Das Keyboard
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Das Keyboard


19.12.2023 | 19:27
Zanima me ima li netko ovdje tko je probao ili redovno koristi ovu (relativno) novu Das Keyboard MacTigr tipkovnicu s tim novim CherryMX niskoprofilnim linearnim kontaktima? Naime, košta trećinu više (200 € umjesto 150), a na njemačkom shopu je rasprodana pa me zanima je li stvarno tako dobra ili su samo to dobro "nahypeali"?
19.12.2023 | 19:51
Ne mogu tvrditi za ovaj novi model, ali osobno koristim dasKeyboard 4 PRO 3,5 godine i ne pada mi napmet mijenjati. Doduše imam malo fetiš na tpkovnice općenito pa možda i uzmem ovu Tigr .

dasKeyboard 4 PRO je sa MX Brown doduše, ali radi kao i prvi dan. Meni je osobno super, teška je, čvrsta i jednostavna za održavanje. Kompatibilnost sa aktualnim macOS verzijama radi besprijekorno. Sleep, volume control, brightness itd.
19.12.2023 | 20:54
Ja imam jednu vrlo staru Das Keyboard 2 sa MX blue, radi uredno, nemam zamjerke (osim što je jedna nožica puknuta pa zakrpana), tim više što sam je kupio rabljenu, ni ne sjećam se više kad. Nije da meni smeta, ali clickeri su vrlo glasni pa me drugi sudionici na Teams sastancima redovito mutaju ako krenem nešto tipkati . Ti smeđi bi trebali biti tiši (tako kažu), a ovi crveni (u MacTigr) navodno još tiši i k tome plići pa nisam čak ni siguran da bi mi to pasalo...
Međutim, evo, kraj je godine, poslovno nam je dosta dobra (kuc, kuc, kuc) tako da, kad izračunam koliko će nam poreza odrezati, bolje da taj isti novac (ili dio njega) potrošimo na razne điđe i fufne.
20.12.2023 | 00:08
Sve je to vrlo individualno, no za te pare ja bih izabrao nesto iz Keychron ponude gdje dobijes wireless opciju, hot-swap switcheve pa ako ti ne odgovaraju jednostavno ih zamijenis, firmware koji ti omogucuje da je konfiguriras kako god zelis i nema one nestandardne media tipke koje ako crknu nije trivijalno zamijeniti. K17 Pro koji je pandan ovom DAS Keyboardu je dvostruko jeftiniji a nudi puno vise.
www.keychron.com/products/keychron-k17-p...-mechanical-keyboard
20.12.2023 | 00:49
Dobro izgledaju, vjerujem da su dobre pod prstima, ali:

1. option tipku nema s desne, nego samo s lijeve strane (wtf, a prodaju šprehu kako savršeno podržavaju Mac), a s desne je Fn - OK, da, možeš prepodesiti sve po želji u firmwareu, ali daj, andfak...

2. nema USB hub u tipkovnici (to mi je baš ozbiljan dealbreaker)

3. wireless ne samo da mi ne treba, nego ga štoviše aktivno NE ŽELIM

EDIT:

Ali hvala na sugestiji, svejedno! Ako netko zna još nekog proizvođača kojeg bi mogao pogledati, dapače, zainteresiran sam!
20.12.2023 | 01:06
Imaju 50 modela, ti si se ulovio ovog kojeg sam linkao.

Ovo je kompaktniji model, imas full size modela koji imaju Option sa obje strane:
www.keychron.com/products/keychron-q6-qm...-mechanical-keyboard
www.keychron.com/products/keychron-k5-se...-mechanical-keyboard
itd...

Ni ja ne zelim wireless.

Radje cu platiti manje i dobiti hotswap i fleksibilniji firmware nego platiti dvostruko jer je unutra USB hub koji vrijedi 10 eura, ali prihvacam da svatko ima druge potrebe.

Uglavnom, iz prve ruke mogu preporuciti.
20.12.2023 | 01:16
Upravo sam vidio da DAS keyboard ima integrirani USB kabel, meni je to veliki turn-off.
20.12.2023 | 02:09
Meni nije. KAko si rekao, sve je to individualno. USB hub vrijedi 10€ onaj koji stoji kao još jedna điđa na stolu. Onaj koji je ugrađen u tipkovnicu vrijedi puno više. Meni. Jer je po stolu manje nereda.
20.12.2023 | 16:50
Oš tipkovnicu,... evo

system76.com/accessories/launch


... ili malo retro
www.8bitdo.com/retro-mechanical-keyboard/


... ili ako je ranije spomenuti Keychron, onda model Keychron Q3 QMK Custom Mechanical Keyboard ISO
www.keychron.com/products/keychron-q3-qm...0the%20box%3F,-Specs


... i tu si već poludio i počinješ trošiti novce na PBT custom keycapse ili tražiš po netu Holy Panda switcheve,... ili prevedeno, ak vas gazda firme hoće počastiti s Das Keyboard tipkušama, reci može i prst u uho
27.12.2023 | 20:27
Nisam odgovorio na ovo.
System 76. Full size tipkovnica (s numpadom) s USB hubom košta $300. I ne isporučuju u EU. Ali recimo da isporučuju, ispada najmanje 50% skuplja od najskuplje Das Keyboard
Ovaj 8bitdo je neka điđa za klince. Promašio si potpuno.
Keychron kojeg si linkao nema USB hub, a opet košta $200.
27.12.2023 | 23:28
1. System76 se dostavlja u HR, a to što je skuplja koje veze ima osim što ćete manje poreza od dobiti firme dati državi
2. Priznaj da ti se điđa za klince sviđa,... priznaj
3. Pa što kaj nema USB, ja na poslu još uvijek pišem na IBM model M tipkuši, a nemam ni windows tipke ni USB-a na njoj. Naći novu je ravno zajahati jednoroga, a rabljena u mint stanju je skuplja i od Dasa i od Keychrona

Daj se malo opusti, kraj godine je, blagdani su i tako to
28.12.2023 | 05:27
Eeee, IBM tipkovnica. PCji su im oduvijek bili kante, ali tipkovnica…
Điđa za klince mi je njah… Jednom ćeš mi valjda navratit u goste pa da izvadim svog Commodore 128D i da ti zavrtim neke svoje asemblerske uratke, natipkane direktno iz glave u Monitor 49152, bez asembliranja, u nekim dugim zimskim noćima… dok me još žene nisu zanimale
28.12.2023 | 15:01
smayoo kaže:
Eeee, IBM tipkovnica. PCji su im oduvijek bili kante, ali tipkovnica…


Evo (dvije friške s posla) da se malo vratiš u mladost

IBMModelM-10.jpg


IBMModelM-11.jpg


PS. Ak ti misliš da nerviraš kolega na poslu s klikanjem Das tipkovnice, da samo znaš što im ja radim
28.12.2023 | 15:08
Ne nerviram kolege u uredu, nego se ta tipkovnica dosta čuje preko mog headset mikrofona kad sam na Teams sastancima online pa smeta svima. I onda me mutaju.
20.04.2024 | 09:17
Evo meni je jučer stigla ova MacTigr tipkovnica. Moram je malo testirati ali mogu reći odmah 2 stvari u usporedbi sa 4 PRO verzijom koju sam do sada koristio.

- Tiša (znatno) nego 4PRO sa smeđim switchevima
- low profile za razliku od punog profila traži malo privikavanja
- "ravni" enter vs L profile rezultira da često kada mi treba enter udarim Ž I obrnuto

Ostalo, sve super kao i na 4PRO. Spartanski look, sleep, multimadia I volume, meni osobno dosta.

Na ovoj sam malo brži u pisanju nego na 4PRO ali zanemarivo. Mislim da će biti super po pitanju tišine jer imam isti primarni razlog kao i Smayoo. Vrijeme će pokazati.


IMG_5102.jpg

IMG_5100.jpg
20.04.2024 | 22:33
Grrrrr... sexy...
Jbm1detalj...
Jel to ona ima 2x USB-C i 0xUSB-A? Ili ima ipak makar 1 kom USB-A?

EDIT:

Primjećujem da ti je različit oblik ENTER tipke zato što si uzeo USA layout (a ne international)
20.04.2024 | 22:47
Točno i točno
20.04.2024 | 22:53
Znači - nema USB-A?
20.04.2024 | 23:19
Nema ne
IMG_5106.jpeg
20.04.2024 | 23:47
AAAAAARGGHHHH!!! NEEEE, SAMO TO NEEEEE!!!
22.04.2024 | 10:14
smayoo kaže:
AAAAAARGGHHHH!!! NEEEE, SAMO TO NEEEEE!!!


Ne razumijem zašto je bitno da tipkovnica ima USB-A utor? Za stickove? Nije li presporo kopiranje onda?
Uzmeš mali adapter i riješio si problem?
USB-C - USB-A adapter
22.04.2024 | 18:28
Shvatio sam da kod Apple-a treba imati adapter za adapter.
22.04.2024 | 18:52
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
AAAAAARGGHHHH!!! NEEEE, SAMO TO NEEEEE!!!


Ne razumijem zašto je bitno da tipkovnica ima USB-A utor? Za stickove? Nije li presporo kopiranje onda?
Uzmeš mali adapter i riješio si problem?
USB-C - USB-A adapter



1. kabel za punjenje baterije od Logitech MX Master 3 je USB-A na USB-C

2. USB headset (slušalice + mikrofon) ima cijelu elektroniku spakiranu u USB-A konektor koji već i ovako strši dosta van. Još da dodam adapter (da, znam za adapter, imam ga u torbi, ponekad mi zatreba kad sam na terenu) stršalo bi više od 10 cm i još visilo prema dolje

3. stickovi s USB-A čak i nisu problem, uštekam ih u monitor, ali i da jesu, kakve veze ima što je kopiranje sporije? Najčešće sa/na stick kopiram nešto što ima debelo ispod 10 MB.

Nije sad nužno da mi objašnjavaš workarounde (da kupim drugi kabel USB-C na USB-C za punjenje miša, da kupim USB-C na USB-A adapter koji nije u komadu nego s malo kabela između, itd.), znam da ima workarounda. Ali držim da je tipkovnica dovoljno skupa da su mogli staviti i USB-A konektor, barem jedan. Ne bi ih ubilo.
22.04.2024 | 20:14
smayoo kaže:
1. kabel za punjenje baterije od Logitech MX Master 3 je USB-A na USB-C


Kužim, navika ti je puniti preko tipkovnice, meni to doduše nikad ne bi palo na pamet (napon i to), ali svakome njegovo veselje.

2. USB headset (slušalice + mikrofon) ima cijelu elektroniku spakiranu u USB-A konektor koji već i ovako strši dosta van. Još da dodam adapter (da, znam za adapter, imam ga u torbi, ponekad mi zatreba kad sam na terenu) stršalo bi više od 10 cm i još visilo prema dolje


Žičane slušalice? OK, kad se već nećeš osuvremeniti (doduše, možda i nema smisla ako su pouzdane i dobro rade); ne kužim zašto je tako bitno da bude zapilnuto baš u tipkovnicu, a ne drito u laptop, komp, monitor? I opet zbog struje koju taj utor u tipkovnici daje...

3. stickovi s USB-A čak i nisu problem, uštekam ih u monitor, ali i da jesu, kakve veze ima što je kopiranje sporije? Najčešće sa/na stick kopiram nešto što ima debelo ispod 10 MB.


Kod mene rijetko kad bude nešto tako "sitno", a od tebe koji radiš s autocadom bi također očekivao veće fileove. Nevermind.

Nije sad nužno da mi objašnjavaš workarounde, znam da ima workarounda.


Moj post nije išao s ciljem da se pravim pametan ili nešto, iskreno sam ti htio pomoći; ak si se sad uvrijedio...

Ali držim da je tipkovnica dovoljno skupa da su mogli staviti i USB-A konektor, barem jedan. Ne bi ih ubilo.


Naprotiv, USB-A je relikt prošlosti i nemrem dočekati da ga svi prestanu stavljati na uređaje i koristiti. Već predugo ga održavaju na životu.
22.04.2024 | 20:52
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
1. kabel za punjenje baterije od Logitech MX Master 3 je USB-A na USB-C


Kužim, navika ti je puniti preko tipkovnice, meni to doduše nikad ne bi palo na pamet (napon i to), ali svakome njegovo veselje.


Kakav napon? USB napon je standardiziran na 5V, svugdje je isti. Mislio si snaga? Normalno da ga punim preko tipkovnice jer ga tako mogu normalno koristiti kao da je žičani miš. To što bi se na nekom drugom USB portu ili na USB punjaču veće snage možda napunio brže - nebitno mi je ako ga mogu koristiti dok se puni. Na taj mi je način minimalan nered po stolu (ne razvlačim kabele preko papira i sl.).

EDIT:

Aha, zapravo nisam objasnio kako bih radije imao MX Master 3 miša koji je čisti žičani, da takav postoji. Ali ne postoji. Jbg.

2. USB headset (slušalice + mikrofon) ima cijelu elektroniku spakiranu u USB-A konektor koji već i ovako strši dosta van. Još da dodam adapter (da, znam za adapter, imam ga u torbi, ponekad mi zatreba kad sam na terenu) stršalo bi više od 10 cm i još visilo prema dolje


Žičane slušalice? OK, kad se već nećeš osuvremeniti


Osuvremenjenje ima smisla kad - donosi bolje rješenje. Bežične slušalice imaju sljedeće, meni značajne - mane:

1. baterija krepa usred sastanka

2. kad više od dvije osobe u prostoriji koriste bežične slušalice, počnu problemi s interferencijom i nepouzdanim radom

3. iz 3000 nepoznatih glupih razloga slušalice se neće spojiti upravo kad treba početi sastanak

Za telefoniranje dok sam za stolom u uredu, a mobitel na stalku, koristim Sennheiser bluetooth headset jer ne postoji žičani headset (samo ove obične slušalice koje su mi nepraktične za često skidati i stavljati na glavu). Ali za online sastanke preko Maca, žičano rješenje je puno čišće, pouzdanije i, ako slušalice ne moram uštekavati preko stola i papira - jednostavnije.

(doduše, možda i nema smisla ako su pouzdane i dobro rade); ne kužim zašto je tako bitno da bude zapilnuto baš u tipkovnicu, a ne drito u laptop, komp, monitor? I opet zbog struje koju taj utor u tipkovnici daje...


Evo, objasnio sam ti. Zbog reda na stolu. Struja koju daje USB port na tipkovnici sasvim je dovoljna da periferija uredno radi (da se miš puni, da se headset može koristiti), dakle problema nema.

Moj post nije išao s ciljem da se pravim pametan ili nešto, iskreno sam ti htio pomoći; ak si se sad uvrijedio...


Nisam se uvrijedio. Samo sam već navikao da "Apple desničari" uvijek ulažu silan napor kako bi nekog uvjerili da se nešto jednostavno *TREBA* koristiti tako-i-tako.

Naprotiv, USB-A je relikt prošlosti i nemrem dočekati da ga svi prestanu stavljati na uređaje i koristiti. Već predugo ga održavaju na životu.


Previše tih uređaja je u uporabi i opticaju. Ne ide to tako sjekirom. Mini-USB i Micro-USB svakako jesu relikt prošlosti koji se može ukinuti (i koji jest ukinut) jer nikad nisu radili kako treba i uvijek je bilo problema s njima. Ali USB-A je pouzdan i dobro smišljen konektor za svoje vrijeme i nije čudo da se i dalje masovno koristi.
24.04.2024 | 08:31
smayoo kaže:
Kakav napon? USB napon je standardiziran na 5V, svugdje je isti. Mislio si snaga? Normalno da ga punim preko tipkovnice jer ga tako mogu normalno koristiti kao da je žičani miš. To što bi se na nekom drugom USB portu ili na USB punjaču veće snage možda napunio brže - nebitno mi je ako ga mogu koristiti dok se puni. Na taj mi je način minimalan nered po stolu (ne razvlačim kabele preko papira i sl.).


Imao sam iz vlastitog iskustva probleme s nekim miševima koji bi povukli previše napona (snage?) iz tipkovnice i zablesali USB port na kompu, pa bi i miš i tipkovnica prestali raditi; nakon preuštekivanja u drugi bi proradilo, neko vrijeme. Microsoftov i Logitechov žičani su bili u pitanju, no to je bilo u doba Power Mac G4 ali mi ostalo u sjećanju.

1. baterija krepa usred sastanka
2. kad više od dvije osobe u prostoriji koriste bežične slušalice, počnu problemi s interferencijom i nepouzdanim radom
3. iz 3000 nepoznatih glupih razloga slušalice se neće spojiti upravo kad treba početi sastanak


Ima smisla, ja sam one man band i toliko rijetko koristim headset da nisam doživio ni jedan problem, no razumijem kako je to u tvojim okolnostima.

Recimo, imao sam sa Mac Pro čudan problem da bi mi moj bežični Magic Mouse prestajao raditi, izgubio bi kontakt i basta. Na kraju sam skužio - kad je straga uštekan neki no name USB 3.0 hub to je pravilo, kad sam ga maknuo sve je super. Sad, zašto i kako USB hub ometa BT?


Previše tih uređaja je u uporabi i opticaju. Ne ide to tako sjekirom. Mini-USB i Micro-USB svakako jesu relikt prošlosti koji se može ukinuti (i koji jest ukinut) jer nikad nisu radili kako treba i uvijek je bilo problema s njima. Ali USB-A je pouzdan i dobro smišljen konektor za svoje vrijeme i nije čudo da se i dalje masovno koristi.


Siguran sam da si i ti doživio da ti usb uređaj uspješno utakne tek iz trećeg pokušaja. Spaliti taj konektor i onoga tko ga je izmislio
One connector to rule them all. Doduše kod USB-C je problem s raznim podverzijama, thunderbolt na vrhu i minimum minimuma samo data promet na dnu, pa kad kupuješ kabel nikad nisi načistu što dobiješ kod većine.
24.04.2024 | 15:46
Recimo, imao sam sa Mac Pro čudan problem da bi mi moj bežični Magic Mouse prestajao raditi, izgubio bi kontakt i basta. Na kraju sam skužio - kad je straga uštekan neki no name USB 3.0 hub to je pravilo, kad sam ga maknuo sve je super. Sad, zašto i kako USB hub ometa BT?


BT modul je interno s ostatkom računala povezan preko USB sabirnice. Ako je taj jeftilen stick neispravan ili neregularno izrađen pa izaziva kratki spoj (ili djelomični kratki spoj) na USB sabirnici, to sruši sve na istoj USB sabirnici, pa i BT modul.
24.04.2024 | 19:48
Nema veze sa sabirnicom, USB 3.0 hub radi interferenciju na 2.4 GHz bandu, i ometa bluetooth, pa cak i WiFi signal manje snage. Detaljno dokumentirano po internetu, zaobilazno rjesenje ako ti nisu potrebne USB 3 brzine je da koristis USB 2.0 hub.
24.04.2024 | 20:42
Interferencija samo znači da uređaj nije valjano ekraniziran (uzemljeni metalni kavez/oklop oko dijela koji izaziva interferenciju). Takav nije mogao dobiti CE oznaku (osim, naravno, ako nije falsificirana). Ako je to kupljeno u EU, treba prijaviti distributera koji to stavlja na tržište EU.
24.04.2024 | 20:44
Usudio bih se reci da takav uredjaj ne postoji na trzistu. Nije toliko jednostavno, jer bi oklopljeni trebali biti i hub i sve periferije, sretno s tim. Za one koji zele znati vise:
www.usb.org/sites/default/files/327216.pdf
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, Ender, IgorD, Maxxy, Riba, tino1, Anonimci (729)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO