Mac Pro 2013
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro 2013


05.01.2013 | 20:14
www.fcp.co/hardware-and-software/940-wha...ses-a-modular-design

Nova runda tračeva o Mac Pro modelu koji nam konačno dolazi ove godine...
07.01.2013 | 21:02
Samo da NE ZALEME RAM na "maticnu plocu" ili ti ga logic board !!!!!!!!!
07.01.2013 | 21:49
evo culi su te! bit ce ok!
  • mileni
  • Posjetitelj
08.01.2013 | 02:59
Ocekujem da ce biti osjetno tanji od prosle generacije
08.01.2013 | 10:13
Htio bi kupiti novu Masinu pa razmisljam izmedu novog iMac 27 i tog novog nadolazeceg Mac Pro (radim u CS6 photoshop, Ilustrator, Indesign it'd....)
Zadnje sam imao Mac Pro G5
Ajde da cujem vase misljenje
Hvala unaprijed
30.05.2013 | 17:10
Nisam naisao na neke konkretne najave, jel se zna kad izlazi novi Mac Pro?
30.05.2013 | 17:36
bigallzg kaže:
Htio bi kupiti novu Masinu pa razmisljam izmedu novog iMac 27 i tog novog nadolazeceg Mac Pro (radim u CS6 photoshop, Ilustrator, Indesign it'd....)
Zadnje sam imao Mac Pro G5
Ajde da cujem vase misljenje
Hvala unaprijed

da nisi imao PowerMac G5...nema MacPro G5....
31.05.2013 | 00:11
gogh kaže:
Nisam naisao na neke konkretne najave, jel se zna kad izlazi novi Mac Pro?


nema sluzbene najave da ce uopce izaci, a kamo li datum.
ali u zadnjoj developer verziji ML-a, nasli su drivere za neke desktop graficke kartice, pa je moguce da ce mozda na nadolazecem WWDC-u (sredina lipnja ako se ne varam) predstaviti stroj...
02.06.2013 | 14:13
kinsif kaže:
gogh kaže:
Nisam naisao na neke konkretne najave, jel se zna kad izlazi novi Mac Pro?


nema sluzbene najave da ce uopce izaci, a kamo li datum.
ali u zadnjoj developer verziji ML-a, nasli su drivere za neke desktop graficke kartice, pa je moguce da ce mozda na nadolazecem WWDC-u (sredina lipnja ako se ne varam) predstaviti stroj...


A i vidio sam negdje da polako nestaje iz shopova. Plus sto se ne prodaje u europi.

Tak da je sasvim moguce da ce doc sad. Ali sto bi to znacilo? Nema jos IVB-E, dakle ili SB-E ili nece biti dostupan odmah nakon WWDCa.
02.06.2013 | 16:26
Mozda samo dobijemo obavijest da je Mac Mini vise nego dovoljan da zamijeni Pro (xserve flashback)

Ne bi me zacudilo da ga skroz povuku, iako je to perjanica ponude.

iDzidze generiraju previse para, a sve ovo osim Pro je i vise nego dovoljno jako za razvoj aplikacija za te iste iDzidze :/

Mercedes ima S klasu radi prestiza tvrtke, a svi znamo da zive od prodaje C klase recimo.

Nazalost Apple tako ne razmislja, ako nije prodano u zeljenom broju komada, oni se toga rijese...
02.06.2013 | 21:06
sigurno im je zarada od takvih masina zanemariva u odnosu na bilo koji drugi proizvod kojeg imaju. brijem da samo na smart coverima zarade vise
ipak sumnjam da odustaju od pro trzista, em sto im je to prestiz neki, em sto stvarno postoji potraznja za takvim strojevima, a i mislim da ce to biti neka "made in USA" furka.
13.06.2013 | 18:26
Ste vidli ovo???

http://www.anandtech.com/show/7057/up-cl...with-the-new-mac-pro



ja sam još uvjek u šoku i užasu.

Šta je zaboga to?? TO da je Mac Pro? Ima totalno nabrijanu grafiku ali... kompjuter u kojeg ne možeš staviti dodatni disk? Unutra kolko vidim stane samo jedan SSD, a ostalo mogu biti samo vanjski diskovi povezani - thunderboltom? Šta to znači, idemo natrag u 90-te, macovi će opet biti kompatibilni samo sami sa sobom?
Optički drive ide u smjeru floppija vidim... valjda si ga možeš staviti na usb ako trebaš. Samo 4 slota za RAM? Očito ovaj kompjuter nije namjenjen upgradeanju. Nema više ni slobodnih PCI slotova. I ekran samo na HDMI ili thunderbolt? E pa da ne bi netko spajao novi mac na stari ekran, jel. A ovaj gumb za paljenje koji moraš tražiti kroz šumu kabela???

Super, dakle, u principu pretvorili su Mac Pro u grafički nabrijaniju verziju "what's in the box is what you get" imaca, a koji izgleda ko križanac R2D2-a, Darth Vadera i kante za smeće.

Manji je i lakši od dosadašnjih, super, a onda će na stolu stajati okružen šumom kabela i vanjskh diskova, baš lijepo.

Dizajn? Jonathan Ive, sakrij se pod stol.
13.06.2013 | 18:52
tinat kaže:
Ste vidli ovo???



ne, evo prvi glas!
13.06.2013 | 20:34
Ovako...
Po meni novi macpro kao ideja je odličan, povezivost s thunderboltom je odlična i omogućava fleksibilnost kakvu niti jedan mac pro do sada nije nudio (grafičke kartice, ssdovi, raidovi, monitori) sve preko jednog kabla. Zašto bi bila kompatibilnost samo s macovima, thunderbolt je standard koji je dostupan na svim intel matičnim pločama više klase. Druga je stvar što ljudi ne žele kupovati skuplju periferiju koja dolazi na thunderboltu i koja je namjenjena profesionalcima...
Ne pamtim kada sam stavio zadnji put CD/DVD, ustvari sjećam se, kada sam instaliravao Photoshop CS6 i to je to...
Ako ti je baš toliko potreban, upravo to, uštekat ćeš ga.

Mislim da je cijela filozofija da ćeš upgrade raditi preko thunderbolta i sviđa mi se. Komponente ćeš moći prenositi između računala, bolje će biti hlađene (jer će biti samostalne) i vjerojatno će biti dugotrajnije. A ovaj MacPro s iMacom ima veze u toliko što je cijeli intergrirani. CTO opcije će vjerojatno dozvoljavati da se napravi MacPro koji će trajati 5-6 godina bez posustajanja, a do sada je najveći problem bila grafika koja će se sada moći nadograđivati preko thunderbolta...
13.06.2013 | 21:42
ja pozovem zenu da joj pokazem novi Macpro(posto je odusevljena kako ovaj prvi 1.1.radi..)ona gleda i kaze...'Crn....ti ces da brises prasinu...ovaj metalic,manje se vidi'.....:)pufpantpufpant....
13.06.2013 | 22:54
Opet je apple ostavio ljude bez daha,kad su predstavili novi macpro,veliku većinu i mene su pozitivno iznenadili.Meni je cijeli taj koncept i izvedba stroja,prehebena. @tinat se boji šume kablova na stolu a sigurno će prateća mašinerija naći dobra rješenja,poput ovog za iMac na slici.Toliko mi se sviđa da bi ga najrađe kupio,ako baš ne bude neka astronomska cifra...mada mi objektivno i ne treba
Screen_Shot_2013_06_13_at_9.png
14.06.2013 | 00:08
Stvarno iPolica ostavlja bez daha.
Astmatičare.
14.06.2013 | 13:59
Mene ovaj nadolazeći MacPro podsjeća na ovlaživač zraka koji sam kupio za dječju sobu, prije cca 3 i pol godine.

mikroklima.com.hr/ishlapljivaci/15-ishlapljivacipraose2441.html

Možda ako ga i dalje budem držao na podu ljudi će pomislit da Mac-u nije mjesto na podu.
14.06.2013 | 14:01
Ovlaživać je ljepši.
  • Mobius1
  • Posjetitelj
15.06.2013 | 11:33
Samo da ne doživi sudbinu Twentieth Anniversary Mac-a.
I nebi im otpala ruka da su stavili još koji port za dodatne SSD diskove normalnog formata nego ići izmišljati toplu vodu,zamišljam ga sa spojenim periferijama i to mi uopće ne izgleda lijepo.

Nadam se da Apple neće ići tužiti proizvođače kanti za smeće sada.
15.06.2013 | 16:04
izasao je novi ferrari nedavno, la ferrari... odvratan je! prenizak za mene. po rijeci bi me ubio svaki lezeci i svaka rupa! nadam se da nece doziviti sudbinu ferrari italia!
necu ga kupiti!
  • Mobius1
  • Posjetitelj
15.06.2013 | 17:59
kinsif kaže:
izasao je novi ferrari nedavno, la ferrari... odvratan je! prenizak za mene. po rijeci bi me ubio svaki lezeci i svaka rupa! nadam se da nece doziviti sudbinu ferrari italia!
necu ga kupiti!


ne uspoređuj Apple sa Ferrarijem
15.06.2013 | 22:25
Koje su to periferije koje su nekad bile u kućištu, a sada budu izvan? Jedino CD/DVD/BD!
Zbog grijanja, bolje da su diskovi vani. Ovo je PRO stroj, a ne iMAC.
  • Mobius1
  • Posjetitelj
15.06.2013 | 23:36
Pa baš zato jer je pro stroj,fali mu fleksibilnosti...
16.06.2013 | 01:17
Jedino što trenutno koči fleksibilnost Pro stroja je zapravo nedostatak periferija koje se na njega mogu spojiti preko Thunderbolta te navike i predrasude njegovih budućih korisnika koji još ne uviđaju svu prednost takve filozofije.

Thunderbolt je produženje PCIe sabirnice izvan stroja što praktički znači da se može efikasno proširivati sa svime onime što na sebi ima takav priključak. Zbog mogućnosti spajanja u lanac (Daisy chain) neće tu biti neka puno veća gužva s kabelima koja nije bila i do sada u profi studijima
16.06.2013 | 02:47
zabac kaže:
Koje su to periferije koje su nekad bile u kućištu, a sada budu izvan?
Mojih pet hard diskova! Ovo je pro stroj koji se ponaša kao da je iMac - jedan disk unutra, sve drugo striktno vani.

A thunderbolt... kad bude jeftin i sveprisutan kao i USB 2.0, bit će opravdan.
17.06.2013 | 00:58
Mislim da ljudi mješaju i Mac Pro s iMacom i običnim PCom. iMac je skup, a Mac Pro je za profesionalce koji će od njega zarađivati i uspjet će ga ugurati u troškove. Ne vidim uopće potrebu da thunderbolt bude USB 2.0, neće to biti još dugo vremena. Thunderbolt je već sad opravdan sa svojim mogućnostima koje nudi... možda ne običnom korisniku, profesionalcu itekako.
17.06.2013 | 18:19
Sank kaže:
Jedino što trenutno koči fleksibilnost Pro stroja je zapravo nedostatak periferija koje se na njega mogu spojiti preko Thunderbolta te navike i predrasude njegovih budućih korisnika koji još ne uviđaju svu prednost takve filozofije.

Thunderbolt je produženje PCIe sabirnice izvan stroja što praktički znači da se može efikasno proširivati sa svime onime što na sebi ima takav priključak. Zbog mogućnosti spajanja u lanac (Daisy chain) neće tu biti neka puno veća gužva s kabelima koja nije bila i do sada u profi studijima


@Sank, problem je u tome jer Thunderbolt uređaju budu redovito skuplji nego samo krtica koja se pikne u MacPro. Po meni su problem kartice koje su korisnici nabavili (i masno platili).
17.06.2013 | 18:22
tinat kaže:
zabac kaže:
Koje su to periferije koje su nekad bile u kućištu, a sada budu izvan?
Mojih pet hard diskova! Ovo je pro stroj koji se ponaša kao da je iMac - jedan disk unutra, sve drugo striktno vani.

A thunderbolt... kad bude jeftin i sveprisutan kao i USB 2.0, bit će opravdan.


Koji je to posao da ti treba 5 diskova u samom kućištu?
Ako tih 5 diskova preseliš u neko TB vanjsko kućište, zar gubiš na konforu?
Ovo si dobro rekao "...kad bude jeftin..." što nije spojivo s Apple+MacPro.
S druge strane MacPro i USB 2.0 mi isto ne idu skupa!
  • Mobius1
  • Posjetitelj
17.06.2013 | 18:37
zabac kaže:
tinat kaže:
zabac kaže:
Koje su to periferije koje su nekad bile u kućištu, a sada budu izvan?
Mojih pet hard diskova! Ovo je pro stroj koji se ponaša kao da je iMac - jedan disk unutra, sve drugo striktno vani.

A thunderbolt... kad bude jeftin i sveprisutan kao i USB 2.0, bit će opravdan.


Koji je to posao da ti treba 5 diskova u samom kućištu?
Ako tih 5 diskova preseliš u neko TB vanjsko kućište, zar gubiš na konforu?
Ovo si dobro rekao "...kad bude jeftin..." što nije spojivo s Apple+MacPro.
S druge strane MacPro i USB 2.0 mi isto ne idu skupa!


Stvar je korisnika da odredi koliko mu je diskova dovoljno i koliko ih hoće a ne da mu to određuje netko drugi ili da mu to interno ograničava "Pro" mašina...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 34 minuta
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO