trebam BESPLATNI Corel u bilošto konverter
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

trebam BESPLATNI Corel u bilošto konverter


16.11.2008 | 12:12
Elem, kako je to već u prosvjeti uobičajeno, profesor informatike "se kuži u kompjutere" pa se njemu utovaruje sve što ima veze s kompjuterima, uključivo i brisanje prašine s njih, zalijevanje cvijeća koji stoje kraj kompjutera i sl.

Ovaj put se radi o nekom vektorskom crtanju za koje može poslužiti (čak jako dobro) Inkscape, ali on ne zna importirati Corel Draw format (CDR) a u njemu je snimljen nekakav polazni crtež (u ovoj zemlji je izgleda normalno da svatko doma ima ukradene sve verzije Corela pa to ispada de facto standard ).

Postoji li, dakle, kakav freeware konverter CDR-a u bilo što vektorsko (SVG, AI, PDF, EPS...)? Tražio sam po netu, ali bezuspješno.

Platforma nije bitna. Može Win, može OSX, može CP/M...

Hvala!
16.11.2008 | 13:56
Ja sam to isto trazio u par navrata ali bezuspjesno tako da se bojim da je Corel nesto zakomplicirao ili zastitio u svom formatu i da zato nema konvertera.
Sta ti nije lakse zamoliti nekoga tko ima Corel da ti to iskonvertira u .ai ili sto ti vec pase?
16.11.2008 | 14:34
Kako smo ovlašteni Corel Partner imamo u firmi hrpu CorelDRAW X4 trial diskova, pa svrati po jedan - valjda u trialu dozovoljava save, nisam stigao probati.
16.11.2008 | 15:03
Davore, hvala, izgleda da će na kraju tako i biti. A kakav hardware mi treba za to pokrenuti? Naime - nisam siguran da imam stroj koji to može vrtiti?

Moschus: pa... jednostavnije... U načelu da, no idem sam sebi na živce kad svako toliko cimam nekog za rukav a uvijek je "hitno" (jer se neko nešto sjeti u zadnji čas), a kamoli da ne bi išao na živce onom koga pitam. Zato tražim "sistemsko" rješenje.

Ima inače neki online konverter gdje se nešto sitno plaća po konverziji (ili po kB ) i to je zapravo super opcija, ali iz principa neću iz svog džepa plaćati nešto što bi jedna državna ustanova trebala sama financirati. 8 godina sam radio takve stvari za HEP i 4 za fakultet. E, pa, ne može više... Dovoljno je i to što se oboje angažiramo u svoje slobodno vrijeme oko takvih stvari.

Zna li netko za online konverter koji bi bio besplatan?
16.11.2008 | 15:53
pa pod fre corel converter ima 40-ak opcija,šta ti nijedna ne odgovara./nemam upitnik/.
16.11.2008 | 18:59
Ako misliš na 40 hitova u Googleu, kad pokušaš otvarati redom, skužiš da su to sve one spammerske stranice koje plaćaju Gogleu da se pojave na vrhu uvijek kad tražiš neki software, a zapravo nema ništa (tamo bude 100 linkova na neke bezvezne software koji nemaju veze s onim što tražiš).

Još jedan primjer kako marketing erodira dobre stvari koje ljudi stvaraju.
17.11.2008 | 17:11
Ako imaš jedan crtež u CDR u, pošalji ga meni na mail, pa ću ti ga vratiti u PDFu. Ako nije crtež bojevih glava ili nešto za otvaranje vrata na avionu dok leti.
17.11.2008 | 20:32


Hvala ti na dobroj volji. Takvu mogućnost uvijek imam, na nekoliko strana, samo ne volim svako toliko ljude gnjaviti s uvijek istim problemima pa pokušavam pronaći alternativu...
19.11.2008 | 09:35
Nazalost, problem je vjerojatno isti kod većine nas. Ja sam ga riješio da sam zeni kupio najeftiniji PC (piskara nešto na njemu za školu), a ja si exportiram u PDF ili AI filove iz Corela kada mi treba. Znam da to mozda nije prejeftino rješenje za tebe, ali meni je super jer sam jednim udarcem ubio dvije muhe (PC za zenu i moj jebeni Corel).
Inače i ja sam prije vukao za rukav ljude da mi to konvertiraju i pri tome sam obavezno slušao podbadanja tipa - "kupi si pravi kompjuter (PC naravno), a ono svoje smeće od Mac-a baci"
19.11.2008 | 10:11
ja radim u freehandu i kada nekom dajem fajl onda napravim i .ai i .pdf i naravno .fh format, a ponekad i .jpg... tako da ljudi nemaju problema ..
19.11.2008 | 20:49
Da. Ali, znaš, ovdje se radi o "profesionalcu" koji za 100 kn i čokoladu radi "profesionalni" design na ukradenom softwareu.
19.11.2008 | 21:14
ja mislim da bi taj crtež bilo najjednostavnije postscriptirati i onda ga kao takvog možeš otvoriti u skoro svim grafičkim programima ... ako ne i svim.

Dovoljno ti je da ga mac osx po defaultu otvori u previewu
20.11.2008 | 00:11
S., vjerojatno si u ova tri dana već riješio problem, ali eto ti prijedlog za na vek: instaliraj CorelDraw ver. 11, koji je jedini Corel koji možeš
instalirati i na Mac. Istina, s fontovima rikava, vrti dugu itd... S vektorskim crtežima je stvar puno bolja, ali ne tako kao na bootanim win.
Tako bi mogao doraditi crtež, pa konvertirati u štošta.
Pošto si "pofesionalac", ne bi te trebalo smetati što bi instalirao divljaka, jer ga u biti i netrebaš, nego za koju konverziju godišnje, a Corel ti je
mogao dati neki konverter, da nije toliko bahat. Od 15-tak verzija istoga, samo jedan je i za MacOS, a i to traljavo.
Eto, tnx na strpljenju.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 30 minuta
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO