apple tv 3, problem s zvukom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

apple tv 3, problem s zvukom


17.05.2012 | 23:56
imam jedan problem... radi se o novom apple tv 3, OS 5.0... naime nakon par minuta mi nestane zvuka (šta god da gledao, bio to youtube, vimeo...), na tv upravljaču samo upalim i ugasim mute i zvuk se opet pojavi... te opet nestane nakon nekog kratkog vremena... philips tv je u pitanju...

jel netko do sad ima takav problem? pokušao sam spojiti na drugi hdmi ulaz i pojavljuje se isti problem...
18.05.2012 | 00:14
Probaj zvuk voditi mimo HDMI-a.
18.05.2012 | 00:20
to će mi biti zadnja opcija... i ovako imam kilometar kablova iz TVa :/

pokušao sam googlati, al ništa konkretno nisam našao...
18.05.2012 | 00:21
Koristis li JB na Aptv?

Prvo restartaj APTV(drzis donju strelicu i menu dugme dok lampica nepocne da brzo titra) pa onda vidi dali se desava ista stvar.Ako ne koristis JB onda uradi restore preko iTunesa.Cini mi se da je SW problem.
18.05.2012 | 00:25
na zalost nema ga još

kako sam napisao, radi se od novom atv 3, software 5.0 (4099)
18.05.2012 | 00:25
To s HDMI-em je uvjek bilo grbavo postonje on zasticeni i treba jedno vrijeme oko "dogovora" uredjaja. Ocito nesto ne stima i ATV "shvati" kako je TV neki "piratski" uredjaj kojim bi ti digitalno kopirao nesto sto se mesmije. Ipak mi je malo cudno kako imam slike a nema tona. Ako ti i na analognoj vezi ton nestaje, U uredjaju je problem.
18.05.2012 | 00:32
@zabac
Stvarno nisam skontao sta si htio da kazes sa ovim,po mom misljenju nikakve logike ali nema veze.

@trasty
Ima JB samo je tethered,spji APTV sa iTunes(mora biti skopcan i sa napajanjem) i uradi restore.Ako se bude pojavljivalo opet pravac servis.
18.05.2012 | 00:32
ako je atv-a kako onda objašnjavate da kad na tv-u upalim i ugasim ton opet se vrati...

mislio sam napraviti restore u itunesu, al onda će mi povući 5.1 pa ću još više morati čekati JB!

reset (ovo s tipkama) sam proba, opet isto :/ (hvala saint, nisam znao da se tak radi)
18.05.2012 | 00:34
Imas li jos neki uredjaj sa HDMI izlazom,da probas da nije do TV-a
18.05.2012 | 00:36
mac book mi radi ok, na istom ulazu! samo on ima i onaj nastavak još za ulaz u laptop...
18.05.2012 | 00:38
@saint
ima JB? može neki link? jel savjetuješ da ga radim pošto je tethered?
18.05.2012 | 00:42
Ima ali ti ne savjetujem da radis jer cim ode u sleep moras raditi Boot sa racunara ili da instaliras insomnia sa cyidia.Vise o JB mozes naci na support.firecore.com/entries/387605-jailbreaking-101-seas0npass

www.spiritjb.org/2012/04/seas0npass-jail...tv-2-on-ios-5.0.html
18.05.2012 | 00:44
ovo sam dns vidio, ali piše... The 3rd gen Apple TV is not yet supported.
18.05.2012 | 00:46
Do mene je prenjelo me na APTV 2
18.05.2012 | 00:50
čitao sam da će apple tv 3 biti jako teško razbiti, pa ne očekivam tako skoro JB... do tad sam bacio 100funti jer mi je nezanimljiv ovakav kakav je sad.
18.05.2012 | 08:44
jbg...bolje se za prvo vreme,potrudi da iskoristis maximalno,programe vezane za mirroring,sa Mac-a.....pa ce to imati kolko tolko smisla....
pogledaj ovaj program,mislim da moze mnogo toga da ti resi za prvo vreme,bar kad je video sa kompa u pitanju....zove se VideoDrive....a nije potreban JB na Atv3....
www.aroona.net/VideoDrive/Home.html
18.05.2012 | 10:05
trasty, to se i meni desavalo na ATV2. znaci kad pustim filmn, nadjem titl, i onda mi poslije minutu nestane zvuka. upalim mute na tv-u i ugasim i zvuk se pojavi. ne znam do cega je ali eto za uthehu i meni je tako. u zadnje vrijeme se ne desava mada ga u s=zadnje vrijeme i slabo palim jer ni icefilms ne radi kao prije a ni navi-x. usput tv mi je sony.
18.05.2012 | 10:21
ja na LG,nikad nisam imao te probleme..od kad imam Atv..sve radi nosrmalno..Os 4.4.4.....
na jednom drugom forumu,sam naisao,da se ljudi zale na slicne audio probleme,sa drugim uredjajima,nakacenim na Sony televizore...
Ice nisam nesto ni koristio cesto....a Navi-X...je meni i dalje N1 addons....malo se vise u zadnje vreme okrece i Live Streamingu....
18.05.2012 | 11:21
@ amsterdamxxx
thx za VideoDrive, budem ga sad probao...


@scarface32
zar nisi pokušao riješiti to... mene izluđuje! pokušat ću s originalnim hdmi kablom, mada ne bi trebalo biti do toga... ako ni to ne pomogne, napravit ću update pa ću onda morati još više čekati na JB...

čudno mi je da nigdje na forumima nisam naletio na takav problem
18.05.2012 | 11:39
Ja sam primjetio na jednom filmu. Zvuk mi ide kako treba i onda cim titl dodam nestane. I samo se vrati ako ukljucim i iskljucim mute dugme. Ali kad nestane zvuka nestane ga na citavom apple tv-u. Znaci ni muziku vise ne mogu cuti sa itunes mape. Ne znam nisam bas nesto obracao paznju na to ali kontao sam da je do filma i njegovog titla.
18.05.2012 | 18:06
@saint, Requires HDCP when playing protected content. Ovo piše kod HDMI-a u tehničkom opisu ATV-a.
Pošto se šalje nezaštićeni sadržaj, HDMI bi morao to propuštati, ali ukoliko iz nekog razloga elektronika shvati da je TV nešto što ne bi trebalo dobiti sadržaj (neka greška ili kvar) tada se obustavi isporuka sadržaja. Pa zar je normlno da se stisne dva puta Mute i da zvuka ima, te on za neko vrijeme nestane?
Ako je to učestali problem, valjda je do OS-a.
18.05.2012 | 20:47
javi kako radi VideoDrive....ja imam neki stari,koji je free,ali nije tada imao podrsku za Atv...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.05.2012 | 00:05
Pred nešto više od mjesec dana kupio sam ATV u Trstu pa pretostavljam da je 3. generacije, a na njemu je iOS 5.0. Na Samsung Smart TV spojen je originalnim HDMI kabelom i optičkim kabelom na LG surround kućno kino koje se pretežno koristi za zvuk, a vrlo malo za svoju prvenstvenu namjenu gledanja BD ili DVD.

Mac Mini sa 6Gb vanjskim FW800 diskom služi mi za iTunes medijateku, a na njemu je i mapa sa preko 80.000 slika koja se također preko iTunesa dijeli i može se gledati uz pomoć ATV na televizoru.

Glazbu uređujem i slažem u iTunes medijateku uz pomoć Tagaliciousa, a filmove, serije, vlastite snimke i ostale video isječke uz pomoć iVI video convertera

To sve na kraju tako dobro izgleda i radi da nemam riječi. Ovaj problem sa zvukom nisam primjetio čak ni u početku dok smo još gledali video sa zvukom preko HDMI na TVu, a nema takvog problema ni sad kad zvuk preko optike ide u LG kućno kino. Često na iPhoneu slušam radio preko Slooshaj aplikacije, a zvuk preko ATVa ide na kućno kino i nije bilo prekida. U par navrata smo snimljene HD video isječke na iPadu gledali preko AirPlaya i ATVa i isto nisam primjetio nikakvih problema.

Ta mala crna kutijica toliko nas je oduševila i ovakva kakva jest, bez jailbreaka tako da ju vjerojatno neću nikad ni jailbreakati, osim možda iz znatiželje i znanja.

Istina je da ATV ne vidi moj NAS disk, ali to zapravo i nije nedostatak, jer kad bi ga i vidio to bi bila tek suhoparna lista naslova baš kako je to kod većine multimedijskih palyera. Tek kad se spoji sa nekim Macom i iTunes medijatekom onda je to ono pravo, sa prikazom omota, opisa, godine izdavanja i svih ostalih podataka vezanih da li uz glazbeni album ili video uradak.

ATV dakle nije za one koji samo žele na brzinu nešto pogledati ili poslušati. ATV je za one zaljubljenike u glazbu ili filmove koji žele napraviti svoju virtualnu medijateku i onda u njoj uživati.

Moram priznati da je 80.000 slika za ATV poveliki zalogaj, pa ponekad prije nego se slike mogu početi gledati prođe i 15 minuta indeksiranja sadržaja ili što već radi, ali nisam još siguran da li to mora svaki puta raditi jer se još nisam dovoljno dugo igrao tom crnom kutijicom, a u tih par navrata su se dodavale nove slike, pa može bitid a je zbog toga morao reindeksirati slike.
19.05.2012 | 15:50
pa mora na kutiji da ti pise 1080p..onda je sigurno Atv3...posto je 720p Atv2....slazem se sa tobom ,da i bez JB moze solidno da sluzi,mada mene smara ta prica sa itunes,i podrzanim formatima,ali dobro....u zadnje vreme sve je vise programa za podrsku atv...i Mirroring...pa ce jednog dana stvarno JB mozda biti nepotreban,medjutim ,kad se uzme u obzir,da se sa JB,ne kvari nista od fabrickog(tvornickog )stanja,a dobija se mnogo,sa XBMC,Plex,Navi-X..onda svakako dobro dodje JB...i naravno vidi svaki Nas...
jedini problem,je sto trenutno nema JB za Atv3:(...
posto nemas JB...pbobaj ovaj program...on salje skoro sve video formate,direktno preko Airplay-a na Atv..
beamer-app.com/
19.05.2012 | 19:37
slazem se amsterdamom. bez jailbreak-a atv je barem za mene skoro neupotrebljiv. dok ga nisam jailbreakovo, dok film prebacim na itunes format, pa onda titl zakacim, pa onda sve prebacim na itunes, prodje me volja za gledanjem i plus k tome se nazivciram. bio bi koristan kad ne bi bilo torrenata a i filmovi koji nudi apple malo jeftiniji. i onda se oni cude sto raja skida filmove sa torenata. film 5€ samo da ga pregledas. pa snizi ga na 2€ pa ce dobro biti i njima a i vlasnicima filmova.

a slike i ne gledam preko tv-a, u stvari ne gledam ih uopste. zamisli mene ruznog na ekranu od 120cm. sam bih se sebe prepao.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 51 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Ender, JOHN, m@xym, Maxxy, TuxFan, Yonkis, Anonimci (588)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO