Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


04.06.2021 | 21:46
jura22 kaže:


Under the Battista’s curvaceous carbonfibre skin is the same powertrain used in the Rimac C_Two. With four motors and a combined output of 1877bhp, performance is ferocious, and although official figures haven’t been released, insiders reckon a two-second 0-60mph time is on the cards. Despite being closely related to the Rimac, the two share only about 50% of their components, so the 150 purchasers of the £2 million Pininfarina will be getting a bespoke machine. The hefty price includes driver training in a Formula E car run by parent firm Mahindra.

Čini se da kupuju u istom dućanu!


Naravno da "kupuju u istom dućanu", Rimčevom:

www.motortrend.com/news/pininfarina-batt...ic-1900-hp-hypercar/

The Battista's potent e-powertrain is from Croatia's Rimac Automobili, whose electric-powered Concept_One and C_Two hypercars are quick enough to frighten a Bugatti Chiron.
05.06.2021 | 08:19
jura_22 - znam da ima puno stvari koje Mati Rimcu možemo zamjeriti. Ali ima ih i puno koje su za sknuti mu kapu.
Po mom skromnom mišljenju totalnog laika.
Kada se britanski princ sa novovjenčanom suprugom sa vjenčanja koje prati cijeli Commonwealth (još uvijek jaka organizacija koju čine 54 države u kojima obitava 2,4 milijarde ljudi) odveze na medeni mjesec u restauriranom Jaguaru Type Zero, no kako je 21. stoljeće modificiranom i preimenovanom u Type E, odnosno električnom modelu kojeg napaja upravo baterija Rimac automobila - to nije mala stvar.
Ne razumijem se u ovu temu ni približno, samo mi je drago na se na takvom "posh" eventu mogla naći makar baterija električnog vozila proizvedena u Hrvatskoj (ili ako nije, kako tvrde oponenti - barem ima ime još uvijek većinom hrvatske tvrtke).

image.jpeg


Sjećaš li se ovoga?
Nisu to male stvari za ovu zemlju.
Zar ne?
05.06.2021 | 09:38
jura22 kaže:
Zašto?
Raspravljamo. Ti inače u birtiji vodiš visoko umne razgovore?

Ovo ne smatram birtijom, nego stranicom na kojoj se okupljaju ljudi koji su puno pametniji od lokalnih cugera iz kvartovskih birtija.
Meni je iskreno tužno ako ti ovu stranicu gledaš kao na birtiju.
Ja bi se u birtiji svaku večer mogao izderati na nekoga s kime se ne slažem, potući s njim, napiti se ko bivol i gruvati svašta bez pokrića - i nikome ništa.
Tu se i najmanja uvreda nečijoj osobi - briše.
Pazi se da se piše istina.
Kakva god ona bila.
Ne izlazi se s podacima olako.
jura22 kaže:
Da ti odgovorim, pitali su Rimac Automobile da li je to u autu bio direktor prodaje i nisu odgovorili. Zašto? Čemu onda isprike ako nisu znali tko im je za volanom auta? Pa zar se takav auto (koji usput i nije u prodaji) daje nekome bez da se uzmu podatci i dogovori koju dionicu bude vozio?

Što se voditelja prodaje i medija tiče, po socijalnim mrežama se brzo raširilo tko je tip jer je glupan sam postao video na svoj profil.
Odakle ti da nisu znali o kome se radi kada se tipu vidi faca?
To što ga nisu imenovali novinarima da ga mediji linčuju njihova je unutarnja politika.
Ti ne bi prepoznao kolegu da ga vidiš na video klipu iz profila?
Daj, nekada stvarno gruneš prvo što ti padne na pamet.
Dalje:
Rimac automobili nisu dužni medijima reći ništa više od onoga što su rekli.
"Žao nam je. Nadam se da će kolega naučiti iz greške, policija je bila ovdje i razgovarala s njim te ga primjereno kaznila."
U tom smislu je odgovoreno od strane samog Rimca, ne znam kako nisi to ulovio.
I da, na kraju je tip u pitanju obrisao post s video klipom ali kako na netu ništa nije do kraja obrisano, video se raširio ko vatra.
Da li je cijeli incident smišljen ili je napravljen slučajno, ne znam.
Znam da se prije ovoga u Dubrovniku organizirao sličan event predstavljanja Nevere na Pagu, osmišljen da se automobil predstavi najpoznatijim auto novinarima svijeta.
Možda ga je ovaj samo vozio do Dubrovnika na drugi event, a ne da se "...urči" pred mještanima koji su ionako vidjeli većinu mobilnih bogatstava najpoznatijih i najbogatijih ljudi planete i u dubrovačkoj luci, a vjerojatno i na okolnim cestama.
jura22 kaže:
Bila je prezentacija Ferreria (Eze, Francuska, magistralna cesta) i tamo nitko nije mogao probati auto ako nije bio registriran i na licu mjesta su potpisivali neke dokumenta i u autu s potencijalnim klijentom išao je kao suvozač čovjek iz Ferraria. Vjerujem da su ti auti bili daleko jeftiniji od Rimčevog....

Bez uvrede ali daj pripazi na te gramatičke greške.
Nije Ferreira nego Ferrari i nije Ezo, nego Enzo po Enzu Ferrariu, vozaču utrka i osnivaču te (tada) male tvrtke.
Čovjek se rodio u Modeni, Kraljevina Italija 18. 02. 1898.; umro u Maranellu, Italija 14. 08. 1988.
Tamo im je i sjedište tvrtke ako se ne varam.
Što se cijene tiče:
Rimac Nevera je dva milijuna eura, Ferrari Enzo je 2,64 milijuna dolara = 2,16 milijuna eura.
Znači, ne da nije jeftiniji nego je i "mrvu" skuplji.
Orange_Enzo_Ferrari_7191948164.jpg

Mislio si na ovaj model ako ne griješim?
Ako ja, totalni tuljan za ovu temu, mogu naći podatak kako i zašto se zove auto te koliko taj model košta, onda bi i ti barem takve stvari koje su na klik prsta udaljene trebao provjeriti prije nego objaviš ono što ti vjeruješ da je istina.
05.06.2021 | 12:18
Evo, sada ću sam sebe propitati jer sam objavio ranije nešto što mi je maločas postalo sumnjivo.
Ako se Rimac smatra hrvatskim jednorogom uz Infobip, kako naši novinari mogu tvrditi da Italija nema jednoroga ako je Ferrari talijanska tvrtka?
Rimac vrijedi oko milijardu dolara/eura - uopće nebitno i zbog toga se smatra jednorogom.
Pa Ferrari vrijedi 30 milijadi dolara, upravo sam provjerio na netu!
A oni napišu da Italija nema jednoroge.
www.netokracija.com/unicorn-jednorog-hrvatska-177282
Ovdje stajem, samo ti hoću pokazati da nekada uvidim da i sam napišem glupost.
Pa pokušam to ispraviti čim shvatim da sam to napravio.
A ovo za Ferrari i jednorog kojeg Italija "nema" (tu je i Ferrero, slično ime ali isto ogromna tvrtka vrijedna 12.5 milijardi dolara, i još brdo njih u Italiji od modnih tvrtki, nogometnih klubova nadalje); ili sam ja blesav, ili moderno novinarstvo stvarno odavno počiva u miru.
05.06.2021 | 13:02
Kloba kaže:
Evo, sada ću sam sebe propitati jer sam objavio ranije nešto što mi je maločas postalo sumnjivo.
Ako se Rimac smatra hrvatskim jednorogom uz Infobip, kako naši novinari mogu tvrditi da Italija nema jednoroga ako je Ferrari talijanska tvrtka?
Rimac vrijedi oko milijardu dolara/eura - uopće nebitno i zbog toga se smatra jednorogom.
Pa Ferrari vrijedi 30 milijadi dolara, upravo sam provjerio na netu!
A oni napišu da Italija nema jednoroge.



Nisi blesav, ali nisi shvatio značenje pojma Unicorn.

"Unicorn" is a term used in the venture capital industry to describe a privately held startup company with a value of over $1 billion."


Dakle, STARTUP i još u privatnim rukama. Ni Ferrari ni Ferrero ne spadaju u tu kategoriju.
05.06.2021 | 13:05
Hvala @Vanjuška.
Nisam to znao.
Bitna razlika.
05.06.2021 | 13:07
@Kloba

Jednorog je "start-up" firma koja vrijedi preko 1 milijarde dolara, a Ferrari i Ferrero sigurno ne spadaju u tu kategoriju jer su osnovani u vrijeme kada pojam start-up-a nije postojao.

A što se modernog novinarstva tiče, to odavno nije ono novinarstvo kakvog se sjećamo iz prošlog stoljeća.
05.06.2021 | 13:16
Shvatio sam već od Vanjuške, ali hvala i tebi @m@xym.
Bitno je da ste me shvatili što sam htio reći i da sam bez svađanja naučio nešto novo.
Nešto što u lokalnoj birtiji sigurno ne bih.
05.06.2021 | 14:04
A kaj ste se napeli na lokalne birtije, pa nekad je dobro malo dati i dobiti po zubima
05.06.2021 | 14:34
@Kloba, Èze je grad u Francuskoj, a ne tvorac Ferrari-a!
Nije bio taj model, već neki "normalni" za po cesti, ništa kao supercar. Kao Ferrari Italia.
05.06.2021 | 14:54
Sorry @ jura_22, da si napisao s preglasom kako si maločas, prepravio ime tvornice i napisao ime modela - ja sigurno ne bih pomislio da si mislio na model Enzo.
Ovako, greška je i na tebi i na meni - ti se ne trudiš ispraviti vlastitu pravopisnu pogrešku, ja nisam do tvog posta znao da to mjesto postoji.
Ja znam da sto puta ulazim u vlastite postove, prepravljam, ispravljam i to sigurno nije najbolji način - ali bitno mi je da me se razumije.
Ti kao da si non stop na mobitelu i tipkaš post pa kako ispadne, ispadne.
Sorry na mom neznanju.
Eto.
EDIT:
U pravu si, tamo se predstavio model Italia 458 2015. godine, stoji 313, 133 dolara.
05.06.2021 | 15:29
Sad sam kopirao s preglasom jer ne znam kako ga na tipkovnici naći.
05.06.2021 | 15:35
Niti ja.
05.06.2021 | 20:44
´ = alt+e (pa onda iza toga neko slovo, npr: é, á, í, ó...)
^ = alt+i (pa slovo, npr: î, ô, â, ê...)
¨ = alt+u (pa slovo, npr. ü, ö, ä, ë...)
ø = alt+o
ç = alt+c

To se sve odnosi na HR layout
05.06.2021 | 21:22
Ovo sam sada kopirao.
Već si nas učio ali je otišlo u zaborav.
Sada neću dopustiti.
Hvala @Smayoo!
05.06.2021 | 22:58
smayoo kaže:
´ = alt+e (pa onda iza toga neko slovo, npr: é, á, í, ó...)
^ = alt+i (pa slovo, npr: î, ô, â, ê...)
¨ = alt+u (pa slovo, npr. ü, ö, ä, ë...)
ø = alt+o
ç = alt+c

To se sve odnosi na HR layout


E, to. S vremenom zaboravim gdje se točno nalaze, dok mi ne zatreba, pa naslijepo držim alt i lupam posvim slovima.

Ali ovo znam napamet... • <-- alt i 8
06.06.2021 | 08:37
smayoo kaže:
´ = alt+e (pa onda iza toga neko slovo, npr: é, á, í, ó...)
^ = alt+i (pa slovo, npr: î, ô, â, ê...)
¨ = alt+u (pa slovo, npr. ü, ö, ä, ë...)
ø = alt+o
ç = alt+c

To se sve odnosi na HR layout


+1
Hvala i od mene, znao davno i zaboravio

Kloba kaže:
Ovo sam sada kopirao.
Već si nas učio ali je otišlo u zaborav.
Sada neću dopustiti.
Hvala @Smayoo!


Spremio sam i ja samo kad mi ponovno bude trebao nebum se mogao sjetiti gdje sam spremio
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.06.2021 | 10:07
smayoo kaže:
´ = alt+e (pa onda iza toga neko slovo, npr: é, á, í, ó...)
^ = alt+i (pa slovo, npr: î, ô, â, ê...)
¨ = alt+u (pa slovo, npr. ü, ö, ä, ë...)
ø = alt+o
ç = alt+c

To se sve odnosi na HR layout


Radi li na HR layoutu dugo drzanje tipke pa ponudi sve umlaute i dijakriticke?
To su ubacili u macos po ios tipkovnici, ima vec preko nekoliko godina..

Drzi - U ili S ili C ili A… itd…

Meni radi na AU layoutu, al nisam uz komp da cekiram HR.
06.06.2021 | 10:21
Nemam pojma. To mi je presporo.
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.06.2021 | 10:25
Jest sporo.. rijetko mi treba pa sluzi svrsi..
06.06.2021 | 11:50
@Bertone - ja takve stvari spremam u Notes.
Pa kada mi koja treba, odnosno počnem prčkati po njoj vrati se na najgornje mjesto među napisanim dokumentima.
06.06.2021 | 22:11
Uz ovog Šebalja učim o ovoj temi. Zanimljiv mi je skroz.
06.06.2021 | 22:12
To dugo držanj eradi na iUređajima, na kompu ne radi. Ne vidim razlog zašto bi radilo na jedno layout-u, a na drugome ne.
To je sosobnost sistema, a ne layout-a.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.06.2021 | 01:52
jura22 kaže:
To dugo držanj eradi na iUređajima, na kompu ne radi. Ne vidim razlog zašto bi radilo na jedno layout-u, a na drugome ne.
To je sosobnost sistema, a ne layout-a.


Sosobnost mojeg sistema je očito veća od tvojeg. Ili nisi na macosu pa zato koristis izraz "komp"... na mojim radi, i eto ti jedan videjic i nisam bio lijen pa sam probao i na Cro lejautu...

vimeo.com/559741685

jbga, nesposoban sam embedat video


Offtopic gotov...

Kaj se tice autiju, moj sve manje i manje ima smisao. Super mi je i volim ga koliko sam sposoban voljeti auto, ali jednostavno mi ne treba stalno... Od pocetka godine, koristio sam ga tjedan dana za godisnji, i vozim ga jednom tjedno kad idem u duckas...

Da imam rentacar iza ugla, rjesio bih ga se... jos da sam sreckovic kao zagrepcani pa da mi Rimac izgradi samovozece taksije, di mi bio kraj... ebike i robot taxi...
07.06.2021 | 14:26
pa da mi Rimac izgradi samovozece taksije, di mi bio kraj... ebike i robot taxi..

Rimac još ništa nije izgradio!
On je samo najavio.

Da li je tko probao proći kroz onaj test MIT-a?
07.06.2021 | 14:32
@jura_22 - nisi valjda mislio da je @Dijete to napisao ozbiljno?
Čovjek živi na Novom Zelandu, mislim da će on prije sjesti tamo od svih nas u EU za takvo nešto.
To je bilo posprdno.
Barem sam ja tako to shvatio.
Napisano od čovjeka koji se voli zahebavati, kuži materiju o kojoj piše i zna da je ovaj provalio bljuvotinu koju samo mi možemo popiti (koji su popili).
Osim toga, i on je iz Zagreba.
No, možda sam se prevario i ja, ostavit ćemo njemu da razjasni ako želi.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.06.2021 | 14:48
Kloba kaže:
@jura_22 - nisi valjda mislio da je @Dijete to napisao ozbiljno?
Čovjek živi na Novom Zelandu, mislim da će on prije sjesti tamo od svih nas u EU za takvo nešto.
To je bilo posprdno.
Barem sam ja tako to shvatio.
Napisano od čovjeka koji se voli zahebavati, kuži materiju o kojoj piše i zna da je ovaj provalio bljuvotinu koju samo mi možemo popiti (koji su popili).
Osim toga, i on je iz Zagreba.
No, možda sam se prevario i ja, ostavit ćemo njemu da razjasni ako želi.


U sridu!

Ozbiljan sam bio za dijakriticke i za to da mi sve manje treba auto... zaboravio sam rec da imam i kajak i kad je dobro vrijeme, sjednemo u njega pa odemo do duckasa na slatkac, jedna konjska snaga s pogledom na orke (morske pande, ne Sarumanove krvolocnike)...
07.06.2021 | 15:06
Ti si cool lik skroz. Ne jebeš živu silu. Živiš život kako ga ti želiš živjeti, i za to ti treba skinuti kapu.
Nemoj ovo shvatiti krivo, ali nekada ti onako, klasično hrvatski - zavidim.
EDIT:
Za dijakritičke sam shvatio da si bio ozbiljan. Mislim da je tvoj post većina nas shvatila. Nisi ga napisao na shvalihiju. Samo u svom stilu. A kako se već duže vrijeme znamo; znamo i tko kako piše pa tako i kada je ozbiljan, a kada se šali.
07.06.2021 | 16:58
smayoo kaže:
´ = alt+e (pa onda iza toga neko slovo, npr: é, á, í, ó...)
^ = alt+i (pa slovo, npr: î, ô, â, ê...)
¨ = alt+u (pa slovo, npr. ü, ö, ä, ë...)
ø = alt+o
ç = alt+c

To se sve odnosi na HR layout

Ja bih još nadodao za taljanski jezik:
` = alt+< (pa onda iza toga neko slovo, npr: è, à, ì, ò...)
07.06.2021 | 17:38
Hvala na dopuni, iako ja ne poznajem nijednog Talijana koji pazi koji akcent meće. Uglavnom si odaberu jedan i piče uvijek po njemu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 57 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO