Apple Cinema Display
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Cinema Display


27.03.2014 | 14:36
Imam Cinema Display 30", kupljen malo prije nego se prestal proizvoditi, mislim da 2010, novi je bil 16.000,00 kuna. Koliko bi to sad vrijedilo?

Hvala na pomoci
27.03.2014 | 14:53
Da je moj min. 4.500, max. 8.000
27.03.2014 | 15:08
Malo si fulo forum.
To su super monitori i jako skupi u odnosu na danasnje cijene. Za cetri godine star monitor bez obzira na kvalitetu sumljam da ces dobit vise od 2-3 tisuce kuna.
Najisplativije je ne prodavati ga ako bas nije jaka nuzda.
27.03.2014 | 15:56
jmirakul kaže:
Za cetri godine star monitor bez obzira na kvalitetu sumljam da ces dobit vise od 2-3 tisuce kuna.
Najisplativije je ne prodavati ga ako bas nije jaka nuzda.


Slažem se, ili stavi cijenu zbog koje ti ga neće biti žao

...naravno, to ne znači da češ ga uspjeti prodati
27.03.2014 | 21:41
je to thunderbolt display?
27.03.2014 | 21:47
Nema 30" thunderbolt samo 27".
27.03.2014 | 22:00
istina!
28.03.2014 | 02:03
Takav monitor je jako teško dobiti polovan i može postići vrlo visoku cijenu jer je tražen. Ja sam svojeg kupio još u prvoj seriji kada je cijena bila preko 30,000 kn (stara dobra vremena kada to nije bilo problem zaraditi). U svakom slučaju ja ne bih svoj prodao niti za 8,000 kn jer nema nikakve pametne alternative u ovom trenu za sličan novac.
28.03.2014 | 07:07
dpasaric kaže:
Takav monitor je jako teško dobiti polovan i može postići vrlo visoku cijenu jer je tražen. Ja sam svojeg kupio još u prvoj seriji kada je cijena bila preko 30,000 kn (stara dobra vremena kada to nije bilo problem zaraditi). U svakom slučaju ja ne bih svoj prodao niti za 8,000 kn jer nema nikakve pametne alternative u ovom trenu za sličan novac.


Ja sam svoj kupio sa pokvarenim pozadinskim osvjetljenjem. Popravio i koristim ga u Mini-a. Stvarno super komad hardvera. Imam i 27" thunderbolt ali nekako nije to to:)
28.03.2014 | 12:22
dpasaric kaže:
U svakom slučaju ja ne bih svoj prodao niti za 8,000 kn jer nema nikakve pametne alternative u ovom trenu za sličan novac.


Ima alternativa koja se zove Dell.
28.03.2014 | 12:50
Del nije alternativa.
28.03.2014 | 14:07
zabac kaže:
Del nije alternativa.


Nisi u pravu, pogotovo kad se zna da je isti 30" panel kojeg je radio LG/Samsung u oba monitora. Znaci Apple vodi samo u dizajnu.
28.03.2014 | 14:54
Jok.
Ovako i onako LCD panele radi malo firmi u odnosu na broj firmi koje rade same monitore. Štos je u elektronici koja goni panel.
28.03.2014 | 21:43
Prije bih krepao nego na stol stavio ružni Dell uz ostatak Apple hardvera koji je tako lijepo dizajniran!
28.03.2014 | 22:10
evo moj dell, pa sad bas da je taaaaako ruzan

28.03.2014 | 23:00
NE razumiješ ti to, kskvorc... To je stvar uzvišenih vjerskih osjećaja. Ti si očito nevjernik i heretik. Sigurno već čuješ krckanje grančica? To skupljaju drva za tvoju lomaču...
29.03.2014 | 01:34
Smayoo, znamo da ti nemaš osjećaj za lijepo, tebi je bitno da je guzica na mekanome, a šaka u oko na stolu te ne jebe pet posto

Ma gle samo one ružne žičice kaj vire od ispod... Fuj fuj fuj. Kladim se i da svijetli plava dioda desno dolje kad je upaljen, što je još veća šaka u oko.
29.03.2014 | 03:13
Ja se ponekad jako zacrvenim kada se sjetim na sto sam sve trosio pare. Puno para. Ali ni u ludilu mi ne bi palo na pamet da dam 30K+ kunica za monitor

Postoje kvalitetni monitori za puno manje iznose, jer ta Cinema ne nudi nista cime bi opravdala burtalno bezobraznu cijenu, ali postujem odluke ljudi koji kupuju jer smatraju da to vrijedi tih novaca.
29.03.2014 | 11:44
kskvorc kaže:
evo moj dell, pa sad bas da je taaaaako ruzan



Ma ok je, jedino ti je strop na hero, a i miš ti je koma
29.03.2014 | 12:13
Ma nije Dell toliko lošeg dizajna (danas je i teško naći baš loše dizajniran proizvod) koliko se ne uklapa u Apple priču kao originalni Cinema monitor.

Naravno, ja sam još profesionalno u vizualno-dizajnerskim vodama, pa sam osjetljiv na to, a naš Smayoo je hard-core inženjer kojem je funkcija primarna, a ostalo tek bonus.
29.03.2014 | 12:23
dpasaric kaže:
Ma nije Dell toliko lošeg dizajna (danas je i teško naći baš loše dizajniran proizvod) koliko se ne uklapa u Apple priču kao originalni Cinema monitor.


Jedno pitanje off topic ?

Davore posto si ti mnogo vise na ti sa Cinema Display-ima kolika je ucestalost otkazivanja ventilatora na 27" thunderbolt display-ima ( u smislu da pocnu da zuje lezajevi itd). Ja imam jedan koji "nije moj" (tako da se ne sekiram ako se nesto pokvari- servis je tu) ponekad se cuje ventilator "normalan zvuk" kad je toplo u prostoriji. Posto pravim novi setup cim izadje novi Mini dvoumim se za Cinema Display. Imam 30" ali ne znam ima li ona uopste ventilatora na sebi , ja nista ne cujem

Hvala na odgovoru.
29.03.2014 | 17:18
drlovric kaže:
Ja se ponekad jako zacrvenim kada se sjetim na sto sam sve trosio pare. Puno para. Ali ni u ludilu mi ne bi palo na pamet da dam 30K+ kunica za monitor

Postoje kvalitetni monitori za puno manje iznose, jer ta Cinema ne nudi nista cime bi opravdala burtalno bezobraznu cijenu, ali postujem odluke ljudi koji kupuju jer smatraju da to vrijedi tih novaca.



Postoje i kvalitetni monitori za mnogo veće iznose od toga.

Ti si bar prvi koji zna da na zdravlju ne treba štedjeti, pa ako ja dam 15.000 za Cinemu, a ti 15.000 za Aeron stolicu, tko je veći kreten?

S obzirom da su to stvari koje su namijenjene poslu i da traju, nije mi žao dati pare. ao bi mi bilo spiskati na cigarete i cugu svaki dan, pa kad se malo po malo skupi
29.03.2014 | 18:13
Ja se svakako uvijek suzdržavam komentara o tome tko je kolika budala jer je koliko novca dao za što već. Tko je novac pošteno zaradio, ima puno pravo potrošiti ga na što god želi, pa taman sve zabio u kladionici.
Da sam "hard core" inženjer, to je istina . Najprije funkcionalnost. Ona nosi najmanje 80% vrijednosti. Sve ostalo najviše 20%. Dakle, ako imam 100% funkcionalnu stvar za 80 novaca, za onu koja je bitno ljepša i isto tako 100% funkcionalna, spreman sam platiti najviše 100. Ni u kojem slučaju 800, a kamoli 1600. Ali to sam samo ja.
29.03.2014 | 18:20
Nisam znala dal' da otvorim novu temu ili... Uglavnom, zanima me vaše mišljenje o novom monitoru LG 34UM95:
34"
21:9
3.440x1.440
thunderbolt 2
itd.
29.03.2014 | 18:31
Auuuu, tebe ne da će na lomaču, nego će te prije toga još i raščetvoriti na Gupčevoj Zvijezdi...
Em je ruuuuužan, em je LG. Kakva hereza!
29.03.2014 | 20:07
Čeeeek. Monitor uopće nije loš, niti ružan. Treba doduše vidjeti od kakvog je materijala, plastika bi upropastila dojam

I ima Thunderbolt, što mu je veeeeeeliki plus. Baš mi se sviđa ovako na prvu.

Rezolucija je čudna, no po visini je veća od moje sadašnje, a po dužini kao da imaš dva monitora... Trebao bih to vidjeti uživo da ocijenim, doista.

Inače sam kupio 5 LG televizora zadnjih par godina, tako da mi je LG sasvim OK firma što se toga tiče.
29.03.2014 | 20:37
Ma grozno, to držati na stolu?! Skoro isto kao Dell samo veće.

Možda samo da stave Thunderbolt naprijed, sigurno bi se odmah svidio većem broju korisnika
29.03.2014 | 20:47
Šalu na stranu, ja imam solidno mišljenje o LG-ju kao brandu. Naime, moja ocjena bilo čega uvijek je određena i cijenom tog proizvoda kao bitnim faktorom. Tako da LG, iako nije nikad najbolje što sam vidio u apsolutnoj skali, s obzirom na cijenu je - najbolji izbor.
29.03.2014 | 20:58
mario.zg kaže:
Ma grozno, to držati na stolu?! Skoro isto kao Dell samo veće.
Možda samo da stave Thunderbolt naprijed, sigurno bi se odmah svidio većem broju korisnika


Slab ti je sarkazam, pogledaj se malo u ogledalo, sigurno imaš i nešto sebi za reći, pa si spusti jednu
Svi imamo mana, no htjeti imati nešto na stolu, da vizualno lijepo izgleda, te da prati postojeći hardver, nije ništa čudno. Čudno je kad se zadovoljavaš nečim ružnijim, lošijim po priključcima ili matrici, a samo zato jer je to tu negdje A pritom imaš za cugu i cigarete i izlaske, naravno...
29.03.2014 | 21:14
Jučer smo u firmi diskutirali o univerzalnim mjernim instrumentima koje koriste dečki "na terenu". "Kralj" u tom području je Fluke. Njegovi top modeli ne samo da su mjerni instrumenti, nego priručni osciloskopi i data loggeri i još 100 čuda. Napravljeni su do kostiju ergonomski i otporni su maltene na sve. Ja sam svojedobno vidio Fluke kojeg je pregazio auto, a on nije crkao skroz (bio je gadno oštećen i teško upotrebljiv - jer je pukao - ali živ i funkcionalan). Neka, recimo, "druga" liga su bili Metex instrumenti. Oni su korektno radili svoj posao i ništa više od toga, ergonomija baš nije bila jaka, a kućište je bilo takvo da bi pad s 50 cm na beton uglavnom značio ozbiljnu štetu. Za jedan Fluke se moglo kupiti najmanje 7, pa do 25 Metexa.

Jasno, nema čovjeka u tom poslu koji si prije ili kasnije ne zaštedi za Fluke. Ali, dok ne zaštediš - i Metex je dobar. Ma... bude dobro i ono govance iz Chipoteke...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 28 minuta
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO