Logic Express je smece...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Logic Express je smece...


28.07.2007 | 05:03
Po mojem misljenju smece nad smecima za Audio produkciju na Macu.

Pitate se zasto?

- Logic je sto se tice opcija jako bogat i stvarno ima nekih korisnih koje ubrzavaju rad, ali to je tako jadan i lose osmisljen software da nemogu vjerovati.

- Express verzija je cisto smece, pluginovi su smece, nikakva kvaliteta, jedan sugavi sampler koji nemoze ni da cita poznate formate kao Aiff ili Wav nego ima svoj format. Po meni je to priglupo.

- Tko zeli samo LE koristiti za audio, isto bezveze. Platits LE 250 € a za 300 mozes vec kupiti neku M-Powered eksternu karticu sa PT (Pro Tools) Lite Editionom. A PT je za HD recording BOG nema drugih, pogotovo ne Logic.

- Logic Pro, ima vise Pluginova i sto se tice Samplova i Synthova, stvarno je odlican paket, ali 1000 dolara? Precijenjeno smece od softwarea. Prije sam na PC-u koristio FL Studio Producer Edition, on je jendako toliko bogat Pluginovima i Synthovima i ima jako dobre samplove koji nisu bas na razini Logica Pro-a, za nijansu su losiji ali i kosta samo 200 dolara.

- Ne podrzava VSTi plugine... Za tako skup software, kojega neki uzdizu u nebesa a ne podrzava ni pisljiivi VSTi. Oni i njihov AU, jos u Express verziji nece ni da prepozna kako spada neke AU-te. Moram kupovati VSTi2AU Converter da bi mogao svoje VSTi Plugine koristiti u Logicu... Ajme kako frustrirajuce!

- Sto se tice MIDI-a, tu je stvarno Logic Bog Bogova, nije mu ni Cubase na razini. Enviroment je isto jedan veliki plus za Logic, i to je skoro jedino sto je kod Logica pozitivno. Mada je FL Studio skoro pa na razini Logica u MIDI-u. Matrix Editor nije na razini Piano Roll Editora iz FL Studia.

- Spor je. Moj stari PC od 550 Mhz je brze ucitavao projekte koje sam imao u Cubase-u a koji su bili veci nego ovi sto imam u Logicu... Ja uopce neznam zasto on ucitava sampleove i Audio filove tako sporo??!? Nevjerojatno sporo, i to ne samo na mojem MacBooku nego i na iMacu pa cak i na G5... Jednom rjecju KATASTROFA...

- Milioni prozora... Milioni.... Sta bi trebao kupiti 20 Apple Cinema Displaya da vidim svaki prozor!?!? Frustrirajuce... Pokusavao sam i sa shortcutovima da brzo mijenjam i sa Expose, ali opet.... trosim vrijeme i frustrira me to jako...

- Nepregledno.... Navikao sam se da aplikacija koju koristim ima samo jedan Menu bar i u njemu sve sto mi treba mogu naci. Ali ne, Logic ih ima dva, a toliko su neuredni i lose sortirani...

Ima toga jos, ali sad bi otisao predaleko, ovo su samo od nekih za mene osobno nedostatci koje Logic ima.

Osobno mislim da je Logic Express vise za djecu ciii roditelji imaju puno novaca pa im kupe da mogu biti \"produenti\" sa Garage Band loopovima.
Logic Express precijenjen, a premalo nudi, i zatvoren je (npr. Sampler).

Logic Pro ima dosta dobrih Samplova i Plugina no precijenjeno smece, za iste novce mogu kupiti DigiRack 003 sa kojim dobijem PTLE sa BombFactory Pluginsima. A RTAS je kudikamo u prosireniji format za Plugine neg AU.

Ja prelazim na PT sada potpuno, Logic me je jako iznevjerio.

BTW.

Ako tko zeli kupiti Logic Express, neka se javi na PM.
Cijena je 200 €.

LP,
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.07.2007 | 00:15
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno
29.07.2007 | 01:45
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Na crackiranom Cubaseu ko i svi u Splitu
29.07.2007 | 04:23
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno


Pa M-Audio je tek odnedavno poceo tj. otkad ih je kupio Digidesign kojega opet posjeduje Avid sa svojim zvucnim karticama isporucivati i PT M-Powered. Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.
29.07.2007 | 05:02
AL.C. je napisao:
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno


Pa M-Audio je tek odnedavno poceo tj. otkad ih je kupio Digidesign kojega opet posjeduje Avid sa svojim zvucnim karticama isporucivati i PT M-Powered. Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


Prvi put cujem da M-Audio daje mukte PT MP sa zvcucnim karticama
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.07.2007 | 05:31
AL.C. je napisao:
Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


gdje? kupio bih ženi za rodjendan..
29.07.2007 | 05:39
Dijete je napisao:
AL.C. je napisao:
Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


gdje? kupio bih ženi za rodjendan..


Vidis ti vraga....

Eto bas sam sada provjerio na M-Audio stranici.... Da, moras kupiti dodatno...

Neznam otkuda mi ta misao onda... Kao da mi je netko rekao, ili sam to negdje citao?!?!? Neznam, vjerojatno crna rupa u mozgu

No bilo kako bilo, ja cu si priustiti jedan M-Box2, samo sad razmisjam da uzmem MB2 obicni ili pro .... pffff....

Studenti imaju sad popust na Digidesginove proizvode i do 60 posto, jedva cekam da se vratim u germany....

Mbox 2 299 €
Mbox 2 Pro 399 €

BTW.
Uzzy imas neke zohare u PM-u
29.07.2007 | 05:49
AL.C. je napisao:
[quote]Dijete je napisao:
[quote]AL.C. je napisao:
[qMbox 2 Pro 399 €

BTW.
Uzzy imas neke zohare u PM-u :-)[/quote]

Dobro je dok su zohari,a sta kad budu male debele letece svinje..........
29.07.2007 | 06:04
A.L.C. imas malo debelo letece prase u PM-u
29.07.2007 | 17:27
Po svim tvojim navodima vidim da nisi bas previse vremena proveo za Logicom...
Ja vec duze vremena kritiziram Logic, ali nikad ga ne bi nazvao smecem.
U komparaciji s PT koje korisitim od verzije 3 (Logic jos od doba Emagica) dajem mu prednost u mnogim stvarima ali istina je da rad s dva prozora u PT-u ubrzava editing workflow (ili barem dok ne savladas key-commands).
Pluginovi nisu smece; i najjednostavniji poput Compressora su bolji od Digidesignova PTLe stocka, a o synthevima (ES2 ili sjajni Sculpture) da i ne govorim (PTle ih niti nema, osim ako xPand ne promoviramo kao synth). PT nudi convolution reverb tek u Music Production Toolkitu (500$ plus) a ni taj nije bas bolji od Space Designera. A da ne kazem da PTLe nude kvalitetan mp3 konverter tek uz nadoplatu?!
PTLe nema ni freeze opciju a da ne kazem o sugavih 32 tracka (16 stereo) limitu koji predstavlja ozbiljan problem pri slozenijim produkcijama (osim ako vam prerendavanje ne predstavlja problem). Za 500$ plus daju vam CAK 48 (Logic ih ima 128).
Sampler cita aif i wav ali u Pro verziji. PTle nemaju ni sample player.
Iako nisam pristalica offline bouncinga PTLe ga nema niti kao opciju.
Sto se tice au vs. rtas, svi ozbiljni proizvodjaci nude obje verzije, a s obzirom da neki nude samo vsti za rad u PTle opet trebas vst2rtas...
Sve u svemu Logic nije idealan, ali vjerujte mi ponajmanje su to PTLe.
Ono u cemu se 100% slazem je da uz danas solidan GarageBand za Express jednostavno nema potrebe.
A najveca kritika Logicu je da nema online destructive processing tipa AudioSuite, e to je za popizdit!
Enjoy PT, Logic ili kojigod sw rabite, i ne zaboravite; tko god je ikad citao disklejmere i eule ZNA da svi rabimo samo poluproizvode!
30.07.2007 | 21:24
shlomo je napisao:
Po svim tvojim navodima vidim da nisi bas previse vremena proveo za Logicom...
Ja vec duze vremena kritiziram Logic, ali nikad ga ne bi nazvao smecem.
U komparaciji s PT koje korisitim od verzije 3 (Logic jos od doba Emagica) dajem mu prednost u mnogim stvarima ali istina je da rad s dva prozora u PT-u ubrzava editing workflow (ili barem dok ne savladas key-commands).
Pluginovi nisu smece; i najjednostavniji poput Compressora su bolji od Digidesignova PTLe stocka, a o synthevima (ES2 ili sjajni Sculpture) da i ne govorim (PTle ih niti nema, osim ako xPand ne promoviramo kao synth). PT nudi convolution reverb tek u Music Production Toolkitu (500$ plus) a ni taj nije bas bolji od Space Designera. A da ne kazem da PTLe nude kvalitetan mp3 konverter tek uz nadoplatu?!
PTLe nema ni freeze opciju a da ne kazem o sugavih 32 tracka (16 stereo) limitu koji predstavlja ozbiljan problem pri slozenijim produkcijama (osim ako vam prerendavanje ne predstavlja problem). Za 500$ plus daju vam CAK 48 (Logic ih ima 128).
Sampler cita aif i wav ali u Pro verziji. PTle nemaju ni sample player.
Iako nisam pristalica offline bouncinga PTLe ga nema niti kao opciju.
Sto se tice au vs. rtas, svi ozbiljni proizvodjaci nude obje verzije, a s obzirom da neki nude samo vsti za rad u PTle opet trebas vst2rtas...
Sve u svemu Logic nije idealan, ali vjerujte mi ponajmanje su to PTLe.
Ono u cemu se 100% slazem je da uz danas solidan GarageBand za Express jednostavno nema potrebe.
A najveca kritika Logicu je da nema online destructive processing tipa AudioSuite, e to je za popizdit!
Enjoy PT, Logic ili kojigod sw rabite, i ne zaboravite; tko god je ikad citao disklejmere i eule ZNA da svi rabimo samo poluproizvode!


Od prvoga dana kada sam poceo Logic koristiti nije mi se svidio i gotovo....

Prelazi na PTLE a kad se nesto zaradi jedan HD1 sa jednim 96I/O.

BTW.
Uzzy eto ti skacu neke kokosi po PM-u
23.08.2007 | 07:56
u logicXpressu se da radit predobra muzika. PT (bilo koji) su vrhunski za audio routing i editing, LogicPro je najbolji program po meni za elektronsku muziku bez previse audio editinga, a LogicXpress je njegova slabija verzija. kazem to nakon s nekim razlogom i iskustvom.

poz,

.k
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 14 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO