naplačuju porez. Uvjek možeš ići na rizik i ne prijaviti.
MBPr osnovni:
USA NY 1999$ + 8,875% = 14.670,42kn
AT 2099€ = 15.893,15kn
Izvezi to u bosnu i skini AT porez od 20% i eto ti dobre cijene ine moraš ići preko bare.
12.05.2015 | 17:43
@Zabac: Ima i Bosna svojih 17% PDV-a.
12.05.2015 | 19:10
Kakva je razlika između Austrije, Italije, Njemačke i BIH što se plaćanja poreza tiće?
Zašto bi te digić morao pustiti bez plaćanja, bosanac ne?
Ovdje govorimo o legalnom unošenju opreme iz neEU zemlje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 20 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.65 Seconds

Provided by iJoomla SEO