Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


07.06.2021 | 17:58
smayoo kaže:
Hvala na dopuni, iako ja ne poznajem nijednog Talijana koji pazi koji akcent meće.

Haha, to misliš na ove "naše" talijane?
07.06.2021 | 18:09
I na "naše", i na "njihove" . Istina je, ne znam nijednog koji bi bio neki prof. književnosti ili slično. Samo neki inženjeri, manageri, programeri...
09.06.2021 | 23:02
Opet zanimljivo samozapaljenje. U zadnje vrijeme te baterije često postaju vatrene i to šireg opsega. Morat ću pripazit da se ne parkiram blizu EV.
www.index.hr/mobile/video/trenutak-kada-...i-ostala-vozila/7148
15.06.2021 | 21:26
Ovo mi je uletilo kada sam tražio nešto oko Barce i Reala.
Ugodno iznenađenje.
www.thesun.co.uk/sport/football/7171673/...essi-pique-fabregas/
Fabregas se hvali i na Twitteru
Screenshot2021-06-15at20.28.28.png
18.06.2021 | 21:09
Malo odmora od električara

18.06.2021 | 21:57
Jbt, fkt... meni su ti youtube videi (s iznimkom značajnog dijela TED predavanja) *tako* fkn dosadni... Jel ima nešto konkretno što je taj lik želio reći, a da je vrijedno znati? Mislim, laprda u nedogled, a nikako da nešto kaže. Jel ima to negdje napisano pa da mogu preletjeti kroz tekst?
18.06.2021 | 22:35
Ok, ubuduće ću paziti i uz priloženi video obavezno stavljati oznaku: "Not for smayoo" ili "For smayoo"

Kaj se tiče videa iznad, lik priča kako i zašto je nastao prvi M3.
18.06.2021 | 22:57
Aaaa. Ok. Onda mi je zato bilo dosadno.
18.06.2021 | 23:14
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
18.06.2021 | 23:28
smayoo kaže:
Jbt, fkt... meni su ti youtube videi (s iznimkom značajnog dijela TED predavanja) *tako* fkn dosadni... Jel ima nešto konkretno što je taj lik želio reći, a da je vrijedno znati? Mislim, laprda u nedogled, a nikako da nešto kaže. Jel ima to negdje napisano pa da mogu preletjeti kroz tekst?

Ima. Oni su meni dosta bolji od TED predavanja iako je sad to stvar ukusa
18.06.2021 | 23:51
Slažem se s ovim da je to stvar ukusa. Recimo.
19.06.2021 | 10:32
Smayoo,

Moraš u startu razumjeti da je to američanski video o europskom autu namijenjen američanima. I onda prezenter mora zadiviti publiku svojim poznavanjem strane autoindustrije i njenih proizvoda, a zapravo je najbitniji dio da se on naslika sa tim autima o kojima govori in vivo. Pa kad pogledaš koliko ih je, onda video potraje tih pola sata.

Što se tiče maske novog BMW-a mogu samo reći da me ovi, hm, bubrezi, napadno podsjećaju na stanovitog malera iz Austrije koji je prije 70-ak godina naumio osvojiti svijet. I tu je kraj priče: Uopće ne sumnjam da je motor prepun snage, ne sumnjam da auto bolesno ubrzava (što vidimo u meni potpuno besmislenom paljenju guma što pali samo glupe amere), ali izgleda očajno... Taj je bavarski brand za mene zatvorena knjiga, jer ne znam koji auto izgleda gore.

Vjerojatno sam prestar da bi me oduševljavala colaža televizora u autu i connectivity sranja, a kako rekoh, ovaj koji ima potencijal da bude vozački izgleda preočajno....
19.06.2021 | 13:41
Zadnji ok BMW je bio M2 CS,... usput, novi izgled bubrega nas uči da od goreg (dizajn Chrisa Banglea) uvijek može biti gore
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
19.06.2021 | 14:31
Novi Bmw M3 i M4 je dizajnira hrvat. Reka je i sam. Ne pokusavaju zadovoljit svih. Ali pokusavaju zadovoljit njihove kupce. Reka je u intervjuu da postotak ljudi kome se svida novi M3 i M4 je 20%. Ja iskreno mislin da je odlican. Sta se mene tice nema tu nista novo. Ako se svi vratimo u proslost BMW je nekoc radia velike bubrege, tako da je meni ovo samo veacanje na staro. Mislin da je odlican. M3 mi je savrsen, dok M4 mi nije nesto sta se proporcija tice vise preferiram four door saloon.
21.06.2021 | 02:25
Da dobijem novi BMW na poklon, trenutno bi išao u oglasnik.



Meni to i nije dizajn, pogotovo ne dobar dizjan u kojem je forma u funkciji upotrebljivosti, već čista marketinška provokacija, vizualno iživljavanje, neukusno i nasilno guranje agresivnog izgleda bez elegancije i profinjenosti, cijeli auto izgleda pitbulovski "intimidating" i poput 3D objekta iz jeftine igre gdje nije bilo proračuna da se plate licence za stvarne aute. A nekada je BMW to znao izvesti gospodski i sa stilom...



Netko na netu se našalio na tu temu i nije baš fulao...

21.06.2021 | 08:40
dpasaric kaže:
Da dobijem novi BMW na poklon, trenutno bi išao u oglasnik.



Meni to i nije dizajn, pogotovo ne dobar dizjan u kojem je forma u funkciji upotrebljivosti, već čista marketinška provokacija, vizualno iživljavanje, neukusno i nasilno guranje agresivnog izgleda bez elegancije i profinjenosti, cijeli auto izgleda pitbulovski "intimidating" i poput 3D objekta iz jeftine igre gdje nije bilo proračuna da se plate licence za stvarne aute. A nekada je BMW to znao izvesti gospodski i sa stilom...



Netko na netu se našalio na tu temu i nije baš fulao...




tko god rijesi problem 100.000,00 € i vise da kupi novi M3 il M4 ovdje ima rijesenje i za prednji branik


www.motorbiscuit.com/want-a-new-2021-bmw...rille-heres-the-fix/

jednostavno se mogu zamijenit. ja sam ih vidio par uzivo, da je ljepo nije, ali nije bas toliko ni ruzno.
21.06.2021 | 12:24
Ako netko “rijesi 100.000,00€” onda zeli auto koji pristojno izgleda, a ne “auto” koji mora nadogradjivari i mjenjati dijelove.

Pa ovdje smo svjedoci ljudi koji kupe racunalo za daleko manje i bune se da ne rade kako treba/ocekuju.
22.06.2021 | 11:12
po mome iskustvu sa "autima" vecini su najruznija ona auta koja si covjek ne moze priustiti.

cast iznimkama. no meni uopce nije problem promijeniti branik na autu, ako je do toga doslo.
22.06.2021 | 12:02
Odgledao video na temu kidney grillsa u trajanju od 5:00 minuta i kao laik sam naučio par stvari.
E sada, da li čovjekov zaključak stoji ili ne, ima ovdje iskusnijih članova pa ako im se da pogledati neka prosude sami.

Ovaj video je napravio dizajner i tri puta je duži, no u početku se vidi da ima bitno različito mišljenje o dizajnu novih BMW-a od tipa iz prvog videa.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
22.06.2021 | 12:37
Ma sve je to slatko, ali je na kraju dana stvar ukusa. Rekli bi neki da novi BMW zahtjeva acquired taste
22.06.2021 | 13:11
Ma, da skratim - u prvom videu ide u povijest pa prikazuje kako su prvi modeli BMW-a imali također velike bubrege, samo duge i tanke radi dotoka zraka koji je hladio motor. A za današnje ogromne bubrege tvrdi da zapravo skrivaju mali milion kamera i gadgeta potrebnih za autonomnu vožnju koje već generacije, tako nešto.
Dizajner pak, drži da automobil izgleda kao da se svakom dizajneru dopustilo da doda nešto svoje, pa se sklepao auto dizajniran od "15 različitih pristupa".
Tako nešto, koliko sam shvatio.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
22.06.2021 | 13:20
Ma jasno kao dan. S mog stajalista je to samo vracanje korijenima. Kako je zapravo sve i krenulo... Sto se tice senzora i kamera jasno, ali mislin svakako da se to moglo ubaciti kako tako i bilo gdje na otvore auta, da je vise ovaj potez na shemu blast from the past.
22.06.2021 | 15:26
overtherainbow kaže:
Ma sve je to slatko, ali je na kraju dana stvar ukusa. Rekli bi neki da novi BMW zahtjeva acquired taste


Ona Osmica gore je za ljude dobrog ukusa, a većina ovih novih modela kao da je osmišljena za one kojima je omiljeni pas nekakav genetski modificiran pitbull, dizajn komunicira agresivnost, bahatost, aroganciju, forsirani "I am entitled" stav (što se vidi kroz to kako vozači BMW-a smatraju da ne moraju koristiti žmigavce) ili kako dobiju adrenalinski šut i potpuno podivljaju kada vide nisku crvenu siluetu iza sebe.

Možemo to sažeti u to da moderan BMW dizajn izgleda gotovo kao da se radi o vojnom stroju, a ne o osobnom automobilu, i imaju jednu lošu, da ne kažem nacističku auru. Odlično bi se izgledom uklopili u SS knjigu standarda. Nema tu nikakve finese i profinjene ljepote, ti auti nisu seksi, samo su stereoidno mišićavi, divlji i grubog izgleda.

I onda takav auto šalje i takvu poruku okolini.

Kao što se kaže "kakav vlasnik, takav pas", to izgleda važi i za aute.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
22.06.2021 | 15:40
BMW serije osam je jako lijepo auto, iako straga mi je lijepsi nego sprijeda. Ima dosta dobrih kuteva pogotovo ako se gleda quarter back. Opcenito mene BMW ne interesira nesto pretjerano, imaju sta se mene tice tu i tamo koje dobro auto. Dizajnom vise preferiram Mercede Benz, ali kad gledam ovako kvaliteta materijala unutrasnjosti BMW je najbolji, dizajn mi je Mercedes. Audi sta se tice "jeftinijih" modela je otisa u skroz drugom smjeru zbog fijaska VW s diesel gateom i odstetama sta su tribali platit dolazimo do toga da je kvaliteta plastike u nizim modelima u rangu Dacie Sandero samo sta kod Dacie ti to ne smeta, ali u autu od 25-30 000 € i navise itekako smeta. Audi je pobrka loncice sta se tice dizajna interijera pa misle da vise ekrana znaci i veci luksuz i da je fancy podesavat klimu iznutra na touch. A kad ugasis auto, a svuda okolo otisci prstiju nebi da si otvoria privatni McDonalds restoran i nema bas nekog smisla niti "class" na sta oni ciljaju. Iako vidim neki novi modeli prelaze na fizicke botune za klimu tako da ajde idu negdi opet u nekom smjeru.
22.06.2021 | 17:26
Smatram se privilegiranim, jer sam imao priliku u tri navrata provesti po pola do 3/4 sata u komadu s Ianom Callumom. Neću sad nabrajati što je sve on nacrtao i osmislio, ali uvijek mi zvoni u glavi njegova osnovna misao: 'Auto mora biti proporcionalan iz svih kuteva, sve mora biti usklađeno. Kad je to tako, onda je on lijep i relativno malim i uskim kotačima, ne trebaju mu agresivna proširenja ili naglašeni detalji poput maske ili nečeg drugog/trećeg...' I tu je sva mudrost. Jasno, upravo ovaj sklad je najteže postići. BMW ga (više) nije u stanju postići ovim dizajnerskim jezikom koji koristi i slažem se s Davorom da je nešto prijeteće u ovoj maski, i mene doista ona podsjeća na brčiće stanovitog soboslikara iz Austrije koji je jednom naumio osvojiti svijet...

Za kraj i posjećanje svima, ovako izgleda skladan dizajn koji s vremenom ne stari, nego dobiva na vrijednosti, a nema ni 400 KS, niti gume promjera 19", niti ne znam što. Jednostavan, skladan, predivan auto. Remek-djelo.


Alfa.jpg
23.06.2021 | 06:54
Kako sam već napisao, osim od iskusnijih članova o ovoj temi sam počeo učiti i preko klipova Juraja Šebalja iz serije "Auto Market".
Baš je početkom mjeseca spominjao automobile ispred svog vremena i tu pred kraj stavio BMWov Gina Light Visionary Model iz 2010.
Taj me automobil iznenadio po materijalu, dok su ovi ostali su na tragu posta kojeg je Djuro napisao (ne svi, naravno).

Više o samom konceptu BMW Gina na ovom videu; koga zanima:
26.06.2021 | 09:32
Vidim da nitko ne komentira i ne prati, a u Keniji se odigrava drama....



Screenshot2021-06-25at20.17.55.jpg
26.06.2021 | 20:55
Kome je zanimljiv rally dok imamo Tita i partizane
26.06.2021 | 21:17
To je isti ovaj koji je bio u ZG-u?
(Imajte obzira kome odgovarate)
26.06.2021 | 21:19
Hm, recimo. Safari reli je dio kalendara za svjetsko prvenstvo pa je po tome uvjetno rečeno isti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 37 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO