Disk>Nešto (iPad)>ATV3>televizor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Disk>Nešto (iPad)>ATV3>televizor


26.08.2013 | 18:53
Pitanje (koje sam već nekad postavito, ali je netragom nestalo); hoću gledati filmove mimo iTunesa, kako?
Imam vanjski disk, MBP, APExtreme, ATV3, iPad. Da li se dade ukompinirati? Ideja je uštekati disk u MM (prastari PowerMac10,1) kojem pristupam s iPadom, vučem film (valjda ne bude usko grlo, ako bude usko grlo tu je uvijek MBP) i preko AirPlay-a šaljem na ATV3. i druga stvar je da direktno gledam na iPadu.
Hvala (zman kak bude @sank ponorel jer mi je jednom, dva puta objašnjaval, ali okuražil sam se još jednom pitati).
26.08.2013 | 20:19
ja sam za znao koristiti aplikaciju zumocast. instaliras ga na komp sa kojeg zelis vuci datoteke, oznacis sta ces shersti, intsaliras aplikaciju na ipad i gledas filmove, slike, slusas glazbu... naravno po zelji airplay ukopcas i to ide na ATV.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.08.2013 | 21:13
Ma ne bum ponorel Može ovo što ti je kinsif napisao, a to isto ide i sa AirVideo serverom i aplikacijom na iPadu ili nekim playerom na iPadu u koji iskopiraš drag & dropom preko iTunesa ili jednostavno pokreneš film na MBP pa ga prebaciš na ATV uz pomoć AirPlaya (to može samo na novijim MBP sa ML)

U svakom slučaju treba ti nekakva server aplikacija na PM ili na MBP i aplikacija za repordukciju na iPadu. Ima veliki izbor na iTunes storeu, a ja koristim Air Video Server i Air Video Player kad mi se ne da konvertirati video u Apple kompatibilni format, a i podržava subtitlove.
26.08.2013 | 22:21
Da ponovim, kupim "Air Video" za recimo iPad i/ili iPhone, instaliram serverski dio na MAC, tada mogu gledati film na iPadu i/ili iPhone-u, ali mogu i s iPada/iPhone-a slati preko AirPlay-a na ATV3 pa na televizor? Bitno mi je slanje na na ATV bez prtljanja s iTunesom. Bonus mi je gledanje raznih formata i titlova.
Hvala
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.08.2013 | 23:10
Upravo tako. Jedino što sumnjam da će ti dobro raditi na PowerMacu jer za konverziju videa OTF (on the fly) treba procesorske snage za AirVideo server. Stream je onda na iPad, a s iPada na ATV.
27.08.2013 | 00:49
ili ubaci program'Beamer'na MBP,i sa njim odma saljes sve na ATV3....PowerMac je ok,ali da imas ATV2.....:)to je onda druga prica....
beamer-app.com
27.08.2013 | 20:54
Instalirao i radi. Mada se app na iPadu ruši. Da li je to normalno?
28.08.2013 | 17:30
@sank, jos jedno pitanje. Play with live conversion daje titlove, a samo kad stisnem Play tada ne ili nesto grijesim. Imam neke .mp4 filmove kojima sam u sami kontejner dodao titlove, a i nalaze se u istom direktoriju kao .str. Kod nekih mi filmova ako ukljucim titlove pokazuje oba (s i bez konverzije u letu), a kod nekih nikako. Ima neka caka ili je to tako?
14.04.2014 | 12:40
Da ne otvaram novu temu nepotrebno..

Situacija je slijedeća;

TV - Apple TV 3 - Airport Extreeme - Hard Disk



Da li je moguće Hard Disk sa filmovima spojiti na Airport Extreme pa da se preko Wi-Fi streama na Apple TV3 koji je spojen na TV i kako to funkcionira ili je potrebno upogoniti i neko računalo uz Airport Extreme
14.04.2014 | 13:13
Ne (barem ja nisam uspio). Treba ti nesto sto zna slati putem AirPlaya muzik/film. iPhone, MAC, iPad ili tako nesto.
14.04.2014 | 13:18
Ok..nije ni to problem..imam iphone, ipad i imac ali sam mislio da je izvedivo bez njih..


Koja je onda najbolja opcija za sve to upogoniti i da radi kako treba..



Apple TV sam mislio zalijepiti na TV sa stražnje strane a nemam mogućnost povezivanja Apple TV-a žičano sa nekim drugim uređajem osim sa TV-om
14.04.2014 | 14:05
Ne znam kako bi išlo u toj kombibaciji.
Ja sam kupio AirVideo i na kompu sam instalirao serverski dio, odredio koji direktoriji se "gledaju". iPhone služi samo za pokretanje videa, a kasnije možeš telefon u sleep staviti.
Ako imaš Synology NAS, tada ti to radi na sličan način, ali ne moraš kupovati AirVideo tada ATV bude prikazivao samo podržane formate, a NE i .mkv). S AirVideo appom nisi ograničen na pojedini format jer u letu prekodirava, jedino nije svemoguć i zna koji put trznuti ili se skoroz ugasi. S njim imaš beneficiju da film možeš gledati i preko iPhone-a i preko iPada (bilo koji format).

Rezime.
Imati NAS koji je iTunes nešto + iUređaj + ATV = samo podržani formati na TV-u
Imati komp + AirVideo + iUređaj + ATV=više-manje svi formati na TV-u ili iUređaju
Imati komp + (konvertiranu multimediu) + ATV=samo podržani formati na TV-u

Do tog zaključka sam ja došao.
14.04.2014 | 15:42
Ljepljenje ATV-a iz telke i neće baš raditi jer nečeš moći upravljati njime Apple Remote-om. Treba mu direktno da očita signal, barem je kod mene tako a imam ih 3.

Najjednostavnije je spojiti HD na mac, i ubaciti datotekek u iTunes. Ukljuciti Homesharing na Macu i na Apple TV. I tako gledati.
14.04.2014 | 16:38
ili spojiti HD na Mac,i koristiti program Beamer,i idu ti svi bitni Video formati zajedno sa titlovima,bez konvertovanja za iTunes...a u AppleTv imas stavku za podesavanje velicine titlova,i lepo izgleda,ima i neka crna diskretna pozadina,da se titlovi lepo vide...
mislim da za ATV 3,trenutno nema bolje resenje....
14.04.2014 | 17:05
Za stotinjak kuna se možda i isplati, ali ja sam uzeo AirVideo jer sam želio gledati filmove i na iPadu. Košta 3$ što i nije nešto pretjerano.
Kod mene je tu i tamo bio nestabilan ako se prčka po njemu u toku filma, inaće je OK.
14.04.2014 | 17:07
Komplicirate, homesharing se moze ukljuciti i na ipadu i streama se i film i titlovi. Vise puta isprobano i radi. Nema potrebe za 3rd party kada je i apple to ugradio.
14.04.2014 | 18:19
^o cemu pricas buraz,sve je to vec napisano,jos dok bila aktuelna dvica....radi se o tome da mozda covek ne zeli da izmedju Atv i Mac,posreduje Iphone,ili Ipad,jer ih mozda nema....
a sta je Apple ugradio...iTunes koji trazi svoj format???
14.04.2014 | 18:24
Jer obasipate sa 3rd party aplikacijama, za to apple tv nije. Nego se knda uzme roku tv ili android tv neki sa media serverskim sposobnostima. Zasto kupovat apple tv ako(uz ignoriranje itunes storea), neces koristiti homesharing.


A izmedu ostalog, covjek je reko da ima i iphone i ipad i mac.

A zabac je uzimao airvideo a jednostavno je kogao ututkati apple id u ipad i dobio bi istu stvar...
14.04.2014 | 18:32
ma to zasta Atv sluzi,je licna stvar...polazim o toga da je 70% ljudi kupilo AppleTv3 zato sto je 1080p,i zato sto su se uzaludno nadali da ce izaci Jailbreak za tricu,ali malo Morgen na zalost...pa su sada primorani da izvuku maximum od njega,jer je uglavnom pun nekih servisa,namenjenim za USA....a program Beamer je najvise ulio nadu da ta igracka pocinje da ima smisla i sa formatima koji nisu samo za iTunes.....
kako god,neka covek odabere sta mu najvise lezi.....Haug
14.04.2014 | 18:38
Ok slazem se donekle, ali ubi bpze konvertirat film, traje doslovno 15 sekundi iz mkv u m4v. Ajde minutu. Da ne lazem tu po forumu haha
14.04.2014 | 19:56
mkv i m4v je isti format, ali je kontjner (ne znam kako prevesti container formats), što je u biti h.264/MPEG-4 format i ništa se ne konvertira nego prepakira. Ali ako imaš divx ili nešto treće, taga prekodiravanje traje dugo (inače ono prije je transkodiranje).
Ono što sam ja spomenuo je interesantnije jer bilo koji (skoro bilo koji) AV format se može progurati tako da ATV3 pokaže na ekranu TV-a, iUređaja.
I DA, naravno da je Home Sharing najbolje rješenje ali samo za podržane formate od strane Apple-a. I opet, s NAS uređaja (koliko sam informiran) ne postoji način da se viteo (video format koji mora podržavati ATV) stream-a preko ATV3 na TV bez nekog iUređaja. Naglasak je na ATV3!
14.04.2014 | 21:08
razumijem da je isti format ali drugaciji kontejener, nego koliko ljudi imaju toga u aviu, ja avi nisam sreo godinama. ako se desi, imam konverter i prebacim. 99.9 posto je mkv i mp4. a i treba se updejtat malo. sve kucne uratke u starijim formatima sam konvertirao, trajalo je, ali sada rade na svim apple uredajima
14.04.2014 | 22:44
opet pises,jer tebi tako odgovara:)....meni je mnogo lakse,u isti folder stavim titl,i samo prevucem u Beamer,i odma radi na AppleTv-u,nemam sta da konvertujem,ili sta vec....a posebno sto nisam neki fan da skupljam filmove.....
tebi svaka cast na strpljenju........
kada bi Apple ubacio u neki naredni update podrsku za Nas,Smb(mislim na podrsku za AppleTv)....verujem da bi samo prodali vise ATV-a....ali ne...zahebana je to politika.....samo cekam Cetvorku,da vidim sta ce tu da smisle....
14.04.2014 | 22:46
takoder bi htio vidjet NAS implementaciju da ne moram hostat s maca.
14.04.2014 | 22:58
to je bar jednostavno . Synology Video station (app) ima službeni support za AppleTV. Sve hostaš na njemu i peglaš prema Apple TVu direkt.

www.synology.com/en-global/dsm/index/multimedia
14.04.2014 | 23:01
ali opet preko airplaya ide a ne homesharing. a u mom iskustvu playanje preko airplaya je znatno usporenije nego homesharing. vraga, kod HS nema delaya
14.04.2014 | 23:09
a o kojem točno delayu govoriš? Moguće da su AppleTV i NAS i sve ostalo potrebno na mrežnom ethernetu, to i ne bi bio problem? Pitam jer nemam apple TV pa ne znam o čemu je točno riječ.

osobno imam RaspberryPi koji preko wifi dolazi do NASa i streama sadržaj. To radi sasvim solidno i brzo.
15.04.2014 | 06:27
rusty kaže:
to je bar jednostavno . Synology Video station (app) ima službeni support za AppleTV. Sve hostaš na njemu i peglaš prema Apple TVu direkt.

www.synology.com/en-global/dsm/index/multimedia


@rusty, to je OK, ali ti treba i iUređaj. Ima frend Sxnology i ATV3 i TV i veli da bez iUređajaa ne može pokrenuti ništa na ATV-u. Sad jedino ne znam s novom nadogradnjom dali su ugradili AirPlay (kupili licencu od Apple-a ako se to može) i sada ide bez iUređaja.
15.04.2014 | 08:11
Pa koliko vidim nigdje nije navedeno da je potreban neki iUređaj. Naravno bilo je prije verzije DSM 5.0 to potrebno raditi (to je uvedeno verzijom 4.2), ali mislim da je upravo dolaskom 5.0 taj dio riješen da postoji mogučnost direktnog AirPlaya bez 'posrednika'.

Ponavljam nemam AppleTV pa ne mogu 100% tvrditi.

Evo jednog posta na Apple Discussionu ne starijem od mjesec dana:


Mar 24, 2014 4:46 PM (in response to SBlue)
"Your Apple TV can't access your content on your NAS."

Ehhh... not true at all. If you bothered to read even portions of this thread you would've found that many of us use our NAS as our Plex Media Server, and stream it to our Apple TV's, without using AirPlay.

AirPlay is pretty wonderful, but it actually gums up the works if all you're trying to do is stream local content from one device to another. By using your iOS device as a middleman, you're effectively doubling the amount of data flying over your WiFi (once flowing into your iPad/iPod/iPhone, and then the exact same content flowing back out to your ATV).

Plus, my ATV is hard-wired to my home network, as is my NAS. Why would I want to use, let alone tax, my WiFi if I have a much more stable wired alternative. My WiFi is left free, my ethernet streams my media like a champ, and I don't have to sit and watch the batteries drain out of my iPad like I would if I was AirPlaying.

In addition... with my content streaming directly to my ATV, that leaves my iPad free for my kids to take to the other room and stream their own content (also from Plex on my NAS) simultaneously. No sense tying up the device if you don't need to.

DLNA is nice, too, but I've found the interfaces to DLNA clients to be incredibly lacking... most to the point of being completely unusable (to me). The interface of the PlexConnect client for the ATV is incredibly easy and very Apple-like. AND, as a bonus (if you can call it that), Plex is DLNA-compatible... so, if I ever got a hair up my craw, I could use the DLNA client on my SmartTV to pull content from it... but I never will.


Dakle može se u biti bez problema izbaciti iUređaj kao i osloboditi wifi ako se koristi primjerice Plex rješenje, a uz to postoji i opcija kao što sam prije naveo i korištenje Video Station synology aplikacije (ovo je sa MacRumors foruma):


Mar 13, 2013, 01:01 PM
Synology NAS: Video Station now works with Apple TV without using iTunes

If you want to playback AppleTV 2/3 encoded videos and not be running iTunes then this may interest you.

Synology's latest DS4.2 OS has a free Video Station package that allows the NAS directly to AirPlay Video (music too using their Audio Station package).

You select a video for playback from any web browser, I believe Synology offers free iOS and Android apps that can also be used. Once running your ATV remote can control playback (pause, ff,rew, chapter, etc)

Playback is flawless with my DVD & Blu-Ray Handbrake encodes; 1080p works fine plus I'll test DD5.1 this afternoon.


A ovo je sa Synology foruma...

forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=219&t=65869
15.04.2014 | 13:09
cekaj jedna stvar me buni...neka taj nas I ima airplay...appletv ne vidi druge uredjaje, nego taj nas treba da vidi appletv...sta pokrene film....
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 4 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO