Boot Camp - FAT - NTFS particija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Boot Camp - FAT - NTFS particija


11.03.2015 | 09:33
Ljudi molim pomoc oko instalacije Win 8.1 pro 64bit!

Dakle ja se sluzim OSX-om a zeni sam instalirao Parallels koji joj nikako nije sjeo i sad moram stavi dual boot. Sinoc prckao po boot campu i kako nisam isao gledati na netu postupak napravio sam krive korake pa sada molim da me izvedete na pravi put. Znaci pojavio mi se nakon pokretanja boot campa pocetni ekran gdje sam imao ponudje one tri opcije. Ja sam izabrao samo onu zadnju i napravio particiju od 100gb. Nakon toga se resetirao i trazio me da ubacim boot disk. Inace imam na jednom usb sticku multiboot napravljen ali ovdje ne prepoznaje windowse sa tog sticka i ostao u nekom modu gdje ne mogu vise ni u OSX. Ajd to sam rijesio i ponovo dosao do OSX-a ali sam zapeo dalje u koracima kod boot campa. U svakom slucaju sada vidim u Finederu tu particiju ali je napravljena u MS-DOS FAT particiji. Moze li ona biti u NTFS formatu jer sam siguran da cu imati file-ova vece od 4gb.

Hvala Vam i LP !
11.03.2015 | 10:37
Mislim da će ti win. tijekom instalacije prebaciti particiju u NTFS format, barem je meni to napravio tijekom instalacije win7 na bootcamp particiju.
Imaš puno turtoriala za ins. win na Mac, malo potraži i dalje je sve jednostavno
11.03.2015 | 20:45
Pomagajte dok nisam nesto zeznuo. Hoće li mi se obrisati i particija od OS X kojaj mi slizi kao storage.
Znaci u MacMini-ju imam ssd i hdd. Na ssd je OSX a na hdd je kako sam vec rekao u prvom postu sorage disk i u prvom pokusaju sam napravio particiju od 100gb za windowse. Sada boot camp trati da obrise tj. da napravi jednu particiju pa me muci hoce li mi obrisati i sve podatke ili ce samo obrisati ntfs particiju i propojiti ju ostatku diska pa onda ponovo napraviti particiju za windoze i konacno ih instalirati?


Hvala na pomoci.
Prilozi:
12.03.2015 | 07:39
nećeš izgubiti podatke samo će HFS particija se proširiti i sve će biti ok.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 56 minuta
  • dpasaric: Tako je! :)
  • Gjuroo: Ni Putin to ne bi bolje riješio.
  • dpasaric: Nema više politike u ovoj butigi! :)
  • smayoo: piši u forum
  • user: Ako zna netko kako dobiti njihovu zadnju poznatu lokaciju to bi bilo korisno
  • user: pretražio sam sve itd.
  • user: Već sam "play sound" aktivirao, ništa
  • user: nestale mi Airpods 4, what do? Piše "No location found" u FindMy.
  • user: ljudi,
  • CoffeePod: Cijeli 26 relase je bio sramotan za Apple i morali su “double down” i back to the lab da sve tweakaju kako su trebali
  • CoffeePod: Performansi i ulickani dizajn je ono sto treba
  • CoffeePod: Iskreno ne razumjem vas kojima je ovo “dosadno”. Stvarno morate ici taknuti travu.
  • dpasaric: Objavio sam osvrt na naslovnici, pa tamo komentirajte...
  • drlovric: Meni je Siri skroz OK, upakirali su to lijepo. Ocekivano ce vecina puno ovih stvari iic na pretplatu jer trosi compute (i Gemini) resurse. Lejpse mi izgleda UI jer smanjuju prozirnost :)
  • dpasaric: Što je najbolje nećemo imati niti Siri AI jer je EU učinila sve da se to regulatorno zabrani.
  • pontmax1: A dosade, imate li nešto više od šugave SIri AI
  • drlovric: Kao da ce roditelji ovo raditi. Otkljucat ce im sve i cao.
  • drlovric: Smorise sa ovom djecom :) Nestvarno...
  • dpasaric: Za sada dosadno za poludit... :)
  • dpasaric: I ja imam niska očekivanja, pa da vidimo! :)
  • dpasaric: Kreće za 5 minuta! :)
  • drlovric: Meni su ocekivanaj jako nisko. Pricati ce o Siri, koja ce opet doci kao beta. Pa ce raditi kako treba u inacici 27.4 :) Volio bih da grijesim, ali vise im ne vjerujem na rijec.
  • ping: Bit će to zanimljiva večer. Kupio sam dvije vrečice indijskih oraščića i planiram još barem mali paket Munchmallowa.
  • dpasaric: Danas u 19h WWDC! :)
  • Riba: user, ne upisuj admin password ano ne znas tko i zasto te pita i to je u osnovi to.
  • Yonkis: U Berlinu se otvara Developer Centar [link]
  • user: kako biti siguran od virusa na Macu? Sad ću reinstalirati OS i želim biti siguran.
  • user: bok ljudi,
  • Yonkis: Mene, kao prišlića, iznenadilo koliko je puno zastupljeniji Viber nego WhatsApp a Signal skoro nitko nije ni čuo (osim jabučnjaka). Zanimljivo.
  • Riba: Za tajne stvari imam pisacu masinu. :)
  • Riba: Ja imam instalirano sve pa tko kako hoce.
  • drlovric: Sve koje znam koriste Whatsapp. Viber, je isto popularan. Kao i Telegram. Signal nije bas zastupljen u mojim krugovima :)
  • dpasaric: Hehe, odlično, ja sam odavno prebacio sve na Signal.
  • Performita: Hvala Smayoo, Kako je Davor napisao ispod članka, i ja ebo čitam knjigu i lagano sve prijatelje, osobito one koji nemaju iPhone nagovaram na Signal.
  • smayoo: svima koje znam, to jest. :)
  • smayoo: skinuo i proslijedio link svima koji su još sposobni čitati knjige... :)
  • Performita: Ekipa, idemo sad svi skinuti besplatnu knjigu Guya Kawasakija da mu na administraciji stranice pokaže kako je odjeknulo u Hrvatskoj ;-)
  • dpasaric: Jest sitni sat, ali je published! :) Uživajte!
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Baš baš sve!
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO