Laserski kolor printer - preporuke?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Laserski kolor printer - preporuke?


29.03.2014 | 19:59
Dragi moji, evo nas opet na ovoj temi... vrijeme ide, a printeri se mijenjaju

Preferiram Kyoceru inače, ali su me malo razočarali s brzinom podrške za nove OS X verzije, tako da ih ne ciljam najnužnije.
Canon mi ide na živce jer im je support web za download drivera tiha jeza, ali to me neće spriječiti ako ima preporuka.

Dakle, pitanje za jabučare koji su nedavno (unazad par godina) nabavili laserski kolorac MANJIH dimenzija a s odličnom podrškom za OS X da nabace prijedloge...

Ono što printer MORA imati:

1. Laser i kolor naravno
2. Odličnu i brzu podršku za nove OS X verzije
3. Mrežu
4. Duplex
5. Manje gabarite

Poželjno je i da ima:
6. WIFI poradi Airprint podrške, iPad, iPhone itd.

Sve ostale điđe miđe, broj stranica u minuti su mi nebitne...
Multifunkcijske strojeve prezirem i izbjegavam iz dna duše. Čisti goli printer molim lijepo

Pa, nadam se da će biti idejnih prijedloga - ovako napamet, pročitam na ovom forumu preporuku za neki HP LaserJet, odem na hp.hr stranice, a tamo ga nema nigdje, nema LaserJeta uopće... Canon ima milijun printera glupih imena, Kyocera me muči tak, tak s podrškom, Epson, nešto me i kod njih smetalo. Ali nemam preference, uzet ću bilo što što ulazi u te gabarite

Dakle, ima ideja?

Hvala unaprijed
29.03.2014 | 20:51
Nemam konkretna iskustva, ali pridružujem se pitanju. I mene zanimaju iskustva drugih, s tim što meni wifi nije bitan, ali bi volio da je printer s native ethernet portom.
29.03.2014 | 22:07
Ja bih preporucio neki koji ne koristi traku za transfer...
30.03.2014 | 00:31
Ja sam jako zadovoljan sa HP1025nw. To je SOHO printer manjih dimenzija sa ethernet prikljuckom (ima i WiFi ali ne koristim), kvaltetnim ispisom i naravno super podrskom OS X koji sam pronadje printer (bonjour) i automatski instalira drivere Koristimo ga povremeno nesto vise od godinu dana. Zapravo mu je jedina mana sto nema automatski duplex. Za cjenovni razred od cca 200$ nije realno ocekivat jos i duplex. Brzina ispisa u boji nije bas pretjerana, ali je u skladu sa brzinama koje postizu slicni printeri iz kategorije. Zamjenski toneri su dosta povoljni. Sve u svemu super.
30.03.2014 | 09:40
Zasto laser? Za sto laser?
30.03.2014 | 13:19
mene također interesira ova tema jer uskoro idem u nabavku jednog. Ja sam napikirao ovaj model od Samsunga: www.samsung.com/us/support/owners/product/CLX-3305FW/XAC

Problem je što ti on ne odgovara po tome što je multifunkcijski (ali ima iz iste serije i klasični laser printer). Ostalo od navedenog sve supportira. Kolega s posla ima ovaj model i rekao mi je da je super zadovoljan pogotovo sa potrošnjom i kvalitetom ispisa.

Gledao sam u toj kategoriji još i HP kao alternativu, ali je skuplji po pitanju tonera i troši više struje općenito. Tako da ću vrlo vjerojatno ići u realizaciju ovog modela, ako nešto bolje ne izađe do tada.
30.03.2014 | 13:20
zabac kaže:
Zasto laser? Za sto laser?

Zato sto neke stvari jednostavno moras ispisati na laseru jer ima trajniji i otporniji ispis. Ima puno primjera da sad ne navodim ovdje gdje je zapeceni toner puno bolje rjesenje od tinte.
30.03.2014 | 14:42
Ne bih ja rekao da je to a priori tako. Dobra tinta je bolja od lošeg tonera. Ako misliš kupovati zamjenski toner, može ti se dogoditi (čak i ako nije najjeftiniji) da dobiješ nestabilan toner koji se otapa pod pritiskom. Isprintaš nešto što se uvezuje i ima više od 10-15 stranica, pa osobito ako je dvostrano, i uguraš to u policu s knjigama, ili nosiš u torbi s laptopom, ili staviš na stol pa se preko toga naslaže još kila-dvije papira - i onda ti nakon tjedan-dva (da ne govorim o mjesec-dva ili godini-dvije) sve stranice budu slijepljene skoro da se ne daju odvojiti, a otisak preslikan na suprotnu stranicu.
Ako mene pitaš, glavna prednost lasera je dulja trajnost (trpi intermitentno printanje s dugim intervalima neaktivnosti), veća brzina pri srednjoj kvaliteti ispisa i bitno niži varijabilni trošak po stranici. S druge strane, tko treba foto-kvalitetu ispisa, ne može to dobiti od lasera, nego samo od ink-jeta.

Mene zanima za Samsung - kakva je situacija s nabavom tonera. Rusty, pišeš da je Samsung toner jeftiniji od HP, ali mene zanima koliko je lako dobavljiv? Moje jedino loše iskustvo vezano za Samsung printere odnosi se upravo na to da je uvijek bila muka naći i kupiti toner. Doduše, to je bilo prije dosta godina pa me zanima da li netko ima direktno iskustvo - je li sada situacija bolja?
30.03.2014 | 15:01
smayoo kaže:
Ako mene pitaš, glavna prednost lasera je dulja trajnost (trpi intermitentno printanje s dugim intervalima neaktivnosti), veća brzina pri srednjoj kvaliteti ispisa i bitno niži varijabilni trošak po stranici. S druge strane, tko treba foto-kvalitetu ispisa, ne može to dobiti od lasera, nego samo od ink-jeta.


Upravo to, kad se printa, printa se, a onda bude i mjesec i pol neaktivnosti. Kod inkjeta je to još uvijek smrt. A boje koštaju sve 4 kao jedan laser printer.

Mene zanima za Samsung - kakva je situacija s nabavom tonera. Rusty, pišeš da je Samsung toner jeftiniji od HP, ali mene zanima koliko je lako dobavljiv? Moje jedino loše iskustvo vezano za Samsung printere odnosi se upravo na to da je uvijek bila muka naći i kupiti toner. Doduše, to je bilo prije dosta godina pa me zanima da li netko ima direktno iskustvo - je li sada situacija bolja?


Klijenti uzeli kolor lasera od Samsunga, podrška za OS X je bila OK onda, sad malo kaskaju, ipak je stari printer čak dvije godine, kaj bi se mučili A za tonere sam čuo da se dugo čekaju originalni, a za zamjenske ne znam...
30.03.2014 | 15:02
jmirakul kaže:
Ja sam jako zadovoljan sa HP1025nw. To je SOHO printer manjih dimenzija sa ethernet prikljuckom (ima i WiFi ali ne koristim), kvaltetnim ispisom i naravno super podrskom OS X koji sam pronadje printer (bonjour) i automatski instalira drivere Koristimo ga povremeno nesto vise od godinu dana. Zapravo mu je jedina mana sto nema automatski duplex. Za cjenovni razred od cca 200$ nije realno ocekivat jos i duplex. Brzina ispisa u boji nije bas pretjerana, ali je u skladu sa brzinama koje postizu slicni printeri iz kategorije. Zamjenski toneri su dosta povoljni. Sve u svemu super.


Zvuči zanimljivo, OS X podrška, manje dimenzije, ima wifi pa valjda i Airprint podršku, a duplex, valjda ima i neku nadoplatu za to
Idem provjeriti, hvala na ideji.
30.03.2014 | 15:50
smayoo kaže:
Mene zanima za Samsung - kakva je situacija s nabavom tonera. Rusty, pišeš da je Samsung toner jeftiniji od HP, ali mene zanima koliko je lako dobavljiv? Moje jedino loše iskustvo vezano za Samsung printere odnosi se upravo na to da je uvijek bila muka naći i kupiti toner. Doduše, to je bilo prije dosta godina pa me zanima da li netko ima direktno iskustvo - je li sada situacija bolja?


Centro.hr, i Ventex imaju na lageru tonere za ove printere, kao primjer.
30.03.2014 | 18:04
Vanjuška kaže:
HP1025nw - Zvuči zanimljivo, OS X podrška, manje dimenzije, ima wifi pa valjda i Airprint podršku, a duplex, valjda ima i neku nadoplatu za to
Idem provjeriti, hvala na ideji.


Citirtam sam sebe - gledam na HP siteu, nema toga više. I idem po onim njihovim tablicama, označavam što mi paše i dobijem printer koji sam i prije izvukao jer mi se čini savršen, ali... 1,5 cm je PREVISOK i ne stane mi pod stol, a drugdje ga nemam gdje staviti. Damn.

www.shopping.hp.com/en_US/home-office/-/...color-Printer-M451dw

Idem gledati dalje,
HP otpada tom logikom, makar je navedeni printer izvrstan.
Canon - nađem printer pravih dimenzija, no nema duplex. Wifi nazivno podržava, no nigdje ne piše da li to podrazumijeva i Airprint ili što.
OKI - nađem lijepi malen printer, ima duplex, dobru podršku, ali nema wifi. OK, mogu preko Printopie složiti, ali nije mi to cilj da kompliciram.
Kyocera - kažem sebi, ma hajm i tam i ima sve, lijep je, duplex, mreža, airprint, al opet prevelik, minimalno 40 cm visine.
Epson je u kurcu, samo inkjeti, laseri su im bzvz - nađem savršen po svemu, da bi skužio da je CB. Onih par kolor lasera, hm.
Lexmark - jednostavno nemaju male kompaktne kolor pisače. Čudno.
Brother - nikad vidio jedan na djelu, ali u OS X je od prvih dana i voila, ima sve. I veličinu i Airprint i mrežu ali nemaju svi modeli duplex, a tamo gdje kaže da ima, nevidim u specsima. Loša web stranica definitivno...
Xerox - nema ništa za kućnog korisnika
Samsung - skeptičan prema njima, al hajde da vidimo. Muči me to s tonerima, nisu jeftini, i čeka ih se, al bože moj. I jebemu, CLP-680ND ima automatic duplex, ostala 4 imaju manual - što je to uopće manual duplex? OS 10.9 je podržan, dimenzije su ono taman, al nema Airprint, dok CLP-415NW ima kakati wifi print, al nema automatic duplex.

Naravno, tu je i opcija da uzmem i novi stol, što mi je glupa ideja, jer je sve trenutno privremeno za barem godinu dana, možda dvije...


Sad sam nadrobio svašta, malo odmora, a možda koja pametna glava ubaci još koju zanimljivu ideju...
31.03.2014 | 08:56
Vanjuška kaže:

www.shopping.hp.com/en_US/home-office/-/...color-Printer-M451dw

Idem gledati dalje,
HP otpada tom logikom, makar je navedeni printer izvrstan.
Canon - nađem printer pravih dimenzija, no nema duplex. Wifi nazivno podržava, no nigdje ne piše da li to podrazumijeva i Airprint ili što.
OKI - nađem lijepi malen printer, ima duplex, dobru podršku, ali nema wifi. OK, mogu preko Printopie složiti, ali nije mi to cilj da kompliciram.
Kyocera - kažem sebi, ma hajm i tam i ima sve, lijep je, duplex, mreža, airprint, al opet prevelik, minimalno 40 cm visine.
Epson je u kurcu, samo inkjeti, laseri su im bzvz - nađem savršen po svemu, da bi skužio da je CB. Onih par kolor lasera, hm.
Lexmark - jednostavno nemaju male kompaktne kolor pisače. Čudno.
Brother - nikad vidio jedan na djelu, ali u OS X je od prvih dana i voila, ima sve. I veličinu i Airprint i mrežu ali nemaju svi modeli duplex, a tamo gdje kaže da ima, nevidim u specsima. Loša web stranica definitivno...
Xerox - nema ništa za kućnog korisnika
Samsung - skeptičan prema njima, al hajde da vidimo. Muči me to s tonerima, nisu jeftini, i čeka ih se, al bože moj. I jebemu, CLP-680ND ima automatic duplex, ostala 4 imaju manual - što je to uopće manual duplex? OS 10.9 je podržan, dimenzije su ono taman, al nema Airprint, dok CLP-415NW ima kakati wifi print, al nema automatic duplex.

Naravno, tu je i opcija da uzmem i novi stol, što mi je glupa ideja, jer je sve trenutno privremeno za barem godinu dana, možda dvije...


Sad sam nadrobio svašta, malo odmora, a možda koja pametna glava ubaci još koju zanimljivu ideju...


Manual duplex znači da ti ispiše prvo sve neparne stranice, a ti nakon toga cijeli snop papira okreneš i daš mu na ispis parnih stranica.
U praksi jako komplicirano i vremenski zahtjevno: lako se dogodi da papir krivo okreneš, zatim u ladici praznih papira ne smiješ imati druge papire da njih ne uzme za ispis parnih stranica, itd.
Ako želiš automatski duplex onda kupi takav uređaj u suprotnom je jednostavnije printati jednostrano.

Ja osobno koristim više od godinu dana HP 475dw. Toplo preporučujem.
Ima sve što tražiš (auto duplex, AirPrint, itd.) osim što je MFP i dimenzijama malo veći.
31.03.2014 | 09:59
Manual duplex imaju svi printeri. Nije komplicirano ako je printer OK, ali ako povuče dva papira od jednom, tada si u problemu.
31.03.2014 | 12:08
Ja isto razmisljam o printeru. Pa da ne otvaram novi topic Vanjuska rado bih iskoristio tvoj

Uglavnom meni treba neko home rjesenje, prioritet mi je da ne zauzima previse mjesta, a isto tako volio bih imati Airprint opciju.

Za sada gledao sam ova dva modela, pa ako tko ima sta reci na tu temu bio bih zahvalan.

Radi se o:

Epsonu

store.apple.com/at/product/HE168ZM/A/eps...12-airprint?fnode=5c

I o HP-u

store.apple.com/at/product/HA580ZM/A/hp-...int-drucker?fnode=5c
31.03.2014 | 13:53
num kaže:
Manual duplex znači da ti ispiše prvo sve neparne stranice, a ti nakon toga cijeli snop papira okreneš i daš mu na ispis parnih stranica.
U praksi jako komplicirano i vremenski zahtjevno: lako se dogodi da papir krivo okreneš, zatim u ladici praznih papira ne smiješ imati druge papire da njih ne uzme za ispis parnih stranica, itd.
Ako želiš automatski duplex onda kupi takav uređaj u suprotnom je jednostavnije printati jednostrano.


Ma da, svi moji printeri imaju automatski duplex, ovaj manual je obično marketinško sranje, to mogu sa bilo kojim printerom onda
Samo, svi moji printeri su veliki, a sad tražim nešto malo za po doma...
31.03.2014 | 14:08
serafin kaže:
Ja isto razmisljam o printeru. Pa da ne otvaram novi topic Vanjuska rado bih iskoristio tvoj


Samo daj, što više ideja to bolje.

Uglavnom meni treba neko home rjesenje, prioritet mi je da ne zauzima previse mjesta, a isto tako volio bih imati Airprint opciju.
Za sada gledao sam ova dva modela, pa ako tko ima sta reci na tu temu bio bih zahvalan.


Pola mojih želja Nego, nisam se sjetio gledati na Apple stranicama, tamo je objedinjeno... Eh...



Ne znam baš njemački, no ovo su definitivno inkjeti, a k tome i multifunkcijski. Mislim da ne možeš pogriješiti ni sa jednim od njih, ali HP mi izgleda robusniji, a svakako i ljepši...
31.03.2014 | 19:45
Da, nekako i meni više paše ovaj HP. Ali opet si mislim treba li mi duplo skuplji printer..
Ha čuj Apple sugerira te printere, pa pretpostavljam da ne bi trebalo biti mjesta za probleme s driverima - bar za neko naredno doba.

A baci oko na cijelu paletu:

store.apple.com/at/mac/mac-accessories/printers#!
31.03.2014 | 23:09
Kad se već u ovoj temi govori o printerima mene zanima kvalitetan printer za izradu etiketa u boji. U Corel radim etikete za neke stvari koje supruga proizvodi (prirodna kozmetika) i printer koji sada koristimo je stari HP color inkjet, koji je na izdisaju i nije baš kvalitetan. Pošto se radi o malim serijama, pretpostavljamo da bi ju izrada etiketa u tiskari koštala puno (male su serije zbor roka uporabe i relativno male količine, eventualno izbaciti rok uporabe pa pisati ručno na svaku etiketu).
Je li pametnije za to koristiti inkjet u boji ili laserski u boji?
Bilo kakav savjet je dobrodošao

Trenutno mi je za oko zapeo jedan HP-ov:
www8.hp.com/hr/hr/products/printers/prod...ail.html?oid=4323241
01.04.2014 | 02:59
@Law:

Moj kolega je koristio sublimacijski printer za takve stvari, htio je zlatna i srebrna slova. Nisam neki strucnjak na tom polju ispisa, ali to stvarno dobro izgleda.

Pogledaj, mozda ti bude zanimljivo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 28 minuta
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO