Macbook Pro 13.3 Retina 'lag'
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook Pro 13.3 Retina 'lag'


20.11.2014 | 17:56
Znaci ovako, imam ovaj macbook godinu i pol. od prvog dana(ML) preview uopce ne hendla pdfove. znaci, dobijem novi macbook i idem sa trackapdom zoomirati i kada idem odzumirati jednostavno se pokaze kotacic.

prvotno sam zanemario jer je to bilo po ljeti i nigdje blizu zagreba(sibenik), nakon toga sam cekao updejt i uvijek isto, napokon i na mavericks, isto. i sada na yosemiteu. nisam obracao paznju previse na to, jer nisam nikada koristio preview na njemu za pdfove. uvijek sam tu samo vrtio slike, filmove, safari i tako to. koji put autocad kad sam na 'terenu'( na faksu )

ugalvnom, kako sada sve vise ucim na faksu, i koristim se skriptama u pdfu uzasno me ovo nervira,(a i sramoti) kada mi cijeli mac srusi jer odem zumirati i odzumirati.

na googleu nisam nista nasao. i to sam vise puta trazio, imate li vi kakve ideje?
20.11.2014 | 18:40
Dok sam bio na 10.6.8 nikad nijednog problema s Previewom. Otkad koristim 10.8.5, dvaput mi se dogodilo da je Preview tako zaglupavio, oba puta na PDFu koji je bio zahtijevan (jednom se radilo o strukturiranom katalogu teškom parsto MB, a drugi put o ogromnom nacrtu kojeg sam sâm isplotao u PDF iz AutoCADa). Oba puta sam morao raditi force quit i nakon toga Preview više nije htio otvoriti nijedan PDF (crash). I oba puta sam problem riješio običnim rebootom kompa.
Nabijem ih na q, sve više sliče na windowse.
20.11.2014 | 18:41
I, da, zaboravio sam spomenuti, od 10.8.5 primjećujem da Preview jako laga kad radim zoom in ili out pinchem na trackpadu u dokumentima koji su nastali plotanjem velikih AutoCAD nacrta. Ali ako koristim povećalo + i - ikone na toolbaru, onda je ok.
20.11.2014 | 18:45
e ista stvar, znaci pinch to zoom u pdfovima laga, u slikama, malo, ali jaaako sitno(velika je slika pa ajde)

a +- isto super radi, i sa pdf i pdf iz autocada.

a sada radim AHT, jer mi se ne svida uopce njegov rad, imac leti, jest da nije retina, ali animacije su smooth, na njemu(retini mac book) su uvijek bile nekako 'choppy' i kao da nema konstantni fram erate.

pa se mislim mozda graficki chip ne valja od day one. neznam, vidit cemo sto AHT kaze.
20.11.2014 | 18:54
Ovi problemi sa Preview i PDF-ovima su poznati i dogadjaju se svima... Preview izgleda jednostavno nije dobar sa PDF fileovima, pogotovo ako su veliki...
20.11.2014 | 18:57
instalirao sam ja i od adobe, kad oni (bar tada ili nisam znao kako) nisu imali pinch to zoom
20.11.2014 | 18:58
Zar ne postoji besplatni Adobe Acrobat reader za malo naprednije stvari?
20.11.2014 | 18:59
Borostef kaže:
Ovi problemi sa Preview i PDF-ovima su poznati i dogadjaju se svima... Preview izgleda jednostavno nije dobar sa PDF fileovima, pogotovo ako su veliki...


Nije VIŠE dobar. Uzmem jedan te isti PDF na MBP 2012 sa 8 GB RAM pod 10.8.5 i krepava, a na MBP late 2008 s 3 GB RAM i 10.6.8 leti.

Seratori. Važno je da je sav pederluk ušminkan i da fejsanje i tvitanje radi.
20.11.2014 | 19:01
jmirakul kaže:
Zar ne postoji besplatni Adobe Acrobat reader za malo naprednije stvari?


Bilo što što se zove "Adobe (nešto tutn plok)" odmah čim uklikam stroj umre jer ovo govno pojede sav RAM kojeg ima i traži još. Dovoljno mi je što mi AutoDesk terorizira komp, ne treba mi još i Adobe.
20.11.2014 | 19:09
da, i ne volim kada imam preview, pa jos i adobe reader. isto tako nemam chrome ni nista drugo jer imam safari. kupio sam mac da se rijesim toga, odnosno 3rd party aplikacija. odnosno svesti ih na minimum
20.11.2014 | 19:13
Eto jedan konkretan, karakteristican i jdnostavan primjer pada kvalitete SW-a za pismo Tim Cooku. Zasto jedan te isti pdf na MBP 2008 i SL leti a na MBP 2012 ML laga?
20.11.2014 | 19:53
smayoo kaže:
jmirakul kaže:
Zar ne postoji besplatni Adobe Acrobat reader za malo naprednije stvari?


Bilo što što se zove "Adobe (nešto tutn plok)" odmah čim uklikam stroj umre jer ovo govno pojede sav RAM kojeg ima i traži još. Dovoljno mi je što mi AutoDesk terorizira komp, ne treba mi još i Adobe.


He, he... Tutnplok... Podsjetio si me na djetinjstvo...
Prilozi:
20.11.2014 | 22:00
napravio sam i onaj duzi AHT i ne javlja nikakve greske. znaci softver. jako neoptimiziran. vec 2 godine
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 13 sati
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO