PDF knjige sa naspramnim stranicama
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PDF knjige sa naspramnim stranicama


12.03.2021 | 10:02
Kada iz InDesigna CS6 spremam prelom knjige u PDF: File > Adobe PDF Presets > Press Quality... mogu li dobiti naspramne stranice jednu pored druge, kao da gledam knjigu, a ne da idu jedna ispod druge? Kako?
  • Air
  • Korisnik
  • 72
12.03.2021 | 10:33
Kod kreiranja dokumenta moraš odabrati Facing Pages

EDIT: Možeš ako imaš gotovi dokument ići na File - Document Setup - čekirati FAcing Pages. Samo ne znam da li je ta opcija dostupna u CS6,
12.03.2021 | 10:37
Air kaže:
Kod kreiranja dokumenta moraš odabrati Facing Pages


Može li malo detaljnije, jer ne znam gdje da izaberem tu opciju kod spremanja iz InDesign CS6.
12.03.2021 | 12:23
Mislim da CS6 nema tu opciju...
Mozes u Acrobatu PRO narihtati defaultni view kod otvaranja PDFa,
Prilozi:
12.03.2021 | 13:02
Tito kaže:
Mislim da CS6 nema tu opciju...
Mozes u Acrobatu PRO narihtati defaultni view kod otvaranja PDFa,


Gdje mi je prozor koji ste prioložili? Ja dobijem ovo:
Prilozi:
12.03.2021 | 13:12
Dobio sam ovo iz Rusije i vidim da su nekako snimili PDF sa naspramnim stranama, kako ne znam.
Prilozi:
  • Air
  • Korisnik
  • 72
12.03.2021 | 13:26
Laki kaže:
Tito kaže:
Mislim da CS6 nema tu opciju...
Mozes u Acrobatu PRO narihtati defaultni view kod otvaranja PDFa,


Gdje mi je prozor koji ste prioložili? Ja dobijem ovo:


Ispod General imate Page Display - tu potražite opcije prikaza dvije stranice.
12.03.2021 | 13:42
Facing pages su u indesignu oduvijek. Kad kreiraš novi dokument, trebaš definirat format, margine i odabrati opciju single page ili facing pages.

www.youtube.com/results?search_query=indesign+facing+pages

Kad kreiraš pdf možeš izabrati single page pdf ili spread (što ti znači dvije suprutne strane skupa - kao jedna). Za tisak uvijek pripremi kao single page, jer se impozicija radi na rip-u.

---- edit ----

Ako imaš pdf sa pojedinačnim stranicama, u acrobatu možeš izabrat pod View / Page Display / Two Page View. Tad će Acrobat prikazivati suprutne stranice jednu pored druge. Ponekad se stvari tu zbrkaju, jer 1. strana nije definirana kao naslovna. To možeš ispravit sa View / Page Display / Two Page View / Show Cover Page in Two Page View.
12.03.2021 | 14:16
accom kaže:
Facing pages su u indesignu oduvijek. Kad kreiraš novi dokument, trebaš definirat format, margine i odabrati opciju single page ili facing pages.

www.youtube.com/results?search_query=indesign+facing+pages

Kad kreiraš pdf možeš izabrati single page pdf ili spread (što ti znači dvije suprutne strane skupa - kao jedna). Za tisak uvijek pripremi kao single page, jer se impozicija radi na rip-u.

---- edit ----

Ako imaš pdf sa pojedinačnim stranicama, u acrobatu možeš izabrat pod View / Page Display / Two Page View. Tad će Acrobat prikazivati suprutne stranice jednu pored druge. Ponekad se stvari tu zbrkaju, jer 1. strana nije definirana kao naslovna. To možeš ispravit sa View / Page Display / Two Page View / Show Cover Page in Two Page View.


Izabrao sam u Acrobatu Pro View / Page Display / Two Page View i dobro sam ono što želim, ali kako da sada to isnimim i da tako ostane. Snimim na desktop, ali nemam naspramne strane.

Interesuje me kako da kod snimanja dokumenta iz InDesigna da dođem do opcije spread? Spremam ovako: File > Adobe PDF Presets > Press Quality... Gdje je prozor u kome ću naći opciju spread (što ti znači dvije suprutne strane skupa - kao jedna)?
12.03.2021 | 14:58
Laki kaže:


Izabrao sam u Acrobatu Pro View / Page Display / Two Page View i dobro sam ono što želim, ali kako da sada to isnimim i da tako ostane. Snimim na desktop, ali nemam naspramne strane.

Interesuje me kako da kod snimanja dokumenta iz InDesigna da dođem do opcije spread? Spremam ovako: File > Adobe PDF Presets > Press Quality... Gdje je prozor u kome ću naći opciju spread (što ti znači dvije suprutne strane skupa - kao jedna)?


Laki, na netu postoji tisucu tutoriala, ali mozes i ovdje pitati.

Vec sam ti napisao da u CS6 ne postoji ta opcija, mozes to srediti u Acorbatu.. Odes na Document properties > Initial view i postavis Two up Cover page...i, naravno, stisnes SAVE.
Prilozi:
12.03.2021 | 16:57
Tito kaže:
Laki kaže:


Izabrao sam u Acrobatu Pro View / Page Display / Two Page View i dobro sam ono što želim, ali kako da sada to isnimim i da tako ostane. Snimim na desktop, ali nemam naspramne strane.

Interesuje me kako da kod snimanja dokumenta iz InDesigna da dođem do opcije spread? Spremam ovako: File > Adobe PDF Presets > Press Quality... Gdje je prozor u kome ću naći opciju spread (što ti znači dvije suprutne strane skupa - kao jedna)?


Laki, na netu postoji tisucu tutoriala, ali mozes i ovdje pitati.

Vec sam ti napisao da u CS6 ne postoji ta opcija, mozes to srediti u Acorbatu.. Odes na Document properties > Initial view i postavis Two up Cover page...i, naravno, stisnes SAVE.


Ali u mom Adobe Acrobatu Pro nema ni ovog prozora Document Properties. Šta god da pokušam, nikako da mi se otvori taj prozor.
12.03.2021 | 19:20
File > Properties >initail view
12.03.2021 | 19:36
Tito kaže:
File > Properties >initail view


Hvala. Uspjelo. Samo mi malo smeta što okolo stranica i između njih imam crveni okvir i liniju. Ne znam da li i to mogu izbjeći.
02.06.2021 | 21:27
@Laki:

Neki dan sam se cuo s prijateljicom koja isto tako (vise amaterski) radi neke DTP prijelome za tisak i sl. i prica da je pocela koristiti Affinity Publisher umjesto Adobe alata.

Inutitivnije je tvrdi za pocetnike i kaze da se u principu bolje snalazi i lakse obavi posao.

Imas trial verziju, pa probaj. Mozda ti se svidi. Cijena je smijesnih 25$ (trenutacno je 50% popusta) ukoliko uvidis da je dobar alat za tebe.

affinity.serif.com/en-us/publisher/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO