Kakav hardware od apple posjedujete
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakav hardware od apple posjedujete


02.03.2015 | 20:22
Zanima me kakvu kolekciju uređaja imate od apple. Možete u temi napomenuti i šta ste prije koristili. Ja sam počeo s iPhone 3G, 4S do trenutnog 6+. Prvi iPad mi je bio 2, a trenutno imam trojku, onu koja je prva izašla na retini display. Od računala imam macbook air 13" (A1369) mid-2011 i mac-mini late 2012 (Macmini6,2). Imam i Apple TV-3, te AirPort Express prve generacije.
02.03.2015 | 20:46
Kronološkim redom:
2007. Mac Mini 2007
2008. MacBookPro 15" late 2008
2009. iMac G4 2004
2009. (za auto) iPod nano
2010. Mac Mini 2010
2012. iPhone 5
2013. MacBookPro 15" mid 2012
2014. (sinu) iPhone 4
2014. Mac Mini 2012
02.03.2015 | 20:48
iPhone 4 + Mac Mini 2011
Oldies but goodies!
02.03.2015 | 21:03
MBP stari (6,2) i jako stari (2,2), MacMini (10,1 - crko), iBook G4 (6,7), iPhone 3,4,5,6, ATV 3, AP Extreme, AP Express x2, moćnog miša s i bez repa, magičnog miša, USB miša, tri tstature na žicu (dvije one bijele i jednu aluminijsku) , pa magični trackpad, BT tipkovnica, 2x iSight, iPod nano 4, iPod (Dock Connector) iz 2003.
Nabralo se kroz godine svašta.
02.03.2015 | 21:25
iPhone 3G, 4, 5, 6, MacBook Air (cura), MacBook white (nemam ga vise), iMac 27" ostale manje periferije (trackpad i slično)
02.03.2015 | 21:43
imao:
iPhone 3G
Mighty Mouse Wireless

imam:
iPod Shuffle
iPhone 4
iPad mini 1st gen
Mac mini 2012 + Apple Pro Keyboard + Mighty Mouse
02.03.2015 | 22:25
imao: iphone 4
sada imam: 2x mac mini + trackpad i tipkovnicu
02.03.2015 | 22:33
Tek kad sam počeo pisati listu shvatio sam koliko je toga Appleovskog prošlo kroz naše ruke u zadnjih sedam godina. Da vas previše ne zamaram tom podugačkom listom dovoljno je da napišem čime se trenutno koristimo:

iMac 27" mid 2010, Mac Mini Server mid 2011, MacBook Air 13" early 2014, iPad 3,4, mini i mini 3, iPhone 5,5S i 6+, ATV 3g, AirPort Extreme 5g, punjač baterija, žična tipkovnica, BT tipkovnica, 2x magic trackpad te još neki dodaci, adapteri i slično.

Posebno sam ponosan na iPhone 2G 8Gb iz 2007. kojeg sam igrom slučaja pridružio kolekciji 2013., te na iPhone 3G 16Gb black kojeg sam kupio davne 2008. Oba telefona još rade i baterije im još dobro drže.

Moj prvi Appleov proizvod bila je Macintosh Performa 5200CD koju sam kupio davne 1996. i prodao niti godinu dana kasnije.
02.03.2015 | 22:37
Sank kaže:

Moj prvi Appleov proizvod bila je Macintosh Performa 5200CD koju sam kupio davne 1996. i prodao niti godinu dana kasnije.


Da nisi možda ovome prodao???
www.njuskalo.hr/macintosh/powerpc-macint...-5200-oglas-13210968
02.03.2015 | 23:18
Ja imam i previše toga pa ću samo reč da imam nekoliko stvari na servisu i da mi uopće ne fale. A uskoro se nadam uzet iWatch. Onaj najeftiniji, čisto za programiranje i zezanciju.

Imam 15 godina star Citizen koji radi ko grom, skoro da ne mogu zamisliti da bih ga prestao nositi. A opet, ... možda je potpuni prelazak na Apple sat pitanje sad svega nekoliko tjedana ili mjeseci.
03.03.2015 | 00:42
Ja ću isto kronološki
Imao:
2007. iPod nano 3th generation 5GB
2008. iPod touch 2nd generation 32 GB
2009. iPod touch 3rd generation 64 GB
2010. iPod touch 4th generation 64 GB
2010. iPhone 4 16 GB
2011. iPhone 4S 16 GB
2012. iPad 3rd generation 64 GB WiFi
Imam:
2013. iPhone 5 16 GB
2013. MacBook Pro Retina, 15”, 512 SSD, 2,7 GHz Intel Core i7, 16 GB 1600 MHz DDR3 RAM, early 2013 model
2013. Airport Time Capsule 2TB 4th generation
2013. USB DVD Superdrive
03.03.2015 | 16:02
Imam:
-MacPro 1.1 Dual-Core Intel Xeon 2.66 GHz+iSight Cam Fireware
-MacBook Black 1.1
-PowerMac G5 DL 2.0Ghz
Imao:
-Imac G3 700 Mhz
-PowerBook G4 1.67Ghz
-Mac Mini G4 1.5 Ghz
-PowerMac G5,par modela,ne secam se vise..
-PowerMac G4 867 Mhz
-iMac G4 800 Mhz
-AppleTv 1,2,3....
-iPhone 2G
-misevi i vise tastatura....
sledece ulaganje najverovatnije neki noviji MacMini.....
03.03.2015 | 17:10
Imam:

iPhone 3gs + 5s
iPod 4. generacije
iMac 21,5
Mac Pro 5.1
Cinema Display 30"
iPad Air
03.03.2015 | 19:41
Moji prijatelji...

MacBook Pro 11,1 13' Retina
2.4 Ghz Intel i5
Intel Iris graphics 1536 MB
128 GB SSD
8 GB 1600 DDR3 RAM

Mac mini Mid 2011
I5 2,5 Ghz
128 GB SSD Corsair Force 3 series
AMD 6630M 256 MB
16 GB DDR3 1333 Mhz

MacBook 4,1
2.1 GHz Intel Core 2 Duo
4 GB 667 MHZ DDR2 SDRAM
Corsair Force series SSD 90 GB

iPad 2 16 GB wifi
iPhone 6 64GB
iPad Air 2 64 GB wifi
Apple TV 3
03.03.2015 | 20:25
IMAO:
1999 iBook G3
2003 iMac 15'' G4
2004 iPod Mini 4GB
2006 iMac 24'' Intel C2D 2.16GHz
2008 MacBook 13'' Intel C2D 2.4 GHZ
2010 AirPort Express
2009 MacBook Pro 15'' Intel C2D 2.53GHz
2009 iPod Shuffle 4GB
2010 iPhone 4 16GB
2011 AirPort Extreme
2012 iPad 4 WiFi+Cellular 32GB

IMAM:
2012 iPhone 5 16GB
2012 Mac Mini Intel Core i5 2.5GHz
03.03.2015 | 22:39
cca kronoloski.
boldani uredjaji su aktualni.

2008. - iphone 3G (4 gb?)

2009. - iphone 3Gs (16 gb)

2009. - macbook white (mid 2009)

2010. - ipad (wifi + 3g, 16 gb)

2010. - iphone 4 (32 gb)

2011. - ipad 2 (wifi 32 gb)

2011. - apple TV (2nd gen.)

2012. - mac mini (mid 2011)

2012. - iphone 5 (32 gb)

2013. - ipad mini (wifi 32 gb)

2015. - macbook pro retina (late 2012)

2015. - iphone 6 (64 gb)
04.03.2015 | 03:38
U mojoj obitelji sve sto koristimo je Apple. Osim perilice za robu, posudja i jednog trosjeda

Nema smisla da pisem sta sam sve imao, tesko da bi se i sjetio, ali sada aktivno koristimo (supruga, kcerka 7 godina i moja malenkost):

Retina MBP
iPad Air 32GB
iPad Retina Mini 32GB
iPhone 6 64GB
iPhone 6 16GB
iPhone 5 32GB
iPhone 4 32GB
ATV3
Apple Extreme
iPod Classic
iPod Shuffle

Garantiram da ima po stanu stvari koje sam smetnuo s uma jer to vise ne koristimo pa sam ih zaboravio pokloniti/prodati. Nisam bas previse vremena doma pa niti sam ne znam cega sam sve vremenom navukao. Blagi psihicki poremecaj ocigledno. Morat cemo u obiteljske reforme i reviziju

P.S. Nisam Apple funboy, tako da ima kod mene jos i Androida, i PC-a, i media playera, i gaming konzola...

P.P.S. Evo me k'o Bracanin koji prodaje ulje, ali sjetio sam se da imam sealed ATV3 na prodaju i Apple Magic mouse (otvorena kutija, samo ga isprobao 3 minuta i ne pase mi, prenizak mi u ruci). Pa ako nekome treba, javite se. Organizirat cemo nesto.
04.03.2015 | 09:00
Jebote, dlovric - još malo pa možeš apply za Apple resellera:)
Ne znam jesi li ulovio vijest, navodno da ove nove Broadwell MacBook Air 12" Retine bez itijednog ventilatora unutra također predstavljaju 9. 03. Čisto znam da si negdje napisao da bi uzeo taj novi Air pa ti javljam.
Bit će to nešto tipa "One more thing" - mislim...
04.03.2015 | 14:09
Moja bolest zvana Aplle, počinje kupnjom:

2007. - The Iphone (frend ga dofurao iz HK i otključavan u Zg na Ht mrežu)
2008. - Iphone 2g (kupljen na putu u USA i došao s petero braće u HR)
2009. - iphone 3g 16 GB (t-centar)
2009. - ipod limited edition Spider (integriran u ski odijelo, mic,bluetooth na iphone, komande na rukavu čudo..)
2010. - Imac 27 i5(i sve iđiđe koje dolaza s njim)
2010. - iphone 3gs 64 GB (t-centar)
2011. - ipad 2 64 GB
2011. - iphone 4 16 GB(dobila žena)
2012. - ipad 3gen
2012. - Apple Tv 2
2012. - MacBook Air 128 GB (ukrali ga ženi prošle godine)
2013. - Ipad 4 retina 16 gb
2014. - iphone 5s 128 Gb (vip)
2014. - ipad air 2 128Gb (Black Friday)
2014. - MacBook Air 256Gb(ženi novi,navikla se...Black Friday)
2014. - Time capsule 3TB (Black Friday)
2015. - iphone 6 64 Gb(žena se ponovila HT)

Boldano još uvijek imamo u kolekciji tek sad vidim koja bolest..
04.03.2015 | 14:17
2009 - iPhone 3G godinu dana nakon zamrzio Apple
2014 - iPhone 5S, nakon mjesec dana još jedan. Svidili mi se opet
2014 - Macbook Air
2014 - AirPort Time Capsule 2TB
2014 - iPad Air
2015 - HW koji je želio postat Apple-ov - DELL 780

Ima tu još podosta i drugih, kako je doktor rekao, nisam funboy
04.03.2015 | 15:39
Sve nabrojano koristi/koristilo je kućanstvo od 3 osobe:

IMALI:
2007. - iPod touch ( 1. Gen / 8GB )
2008. - iMac 24" Intel C2D 2.8GHz ( early 2008. )
2009. - MacBook Pro 15" Intel C2D 2.53GHz ( late 2008. )
2011. - iPhone 4 ( 16 GB )

***************************************************

IMAMO:
2007. - iPhone (1. Gen / 8 GB) ( ne koristi se, ostaje za sjećanje )
2008. - iPhone 3G ( 8 GB )
2008. - Time Capsule 500 GB ( 1. Gen )
2009. - AirPort Express ( 1. Gen )
2011. - iPad ( 1. Gen / 16 GB / WiFi )
2011. - MacBook Air 11” Intel C2D 1.4GHz ( late 2010. )
2012. - iPad 3 ( 32 GB / WiFi )
2012. - iPhone 4S ( 32 GB )
2012. - Apple TV ( 3. Gen )
2012. - MacBook Pro Retina 15" Intel i7 2.6 GHz ( Mid. 2012. )
2013. - MacMini Intel i5 2.5 GHz ( Mid. 2011. )
2013. - Apple Thunderbolt Display 27”
2013. - iPad Mini 2 ( 32 GB / WiFi+3G )
2014. - iPad Air 2 ( 64 GB / WiFi )
2015. - iPhone 6 ( 64 GB )
2015. - AirPort Extreme

+ periferija ( tipkovnice, MM, Trackpad, slušalice )
05.03.2015 | 00:08
Puno toga bilo, sada se malo smanjilo

- MacBook Air 13" Early 2014.
- MacBook Pro Retina 15" Early 2013.
- iPhone 5 16 Gb
- iPhone 6 64 Gb
- Apple TV 3. Gen

Nije puno, meni dovoljno
05.03.2015 | 00:13
@soffoklo

dobro pa sta radis sa 4 ipada doma?
05.03.2015 | 09:35
@kinsif - 1 moj, 1 ženin, 1 od punca (želio je neki komp za surfanje, a nikad nije na kompu radio, pa se prvi iPad pokazao kao idealno rješenje), a 4. je u biti višak (iPad 3), jer ga je zamijenio iPad Air 2.
E sad taj iPad 3 se pokazao idealnim za kontrolu multimedije i povremeno D.J.-anje, pa je nekako našao svoje mjesto za sada
12.03.2015 | 13:33
S'obzirom da sam relativno nov u svetu jabuke

-MacBook Pro 15' early 2008 ( dok nije prs'o graficki cip)
-iPhone 3gs
-iPhone4
-Macbook Pro mid 2009
-Apple tastatura A1314 i magic mouse
-iPhone 5s 16gb
-AirPort extreme
-iPad 4st gen 32gb
-iPod classic 60gb
-Apple TV2
-Apple Cinema 23'
Sledece ulaganje je verovarno u neki noviji racunar...
Al' najzanimljivije od svega je to sto se jako tesko odvajam od tih uredjaja...ukoliko ne moram da ih prodajem,obicno poklonim nekom blizem svom i jedno je sigurno- windows vise nikad!
17.03.2015 | 13:13
Prije:

MacBook 3,1

Trenutno:

MacBook Pro 5,5
Macbook Pro 7,1

Alu zicna tastatura za Hackintosh

iPhone, al od firme, pa to ne brojim.
17.03.2015 | 17:36
imac 21,5 mid 2010
TC 2TB
ATV ( 2 ili 3 , nemam pojma sada )
ipad 2 32gb
iphone 4s
iphone5c
18.03.2015 | 15:42
Neću kronološki jer nemam sada popis nigdje, ali:

iMac 21,5'' Mid 2011
MacBookPro Retina, Early 2013
iPhone 5s 16gb
iPad 2 64gb
Apple TV x3
Airport Express x2 (jedan noviji, jedan stariji)
iPod Shuffle 1st gen (koristim kao stick za printanje)

A imao:
iPod Touch 1st Gen 32gb (kad se pokvario, nakon 3 godine korištenja ga je moja radoznalost rastavila, i saznao tužnu istinu samsungovih dijelova, , baš mi je žao sto sam ga rastavio, mislim, nije radio, ali opet, da stoji )
iPod Touch 4th Gen 32gb (stoji u ormaru, ceka bolje dane)


A sljedeće, umiroviti iPad 2, eventualno uzet Air 2, ali sumnjam. Apple Watch bi htio, ali opet sumnjam. Jedino što bi se moglo realizirati do kraja godine je TimeCapsule. Ali to je samo ideja, nisam još istraživao pogodnosti itd.
18.03.2015 | 17:02
U kući imamo:

1. iMac 20'' (mid-2007)
2. MacBookPro 15'' (mid-2012)
3. MacMini Server (mid-2010)
4. iPhone 3, 4, 4s, 5, 6 Plus (3 i 4 su pokvareni)
5. iPod Nano

Ove miševe, tipokvnice i ostale apple sitnice ne brojim....
18.03.2015 | 23:43
Macbook Air 13" - MID-2012
iPhone 6 16GB
iPod Shuffle

Trenutno razmišljam o kupovini iPad Minia.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 20 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO