Imac rabljeni kupovina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Imac rabljeni kupovina


13.01.2014 | 23:21
Finn kaže:
ja nisam uspoređivao američke cijene s našima nego sam govorio u našem kontekstu. dakle, koliko su napuhane u startu toliko moraju biti napuhane i u prodaji. ne možeš kod nas kupiti stroj u trgovini, a kad ga želiš prodati prodavati ga po američkim cijenama - to je suludo.
nisam nigdje naveo da očekujem taj svoj stroj prodati za 1.500 €, ali da bih ga mogao ponuditi za 700 €, to jesam očekivao.


Pa gle, to je samo tvoje očekivanje. Možda će ti biti ispunjeno, a možda i ne. Napisao sam lijepo - NOVI bazni model Minija u istore.hr SA PDV košta 5500 Kn. A ti bi zamalo 6 godina star iMac (6 godina je puno, pogotovo za stroj koji očito ima konstrukcijski problem s održavanjem temperature) prodao za 5300...

i nije istina da je taj stroj preslab za današnje vrijeme, baš zato mislim da su ovo nerealne priče, jer ga ja cijelo to vrijeme najnormalnije koristim za grafički dizajn, npr., dakle za mnogo toga je on itekako solidan i nije "više nego slab".


A zašto bi ga onda prodavao? Dobar ti je za posao koji radiš, super je ispravan, sve 5... Zašto bi ga onda prodavao? Ha?

Moj osobni stav da za to ne bih dao više od 2000 je moj osobni stav. Nisam ja to nigdje predstavio kao službenu tarifu. Razlog zašto tako smatram je jednostavan - u 6 godina koliko sam aktivan na Jabučnjaku, da napraviš analizu postova u kojima su ljudi tražili pomoć ili se žalili na hardverski kvar OGROMNA VEĆINA (3/4 barem) otpada na "debele" alu iMacove (2008-2012). Kad dodaš k tome da je all-in-one koncept sa stajališta raspoloživosti i održavanja najlošiji mogući (crkne ti komp, crkao ti je i monitor, crkne ti monitor, crkao ti je i komp), ja jednostavno nisam čovjek koji stavlja ikakvu prednost na iMac u odnosu na Mini. Po meni, jedino u čemu je iMac bolji izbor od Minija je - Q-faktor. A on mi nije bitan.
13.01.2014 | 23:25
Prema svim argumentima definitvno je bolje onda uzeti mac mini za nešto veču cijenu!
13.01.2014 | 23:46
smayoo kaže:
A zašto bi ga onda prodavao? Dobar ti je za posao koji radiš, super je ispravan, sve 5... Zašto bi ga onda prodavao? Ha?


znaš i sam pa nije potrebno da ti na takve provokacije odgovaram, ne?
13.01.2014 | 23:59
Pa vidi, osim ako nemaš neki razuman odgovor, moja je pretpostavka da je stroj ipak pomalo raga pa bi ga se rado riješio prije nego nešto ozbiljno krepa. Ono - optika je odavno kaputt, možda nisi baš više ni u HDD siguran, bit će negdje u ekranu i prašina samo si se naučio to ignorirati, RAM-a fali za zadnji OS pa lagano kašlje kad ga natovariš... U redu je on za zezanje, surfanje i tako, neobavezne aktivnosti, ali za "get the job done", možda više i nije baš tako pouzdan. I siguran sam da tebi on ima uporabnu vrijednost znatno veću, a o emotivnoj da i ne govorimo (zato jesi tako "skočio"). Tako i meni moji Macovi. Svi do jednog. Zato ih i ne prodajem. A da, npr, stari MBP 2008 nekom i prodajem (što neću jer mi ga je žao dati za tako malo novca, a nije mi sila), iskreno bi mu nabrojao sve što ja znam da mu ne valja i pustio kupca da sam predloži cijenu. Ne bi mi palo na pamet da nakon 6 godina raubanja stroja do kostiju tražim za njega trećinu cijene koliko je koštao nov.
14.01.2014 | 00:04
morat ću te razočarat - ništa od navedenog. ideja je čisto bila prijeći na nešto novije dok ovaj još nešto vrijedi (i sve radi bez problema), ali bit će da nisam baš razuman...

edit:
onda ću ga radije još nadogradit koliko se može pa pičit sljedećih 5 godina dokle izdrži. tako bi bio na dobitku, a ovako samo gubim.
14.01.2014 | 00:18
Pa eto, tako i ja razmišljam za svoje. Derem ih dokle god idu, a onda ih poklonim klincima ili nekom drugom tko je nezahtjevan korisnik. Ako mu crkne, može mi samo reći "hvala" za vrijeme koje ga je imao besplatno na raspolaganju.

Ako ti je zaista dobar, onda ti sigurno vrijedi puno više, nego što možeš dobiti da ga prodaš. Tebi je dobro poznat i vrijedan, a svakom drugom je tek još jedan polovni iMac.
14.01.2014 | 00:25
Finn kaže:
morat ću te razočarat - ništa od navedenog. ideja je čisto bila prijeći na nešto novije dok ovaj još nešto vrijedi (i sve radi bez problema), ali bit će da nisam baš razuman...

edit:
onda ću ga radije još nadogradit koliko se može pa pičit sljedećih 5 godina dokle izdrži. tako bi bio na dobitku, a ovako samo gubim.


Neznam zasto ti to nije odmah palo napamet?
14.01.2014 | 00:41
Evo Finn pogledao sam, dakle to je iMac 24" 9,1 serija... dvije jezgre 2,66 GHz, do 8 GB RAM, sabirnica na 1066 MHz, disk do 1TB... fractal score mu je 19,8 gigaflopsa, grafička je za moderne igre preslaba, nije OpenCL podržana za pro aplikacije zadnje generacije... rekao bih da je to danas nešto u klasi 3-4 tisuće kuna, prije svega zbog lijepog 24" monitora i overall dobrog izgleda svega toga na stolu.
14.01.2014 | 05:07
saint kaže:

Ako su ovo masine iz nasih oglasa ja nebi da vise od cijena koje sam naveo i to da dobro provjerim stanje racunara.

MacBook3,1 13”late 2007 A1181 ovaj nisam nasao na oglasu


Ja sam ovaj prodao sa 1900 kn. Late 2007, ali novi topcase i bezel, tako da nema vise onu 'serijsku' gresku, i sa 6 GB rama i 2 diska.

Sasvim ok za 5 godina i 11 mjeseci star komp.

No to je Mac koji se jako lagano popravlja, i nema nekih hardverskih problema. Za nesto musicavo, makar i novije i jace, ne znam da bi dao nesto vise, makar i bio mac. No nemam iskustva s iMacovima.
14.01.2014 | 15:47
Imam u uredu dva ovakva 24" 8,1 iMaca i super sam zadovoljan s njima. Jedan sam kupio novi prije 5 godina i dalje radi savršeno bez greške. Drugi kupljen polovni za 4000 kn prije dvije godine zbog prašine iza ekrana, zamijenio napajanje, i dalje sasvim OK. Danas ne bih dao 4000 za taj stroj, ali moji će sigurno još godinama biti u pogonu.
14.01.2014 | 18:51
Q-faktor moram zaštitit!
07.02.2014 | 13:20
Na ovom forumu kao da svi pate od bipolarnog poremećaja. Dok sam ja kupovao iMac čitao sam kako je to strojčnina, best buy, izdržljiv, pogodan za sve poslove, da drži cijenu, da bez problema radi 5 g bez da zakašljuca, ma samo da ne mijauče. Sad čitam da je to kvarljivo smeće, ne vrijedi novaca, da se nemre prodat za mokru kiflu...ono bolje odmah bacit u smeće da ne smeta na stolu. Po ovim komentarima je Mac Mini novi bog. Svašta.
07.02.2014 | 14:58
ico00 kaže:
Na ovom forumu kao da svi pate od bipolarnog poremećaja. Dok sam ja kupovao iMac čitao sam kako je to strojčnina, best buy, izdržljiv, pogodan za sve poslove, da drži cijenu, da bez problema radi 5 g bez da zakašljuca, ma samo da ne mijauče. Sad čitam da je to kvarljivo smeće, ne vrijedi novaca, da se nemre prodat za mokru kiflu...ono bolje odmah bacit u smeće da ne smeta na stolu. Po ovim komentarima je Mac Mini novi bog. Svašta.


Mislim da nitko to nije baš tako rekao...
Ono što ljudi pokušavaju reći je da je, po njima, bolja investicija novi Mac Mini nego iMac star xy godina za praktički istu cijenu i tu su apsolutno u pravu.
Isto tako treba uzeti u obzir gdje živimo (cijene Mac računala) i u kakvoj ekonomskoj situaciji živimo. Kada to uzmeš u obzir omjer uloženo - dobiveno, čak i kod novih računala, je po meni na strani Mac Minija, pogotovo ako već posjeduješ monitor i drugu periferiju, kao što je to bio slučaj kad sam se ja odlučivao za kupovinu.
07.02.2014 | 15:11
ico00 kaže:
Na ovom forumu kao da svi pate od bipolarnog poremećaja. Dok sam ja kupovao iMac čitao sam kako je to strojčnina, best buy, izdržljiv, pogodan za sve poslove, da drži cijenu, da bez problema radi 5 g bez da zakašljuca, ma samo da ne mijauče. Sad čitam da je to kvarljivo smeće, ne vrijedi novaca, da se nemre prodat za mokru kiflu...ono bolje odmah bacit u smeće da ne smeta na stolu. Po ovim komentarima je Mac Mini novi bog. Svašta.


Prije bih rekao da si tada, kad si kupovao iMaca, percipirao samo one informacije koje si želio čuti. Ja sam uvijek imao isti stav što se iMaca tiče. Ovog "novog", to jest. Lampa mi je zakon. Nažalost, procesorski je preslaba za današnje potrebe.
07.02.2014 | 18:54
ico00 kaže:
Na ovom forumu kao da svi pate od bipolarnog poremećaja. Dok sam ja kupovao iMac čitao sam kako je to strojčnina, best buy, izdržljiv, pogodan za sve poslove, da drži cijenu, da bez problema radi 5 g bez da zakašljuca, ma samo da ne mijauče. Sad čitam da je to kvarljivo smeće, ne vrijedi novaca, da se nemre prodat za mokru kiflu...ono bolje odmah bacit u smeće da ne smeta na stolu. Po ovim komentarima je Mac Mini novi bog. Svašta.


Što bi to trebalo značiti "bipolarni poremećaj"? Ja sam desno orjentirani i ne mijenjam stranu!
Nema veze. Vadiš iz konteksta. Bilo je rijeći o točno određenom modelu (imac 24 2008), a ne općenito.
Oćenito gledano, polovno se kupuje jer se: a) ne može kupiti novo, b) ne želi kupiti novo po velikoj cijeni, c) želi kupiti zato da se isproba.
Ja isto mislim da je bolje kupiti jaći i novi Mini + monitor, nego stari slabiji iMac. U krajnjem slučaju MIini može biti vrhunski media centar (još ako je onaj model s daljinskim).
05.04.2014 | 18:55
Dečki evo javljam se sa novog maca minia i5 4 gb rama

Koristim ga mjesec dana i prezadovoljan sam za sada! Hvala Vam što ste mi dali savjet da ne kupujem rabljeno... Kupio sam novo mini i radi savršeno!
05.04.2014 | 19:42
Čestitke na kupovini... Nek te dugo i pouzdano služi. Uživaj.
05.04.2014 | 20:42
Nek te dobro sluzi,dobra je to masina
06.04.2014 | 12:01
Čestitam!
06.04.2014 | 15:34
Sad jos samo skupi love za upgrade rama i eventualno ssd pa ces biti jos zadovoljniji
09.04.2014 | 20:57
Čestitam, odličan je to Mac. Iskreno se nadam da će Apple nastaviti sa razvojem Minia.
09.04.2014 | 20:59
čestitam, super mašinče.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 45 minuta
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO