Time capsule i Apple tv
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Time capsule i Apple tv


16.03.2012 | 17:58
Bok!

Time Capsule je super stvar i sve sam uspjesno podesila ( backup, njega kao osnovnu mrezu) - plug & play sto je je, no zelim na Time Capsule imati filmove, muziku, slike da ne moram imati upaljen iMac.
S obzirom da imam jailbreakan Apple TV i XBMC instaliran mislila sam da ce to naravno biti vrlo lako - samo share drive ili nesto slicno, no zapela sam doslovno na pocetku.
Problem mi je cak malo i neugodno napisati ( s obzirom na politiku neanonimnosti - hahaha), no ajde ko pita , ne skita:
Kada sam ukljucila Time Capsule cim sam pokrenula Airport Utility pojavio se setup assistant koji izgleda ovako:



Sada kada pokrenem Airport utility pojavi mi se ovo ( sto pokazuje da je sve ok sa Time Capsule):



U cemu je problem?
Eh...
Treba mi setup assistant sa pocetka da bi dosla do manual setup i podesila file sharing, da bi u konacnici mogla imati Time Capsule kao disk s kojeg bi preko Apple tv gledala filmove i ostalo.
Sto god kliknem na drugog slici mi ne pomaze da dodjem do setup assistant...
Desni klik - nista, a klik na Time Capsule daje ovo:



Link za tutorijal:
nothingtosomethingtutorials.blogspot.com...apple-tv-w-xbmc.html

Nadam se da ce netko uvidjeti neku moju pocetnicku banalnu gresku... :/
16.03.2012 | 18:33
Recimo da odgovorim sebi sa nekim poluodgovorom... :/
Zadnja slika gdje je Disks tamo postoji opcija file sharing, koja se mora checkirati ( mozda je to nova verzija Airport Utilityja - no ne moze se dobiti setup assistant).
Sve bi to bilo super i mozda i gotovo, no kada odem na XBMC i add source ja vidim Time Capsule, no kako Lion navodno ima problema sa SMB kada dodajem source pojavljuje se error 2.
Ne kuzim kak se moze dodati shareani folder sa Maca na XBMC (isto ne preko SMB), a ne moze Time Capsule, a prepoznaje ga.
Ako slucajno netko ima novi Lion i Apple Tv + Time capsule bila bih zahvalna vjecno kada bi pokusao dodat Time Capsule i javiti u cemu je stvar.
16.03.2012 | 20:08
Kada vec pricam sama sa sobom da podijelim rjesenje ( prije checkirajte sharing ):
Treba vam jailbreakan Apple tv, instaliran ATV Flash i onda iz njega instalirajte Media player.
Pratite upute na ovom linku (da sada ne prepisujem):
support.firecore.com/entries/20322512-st...from-a-mac-pc-or-nas
And voila! Imate Time Capsule kao media server.

23.03.2012 | 14:40
Dobar dan Arya,


Vec duze vrijeme se premisljam, dali uzesti Time Capsule ili nesto drugo, kao back up za MBP. Kakva su tvoja iskustva sa Time Capsulom? I, prije svega, gdje si je kupila? Moze li se nabaviti u Hrvatskoj ili je moram kupii u Apple Store-u?

ZAHVALJUJEM,

Tonci
23.03.2012 | 14:46
evo da i ja pitam, jesi li mogla podijeliti TC na dvije partijice?
23.03.2012 | 17:47
@tonci, kupila sam Time Capsule u iStyle u Zagrebu ( jedno vrijeme nisu imali, sada su dobili) i preporucila bih ti definitivno. Jednom namjestis vrlo jednostavno i to je to. Backupira se preko Time Machine svakih sat vremena i to toliko tiho da uopce ne skuzis da se procesor vise trosi...vrlooo zadovoljna!

@scarface32, kak sam ja "switcher" mislila sam da cu morati ne znam sto raditi za dijeljenje na 2 particije, pa nisam ni pokusala ( haha - a i zasto dijeliti na 2 particije kada nije da imas operativni sustav na jednoj..jel? Ili?), nego sam jednostavno odvukla multimedia folder ( di su mi filmovi, mjuza, slike)prek findera u Time Capsule. Nista ne smeta kada se backupira...zelim reci da kak se svakih sat vr. ( ako je Mac on) backupira ne prekida se film tj.ne trokira. On ima svoj backup "dio" koji si je sam zauzeo ( haha - mda), a kraj njega mu drustvo pravi multimedia folder.
24.03.2012 | 11:00
Arya,

Zahvaljujem. Mozes li mi kazati kolika je cijena? Dli se vise isplati kupovina u i Style ili ga je bolje naruciti direktno, preko Apple.com-a. Koliko sam razumio, mozes ga koristiti kao multimediju, i kada Mac nije upaljen.
24.03.2012 | 13:39
Ne isplati ti se prek Apple, tj. iz Hr niti ne mozes, ja mislim. No, to nije tak veliko, pa ak imas nekog vani mozda da ti prenese prek granice...
2400kn ( bez pdva) kosta onaj od 2 terabajta.
Da, iako sam se i ja bojala da ce biti komplicirano, normalno se moze koristiti kao NAS na kojem drzis sto hoces ( prek ATV gledas, slusas...)
Mozes i na njega prikljuciti prek usb-a externi ( ak ti ponestane prostora na njemu npr).
Jako je dobar set up guide - procitaj, sve ti kaze:
manuals.info.apple.com/en/TimeCapsule_SetupGuide.pdf
24.03.2012 | 15:19
arya kaže:
(...) nego sam jednostavno odvukla multimedia folder prek findera u Time Capsule. (...) On ima svoj backup "dio" koji si je sam zauzeo, a kraj njega mu drustvo pravi multimedia folder.


TC nema mogućnost particiranja i kada sam svojedobno htio napraviti isto (backup + multimedija) morao sam napraviti .dmg fajl s multimedijom da bih ju mogao odvojeno držati na TC-u uz redovni backup. to je, dakle, nekakva alternativa particiji.
kako si ti to samo odvukla folder u TC, daj malo objasni.
24.03.2012 | 20:15
Doslovno...odvukla..evo screenshot..
Ovo DivxTC sto se vidi na screenshotu je folder u kojem su filmovi, mjuza, slicke...zvao se vec Divx pa sam bila lijena..haha..ga nazvati nekako drugacije...

24.03.2012 | 20:21
Edit: Finn, zasto dmg? Zar nisi mogao jednostavno odvuci folder ( ili foldere) da ti "stoje" uz njegov backup? Pocetnicka sreca mozda in my case? Hmmmm.... Pokusaj, pa javi...Jel imas Lion? Mozda je u tome stvar???
24.03.2012 | 20:36
pa zato što se na TC-u ne može napraviti particija nego samo .dmg ako hoćeš "dijeliti" hard od TC-a za nešto što nije backup.
drag&drop mi nije pao na pamet i nitko takvu opciju nije spominjao kad smo pričali o tome. možda je stvar u tvojoj generaciji TC-a (pretpostavljam da je najnovija) i u Lionu - ja sam na Snow Leopardu.
vidjet ćemo, javim kad probam...
24.03.2012 | 20:47
Sigurna sam da je stvar u OSx. nmda, ti imas Snow Leopard, ja Lion i ful novi Time Capsule ( ne znam firmware)...pokusaj, pa javi.
24.03.2012 | 21:12
Arya, mozes li kad snimas film, direktno ga poslati na TM ? Ili ga snimis na mac pa onda ga on kopira na time machine? Ja kad snimam film , on direktno ide na externi hd koji je spojen sa AE.
24.03.2012 | 22:11
Mislis kada s torrenta skidam? Da, ide mi u downloads na Mac, pa onda ga prebacim na TC. Rekao je Amsterdamxxx da prek externog skida filmove, nisam to skuzila kak, no mislim da TC to ne moze ( nisam proucavala uopce, zasada)...
Kako ti snima film na ext? Jer na TC se moze spojiti externi, pa koga smeta da dira TC onda moze sve to preko bilo kojeg externog spojenog na TC.
24.03.2012 | 22:41
ne skidam ja torrente,na standardni externi Hard disk...vec na uredjaj koji se zove Airlive WMU-6500FS,u kome se nalazi hard disk....i koji ima u sebi i torrent klient....njemu pristupim preko Safarija...nanizem torrente,i on skida direktno na taj hard,komp ti vise ne treba,mozes da ugasis:)imas sad jos vecu ponudu takvih uredjaja koji imaju u sebi Torrent klient,a dobra stvar,sto je taj isti uredjaj ujedno i Nas Server,pa ga AppleTv,odmah nadje preko Sambe.tj folder gde su skinuti filmovi,muzika.......ima jos i iTunes Server,pa ga odmah vidi i Itunes....
www.airlive.com/product/WMU-6500FS
24.03.2012 | 23:14
Hvala Amsterdam na objasnjenju..Lion i Samba si nisu frendovi bas...Dobro da ima Media player od Atv Flash team-a, jer inace ne bi mogla uopce gledati filmove koji su na TC. Vidjela sam neki clanak tu na Jabucnjaku u v.toga, no komplicirano mi to zvuci...steta za sambu i Lion...
24.03.2012 | 23:26
Znaci bolja je opcija AE sa HD nego TM. Hvala na infu.
14.05.2012 | 16:08
Novi update Liona kaze da su poboljsali/da radi SMB file sharing...kasnije cu probati , pa javim.
Ako nema vise s tim problema, to ce biti super.
(nije mi se dalo novu temu otvarat radi toga, posebno jer ne znam da li je stvarno bolje)
11.12.2012 | 15:04
Dobar dan Arya,

Kontaktirao sam iStyle, vezano za ATV. Kazu, nema ga jos na nasem trzistu:( Evanetualno, Slovenija ?
11.12.2012 | 16:21
i to skoro pa samo ATV3...ATV2,sad vredi mnogo vise nego kad se pojavio....
11.12.2012 | 16:27
sto mi je raditi?
11.12.2012 | 16:27
ko je tu kog šta pito
15.12.2012 | 20:44
@tonci, trazi po njuskalu ATV2 moj prijedlog...to je sve sto imam.
16.12.2012 | 04:13
U USA, rabljeni AT2 bez problema dostigne cijenu od 180-190$.

Za tu cifru mozes kupiti DVA NOVA ATV3, i da ti ostane za cevape

Razlog je iskljucivo JB, jer je po specs ATV2 inferiorniji uredjaj...
17.12.2012 | 11:12
Zahvaljujem na savjetima. Predpostavljam da pod JB, mislis na jail break?
17.12.2012 | 11:20
drlovric kaže:
U USA, rabljeni AT2 bez problema dostigne cijenu od 180-190$.

Za tu cifru mozes kupiti DVA NOVA ATV3, i da ti ostane za cevape

Razlog je iskljucivo JB, jer je po specs ATV2 inferiorniji uredjaj...


I ovdje je ATV 2 oko 180€. Da sam znao kupio bih ih desetak.
17.12.2012 | 18:48
kad se samo setim,da sam moj(ATV2) normalno uzeo za 90 eura....cim se pojavio na ovim prostorima....kod nekih dilera.........
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 1 minute
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.74 Seconds

Provided by iJoomla SEO