Vanjski SSD disk
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vanjski SSD disk


20.12.2014 | 06:51
Pozdrav.Postoji li vanjski SSD disk manjeg kapaciteta 64gb ili pak manje za napraviti backup Mavericksa? Gdje ima za kupiti?
20.12.2014 | 07:31
Stick nije dobar? Jeftiniji je, a isto sluzi svrsi.
20.12.2014 | 07:36
Ako ti samo treba Backup Marericksa, onda ti je stick og cca 8 GB dovoljan. Napraviš bootable USB i to je to.
20.12.2014 | 15:29
Napravi Time Machine backup na vanjski HDD. S njega uvijek možeš napraviti restore.

Ovo mi je rekao clan foruma pa sam zato mislio da mi treba vanjski hdd, ali ako je moguce napraviti backup na stick onda hvala Bogu da cu tako napraviti.Lakse je i jeftinije.
20.12.2014 | 15:31
Mozda sam ja pomijesao kruske i jabuke. Zelim samo da imam mavericks kao da sam ga dobio uz racunalo, tako da ako sta zeznem ga mogu napravii clean install. Nadam se da me razumijete,
20.12.2014 | 19:19
dakle treba ti bootabilni USB ili SD Card da možeš napraviti dalje putem istog novu instalaciju na neki Mac stroj, ili bi ti na taj stick/SD radio instalaciju koja ti momentalno može poslužiti kao bootabilni mediju u gotovu OS instalaciju? U svakom slučaju možeš to postići sa stickom ili SDom, nema potrebe za punokrvnim hdd ili ssd-om
20.12.2014 | 19:22
Za napraviti clean install ti treba USB instalacija Mavericksa. Ima poseban postupak za to napraviti.
Ali za napraviti restore ti je najjednostavnije i najbrže napraviti TM backup na vanjski HDD, kako sam ti već rekao. USB stick ti neće valjati. Dalo bi se to natjerati na guranje, ali onda više nije ni jednostavno, ni brzo. Naime, da bi ti Time Machine uopće ponudio da radi backup na neki vanjski storage medij, on mora biti veći od ukupno zauzetog prostora na sistemskom disku.

Jedino ne kužim zašto bi to morao biti SSD? Za backup ti je i HDD sasvim dobar. Kod backupa nije sam disk usko grlo, nego USB.
20.12.2014 | 22:29
HDD nisam htio jer nema manje od terabajta, a sto ce mi toliki disk za obicni backup?Zato sam mislio manji ssd, ali sada vidim da nema potrebe ni za jednim ni za drugim. Meni treba USB stick na koji cu napraviti backup mavericksa prije nego predjem na yosemite. Taj stick ce mi sluziti kao da sam uz racunalo dobio operativni sustav na dvd-u.Nadam se da me razumijete.
21.12.2014 | 00:05
To sam i prvi put razunio.

Upute:

1. skini program "DiscMaker" sa interneta.
2. skini OSX Marvericks (sve jedno dali ti je instaliran ili nije za napraviti Bootable USB treba ti kompletno skinuti Marvericks.
3. Stavi USB stick u USB port tvoga Mac-a.
4. Pokreni "Discmaker"
5. Izaberi Marvericks i klikni ok

Rezultat Bootable USB koji uvijek možeš povući na tvoje računalo.

Sretno! Ako zapneš pitaj!
21.12.2014 | 10:06
zeban90 kaže:
Meni treba USB stick na koji cu napraviti backup mavericksa


Sad te tek razumijem. To se ne zove backup, nego instalacijski USB. Backup je rezervna kopija svih podataka koje imaš na disku, pomoću koje možeš restaurirati *SVE* (kupljene i instalirane aplikacije, njihova podešenja, dokumente koje imaš...) onako kako je bilo, a ne samo reinstalirati OS.
21.12.2014 | 20:32
Uglavnom, puno frke ni za sto. Danas sam dobio mac i odmah je dosao sa osx yosemite tako da nema potrebe za nekim mavericks backup ili instalacijskim usb-om. Racunalo je necujno, radi kao svicarski sat i jednostavno sam prezadovoljan njime. Hvala svima s foruma na pomoci pri odabiru.
21.12.2014 | 21:52
Ali isto si mogao bootabilni usb i time machine odradit, da se malo ispraksiraš
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 14 sati
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO