Quark 6 problem :(
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Quark 6 problem :(


  • me
  • Korisnik
10.05.2006 | 22:20
Upalim Quark i dok radim u njemu sve je ok, međutim čim se prebacim u neki drugi program i ponovo vratim u Quark, on jednostavno zablokira tj. neda mi da stisnem bilo sto unutar pasteboarda i samo vrti unedogled onaj šareni kružić pa mi preostaje samo Force Quit.

Problem je što radim dosta brošura i kad mi dođu komentari u PDF-u jednostavno moram prebacivati iz Quarka u Reader i obratno, a to više nije moguće (neki dan sam 50-ak puta upalio i ugasio Quark

Znam da će se neki sigurno pitati zašto još radim u Quarku. Naime svi masteri, složeni po standardima klijenata, došli su u Quarku i nemam vremena prebacivat ih u InDesign. Ako netko zna jednostavan način kako da to napravim bio bih mu jako zahvalan.

Sve se to počelo događati kad smo prešli na nove mašine (G5 DC 2.3) i Tigra (10.4.6)
11.05.2006 | 03:38
xpress se ruši kad ga uđeš u njega sa selektiranom hrvatskom (ili bilo kojom drugom) unicode tipkovnicom.

dakle, odi u international, uključi \"show input menu in menu bar\", pa svaki put prije no uđeš u xpress prebaci nazad na roman tipkovnicu.

hint - ako imaš roman layout sa jabučnjaka, on se zove \"hrvatski\", a sistemski unicode layout - \"croatian\". uključiš \"show input source name\", pa ih možeš razlikovati.


btw, tko ti kriv što nisi prešao na indesign...



no kako stvari stoje - moglo bi se desiti da uskoro krene masovni povratak na xpress. naime, testirao sam beta verziju xpress sedmice (public beta 2), i to radi poprilično dobro... neke stvari su lošije od indesigna cs2, neke su bolje, unicode i color management funkcioniraju, ali najbitnije - sve skupa je osjetno brže od indesigna. a jučer je objavljena i universal binary verzija...
  • me
  • Korisnik
11.05.2006 | 16:17
problem solved..

hvala wizzy
  • Zvonimir
  • Posjetitelj
11.05.2006 | 21:10
wizzy je napisao:

no kako stvari stoje - moglo bi se desiti da uskoro krene masovni povratak na xpress. naime, testirao sam ...


XPress ce doskora koristiti samo solo stemeri, koji ga koriste onako iz tradicije. No bilo koji ozbiljni timski rad nece moci opravdati troskove kupovine XPressa jer je to hod u prazno -- XPress je i dalje samo komad softwera, ali ne i sustav.
S druge strane, Version Cue, Adobe Bridge te InCopy je ono sto proizvodnost (aka. produktivnost) svakog studija/izdavaca uz InDesign/Photoshop dize za nekoliko potencija. Ne zelim vas obeshrabriti, ali dizajn studiji se masovno okrecu tom cjelovitom, ucinkovitijem i kudikamo jeftinijem rjesenju.
To sto Xpress 7 moze iscrtat sjene i raditi s transparencijom nije nikog vise briga, jer
nova je mantra \"ROI\" -- return on investment.
  • wizzy
  • Posjetitelj
11.05.2006 | 23:19
Zvonimir je napisao:XPress ce doskora koristiti samo solo stemeri, koji ga koriste onako iz tradicije. No bilo koji ozbiljni timski rad nece moci opravdati troskove kupovine XPressa jer je to hod u prazno -- XPress je i dalje samo komad softwera, ali ne i sustav.
S druge strane, Version Cue, Adobe Bridge te InCopy je ono sto proizvodnost (aka. produktivnost) svakog studija/izdavaca uz InDesign/Photoshop dize za nekoliko potencija. Ne zelim vas obeshrabriti, ali dizajn studiji se masovno okrecu tom cjelovitom, ucinkovitijem i kudikamo jeftinijem rjesenju.
To sto Xpress 7 moze iscrtat sjene i raditi s transparencijom nije nikog vise briga, jer
nova je mantra \"ROI\" -- return on investment.[/quote]

ma, jel?
a što je sa izdavačkim & novinskim kućama koje posjeduju silne licence za stare verzije xpressa? upgrade na verziju 7 košta bitno manje nego novi indesign (koji bez photoshopa ne vrijedi ništa - za razliku od xpressa koji ima sasvim dovoljnu zamjenu u vidu quarkviste).
što se sustava tiče - mogao si bar bacit letimičan pogled na popis novih funkcija, možda bi ti Composition Zones privukle pažnju...

+ činjenica da se izlazak uni bin xpressa sedmice očekuje za manje od mjesec dana, a adobe se baš i ne žuri sa cs3 i podrškom za intel ne govori u prilog tvojoj teoriji...

btw, lako za sjene, ali to što xpress 7 bez problema skrola kroz spread ispunjen slikama sa transparencijom i sjenama, i to sve u punoj rezoluciji, a indesign se vuče ko krepana mačka - meni igra ulogu.
12.05.2006 | 03:34
wizzy je napisao:

ma, jel?
a što je sa izdavačkim & novinskim kućama koje posjeduju silne licence za stare verzije xpressa? upgrade na verziju 7 košta bitno manje nego novi indesign (koji bez photoshopa ne vrijedi ništa - za razliku od xpressa koji ima sasvim dovoljnu zamjenu u vidu quarkviste).
što se sustava tiče - mogao si bar bacit letimičan pogled na popis novih funkcija, možda bi ti Composition Zones privukle pažnju...

+ činjenica da se izlazak uni bin xpressa sedmice očekuje za manje od mjesec dana, a adobe se baš i ne žuri sa cs3 i podrškom za intel ne govori u prilog tvojoj teoriji...

btw, lako za sjene, ali to što xpress 7 bez problema skrola kroz spread ispunjen slikama sa transparencijom i sjenama, i to sve u punoj rezoluciji, a indesign se vuče ko krepana mačka - meni igra ulogu.[/quote]

Hm, baš i ne znam, za mene je Quark potrošio sve kredite u sledećih 100 godina. To glupo, usrano parče softvera, koje je moja firma platila 1900 evra pre par meseci (i to samo zbog jednog klijenta koji nam sporadično šalje .qxd fajlove), koje do 2006. godine nije našlo za shodno da implementira Unicode, napredne tipografske opcije, normalan full res preview, ljudsku pdf podršku i još milijardu najnormalnijih stvari.

Uvek sam ga mrzeo, i kada sam morao da radim samo u njemu. Ovde kod nas (SR) je uvek bio standard, malo ljudi je koristilo PageMaker, i InDesign sam dočekao kao ozebao sunce. InDesign CS i uopšte ceo CS paket su mi skratili muke oko posla za bar 50%, još pamtim budženje fontova u YUSCII, pucanje istih u vektorskim epsovima, pdf-ove koji se čudno ponašaju, gledanje u onaj šugavi preview na monitoru... kada je došao InD, native .ai i .psd podrška sa sve lejerima, efektima i transparencijom, propevao sam , zaboravio na eps format i flattenovanje transparencije.

Što se tiče QXP 7, sve i da mi kuva kafu, pali pljuge i masira noge, ne vraćam se na njega, dok je CS varijante. Što se tiče brzine, na svakoj ozbiljnoj korporativnoj mašini InD radi kao zmaj (u kući mi čuči G4 dual 1.42 sa 1.5GB rama, i sa 10 podignutih aplikacija CS2 leti, radio megaboard u 1:1 na 150dpi, časopis od 150 strana ili štagod)... da ne govorim o integraciji AI-PS-InD-Acrobat-Bridge... itd, itd. QXP je definitivno prošlost što se mene tiče.
12.05.2006 | 03:54
henrik je napisao:
Hm, baš i ne znam, za mene je Quark potrošio sve kredite u sledećih 100 godina. To glupo, usrano parče softvera, koje je moja firma platila 1900 evra pre par meseci (i to samo zbog jednog klijenta koji nam sporadično šalje .qxd fajlove), koje do 2006. godine nije našlo za shodno da implementira Unicode, napredne tipografske opcije, normalan full res preview, ljudsku pdf podršku i još milijardu najnormalnijih stvari.

Uvek sam ga mrzeo, i kada sam morao da radim samo u njemu. Ovde kod nas (SR) je uvek bio standard, malo ljudi je koristilo PageMaker, i InDesign sam dočekao kao ozebao sunce. InDesign CS i uopšte ceo CS paket su mi skratili muke oko posla za bar 50%, još pamtim budženje fontova u YUSCII, pucanje istih u vektorskim epsovima, pdf-ove koji se čudno ponašaju, gledanje u onaj šugavi preview na monitoru... kada je došao InD, native .ai i .psd podrška sa sve lejerima, efektima i transparencijom, propevao sam , zaboravio na eps format i flattenovanje transparencije.

Što se tiče QXP 7, sve i da mi kuva kafu, pali pljuge i masira noge, ne vraćam se na njega, dok je CS varijante. Što se tiče brzine, na svakoj ozbiljnoj korporativnoj mašini InD radi kao zmaj (u kući mi čuči G4 dual 1.42 sa 1.5GB rama, i sa 10 podignutih aplikacija CS2 leti, radio megaboard u 1:1 na 150dpi, časopis od 150 strana ili štagod)... da ne govorim o integraciji AI-PS-InD-Acrobat-Bridge... itd, itd. QXP je definitivno prošlost što se mene tiče.


tja, kao što rekoh: novinske kuće sa stotinjak licenci za stare xpressove će imati drukčiju računicu.
a što se tiče usporedbe indesigna i svih dosadašnjih verzija xpressa - mislim da je tu sve rečeno. indesign gazi. no... kao što rekoh - pojavila se nova verzija

btw, za divno čudo - meni indesign ne radi zadovoljavajuće brzo na dual g5 2.0 sa 2 gige rama. valjda imamo različita očekivanja... plus integracija indesign + photoshop je malo šepava - meni se stvarno ne otvara photoshop svaki put kad poželim promjeniti opacity nekog layera u psd-u... čak i smeće od xpressa to radi bolje. žalosno.

bojim se da se adobe ponaša kao quark nekoć (dok su još bili igrači). i to bi im se moglo obit o glavu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 29 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO