GarageBand About
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

GarageBand About


18.03.2005 | 12:13
Svojevremeno sam imao prilike vidjeti i isprobati novitet zvan GarageBand, izgledalo je relativno skromno u odnosu na profi programe, ali obečavajuće i ono što sam kao profesionalac mogao odmah prepoznati, bazirano na profi programima, tako da je već u prvoj verziji nadmašilo x konkurencije, koji su naglo postali ne dječje igračke, nego arheološki primjerci, u odnosu na ovaj programčić. Bilo je govora i da će ići u kompletu s kupovinom Mac OSa ili Apple kompjutera, ali izgleda da se to nije ostvarilo za sad.

Kako danas tehnologija ide, tj leti, pretpostavljam da vrijeme rapidno usavršava i taj programčić, odnosno svi smo sudionici da amaterski programi razvojem informatike nude sve više, pa danas više niti slike ne morate razvijati, kupovati diaprojektore.., a u glazbi mislim da je već zavladal čisti SF!!! Sampleovi, Recorderi, Mixeri, Virtualni instrumenti, cijeli produkcijski blokovi zgrada i alata su nam u sobi!! Nevjerojatno.

Na žalost ne možemo uvijek sve probati, što zbog vremena, što zbog dostupnosti ili drugih stvari, no jako me zanima, prošlo je dosta vremena, kako se to razvija. Vjerujem da nisam usamljen u znatiželji o Garagebandu, a tako se malo čuje o njemu, iako mislim da puno Vas incognito sklada i uživa!

Volio bih kad bi netko (još bolje ako se forum rasplamsa!) tko je teoretski, ali i praktično upućen u GarageBand 5, informiral nas znatiželjnike, o istom, osvrčući se na dobre, pa i one još nedovoljno razvijene Features GarageBanda, čak i rasprava o umjetničkim rezultatima, komentari o njihovom nastajanu, ugodama i pitanjima, dobro bi došla ovom forumu, koji je pun uglavnom samo suhoparnih audio tema! Mislim da je GarageBand dobra tema, očito sve zastupljenija u Mac-korisnika, da i ovaj forum dobije više na čitanosti i interesu

Talent se ima, ne može se naučiti, puno ljudi ima ima više talenana, ne možeš sve iskoristiti, ali ljubav prema nekim stvarima nosiš uvijek s sobom. GarageBand je u mojim očima upravo bio ono što su si mnogi talentirani za glazbu željeli. Kam je to sve otišlo, pišite!
18.03.2005 | 14:26
pa i ide uz kupovinu Apple kompjutera...uz svaki novi komp dobijes iLife, ciji je dio Garageband.
18.03.2005 | 16:24
Nema problema, shvatio sam ,
mene to ipak manje zanima, no valja znati istinu!
Hvala
18.03.2005 | 17:50
GarageBand je verzija 2 i dolazi kao bundle u SVIM novim strojevima, ali kao korisnik koji je malo prckao mogu rec da je program IZVRSTAN i jako user friendly, meni je samo žao što nemogu editirati "postojeće" pjesme (teoretski moguce, jer istu ako exportamo u .aiff format, možemo importati u nj), ali NIKAKO pogoditi/naštimati tempo.
20.03.2005 | 00:58
Gledajte sutra ujutro o GarageBandu u dječjem programu!!! 19. 03. 2005. "VIKENDICA" emisija HTV!! (glasine! čuh iz prve ruke)
21.03.2005 | 09:35
Nisam stigao pogledat emisiju,
kako je bilo ?
i kakav je odaziv (marketinški)?
, jesu li djeca imalo znatiželjna u Mac store-ovima nakon emisije?
22.03.2005 | 12:18
Nevjerojatno,
samo jednog čovjeka zanima, jednom je samo bitno kako to Apple ipak daje besplatno, ako kupimo stroj od...
ostale ne zanima tema, izgleda ništa od zadovoljenja moje znatiželje i ovog foruma, činilo mi se kreativno.. pa i šire!
(Mio.... ovo je bilo u tenisicama! Nema povređenih, nadam se. Provociram, kužiš, htel bi puno više povratnih informacija- naravno ovo povratnih ne u pravom smislu riječi )
22.03.2005 | 19:53
ej k.art

ti i ja imamo sta pricat....
tek sam sad skuzio neke tvoje postove :=)
moja glava je bila u latenciji neko vrijeme :=)

ocemo mejl....
22.03.2005 | 23:06
Najbolje je Realtime, naravno,
kavica, brusnica, sunce, spika o mjuzi i Macu!
Yes!!!
Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
24.03.2005 | 22:39
Prasci sebični... Mislite da NITKO ne čita i da to NIKOME nije korisno? ;->
27.03.2005 | 08:38
mene mene mene isto zanima........... al ebiga odusta sam od njega zbog midi klavijature,bez nje je beskorisan a prava koooooosta.. prova sam radit neke stvari s loopovima,cak i ne zvuci lose ,pisma od 3 min. napravljena za cca.45min... samo mi malo radi probleme kad otvorim 8 kanala onda ih zaledi i ispise pitajbogakakvu poruku..
29.03.2005 | 00:54
Krešo, volio bih da na tvom stroju isprobamo pack "Simfonijski orkestar". Može?
07.04.2005 | 02:50
Znam unaprijed bit će graktanja i tihih upozorenja, zamjerki, no postavit ću jedno drugačije pitanje od onog kojeg sam namjeravao ovom temom.

Nije li Mac, ipak, izgubio trku u glazbenim aplikacijama, naravno s pc-ijem, na kojem danas možete naći masu praktičnih feeware audio editing and recording sofwarea.

Nije li čudno da gro vas koji koristite Macove, ne možete ni približno komotno koristiti njihov lite-paket software GarageBand, pa tako i MAK zove Krešu da kod njega na jakom stroju probaju GB u možda malo zahtjevnijem zvučnom komoditetu, mnogi čačkaju po njemu na svojim strojevima, i ne uspjevaju isprobati ni djelić mogućnosti, zbog preopterečenja stroja. Zato i nitko ne piše ništa o svojim uspjesima, pa da netko nešto napravi, čovjek uvijek voli to i pokazati, kao što čim se i najvanja sitnica dogodi odmah Jabučnjak bruji o tome!

Da li sam u krivu, ako me sve to asocira na to da gro strojeva (osim onih najjačih) gotovo jedva opslužuju taj skromni glazbeni software, i da je GarageBand od nade, postao razočarenje?

Iako ovdje nije ta tema, ipak smo u Audio forumu pa da se nadovežem paralelno:

Da li vam je nekima koji su pratili moja pitanja oko audija-macintosh i gubljenja primata u svijetu glazbe, jasno kakva sam pitanja tada postavljao, još prije godinu dana kad sam kupio najjači tada stroj, s navikom ponosa da je Mac nedokučiva komocija u usporadbi s Personalnim Cantama? Da li možete i malo razumjeti kako se osjećamo mi Mac korisnici u profi-audio recording vodama, kad su nam kvaliteta, snaga i brzina svakodnevni zadatak i posao, a isključivo najjači i najelitniji modeli Maca uopće zadovoljavaju naše potrebe, gledajući kako neki na običnim notebukovima od 15000kn (i puno manje ako su još ružnije kante) lete i stižu daleko prije i lakše do cilja!

Znači još su samo grafičari tihi, znači kod njih je Mac još bez mana.

No nije ni baš takva depra ni u audiu, možda logic pro otvara novu stranicu, no da li je protoolizacija rješenje, za mene nikakva getoizacija nije, na kraju OSX se kompatibilizirao ili bar otvorio prema svim platformama, pa nemremo uvijek biti prvi, možda je upravo to najveći korak unaprijed, već dugo čekamo na neki drastičniji korak Applea, i to će možda doći i sve ove krizne godine baciti u zaborav, nadam se jedino da nećemo završiti na iPODovima, lijepo je sjediti na finom stolcu, i na stolu imati Maca...

no volio bih malo da razmotrimo ovu temu o GarageBandu, stvarno imam dojam da su ove dileme o nadi ili razočaranju realne i kod vas?
07.04.2005 | 21:13
malo nade?!
upravo stigoh iz Japana gdje postavljasmo paviljon i;
poteramo maca da ganja sound iz Max patcha (nakon malo debuggiranja AMX-a skuzili se njih dva prek midija) i on to fino pegla,i onda kao (nebu to mac mogo ...skeptici ) slozili Max patch za motion tracking i stavili ga na piceka...radi to dva dana bez frke, a onda bum....pa opet malo radi pa tras....pa onda konacni splash...kazu tamo pc znalci to windowsi krivi, treba reinstalirat (a pc hp workstation mrcina etc)..a mac tera svoje i dalje (tero je i motion tracking, al ne htjedosmo reskirat)...
e, pa sad ocete kupovat centrino jurilice (u Live-u i do 40% bolji rezultati nego na macu) juriti s njima bez kocnica (ili do prvog drveta), ili cete fino ugoditi cenku i voziti polako al sigurno do zeljenog cilja?

sto se garagea tice, teram frenda koji ga vise rabi da napravi jedno info druzenje u Mac galeriji pri Aci, bice uskoro.....jos mogu obecati radiaL i Live a onda cemo vidimo dal to ikoga zanima....

a kad je vec spika o hvaljenju onda:
www.japantimes.co.jp/cgi-bin/getarticle.pl5?nn20050405e1.htm
malo proskrolati prema kraju....

p.s. sav sound design za paviljon je napravljen na ghz pb-u s mboxom, ukljucujuci i mjuzu za film ( NE Bresanov, neg KLIFOV) u prvoj prostoriji (24ch/24bit/48khz), pa nek mi neko govori da se s macom nemre radit
07.04.2005 | 21:50
Najljepše je kad se ljudi razumiju! Onda su svi sretni!

Samo malo upozorenje, iz iskustva nekih kolega, kad već spomenuste centrino, treba znati, da to nije još dobro za audio recording, ne zadovoljava, da se netko ne bi zaletio i poželio lagani pc prenosnik, a za puštanje glazbe na prezentacijama čak i Expu, za to je dobar, za to bi uredno poslužil i G3 na OS9, prezentacije sam gledal na promociji Cube G4 i Final Cut proa, to uredno dobro radi na G4-kama svih vrsta, fascinantrno, tu nema dileme!

Puno sreće na Expu, držimo fige i vama i Macu,
uvijek sam si želil u tom učestvovati, nadam se da bude jedno opširnije Jabučnjak izvješće ovogodišnjeg, drito od sudionika, pa da ovaj Audio forum konačno zaživi malo!

No kako je ovo GB tema, jedva čekamo to druženje, da se GBandičari konačno okupe i počnu razmjenjivati iskustva, pa stvarati, stvartati....!
07.04.2005 | 22:16
k*art je napisao:

a za puštanje glazbe na prezentacijama čak i Expu, za to je dobar, za to bi uredno poslužil i G3 na OS9

playanje mjuze i teranje maxa preko midija u amx showcontrol bi se tesko moglo poistovjetiti


stvarati, stvartati....!




thats the music for my ears...

±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±
<musicMake.now(get.offtheSOFA,strech.body)
play;
make.new>
±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±±
07.04.2005 | 22:54
Sorry nisam upućen, sav sam u poslu, ovo mi je u drugom monitoru, misliš da sam ja poistovječival nešto što baš i ne razumijem, kaj to sve centrino fura? Onda su i oni napredovali, znam samo da moj program (Nuendo2-3)baš nisu zadovoljavajuće opsluživali, još prije mjesec dva, pa je moj friend popušil(pc)

Nisam baš ni upućen kaj to u stvari delaš, očito sam prefah orjentiran, neinformiran, a s obzirom da se ne znamo nemrem ni nagadjati, i kaj to teraš u midiju, nisam baš skužil, sam vidim da si jako sretan jer si Macovac, e tu se slažemo, pa daj malo to za obične ljude ili za nas koji smo indirektno zainteresirani, ali možda u nekoj paralelnoj branši, objasni da razmemo kaj delaš, kad već pišeš, i tak si sretan!

možeš li nam i objasniti ovaj dole crtež, može li se to čuti, i kak, baš me zanima kaj slušaš!

Imaš očito veze s glazbom, tehnikom, čime, tako je malo macovaca koji se žele ili kuže u ovu široku temu audio, razmjenimo iskustva! ovaj audio forum je očajno dosadan i nemam s kim konkretno spikati!
08.04.2005 | 00:00
k*art je napisao:
Sorry
možeš li nam i objasniti ovaj dole crtež, može li se to čuti, i kak, baš me zanima kaj slušaš!


ak mislis na signature to je dio imaginarnog websitea kojeg (hahaha) planiram napravit s frendom...radi se o tzv codetry ilitiga code poetry (poetski laznjaci razlicitih tipova koda, ovaj dolje baziran je na supercollider < www.audiosynth.com > verziji smalltalk languagea a inspiriran je vlastitom lijenoscu )
bas ne stignem slusat glazbe (osim onog sto sam drndam ) al me u zadnje vrijeme jako napalio Alva Noto/Ryuichi Sakamoto projekt \"Vrioon\", onak fest opaljena kombinacija poeticnog Sakamoto klavira i skripe cipela i frizidera u kratkom spoju (ili neceg vrlo slicnog ) tog ludog finca ili stogod vec je taj Noto...fora...
nadam se da cemo se uspjeti dogovoriti s Acom glede ovih druzenja (radnih, naravno), pa cemo potanko o svemu u detalje....
svima puno srece u radu i sorry na uzurpaciji GB foruma
respect!
08.04.2005 | 11:09
Čovječe gdje si ti, pa ja moram čuti taj cd-a HITNO, imaš li još kaj iz Japonske , u zamjenu nudim na slušanje drugu genijalnu simbiozu, world music ili naprosto Brazil-view istog pijaniste i autora (Sakamoto), s čuvenim Brazilskim bračnim parom solo pjevačice i čeliste (Morelenbaum), a posvećenu velikom Jobimu, remekdjelo \"Casa\", imam još...!
Kako da se ti i ja nađemo, pitanje je sad!?!

Inače nisam te opet puno toga razmel, no bumo sve to raščistili ovdje na forumu, naravno neke stvari zaslužuju novu temu, kako bismo GBand ostavili za nj'!

Sorryte ostali, nadam se da ćemo se većina i naći na tom GarageBand sjelu, pa ćete nam oprostiti na ovim digresijama, čak koji put i provokacijama. Možda će onda ova tema tek tada procvasti, jer ma koliko provocirao ili molio nitko skoro ni \"a\" da napiše ili da se pohvali, valjda treba vremena,
a za one koji se ljute što pitam možda prema njima tabu pitanja, mislim da nisu dobro pročitali ili shvatili. Neke stvari treba demantirati da se vidi istina, šutnjom i pasivnošću se ne kreira, naprosto sam zato bio oduševljen euforijom našeg shlomota, jer čovjek je odmah branil Maca razastirući brdo argumenata, istina nismo ga mi smrtnici odmah razumjeli, ali zato je forum da se onda stvari razjasne, pitaju, komentiraju! I vidite iz svih tih stvari dolazi se do neočekivanih saznanja, ja upravo s tom premisom posjećujem ovaj forum!

A ne bi bilo loše da malo uzburkamo žabokrečinu ovog Audio Foruma,
toliko je interesantnih tema, kakvu The Music i The Macintosh direktno ili indirektno zasigurno zaslužuju i uvjeren sam imaju podršku najšire Jabučnjak-korisničke skupine! Vidite kako su neki uporni!
12.11.2005 | 15:38
Da li jos ova tema aktualna? Ja sam jako zainteresiran za razmjenu iskustva itd. Radim na Mac-u vec godinama. Od znanosti (posao) do glazbe (hobi).
Ideja mi je snimiti cd barem jednom u zivotu. Imam vec dosta glazbe i tako...
Sviram gitare i klavijature (stratocaster i acu-elektricni washburn). Donio sam iz USA dva mikrofona za snimanje i sada se spremam kupiti onaj Alesis Firewire mixer (i mikser je a i visekanalni audio ulaz).

javite se neko ako ima interesa za razgovorom.
Adio svima.

Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 43 minuta
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO