Trojanski konj
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Trojanski konj


11.01.2006 | 15:36
Naravno, na Keynotu mudro nisu riječi rekli o toj ključnoj prednosti - novi Macovi vrte Windowse kao i svaka druga PC kanta!

\"Phil Schiller maintains that Apple will not prevent users from booting Windows on the new machines, though no first hand reports whether or not this is easily accomplishable.\"

“That’s fine with us. We don’t mind,” Schiller said. “If there are people who love our hardware but are forced to put up with a Windows world, then that’s OK.”

Već vidim scenario... velika korporacija kupi Macove zbog kvalitetnog hardvera, instaliraju gore Windowse, a onda shvate da je ono što su dobili besplatno zapravo bolje... vremenom sve manje kupuju Windowse i rade s onim što dolazi besplatno uz računalo... fakat bi ovaj deal Apple-Intel mogao Microsoft skupo koštati na dulji rok.
11.01.2006 | 15:42
čisto sumnjam da će netko kupiti mac-a da bi na njemu instalirao windowse...ipak je to borba s mentalnim sklopom...čak i dan danas je JAKO ukorijenjena fama da je mac skup..

mislim da će ipak Win orijentirane firme ostati vjerni platformi i hardware-u koji su koristili do sada....ili složenci ili Dell, HP, Acer... ne vjerujem da će baš ubadati mac-ove...preveliki je to skok!

ali..živi bili pa vidjeli
11.01.2006 | 16:07
Ma koji f...ng \"kvalitetni hardver\" !?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!? Sve su to iste f...ng ploče i CPUovi !!! Ljudi zbrojite se, Apple je sada ušao u mračne vode konkuriranja sa igračima koji jako dobro poznaju x86 laptop tržište ...
Kakva sad busanja u prsa sa tehnologijom, kada je sada sve isto mjkmu !
i945GM čipset, iste ploče u Booku i iMacu ... WTF ?!?!?!?
Acer ima brži lap ! I Asus !
  • ping
  • Posjetitelj
11.01.2006 | 17:11
Ali nema mogucnost opcije. Mislim reci da ce OSX sa iLife paketom koji je za ljude kojima nisu potrebno pro aplikacije sa dual boot windowsima ako ih bas zatreba (a po kolicini VPC koji se vrti okolo-treba) bolje rjesenje od della ili acera bez opcija OSX. Isto tako, vecina vas ovdje koji se za svoj dnevni kruh borite pisuci programe, radeci velike plakate ili montirate film, nemate ni najmanje osjecaja za potrebe malog djembe kojem je vec pun kurac problema sa windowsima. U danasnjem izrazito potrosackom drustvu, razlika od 100-200 eura na kolicini od 1500 i vise eura ne znaci nista. Sjetzite se iPoda - trenutno ima 80% trzista a najskuplji je. Trenutno na trzistu ne postoji nista slicno iMacu. Trenutno na trzistu ne postoji nista slicnu macbooku. (Veliki su najavili da bi mogli imat 2.0 intel procesore ali se ne zna gdje i kad (mislim na acer, dell i compaq).

Velika vecina nas se jako dobro godinama nosi sa windowsima i kompatibilnosti sa njima. Velika vecina se koristi racunalom najmanje deset godina.
A ovi novi klinci ne znaju ni e-mail napisati a kamoli poslat. NE znaju osnovne razlike sto je procesor a sto graficka, a samo bi nesto krekali (ne crack-ali)

Koliko puta ste dosli u ducan i vidjeli ljude da kupuju nesto samo zato sto je intel inside. Danas ce prodavaci moci reci: da intel inside, mogu windosi ali i nesto mnogo bolje MAC OS, ovdje dobijete iLife, tu vam je kamera, slike se importiraju same od sebe. A mozete i pomocu iDVD napraviti DVD sa par klikova. Znate, to na windosima nije standardno. CD i DVD mozete sprzite evo ovako: sa dva klika. iTunes importira vase CD, konvertira u MP3, sinhronizira sa iPodom.

To je nesto sto nemaju ni Dell ni ostali.

Na kraju, mislim da je mac nastavio pogadjati i vjerujem da ce i moj macbook biti tu vec sredinom slijedeceg mjeseca. Naravno narucen u Austriji jer ovaj nas dealer je los. Ali to je vec druga tema.
11.01.2006 | 17:18
Upravo su mi javili iz Austrije da se prolongira isporuka za pocetak treceg mjeseca. Ne vjeruju da ce dobiti toliko strojeva koliko imaju narudzbi. Vidim da ima jako puno razocaranih, pa sam ih htio malo razveseliti.
11.01.2006 | 17:18
Ja sam se prvenstveno \"osvrnuo\" na korporativni dio Davorove priče ... Ovo sve gore stoji ... Ali objasni pojam dualboota nekome takvome ... Jer taj netko bi se i igrao ...
Uostalom, mislim da CPU ne prodaje komp kod tutleka koje si opisao, već proizvođač ... IBM, Sony, HP, Acer, Toshiba, Dell itd... i frekvencija ofkors.
11.01.2006 | 17:23
Cini mi se da cak i kod nas Apple postaje sve jace ime. Bar se to vidi po broju switchera i novih lica tu i na
newsgrupi. Tako da ime Apple zajedno sa imenom Intel jer strasno jaka kombinacija. Nitko nema na trzistu trenutno jaci stroj od macbooka, samo najave. Apple ovo nudi sada.
11.01.2006 | 17:25
sada ? ne bih rekao .
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.
  • Yonkis: Apple employee #8 Chris Espinosa on working his whole life at one company: [link]
  • Ender: vrlo moguce, ja video to na nasem sajtu 02. apr. sorry.
  • Yonkis: @ender članak je prekopiran odavdje [link] i po tome ispada da je 1.april šala.
  • Ender: AMD kupuje Intel: istorijski preokret koji menja čitavu x86 industriju [link]
  • dpasaric: Super je prošlo! :) Sretno im!
  • miomika: Možda glupo pitanje, dal će se vidjeti putovanje te rakete iz .hr prema mjesecu? zasada nije oblačno
  • Ender: USA lansiranje rakete sa ljudskom posadom ka mesecu
  • Ender: [link]
  • Ender: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO