Kupovina Dslr fotoaparata
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina Dslr fotoaparata


05.08.2018 | 11:12
Ovih dana ozbiljno planiram kupovinu dslr fotoaparata. Medjutim dvoumim se izmjedju Canon EOS 6D koji je trenutno na rasprodaji po cijeni 990€ ( samo kuciste ), u ovom slucaju bih kupio i neki objektiv za pocetak od Tamrona 70-300 ( ima ih takodjer na akciji po cijeni vec od 94€), ili da uzmem Canon EOS 80D sa objektivom 18-55 po cijeni od 1169€.

Ima li neko od iskusnih da mi da preporuku i li misljenje?
Hvala unaprijed
  • Air
  • Korisnik
  • 64
05.08.2018 | 14:13
Da bi dobio savjete koji će ti koristiti trebaš reći namjeru / svrhu tog aparata i objektiva. Primjerice da li ćeš slikati ljude ili prirodu? Da li težiš višoj estetskoj razini snimljenih fotografija?

Načelno moj savjet je uzeti slabije tijelo i jači (najbolji objektiv za tu svrhu). Tim se dobiva puno više nego obrnuto.
05.08.2018 | 14:26
Aparat se ne kupuje po principu "koliko novca imam", vec sto ocekujes od njega.
Canon mi je mepoznanica ali Nikon je druga prica.
Kako godbilo, za pocetak uzmi polovno tijelo (APS-C) i polovni objektiv (moze i ovaj 18-55 jer im je to kit objektiv i nije nesto). Gledaj da sto jeftinije projdes i onda nakon godine dana ponovi pitanje jer budes u medjuvremenu skupio nesto mudrosti.

Da je Nikon savjetovao bi ti D3200+35/1,8. Oko 300€ je cijena.
05.08.2018 | 18:48
Gledaj da ti je za dobru sliku potreban:
1) dobar fotograf
2) dobar objektiv
3) dobar aparat

I to tim redosljedom. Kupiti aparat za 1000$ i na njega zašrafiti objektiv od 100$ je bacanje novaca. Bolja opcija ti je uzeti, kako je gore rečeno, slabije tijelo i bolji objektiv, recimo sigmin 17-50 2,8.
06.08.2018 | 01:03
Tesko je za odabrati. Rijec je o dva razlicita aparata , 6D je full frame i u startu je bolji aparat. 80D je ipak novije proizvodnje i sto znaci da je takodjer dosta dobar. Ali nije full frame.Aparati nakon nekog vremena zahtjevaju dodatne investicije. Jos poneki objektiv, blic, dodatna baterija a nakon nekog vremena pozeli se jos bolji aparat . Puno je veca paleta objektiva za full frame, mozes ih koristiti i na aparatima s kropom, EF-S objektive ne mozes na full frame .Zato razmisljaj unaprijed.
06.08.2018 | 10:03
Sir Oliver kaže:
Ovih dana ozbiljno planiram kupovinu dslr fotoaparata. Medjutim dvoumim se izmjedju Canon EOS 6D koji je trenutno na rasprodaji po cijeni 990€ ( samo kuciste ), u ovom slucaju bih kupio i neki objektiv za pocetak od Tamrona 70-300 ( ima ih takodjer na akciji po cijeni vec od 94€), ili da uzmem Canon EOS 80D sa objektivom 18-55 po cijeni od 1169€.

Ima li neko od iskusnih da mi da preporuku i li misljenje?
Hvala unaprijed


S obrnutim budžetom, ovih 990 eur potrošiš na objektiv, a 94 eur (ok, ne baš 94 eura) na tijelo fotića, možeš puno puno češće napraviti fotku da padneš na guzicu.

Ali, najbolje krenuti s jeftinijim tijelima, objektivima, vidjeti im limite, napraviti upgrade, bojim se da drugačije ne ide.

Ja sam baš toliko novaca potrošio na aparat i ciljano 3 neloša jeftinija objektiva.
700D + 17-50 F2.8 + 50mm 1.8 + 10-18mm
14.08.2018 | 17:13
Ja imam Canon 6D (tocnije dva), odradio bezbroj vjencanja i komercijalnih fotkanja s njima. Rade i dan danas. Cekam da jedan crkne da kupim novi, ali nista nece da mu bude Apsolutna preporuka. Nemoj bjezati ni od polovnih ako nemaju prevelik broj okidanja.

Na tom tijelu mi je najcesce Tamron 24-70 2.8 (cca 500-600e). Uz njega je u torbi obvezno i Canon 70-200 F4 IS (i taj je mozda 600e). Ostale objektive koristim po potrebi, ovisno o situaciji, ali ova dva su mi must have.

Ako imas nekih konkretnih pitanja pucaj. Mogu ti poslati i RAW files, da vidis kako kamera to sirovo zabiljezi pa se igraj malo u obradi.

Crop bi ja preskocio, jer kad tad ces preci na FF, i onda samo gubis novce kasnije to prodavajuci ispod cijene.
14.08.2018 | 17:16
Tomislav:

Isti sam setup imao. Doslovce sve isto, samo jos i 85mm 1.8. Tijelo je bio tada najnoviji 70D. Imao sam pored njega i mali Canon SL1.

Sve rasprodao radi fotkanja u tamnijem okruzenju i kupio FF. I vecu torbu jer je sve vece i teze
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.08.2018 | 18:06
drlovric kaže:
Tomislav:

Isti sam setup imao. Doslovce sve isto, samo jos i 85mm 1.8. Tijelo je bio tada najnoviji 70D. Imao sam pored njega i mali Canon SL1.

Sve rasprodao radi fotkanja u tamnijem okruzenju i kupio FF. I vecu torbu jer je sve vece i teze


Sa 350D i 18-55 kit objektiva sam prešao na to da sam dobre 3 godine na tom tijelu imao fiksni 50mm 1.8... nakon što sam probao zaista hrpu kvalitetnih objektiva 350D je dobio novog suputnika (Tamron 17-50 2.8 VC) i to je bila super kombinacija uz fiksnu i jeftinu 50cu.

Danas sam ponosni vlasnik 80D sa 18-135 IS STM kit objektivom i aparat je nestvarno dobar, objektiv je korektan za moje amaterske potrebe no nabavit ću 2 ili 3 bolja s vremenom (pucam na Sigma art 30mm ili 50mm 1.4, Canonov 100mm macro i 70-200 4L). Tamron ne radi dobro sa 80D.

Sir Oliver - tvoja dilema zapravo nije dilema, 6D je drugačiji aparat i manje će ti opraštat "lošije" objektive. Kupuješ sustav a ne samo tijelo. FF je krasna stvar i iznimno skupa za amatera, a nakon crop senzora ako pametno kupuješ objektive uvijek možeš napraviti zamjenu tijela ako treba.
14.08.2018 | 22:46
zabac kaže:
Aparat se ne kupuje po principu "koliko novca imam", vec sto ocekujes od njega.
Canon mi je mepoznanica ali Nikon je druga prica.
Kako godbilo, za pocetak uzmi polovno tijelo (APS-C) i polovni objektiv (moze i ovaj 18-55 jer im je to kit objektiv i nije nesto). Gledaj da sto jeftinije projdes i onda nakon godine dana ponovi pitanje jer budes u medjuvremenu skupio nesto mudrosti.

Da je Nikon savjetovao bi ti D3200+35/1,8. Oko 300€ je cijena.


Apsolutno se slazem, prosao sam i ja taj put i da, to je najbolje. Jer imam nekoliko prijatelja koji su probali s entry modelom i odlucili da je za njih to maksimum sto zele u to sve uc i uciti. A ako se i odlucis promijeniti tijelo na entry-u se najmanje izgubi (objektive zadrzis) a opet ako zadovolji onda najjeftinije prodje.

Svakako nikako ne D3200, ima dosta problem s bandingom. D3300 je odlican izbor, ispeglali su sve mane prethodnika, a trenutno je na odlasku pa gdje ga ima je jeftin. A u kitu D3300 + odlican allround objektiv 18-140mm prakticki nepobjediv Mislim da je cijena gdje se nadje oko 500 Eur za taj kit. Preporucio ga vec nekoliko puta i svi kojima jesam su i nakon 2 g. jos uvijek prezadovoljni.
14.08.2018 | 22:55
Sir Oliver kaže:
Ovih dana ozbiljno planiram kupovinu dslr fotoaparata. Medjutim dvoumim se izmjedju Canon EOS 6D koji je trenutno na rasprodaji po cijeni 990€ ( samo kuciste ), u ovom slucaju bih kupio i neki objektiv za pocetak od Tamrona 70-300 ( ima ih takodjer na akciji po cijeni vec od 94€), ili da uzmem Canon EOS 80D sa objektivom 18-55 po cijeni od 1169€.

Ima li neko od iskusnih da mi da preporuku i li misljenje?
Hvala unaprijed


Ako ne mislis zaradjivat s njime ili nemas bas viska para da te svrbe zaboravi full frame. Jesu bolji od APS-C senzora ali s dobrim objektivima po puno (pre)viskoj cijeni za amatersku upotrebu.

Koje god tijelo uzmes, bilo Canon, Nikon, trece, nikako nemoj ove najmanje kit objektive. Ok su i upravo to, tek ok. I po kvalitet objektiva ali i slika koje daju. Zato i kostaju toliko malo. Za Canon svakako uzmi u kitu sa ovim skupljim objektivom 18-135MM IS. Ako slucajno odes na Nikon onda je preporuka D7200 (on je ista klasa kao 80D) u kitu s 18-140mm.
15.08.2018 | 11:43
Zasto gledas samo CanNikon? Ja recimo imam Pentax K-S2, kupio sa 2 kit objektiva (18-55 i 50-200, kasnije dodao 16-85 i sada 35 i 77)
Sva Pentax tijela dolaze sa ugradenom IS i WR, dodas WR objektiv i mozes fotografirati po bilo kojim vremenskim uvjetima.
Medutim, nisi naveo za sta bi koristio fotoaparat, koliko si dugo u fotografiji i sl. Ali da, slazem se sa svime navedenim gore, kupi bolje polovno tijelo, a ostatak novaca ulozi u kvalitetniji objektiv
  • Air
  • Korisnik
  • 64
15.08.2018 | 12:58
Mi se raspisali, jedva dočekali temu a nigdje Sir Olivera. Biće da je otišao Bingu u posjetu
15.08.2018 | 13:41
Gleda jer za Nikol i Canon ima najvise opreme i lako ke dostupna cak i preo njuskala.
Stabilizacija u tijelu samo je na prvi pogled dobra ali u praksi se plivajuca leca pokazala boljom jer je opticka os uvijek u sredini senzora (nema T&S efekra). Jedino sto su takvi objektivi skuplji. Zasohtanost tijela nije primarna za amatere jer ne bude valjda po prolomu oblaka hodao i slikao za razliku od onih kome je to posao.
Od Pentaxa priznam samo srednji format.
Inace Nikkor nema lose objektive pa niti kit objektiv nije los. Presnist im je mnogo opreme koja je i danas uoptrebljiva a stara je 50 godina.
15.08.2018 | 16:28
Žabac, protestiram! Vrati stari avatar, pls!
15.08.2018 | 16:59
Ovaj je kamiflazni.
16.08.2018 | 14:27
Kupljen Canon 6D sa objektivom Canon 50mm za pocetak..kasnije planiram uloziti u par dobrih objektiva i stativ. Za sad moram priznati da sam prezadovoljan sa fotkama, aparat dobro lezi u rukama, kvaliteta fotografija je odlicna, a prilikom kupovine sam dobio i dodatni popust pa je u konacnici izasao jeftiniji od 80D.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 54 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, Riba, ^SuperUnknown^, Anonimci (760)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO