LG TV & AirPlay - neće iđe
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

LG TV & AirPlay - neće iđe


15.05.2023 | 13:15
Obavio impulsivnu kupovinu neki dan, i kako trenutno nemam nikakav izvor videa zelio sam pustati streaming glazbu preko LG-a, medjutim ne pusta ni glasa. YouTube screencast radi video i zvuk, no ako odaberem LG kao AirPlay device na ekranu pokazuje sto se reproducira ali zvuka nema. Oba uredjaja spojena na wifi mrezu, izvor je MacBook pro iz 2011 sa uhakiranim Mojaveom ako to ima kakve veze.

P_20230512_133917.jpg
15.05.2023 | 13:37
Hm, hm... Nedavno sam si kupio neko LG NanoCell smeće.
Ak mi objasniš kao 6-godišnjem djetetu što želiš postići, mogu to probati reproducirati kod sebe, pa javiti rezultate.
AirPlay sam upogonio, ali ne vjerujem da ću ga ikada koristiti jer sam stari čiča i ne pratim baš ta tehnološka postignuća.
15.05.2023 | 13:38
A i ja si upravo skidam nevinost pa si mozemo dva tlakasa pokusati pomoci.

Pa nista posebno, ukljucio sam AirPlay na macu, ovaj mi je ponudio LG, odabrao sam ga, i sve kao radi osim sto nema zvuka.

Zelim samo koristiti LG kao izlazni audio uredjaj.
15.05.2023 | 13:46
A jesi ga uštekao u struju?
15.05.2023 | 13:46
Koji je format zvuka u pitanju? ALAC, FLAC, mp3? Možda želi i može strujati samo "određene" formate. Bubam napamet, ali toga sam se prvog sjetio
15.05.2023 | 13:50
Dakle... Sad sam na iTunesu tj. Musicu samo kliknuo onu ikonicu za AirPlay (u gornjem desnom kutu prozora) i na TV-u se slika automatski promijenila u sliku albuma i počela je svirati pjesma. Sa zvukom. Ono, čuje se
Ja sam fasciniran
15.05.2023 | 13:50
A ne znam, radio streaming preko browsera.
15.05.2023 | 13:50
Da nije negdje pritisnuta naredba "mute". Trebalo bi provjeriti i volume level na TV-u i na Mac-u. To bi trebalo raditi "iz kutije".
15.05.2023 | 13:51
Gjuroo kaže:
A jesi ga uštekao u struju?


Probao sam ga cak i iskljuciti i ukljuciti!
15.05.2023 | 13:51
Gjuroo kaže:
Dakle... Sad sam na iTunesu tj. Musicu samo kliknuo onu ikonicu za AirPlay (u gornjem desnom kutu prozora) i na TV-u se slika automatski promijenila u sliku albuma i počela je svirati pjesma. Sa zvukom. Ono, čuje se
Ja sam fasciniran


Drago mi je da smo barem tebi pomogli, kod mene je isto osim sto se nista ne cuje.
15.05.2023 | 13:52
drpongrac23 kaže:
Da nije negdje pritisnuta naredba "mute". Trebalo bi provjeriti i volume level na TV-u i na Mac-u. To bi trebalo raditi "iz kutije".


YouTube radi, dakle nije do toga.
15.05.2023 | 13:58
Dakle, malo sam slagao jer sam ipak još na izborniku morao odabrati uređaj.
Možda ti je zbilja tu utišano...?
Shot.jpg
15.05.2023 | 14:04
Nista se ne cuje.

Screenshot2023-05-15at14.03.30.png


P_20230515_140612.jpg
15.05.2023 | 14:13
Probaj u sys prefsima potražiti izlaz za audio i pronaći telku. Ah, pretekli me odgovori. Jel ti radi zvuk na telki inače?
15.05.2023 | 14:20
Radi sve osim airplaya. Dizem ruke, kupit cu bluetooth zvucnik za 50 eura.
15.05.2023 | 14:24
iTunes izgleda radi, cuje se streaming radio iz iTunesa. Ne radi ako preusmjerim sistemski audio out na AirPlay.
15.05.2023 | 14:44
Riba kaže:
Radi sve osim airplaya. Dizem ruke, kupit cu bluetooth zvucnik za 50 eura.


JBL Take Five je izvrstan zvučnik i baterija traje jaaaaaaaaaako duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo.
15.05.2023 | 15:34
Youtube iz browsera radi dakle, a što ti ne radi, nisi precizirao? Kažeš da radio streaming preko browsera ne radi, a Youtube radi? iTunes si probao, tj Music?
Moguće da je do hakiranog OSa na prastarom stroju. Rekao bih ti da isprobaš s iPhoneom ili iPadom, ali...

Mojave bi doduše trebao imati Music app a ne iTunes?
15.05.2023 | 15:46
Pa jedino sto me zanima je slusati streaming radio koji slusam u browseru. Ako promijenim sistemski audio output na AirPlay sve naizgled radi ali zvuka nema. YouTube cast na LG radi, dighe YouTube app na TVu i ima i sliku i zvuk, radi i iTunes (Music app je dosao sa Catalinom).
15.05.2023 | 15:54
Riba kaže:
Pa jedino sto me zanima je slusati streaming radio koji slusam u browseru.


Samo proba, taj radio streaming, jesi ga potražio u iTunes Radiju? Ako iTunes već radi, jel. A browser, probao si sve žive browsere? Lako moguće da je i do njega.
15.05.2023 | 15:59
Otvorio stream u VLC i promijenio sistemski audio na AirPlay, nista. Ali evo, otvorio Open stream... u iTunesima i to radi. Problem rijesen sto se mene tice, hura!
15.05.2023 | 21:01
Kod mene je LG TV i AirPlay normalno radi, probao sam s iPhonea, iPada i Maca (ali preko etherneta). Ja uvijek idem preko iTunesa jer mi je tamo sva glazba, pa ne znam da li nešto drugo možda ne radi.

Zašto ne digneš Plex server na Valjku, pa sve lijepo po mreži (mada može i bežično)?

Ček, sada tek sagledavam situaciju... Zašto bi netko glazbu slušao putem TV-a?!?!

Ako ti se ne komplicira, kupi dva nova HomePoda (velika), složi ih u stereo par i ciao. Apple TV imaš, pa onda oni rade i kao njegovi Dolby Atmos zvučnici. I imaš super rješenje za sve dok te ne uhvati neka jača audiofilska kriza.
15.05.2023 | 21:20
Prije tjedan-dva sam imao prilike probati VLC preko Airplay na LG TV-u, također i reprodukciju iz FireFoxa, sve je radilo (MAcBookPro 16" 2019, OS je Monterey), ali oboje je bilo video, ne audio only. Iako bi se stvarno začudio da je video radio, a da audio only ne bi, jer stvar funkcionira kao screen mirror.
16.05.2023 | 00:04
dpasaric kaže:
Ček, sada tek sagledavam situaciju... Zašto bi netko glazbu slušao putem TV-a?!?!


Zato što je:
A - Sirotinja i nema para za neke vanjske zvučnike
B - Potrošio sve pare na jumbo TV i nema više para za poštene vanjske zvučnike
C - ... kajjaznam... ignorant? Bog mu nije dao sposobnost da čuje razliku između vinila i CD-a? Ljudi-gušteri su ga čipirali u uho, pa ne čuje ništa iznad 80dB i 10 kHz...?
D - Žena rekla da je tako ok.
16.05.2023 | 12:47
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
Ček, sada tek sagledavam situaciju... Zašto bi netko glazbu slušao putem TV-a?!?!


Zato što je:
A - Sirotinja i nema para za neke vanjske zvučnike
B - Potrošio sve pare na jumbo TV i nema više para za poštene vanjske zvučnike
C - ... kajjaznam... ignorant? Bog mu nije dao sposobnost da čuje razliku između vinila i CD-a? Ljudi-gušteri su ga čipirali u uho, pa ne čuje ništa iznad 80dB i 10 kHz...?
D - Žena rekla da je tako ok.


Sad se vi zezate, ali to i nije tako čudno rješenje. Optika iz telke na dac, dalje na pojačalo (ili direktno u pojačalo s dacom). Nije audiofilski, ali je praktično.
16.05.2023 | 14:52
Meni nije jasno sto zvucnici (koji su redom ocajni do jako ocajni) uopce rade u TV-u.
Pogotovo sto ih sada guraju iza televizora. Kod vrlo rijetkih (skupih) aparata taj zvuk je donekle prihvatljiv.
Ima vrlo dobrih i ne preskupih aktivnih zvucnika ako se želi izbjeci pojacalo.
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.05.2023 | 00:06
dpasaric kaže:

Ako ti se ne komplicira, kupi dva nova HomePoda (velika), složi ih u stereo par i ciao. Apple TV imaš, pa onda oni rade i kao njegovi Dolby Atmos zvučnici.


Nas privremeni setup je sa HomePod minijima. Nemaju spatial audio, al nas zadovoljavaju i slusanje muzike i za filmove na projektoru.

Cak i privremenu instalaciju na drzace pvc vodovodnih cijevi je gospodja prihvatila sa veseljem tako da ni to nismo mijenjali...

Prizeljkujem si dva HomePoda al ih stvarno ne mogu opravdati kad minici rade kak spada.


IMG_4147.jpeg
17.05.2023 | 07:29
I tako smo od nerada zvuka na Airplayu polagano skrenuli prema zvučnicima i pojačalima. Očekujem da mu netko predloži Martin Logane i neko dobro cijevno pojačalo za sasvim razumnih 100 tisuća novaca bilo koje valute
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.05.2023 | 08:08
Djuro genijalac kaže:
I tako smo od….


Ah da…
17.05.2023 | 09:29
Djuro genijalac kaže:
I tako smo od nerada zvuka na Airplayu polagano skrenuli prema zvučnicima i pojačalima. Očekujem da mu netko predloži Martin Logane i neko dobro cijevno pojačalo za sasvim razumnih 100 tisuća novaca bilo koje valute


Svatko svoje. Tako je Bertone u temi o autima pitao za iskustva o ljetnim gumama, a ti mu predložiš duplo skuplje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 12 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Anonimci (675)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO