trebam BESPLATNI Corel u bilošto konverter
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

trebam BESPLATNI Corel u bilošto konverter


16.11.2008 | 12:12
Elem, kako je to već u prosvjeti uobičajeno, profesor informatike "se kuži u kompjutere" pa se njemu utovaruje sve što ima veze s kompjuterima, uključivo i brisanje prašine s njih, zalijevanje cvijeća koji stoje kraj kompjutera i sl.

Ovaj put se radi o nekom vektorskom crtanju za koje može poslužiti (čak jako dobro) Inkscape, ali on ne zna importirati Corel Draw format (CDR) a u njemu je snimljen nekakav polazni crtež (u ovoj zemlji je izgleda normalno da svatko doma ima ukradene sve verzije Corela pa to ispada de facto standard ).

Postoji li, dakle, kakav freeware konverter CDR-a u bilo što vektorsko (SVG, AI, PDF, EPS...)? Tražio sam po netu, ali bezuspješno.

Platforma nije bitna. Može Win, može OSX, može CP/M...

Hvala!
16.11.2008 | 13:56
Ja sam to isto trazio u par navrata ali bezuspjesno tako da se bojim da je Corel nesto zakomplicirao ili zastitio u svom formatu i da zato nema konvertera.
Sta ti nije lakse zamoliti nekoga tko ima Corel da ti to iskonvertira u .ai ili sto ti vec pase?
16.11.2008 | 14:34
Kako smo ovlašteni Corel Partner imamo u firmi hrpu CorelDRAW X4 trial diskova, pa svrati po jedan - valjda u trialu dozovoljava save, nisam stigao probati.
16.11.2008 | 15:03
Davore, hvala, izgleda da će na kraju tako i biti. A kakav hardware mi treba za to pokrenuti? Naime - nisam siguran da imam stroj koji to može vrtiti?

Moschus: pa... jednostavnije... U načelu da, no idem sam sebi na živce kad svako toliko cimam nekog za rukav a uvijek je "hitno" (jer se neko nešto sjeti u zadnji čas), a kamoli da ne bi išao na živce onom koga pitam. Zato tražim "sistemsko" rješenje.

Ima inače neki online konverter gdje se nešto sitno plaća po konverziji (ili po kB ) i to je zapravo super opcija, ali iz principa neću iz svog džepa plaćati nešto što bi jedna državna ustanova trebala sama financirati. 8 godina sam radio takve stvari za HEP i 4 za fakultet. E, pa, ne može više... Dovoljno je i to što se oboje angažiramo u svoje slobodno vrijeme oko takvih stvari.

Zna li netko za online konverter koji bi bio besplatan?
16.11.2008 | 15:53
pa pod fre corel converter ima 40-ak opcija,šta ti nijedna ne odgovara./nemam upitnik/.
16.11.2008 | 18:59
Ako misliš na 40 hitova u Googleu, kad pokušaš otvarati redom, skužiš da su to sve one spammerske stranice koje plaćaju Gogleu da se pojave na vrhu uvijek kad tražiš neki software, a zapravo nema ništa (tamo bude 100 linkova na neke bezvezne software koji nemaju veze s onim što tražiš).

Još jedan primjer kako marketing erodira dobre stvari koje ljudi stvaraju.
17.11.2008 | 17:11
Ako imaš jedan crtež u CDR u, pošalji ga meni na mail, pa ću ti ga vratiti u PDFu. Ako nije crtež bojevih glava ili nešto za otvaranje vrata na avionu dok leti.
17.11.2008 | 20:32


Hvala ti na dobroj volji. Takvu mogućnost uvijek imam, na nekoliko strana, samo ne volim svako toliko ljude gnjaviti s uvijek istim problemima pa pokušavam pronaći alternativu...
19.11.2008 | 09:35
Nazalost, problem je vjerojatno isti kod većine nas. Ja sam ga riješio da sam zeni kupio najeftiniji PC (piskara nešto na njemu za školu), a ja si exportiram u PDF ili AI filove iz Corela kada mi treba. Znam da to mozda nije prejeftino rješenje za tebe, ali meni je super jer sam jednim udarcem ubio dvije muhe (PC za zenu i moj jebeni Corel).
Inače i ja sam prije vukao za rukav ljude da mi to konvertiraju i pri tome sam obavezno slušao podbadanja tipa - "kupi si pravi kompjuter (PC naravno), a ono svoje smeće od Mac-a baci"
19.11.2008 | 10:11
ja radim u freehandu i kada nekom dajem fajl onda napravim i .ai i .pdf i naravno .fh format, a ponekad i .jpg... tako da ljudi nemaju problema ..
19.11.2008 | 20:49
Da. Ali, znaš, ovdje se radi o "profesionalcu" koji za 100 kn i čokoladu radi "profesionalni" design na ukradenom softwareu.
19.11.2008 | 21:14
ja mislim da bi taj crtež bilo najjednostavnije postscriptirati i onda ga kao takvog možeš otvoriti u skoro svim grafičkim programima ... ako ne i svim.

Dovoljno ti je da ga mac osx po defaultu otvori u previewu
20.11.2008 | 00:11
S., vjerojatno si u ova tri dana već riješio problem, ali eto ti prijedlog za na vek: instaliraj CorelDraw ver. 11, koji je jedini Corel koji možeš
instalirati i na Mac. Istina, s fontovima rikava, vrti dugu itd... S vektorskim crtežima je stvar puno bolja, ali ne tako kao na bootanim win.
Tako bi mogao doraditi crtež, pa konvertirati u štošta.
Pošto si "pofesionalac", ne bi te trebalo smetati što bi instalirao divljaka, jer ga u biti i netrebaš, nego za koju konverziju godišnje, a Corel ti je
mogao dati neki konverter, da nije toliko bahat. Od 15-tak verzija istoga, samo jedan je i za MacOS, a i to traljavo.
Eto, tnx na strpljenju.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO