Streaming pojačalo ili receiver
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Streaming pojačalo ili receiver


26.09.2023 | 08:35
Molim preporuku za streaming receiver ili pojačalo koje bi zadovoljilo slijedeće uvjete:
  • Podrška za Spotify
  • HDMI ARC 1 (za spojiti izlaz iz Apple TV)
  • HDMI ARC 2 (za spojiti HDMI ARC ulaz TV-a)
  • Kvalitetan stereo izlaz plus izlaz za sub (vanjski zvučnici su 2+1, ne zanima me surround)
  • Ako izaberem pojačalo kao target za Spotify, da će ga probuditi iz StandBy-a
  • Bonus: BT izlaz za slušati muziku ili filmove na bežičnim slušalicama u kasne sate


Zapeo mi za oko Marantz 40n (2.500 EUR) ali ima samo jedan HDMI. Strah me, ako je AppleTV spojen na TV, a pojačalo na TV da neću imat zvuk na pojačalu ako je TV (u funkciji HDMI hub-a) u StandBy-u.
A i draže bi mi bilo da je nešto cijenom do 1.500 EUR.
26.09.2023 | 14:26
Zanimljivo mi je čitati tvoje uvjete, kod mene je dosta drukčija situacija, amp je stari Revox, ali za streaming koristim volumio instaliran na raspberry pi, koji je pak usb-om spojen na dac. Telka je isto spojena coax kabelom na dac, pri čemu usb izlaz volumia preko istog daca daje nevjerojatno bolji sound. Koliko znam, volumio ima support za Spotify.

Svakako poslušaj prvo sound pojačala koje će te zanimati prije kupnje. Meni je nevjerojatno kolika je bila razlika relativno nove yamahe u odnosu na retro Revoxa kada sam ga uzeo (neusporedivo). Ne dam ga ni za što.

Kako te ne zanima surround (kao ni mene), možeš zvuk sa apple tv-a airplayem baciti na volumio i imaš dobar izvor zvuka kada ti je tv ugašen (nemam apple tv pa ne mogu reći koliki je lag, ako ga ima).

BT možeš koristiti direktno s apple TV-a/iphone-a, ne znam jesam li nešto propustio. Kužim da je elegantnije sve puštati sa jednog izvora, ne znam je li to deal breaker.

Zapravo, što sada imaš u sustavu? Možda možeš riješiti situaciju s nekim dac/preampom na koji pokopčaš digitalije pa ti ostane viška love za druge stvari.

Za ovu predzadnju točku nemam ti pojma, moje pojačalo nema daljinski
26.09.2023 | 14:32
www.naimaudio.com/range/all-in-one-system#mu-so-2nd-generation

Prijatelj ima, a košta do oko 1300 eura, ovisno o modelu koji te zanima. Možeš ih spajati međusobno pa je valjda nebo granica
26.09.2023 | 14:40
Uvijek sam se divio vama audiofilima koliko cijenite zvuk i koliko su neki od vas spremi izdvojiti za (po nekima jelte) "najobičnije" slušalice.
Pa ovaj se audiofil rasplakao od sreće kada je čuo zvuk sa navodno najboljih slušalica danas.
Mislim da je riječ o Seinheiser modelu, nekom bijesnom od 60 tisuća zelenbaća.
Video je podjeljen u segmente, pa si možete pogledati odmah što vas točno zanima:
26.09.2023 | 16:09
A ja se dvoumim da li bi uzeo AirPods 3!!?
26.09.2023 | 16:28
drpongrac23 kaže:
A ja se dvoumim da li bi uzeo AirPods 3!!?

Ja imam beats koje su koštale 400 kunića i prezadovoljan sam s njima.
Mislim da bi me airpods 1 "razvalile" kvalitetom, ali ovo sam morao pokazati.
To baš i laik vidi da nije normalno.
Ove lampice kada se dižu, što god to bilo.
Ima i takav gramofon, s istom forom.
Kada se uključi dižu se a kučište mu je tipa mramor, ili tako neki kamen - ne sjećam se sada.
PS:
Pa kučište je isto kao i na ovima, kada bolje pogledam.
I ove imaju neku kamenčugu.
Sada zamisli da imaš sve, pojačalo, gramofon, radio, što god još možeš da stvoriš najluđu "liniju".
Kao prvo, mislim da bi težila 500 kg samo zbog "kamenja" u kojem se komponente nalaze.
Zamisli dostavljača koji bi ti spominjao sve po spisku kada bi ti to dostavljao u kuću.
Baš me zanima težina...
26.09.2023 | 17:05
Borisone kaže:
Molim preporuku za streaming receiver ili pojačalo koje bi zadovoljilo slijedeće uvjete:
  • Podrška za Spotify
  • HDMI ARC 1 (za spojiti izlaz iz Apple TV)
  • HDMI ARC 2 (za spojiti HDMI ARC ulaz TV-a)
  • Kvalitetan stereo izlaz plus izlaz za sub (vanjski zvučnici su 2+1, ne zanima me surround)
  • Ako izaberem pojačalo kao target za Spotify, da će ga probuditi iz StandBy-a
  • Bonus: BT izlaz za slušati muziku ili filmove na bežičnim slušalicama u kasne sate


Zapeo mi za oko Marantz 40n (2.500 EUR) ali ima samo jedan HDMI. Strah me, ako je AppleTV spojen na TV, a pojačalo na TV da neću imat zvuk na pojačalu ako je TV (u funkciji HDMI hub-a) u StandBy-u.
A i draže bi mi bilo da je nešto cijenom do 1.500 EUR.


Gle ako želiš sve ovo, onda bi trebao imati i pojačalo i reciver. Nema tog kvalitetnog pojačala, da zadovolji sve tvoje uvjete, ali ima u kombinaciji pojačalo+reciver, samo neznam da li možeš to finacijski pokriti. Velika većina ljudi kojima je kvaliteta zvuka na prvom mjestu imaju dobro pojačalo + neki reciver ili dac za reprodukciju.

Ovo je tipična dvojba audiofila početnika, što izabrati, između kvalitete zvuka i komocije
26.09.2023 | 17:32
Kloba kaže:
Uvijek sam se divio vama audiofilima koliko cijenite zvuk i koliko su neki od vas spremi izdvojiti za (po nekima jelte) "najobičnije" slušalice.
Pa ovaj se audiofil rasplakao od sreće kada je čuo zvuk sa navodno najboljih slušalica danas.
Mislim da je riječ o Seinheiser modelu, nekom bijesnom od 60 tisuća zelenbaća.
Video je podjeljen u segmente, pa si možete pogledati odmah što vas točno zanima:


A gle Kloba na to ovako, to ti jedan segment marketinga gdje je samo nebo granica i kad dođeš do njega, saznaš da to nije baš to. Slušalice od tog breda imam i ja, ali one za cca 200E. Zvuk se prvenstvano sluša u prostoru i tada možemo dobiti neku kvalitetu. Sad si zamisli da dođemo svi s tim slušalicama u lisinski i da od tamo strimamo muziku Normalno je da nikad nećemo imati ugođaj, kao u lisinskom, da tu glazbu slušamo uživo.

Glavni cilj audiofilije da napravi nešto, kao da slušamo glazbu uživo, što je jako teško i po mom mišljenju neizvedivo. Neću reći da pojedine tretiranje soba na zvuk ne daju rezultate, sigurno daju, ali da vi čujete taj zvuk, kao da je uživo je utopija, zbog mnogih problema.

Ti se kao sad čudiš tih slušalicama od x-zelembača, a što bi rekao da su pojedini brendovi prodavali podloge od drveta, koji idu ispod njihovih uređaja ( normalno da unapređuju zvuk ) od par k zelembača. Ta cijela hi-end scena, je čista utopija. Ja sam prije desetak godina odustao od te priče, kad sam saznao koliko mogu dobiti za uloženo i sad sam sasvim zadovoljan s svojim sistemom i zvukom, koji me ispunjava. Za neki pomak prema "gore od 2 % " mi se neda dati desetak k E
26.09.2023 | 18:31
Nađi neki dobar noviji polovan Denon.
26.09.2023 | 20:07
Denon je i meni pao na pamet, ali čovjek je ograničio budžet prenisko pa mi se nije učinilo da ima smisla spominjati.
26.09.2023 | 20:42
cariblanco kaže:
Ta cijela hi-end scena, je čista utopija. Ja sam prije desetak godina odustao od te priče, kad sam saznao koliko mogu dobiti za uloženo i sad sam sasvim zadovoljan s svojim sistemom i zvukom, koji me ispunjava. Za neki pomak prema "gore od 2 % " mi se neda dati desetak k E

Dobro si to objasnio.
Po tvojoj defniciji rekao bih da se tu utopija prije primjenjuje kao nešto što ne može biti, za razliku od drugog značenja koje bih osobno opisao kao "nešto nedostižno".
PS: By the way, nisam znao da je tu riječ prvi u srednjem vijeku upotrijebio Sir Thomas More: suvremenik, jako dobar prijatelj, i konačno žrtva Henrya VIII.
27.09.2023 | 19:02
zoranowsky kaže:

Zapravo, što sada imaš u sustavu? Možda možeš riješiti situaciju s nekim dac/preampom na koji pokopčaš digitalije pa ti ostane viška love za druge stvari.



Potpis na ovo.

Što imaš u sustavu sada? Mnogo je 1500 eura, pogotovo za ne-hifi spotify (spotify je cd quality) i bluetooth I mislim da ti mijenjanje s daljinskim ne gine ako ti je tv spojen.
28.09.2023 | 05:45
Dobro je. Dva dana kasnije, a topic nije skrenuo u partizane, koronu ili prepucavanje ko ima skuplje kablove za bežične slušalice.

Nekome je 2.000 EUR puno, nekome malo. Pustimo filozofiju oko toga. Stvar je prioriteta i afiniteta.

Trenutačno imam DAC kao jedini ulaz u pojačalo. Na DAC je spojen TV putem optičkog Toslinka, i media player putem coaxa. Na pojačalo su spojena dva zvučnika plus aktivni sub na sub izlaz. Namjerno ne spominjem proivođače i modele.

Ništa od sveg ovog ne podržava Spotify koji mi je primarni izvor glazbe za slušanje "u pozadini" ili za pronalaženje novih ili "starih i zaboravljenih" bendova. Apple Music jednostavno nema tu širinu ponude kao Spotify. Zato težište na ugrađenu podršku za Spotify. Plus komocija da ne moram uključivati (i sjetiti se isključiti) 3-4 uređaja kako bih po povratku kući nastavio slušati playlistu koja se do tada vrtila u autu. A i prokletinja od pojačala cucla bar oko 80W "svirao ne-svirao".

Trenutačni media player nema podršku za HEVC H.265 niti za gapless playback FLAC-ova. Planiram ga zamijeniti Apple TV 4K 128 na kojem ću koristiti VLC za pristup kolekciji filmova i serija koja se nalazi na NAS-u. NAS je previše slab za Plex server. AppleTV je u dolasku, pa ću za koji dan znati da li cijela teorija drži vodu.

Ukratko, želim smanjiti a ne povećati količinu (i nered iza) uređaja.
Niti moj sluh nije što je nekad bio tako da nisam više niti picajzla na timbar ili širinu pozornice
28.09.2023 | 06:19
Borisone kaže:
Dobro je. Dva dana kasnije, a topic nije skrenuo u partizane, koronu ili prepucavanje ko ima skuplje kablove za bežične slušalice.

Vidiš, nisam to ni skužio dok nisi napisao. Istina.
PS: A za "sluh koji nije više što je nekad bio", vjerojatno znaš ali imaš free appp za provjeru sluha.
Baš sam neki dan provjerio.
OK sam.
Iako imam te slušalice kada god izađem van.
Ali slušam podcaste, a ne muziku i počeo sam paziti da mi je uključen onaj hearing safety feature u postavkama iPhonea.
Aplikacija ti se zove Mimi hearing test.
Preporuka za onako, "okvirno" saznanje kvaliteti vlastitog sluha.
28.09.2023 | 07:57
Sta ovaj Kloba nece iskopati

Testirao sam u autu na parkingu jer nemam bas gluhu sobu pri ruci

Ne znam koliko je precizan i tocan, ali test izgleda identicno kao testovi prilikom potpisivanja vojnih ugovora.

Iskreno mislio sam da su mi buka aviona, eksplozije i pucanje znacajnije ostetili sluh. Ovo mi je skroz OK.


IMG_3876.jpeg



IMG_3875.png
28.09.2023 | 08:25
Borisone, si gledao možda Marantz Stereo 70s?
28.09.2023 | 09:11
zoranowsky kaže:
Borisone, si gledao možda Marantz Stereo 70s?

To bi moglo biti to. Hvala!

Vidim da je novost na tržištu. Uvijek mi je pretraga rezultirala CINEMA modelom.
28.09.2023 | 15:39
drlovric kaže:
Ovo mi je skroz OK.


IMG_3876.jpeg



IMG_3875.png

I ja spadam u none za hearing loss, ali mi graf izgleda obrnuto od tvoga.
Krivulja počinje visoko, završava nisko.
Ali kao, none.
A prčkao sam po health appu i tamo mi je za sluh iPhone preporučio ovu i još dve aplikacije.
Ova je bila prva i možda i najbolja.
Druga mi je glupa, treću nisam probao.
A isto sam mislio da imam oštećen sluh baš radi slušanja glasne muzike i slušalica kroz godine.
Sada više nije muzika, a nije ni glasno - ali opet...
28.09.2023 | 18:17
Kloba kaže:

Krivulja počinje visoko, završava nisko.


Po toj logici ispada da ti cujes bolje basove od mene, a ja visokotonce.

Sto ima i logike. Sluh mi je pohaban od basova na techno partijima
28.09.2023 | 18:39
drlovric kaže:
Po toj logici ispada da ti cujes bolje basove od mene, a ja visokotonce.

Sto ima i logike. Sluh mi je pohaban od basova na techno partijima

Da. Baš one najtiše visokotonce sam na slijepo tapkao "kao da čujem" a nisam dok se malo nisu pojačali.
U pravu si, definitivno.
29.09.2023 | 08:48
Borisone kaže:
zoranowsky kaže:
Borisone, si gledao možda Marantz Stereo 70s?

To bi moglo biti to. Hvala!

Vidim da je novost na tržištu. Uvijek mi je pretraga rezultirala CINEMA modelom.


Svakako javi dojmove nakon probe!
30.09.2023 | 06:22
Samo još jedna napomena. Pogledaj rabljene modele,ako ih ima na tržištu, možda netko prodaje. Nije to auto, da mora biti novi, a u tim uređajima, nema se što potrošiti, a dobiješ ga jeftinije. Ljudi obično takve stvari čuvaju, pa nisu izgrebani i izgledaju kao novi. Bonus je da odeš kod čovjeka i poslušaš, duže nego u nekom salonu, gdje se prodaju nove stvari.
03.10.2023 | 08:13
Stigao Apple TV 4K (onaj s Ethernet portom). Nakon malo uvjeravanja proradila SMB veza prema Synology NAS-u.

VLC za sada bez problema vrti štogod odabrao iz zbirke serija i filmova. Uključujući i HEVC. Čak radi i bluetooth stream s ATV na AirPods Pro ili Sennheiser Momentum slušalice. Još moram isprobati da li otvara ISO datoteke s ripovima DVD i BluRay koncerata. Slika je bolja nego s prethodnog media playera. Navodno Airpods Pro može simulirati prostorni zvuk s filmova s ATV-a.

Našao postavku na TV-u za isključiti ekran, a da TV ostane uključen. U tom modu radi passthrough dok TV ne ode u standby.

Spotify na ATV-u radi očekivano. Može ga se odabrati kao izlazni uređaj ali se ne može pojačati/smanjiti zvuk tako da moram nosati daljinski od pojačala.

Za Marantz Stereo 70s čekam da se pojave recenzije. Za sada se na netu može pročitati samo PR prepisivačina.
Ima ga za naručiti u Trstu. Čeka se do tjedan dana, a cijena je 900 EUR (sa škontom) i dobije se 3 godine jamstva. U Hrvatskoj je 990 EUR s dvije godine jamstva.
11.10.2023 | 14:09
Borisone kaže:


Za Marantz Stereo 70s čekam da se pojave recenzije. Za sada se na netu može pročitati samo PR prepisivačina.
Ima ga za naručiti u Trstu. Čeka se do tjedan dana, a cijena je 900 EUR (sa škontom) i dobije se 3 godine jamstva. U Hrvatskoj je 990 EUR s dvije godine jamstva.



ako je to OVAJ, trenutno je 649,52€ na amazonu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 25 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO