Krckanje zvučnika na Macbook Pro
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Krckanje zvučnika na Macbook Pro


06.05.2013 | 00:55
Pozdrav ekipa

Ponosni sam vlasnik Macbook Pro-a od malo manje od godinu dana. Izuzetno sam zadovoljan i nikada se više ne bi vratio niti na windowse niti linux. Čitao sam puno na ovome forumu i svima vam zahvaljujem na toliko puno savjeta i strpljenja sa svim upitima. Stvarno ste mi puno pomogli.

E sada da ne bi bilo sve lijepo kako je dogodio se problem. Već par puta mi se samo u Safariu, na početku sam primjetio na youtube-u, a kasnije na svim player-ima, počelo pojavljivati krckanje zvučnika, dakle, paralelno uz pjesmu, video cuje se krc krc krc .
Nije da me nešto previše smeta jer u iTunes-u i Mozzili radi sve u redu, ali volio bih znati uzrok tome. Postavio sam i snimku da čujete kako to zvuči. Znam da je prije na forumu jedan momak imao sličan problem, ali on je imao sa vanjskim zvučnicima.

I još jednom da vam svima zahvalim na savjetima, Vi ste jedan od razloga zašto sam se odlučio na Mac.
Prilozi:
06.05.2013 | 01:02
I snimka toga što se događa.

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: Snimka.zip
Veličina datoteke: 104302
06.05.2013 | 06:28
Pozdrav mnikola i dobro dosao.
Ako sam dobro shvatio, problem je prisutan samo u Safariju i to u flash playeru?
06.05.2013 | 19:34
Imam sličan problem na starijem MacBook Air-u, zasad samo sa Flash videom. Mislim da ima veze s izbacivanjem podrške za hardversko ubrzanje Flasha na Mac OS-u. Procesor bude preopterećen i više se zagrije.
06.05.2013 | 20:32
Da problem je prisutan samo u Safariju, a u iTues-u i ostalim preglednicima sve radi uredno. I taj se problem samo ponekad pojavljuje
07.05.2013 | 17:51
Pravo je pitanje pojavljuje li se u drugim browserima. Vjerojatno je nesto vezano za flash plugin koji sam po sebi nije neka sreca pogotovo u kombinaciji sa safarijem.
Za pocetak mozes otici na www.youtube.com/html5 i ukljuciti html5 trial. Nakon toga youtube nece koristiti flash za reprodukciju. Vratiti se na staro mozes preko istog URLa.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO