audio kartica usb+digital out
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

audio kartica usb+digital out


15.07.2010 | 18:11
trebao bi preporuku audio kartice koje se spaja preko usb-a a da ima digital out..Jel ima tak nešt kod nas za kupit?I da je OS X nativno podržan.
ovako nešto www.m-audio.com/products/en_us/Transit.html samo nenađem kod nas to..
15.07.2010 | 20:29
thx bolje od tog nema jel?
15.07.2010 | 20:33
Za te novce, sumnjam.
Ima sigurno boljih kartica, samo sto su teze dobavljive u HR.
15.07.2010 | 21:33
Pa sta nemaju svi noviji Macovi optcial out izlaz na zvucnoj (combo sa analognim) ?

Sorry ako imas neki stariji Mac pa pitas
15.07.2010 | 21:56
Mozda mu treba bas opticki (TOSLINK) output, kojeg ima samo MacPro od novije generacije Macova.
15.07.2010 | 21:58
Sad ce neki koji me poznaju me se odreci, ai ja sam se sramim sto cu pitati ....

Koja je razlika izmedju optickog TOSlinka i obicnog optickog?
15.07.2010 | 22:01
www.amazon.com/Toslink-To-Optical-Mini-Adapter/dp/B0002MQGRM ovo se inače spoji na novije mac-ove(imac,macbok,macbook pro) i tak se isto dobije digital out..
15.07.2010 | 22:08
Laicki to je jedno te isto. Toslink je u biti "konektor" koji moze biti kvadratni onako tipa firewire ili kruznog oblika iz kojih izlazi mali "pimpek" odnosno opticki kabel.
15.07.2010 | 22:08
Ok sad sam skuzio malo sam spor. @ Teddy Pricas o OUTPUTu samo ne o protokolu kao ADAT. I vidim da je Litho odgovorio na to pitanje. Ma ja to koristim vec godinu dana na Airport Express-u, ali kad pricam o opcijama outputa ni ne razmisljam o konektoru jer su adapteri uvijek prisutni pa se kao podrazumijeva, ali opet ne razmisljaju svi kao ja. isprike
15.07.2010 | 22:10
zato sam napisao combo sa analognim
16.07.2010 | 00:45
Nesto jeftnije i odlicno radi: www.audiotrak.net/products/optoplay/
kod www.novaglazbala.hr/category.php?pid=12
16.07.2010 | 01:21
Potraži Behringer uca222. Ja sam naručio s ebaya i trebalo je 2-3 tjedna da stigne. Cijena s dostavom je oko 50 dolara.
cgi.ebay.com/Behringer-UCA222-USB-Audio-...e90e6d#ht_4562wt_913
16.07.2010 | 03:13
E taj behringer sam i htio uzet ali me zanima oce on normalno propustat dts i ac3 na zvucnike. Dakle kontam spojit na mac-a zvucnu i onda zvucnu na receiver.. Teoretski bi trebalo radit, ali one slike su me malo pobrkale( od spec)
27.07.2010 | 00:32
Mislim da je ovo samo stereo (i na optičkom izlazu). Meni je stereo sasvim dovoljan pa sam se odlucio za ovaj Behringer.
27.07.2010 | 03:21
Komplicirate. Vrati se nazad na onaj adapter ...
18.09.2010 | 01:00
Trebao bih pomoć, a ovo je najbliže što sam našao kao temu koja ima veze s mojim pitanjem

Gdje kod nas kupiti Toslink mini optički adapter koji bi prištekao u Airport express ili može i cijeli optički kabel koji s jedne strane ima mini toslink a s druge "normalni" toslink?
Znači ovo:
http://www.amazon.com/Toslink-To-Optical...dapter/dp/B0002MQGRM
ili ovo:
http://www.amazon.com/6ft-Toslink-Mini-Cable/dp/B000FMXKC8

Pretražio sam sve znane online trgovine kod nas, ali ništa nisam našao. tnx unaprijed.
18.09.2010 | 01:28
Ja sam uzeo sa UK ebaya i mislim da me 2 komada doslo 30tak kuna sa postarinom do Rijeke. Mozda pretjerujem al bilo je stvarno jeftino ...
18.09.2010 | 02:13
www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05235

ova radi kod mene savršeno(snimanje vokala za tv i radio spotove), digital in i out, i na 10.5.8 i na snow, u opisu ne piše da ima optičke ulaze i izlaze spdif (kao što su na dat-ovima i mini-diskovima), ima iste karakteristike kao i ove audiotrakove, maye i sl.
18.09.2010 | 11:07
Soffoklo je napisao:
Pretražio sam sve znane online trgovine kod nas, ali ništa nisam našao. tnx unaprijed.

Kod nas to ne postoji. Isključivo online trgovine kao što su momci prethodno naveli.
18.09.2010 | 22:43
Tnx na odgovorima.
Poslušat ću @Defoua i kupit ću isto preko ebaya.
19.09.2010 | 10:21
Kako ne postoji. Kupio kabel i adapter u HG-Spotu, kabel s razlicitim konektorima na krajevima ima Chipoteka, vidi i Diskont24 kaj imaju jer je slika nedorecena (sve tri kombinacije su na slici).
20.09.2010 | 13:49
Smet je napisao:
www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05235

ova radi kod mene savršeno(snimanje vokala za tv i radio spotove), digital in i out, i na 10.5.8 i na snow, u opisu ne piše da ima optičke ulaze i izlaze spdif (kao što su na dat-ovima i mini-diskovima), ima iste karakteristike kao i ove audiotrakove, maye i sl.


nepiše na njoj ni da podržava OS X snow leopard...Jel treba kakav driver za nju ili je to čisti plug and play..
21.09.2010 | 20:17
ipak sam kupio ovu c-media ali bolje da nisam...nemogu nikako namjestit digital out...dok ovo ostalo na usb kartici normalno radi..Probao sam na windows mašini i normalno radi digital out tak da je ispravna zvučna..Jel ima netko kakvu ideju?
21.09.2010 | 21:30
Pretpostavljam da si probao podesiti digitalni izlaz putem Audio MIDI Setup?
21.09.2010 | 21:53
Meni jos uvijek nije jasno zasto kupovati zvucnu externu za digital out kad ga vec svaki intel mac ima integriranog i adapter je smjesno jeftin?

Nemas Intel Mac Lihto?
22.09.2010 | 00:15
Naručio sam adapter ali iz kine a tko zna kad će doći...pa mi se nije dalo više čekat..a na uk ebayu nisam baš našao nekog da šalje u HR...
Bilo bi dobro da kod nas ima za kupit...
i56.tinypic.com/33tqr2u.png
nije mi jasno zašt je source zatamnjen...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 24 minuta
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO