Odabir boja za korice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Odabir boja za korice


26.09.2019 | 15:05
Ako je konacni rezultat zadovoljavajuci, onda zna sto radi.
26.09.2019 | 15:10
zabac kaže:
Ako je konacni rezultat zadovoljavajuci, onda zna sto radi.


Pa tak je sa svakim poslom... jedino je pitanje po kojem mjerilu.
26.09.2019 | 16:54
Pa valjda po mjerilu zadovoljstva klijenta i dali je to to sto je klijen htio i zamislio. A posto je tu covijek sam sebi klijent, za pretpostaviti je onda valjda da po svojim mjerilima
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.09.2019 | 20:25
U vizualnim komunikacijama nižeg razreda (manjih privatnika - da se ovako pokušam izraziti) danas se često dešava sljedeći problem:

Naručitelji traže da se konačni rezultat njima "sviđa". Prijerice, etiketa za vino.
Taj pristup je pogrešan iz jednostavnog razloga: naručitelj neće kupiti većinu svog vina .

Konačni rezultat se treba/mora svidjeti većini ciljane publike. U protivnom je cijeli posao neuspješan bez obzira koliko se "sviđa" naručitelju.

Tako da ukus i zadovoljstvo naručitalje u proizvodima namjenjeni drugim ljudima su / trebaju biti nebitni.
26.09.2019 | 20:36
Air kaže:
U vizualnim komunikacijama nižeg razreda (manjih privatnika - da se ovako pokušam izraziti) danas se često dešava sljedeći problem:

Naručitelji traže da se konačni rezultat njima "sviđa". Prijerice, etiketa za vino.
Taj pristup je pogrešan iz jednostavnog razloga: naručitelj neće kupiti većinu svog vina .

Konačni rezultat se treba/mora svidjeti većini ciljane publike. U protivnom je cijeli posao neuspješan bez obzira koliko se "sviđa" naručitelju.

Tako da ukus i zadovoljstvo naručitalje u proizvodima namjenjeni drugim ljudima su / trebaju biti nebitni.


Nisam očekivao da će se ova diskusija ovoliko raširiti, ali ne smeta. Često sam tažio uslugu ”profesionalaca” (nisam ih pitao kako su to postali), ali sam na kraju ostajao nezadovoljan. Onda se pojavila digitalna priprema, pa sam pokušao da savladam InDesign. Nisam išao na nikakv tečaj, nego sam ga učio iz knjige, metodom pokušaja i grešaka. Danas sam sposoban da sam prelomim knjigu za sebe i prijatelje. Svi su zadovoljni. Taj prelom peglam, jer mi smeta i najmanja greška. Dugo je trajalo, a i danas učim. Kada dođem do korice radim je takođe u InDesignu, rijetko u Photoshopu. Pored likovnog rješenja od strane ilustratora, koji najčešće stavi samo proizvoljan naslov, birajući font koji mu je omiljen, a meni se ne svidi, tragam za drugim koji bi bio vizuelno čitljiviji, bolji. Biram boju i ekspermetišem. E, tu nisam zadovoljan sa sobom. Zato sam i pitao. Je li to grijeh?
26.09.2019 | 20:40
Naravno da nije. Samo, kad ovdje tražiš savjet, ljudi koji ti odgovaraju su mahom profesionalci u tom poslu pa nije baš pristojno da ih tako pljucaš. Kužiš?
26.09.2019 | 20:45
smayoo kaže:
Naravno da nije. Samo, kad ovdje tražiš savjet, ljudi koji ti odgovaraju su mahom profesionalci u tom poslu pa nije baš pristojno da ih tako pljucaš. Kužiš?


Kužim, stari moj! Ako je neko od tih profesionalaca iz Rijeke, a ja sam u Malinskoj, rado bih popio piće s njim. Volio bih vidjeti njihove uratke. Ja bih donio moje knjige. Volim lijepo opremljene knjige, divot izdanja, i težim da one koje su moje, ili mojih prijatelja, budu što bolje uređene. Nikada nisam radio za novac ovaj posao, nego iz zadovoljstva, pa kada su vidjeli moje knjige, prijatelji su tražili da ponešto uradim i za njih.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.09.2019 | 21:07
Laki kaže:
Zato sam i pitao. Je li to grijeh?


NIje grijeh . Naravno.
Ja podržavam sve one koji se trude učiti, nešto napraviti, koi su spremni i griješiti i platiti cijenu za to.

Prethodnim tekstom sam htio dati jedno ispravno razmišljanje iz kojeg može u budućnosti izaći i nešto pozitivno za one koji to nisu znali.
26.09.2019 | 21:14
- Dobar dan treba mi naslovnica knjigu? Koliko to kosta?

- 100e. Moje idejno rjesenje, saljem za dva dana.

Nakon dva dana...

- Nisam zadovoljan dizajnom, molim da promijenite to i to.

- Izvolite sa promjenama koje ste trazili.

Ja bi to odradio tako...

A ti ces prijatelju potrositi tjedan dva radeci to sam, pitanje da li ces biti zadovoljan i na kraju opet nekome platiti. Pa koliko to vrijedi tvoja dnevnica? 50kn? Kako svoje vrijeme ne cijenis?

Ja bi radije platio nekome 100e da mi nesto uradi za dan dva, nego ja da izgubim tjedana dana svog vremena, a mogu zaraditi vise radeci nesto drugo sto ja znam.

Ekonomija bi valjda tako i trebala funkcionirati. Da svako radi i naplati ono u cemu je dobar. I u teoriji svi dobiju kvalitetne rezultate, a novac cirkulira

Dalmatinici kazu: Daj dite materi, sta se ti kvartas u sta ne znas
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.09.2019 | 11:35
Truecostofdesign.jpg
27.09.2019 | 12:16
Haha... tako nekako, većina uradaka iz zadnje kategorije nikada ne upadne u porfolio
27.09.2019 | 12:45
Ima i prošireni cjenik


graphic-designer-price-list-client-helps-digital-synopsis-2.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
27.09.2019 | 15:12
Gjuroo kaže:
Ima i prošireni cjenik


Ja radim u nižem cjenovnom razredu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 36 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO