Malo o biciklima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Malo o biciklima


29.09.2014 | 15:03
Hvala, probat cu ovu drugu.
29.09.2014 | 16:59
stefanjos kaže:
Evo ljudi i ja se ukljucio u biciklisticku pricu. KTM ultra koliko sam skuzio da se zove. Uzeo sam 29'', iako mislim da mi je to preveliko, ali nisam ja odlucivao(duga prica).

Nego, koja preporuka za app na iphoneu?


STRAVA definitivno!

29" je velicina kotaca, velicina okvira je nesto drugo ( obicno je to 17" , 19" , 21" no katkada i 16" , 18" ili jako rijetko u cm ili tipa S, M, L .... )
30.09.2014 | 15:40
ZAAK kaže:
stefanjos kaže:
Evo ljudi i ja se ukljucio u biciklisticku pricu. KTM ultra koliko sam skuzio da se zove. Uzeo sam 29'', iako mislim da mi je to preveliko, ali nisam ja odlucivao(duga prica).

Nego, koja preporuka za app na iphoneu?


STRAVA definitivno!

29" je velicina kotaca, velicina okvira je nesto drugo ( obicno je to 17" , 19" , 21" no katkada i 16" , 18" ili jako rijetko u cm ili tipa S, M, L .... )


ma to sam mislio, nisam napsiao, uglavnom 29" kotaci, 19" kostur.



i da, koristio cycle meter dns, i ode sve u PM na pol puta sam cuo da me netko zove, pa se javim, cycle meter se ugasio(jer sam izasao iz app) i nista od rute
01.10.2014 | 08:58
STRAVA je bomba! jos kada upoznas segmente i pones se utrkivati sam sa sobom ili nevidljivim suparnikom.... predobro!
01.10.2014 | 11:06
Ja iz Cyclemetra automatski upload-am na Stravu. Stvarno je jako zgodno pratiti vlastiti napredak po segmentima na istoj ruti pomocu strava.com
11.11.2014 | 12:58
Malo da se pohvalim kupio sam cestovni bajk, mislim da nisam mogao proći bolje za tu opremu koju imam na njemu. Više o biciklu i opremi na ovom sajtu

www.canyon.com/en/roadbikes/bike.html?b=3580

Fora je u tome da canyon šalje bicikle iz tvornice i time eliminira sve dodatne troškove oko trgovine. Uplatio preko neta i za par dana bicikl stigao u kutiji. Trebao sam samo staviti volan na lulu, montirati sic i prednji kotač. Fakat je i više nego jednostavno. Pakiranje u kutiji je profesionalno i sigurno, tako da stvarno ne postoje rizici nekog oštećenja. Par slika unboxinga i današnja tura, bio je predobar dan za ne odfurati se malo




05.03.2015 | 20:49
Jučer je bila nekakva akcija policije usmjerena prema biciklistima i motociklistima, te sam ulovljen da vozim u krivom smjeru i dobit ću kaznu od 500 kn

www.jutarnji.hr/policija-kaznjavala-i-bi...kirane-aute/1307994/

Kad god prilike dozvoljavaju, vozim se biciklom na posao. Tih 5.5 km pređem brže nego da idem s autom, a paše mi i za zdravlje. Furam se uvjek istom rutom, od firme preko Knežije i onda uz Savu se popnem ispod Jadranskog mosta na Savski most i pičim za Novi Zagreb. Istina je da radim prekšaj svakodnevno kad se vraćam s posla, jer se vozim cca 100m u krivom smjeru. To je dionica kojom se ide ispod Jadranskog mosta i smiju prometovati samo ZET busevi i taxi.
Cesta je široka 6 m i skoro neprometna i jučer me tu zaustavila policija. Nisam ih ni skužio, a još su imali jednog zaustavljenog biciklistu...imaju nekakve nove uniforme, pa sam mislio da su nekakvi komunalci Kako bilo da bilo, oderali mi kaznu od 500 kn koju ću dobiti poštom. Inače sam čuo da su zaustavljali ljude u npr. Slavonskoj aveniji i kažnjavali bicikliste koji se voze u biciklističkoj stazi, ali u krivom smjeru. Znači s jedne strane avenije je jedna staza za jedan smjer a s druge za drugi smjer. Strelice na stazi su skoro nečitljive i tek se na možda desetoj oznaci vidi smjer koji strelica pokazuje.
Ne dvojim uopće da nisam kriv i znam da sam napravio prekršaj, ali šanse da se na toj dionici napravi neka nesreća su iste kao kod padanja aviona. Možete pročitati i članak iz Jutarnjeg, nije predugačak.
Čuo sam priče da sad biciklisti moraju imati obaveno, svjetla, zvonce reflektirajući prsluk ili reflektirajuću odjeću i još ponešto. Imam sve od navedenog, ali mi se neda stavljati zvonce na specijalku...na onom drugom s kojim idem na posao imam i zvnoce. Guglao sam sat vremena s upitima oko sigurnosnih propisa i obavene opreme za bicikle, ali nisam našao ništa, čak ni na policijskom sajtu. Možda ima nešto na narodnim novinama, ali bi trebao tu stranicu skrolati 10 minuta pa sam odustao. Imate li vi kakav komentar, pozdrav
05.03.2015 | 20:56
Mrak bike!
2000 eurića, plus dostava?
Stvarn dobro izgleda...
05.03.2015 | 21:06
Kloba kaže:
Mrak bike!
2000 eurića, plus dostava?
Stvarn dobro izgleda...

ok ty. ali to je stari post, mislio sam da netko komentira ovo s policijom i propisima za bicikle.
05.03.2015 | 21:28
A šta reči na to, pokori se aparatu. Imam bike, nisu me nikad klepnuli niti sam ikada vidio da jesu nekoga, tako da su mi ta iskustva SF. Jesam za to da se provodi disciplina ali neke stvari nemaju veze sa zdravim razumom, osim punjenja blagajne.
05.03.2015 | 21:42
Da, benzin je prejeftin za državu. Ljudi nemaju previše love i paze kako se voze i imaju sve po propisima...kako veli onaj Bosanski policajac u onom vicu, kad nije mogao naći nikakvu nepravilnost na vozilu i pita...a vezani ste, a i vi iza ste vezani...e dabogda se podavili zbog 10 maraka
05.03.2015 | 21:47
Zar i za bicikliste ne vrijedi kazna ispod 1000kn opomena... ukoliko nema kazne u zadnjih godinu dana
06.03.2015 | 08:56
Mislim da se tu nema kaj komentirati, da si kriv, jesi, da su pedercine, jesu.

Ja se svakodnevno vozim biciklom po gradu i samo cekam dan kad ce me uloviti u prekrsaju tipa - voznja preko trga ili negdje na tratoaru, a trebao bi biti na cestu među pobjesnjelim automobilima…
tesko sranje... a da ne govorim o stanju biciklistickih staza
06.03.2015 | 11:21
Tito kaže:
Mislim da se tu nema kaj komentirati, da si kriv, jesi, da su pedercine, jesu.

Ja se svakodnevno vozim biciklom po gradu i samo cekam dan kad ce me uloviti u prekrsaju tipa - voznja preko trga ili negdje na tratoaru, a trebao bi biti na cestu među pobjesnjelim automobilima…
tesko sranje... a da ne govorim o stanju biciklistickih staza


Ne znam imate li gdje uteć... ja im sigurno nebi stao, trčat neće sigurno, a nemogu baš svugdje autom, regu nemaš pa nemaju kome poslat kaznu Tako su me pred par godina zaustavili da nisam prelazio na obilježenom pješačkom prijelazu, samo se okrenuo i otišao, reko ako ti se da ići za mnom, idi, ja žurim pa ti ne mogu stat, imam posla, a ti imaš puno većih problema od ljudi koji prelaze cestu 20m dalje od zebre
06.03.2015 | 14:29
Ovi koji su mene ulovili su imali motor kraj sebe, tako da bilo kakav bijeg nije imao šanse
06.03.2015 | 16:18
cariblanco kaže:
Ovi koji su mene ulovili su imali motor kraj sebe, tako da bilo kakav bijeg nije imao šanse


Je, nezgodno... Ali dok on sjedne, upali, krene, ti niz 800 stepenica
06.03.2015 | 18:19
Mislim da se u cijelom Zagrebu ne bi skupa našlo 800 stepenica (ako ne zbrajaš one unutarnje, po zgradama). Jbg, nije to Dubrovnik...
Međutim, dozvolite mi nešto drugačije mišljenje o ovom pitanju. Znam točno o kojem se to mjestu radi gdje je Cariblanco platio kaznu. Nije prometno i zaista nije rizično. Isto tako ima jedna jednosmjerna ulica u kvartu gdje radim, kroz koju biciklisti redovito piče u suprotnom smjeru. A nije jednosmjerna bez veze, u jednom je dijelu toliko uska da se čak ni s pješakom ne može auto mimoići. I nepregledna je.
I onda, kad uljudno upozorim biciklista da vozi u zabranjenom smjeru, pošalje me u materinu i tako to i odjezdi dalje. Do sad već jedno 2-3 puta.
Dok jedan jednom ne nastrada jer će naletjeti na auto koji ne očekuje takvog kretena s druge strane, a srest će se baš na tom uskom i nepreglednom dijelu i netko će (ili oboje) biti prebrz.

I s koje će onda police osiguranja taj vrli biciklist platiti štetu na autu?

Naravno da će biti tu i slomljenih kostiju, ali ne vidim zašto bi mene to trebalo biti briga, kad njega nije briga za svoje vlastite kosti?

Tako da možda uopće ne bi bilo loše kad bi policija tu stajala par dana i naplatila desetak globa biciklistima. Pa neka onda malo njih šalju u materinu, kad su takvi frajeri...

Eto, moje dvije lipe.
06.03.2015 | 19:22
Istina, slažem se...
06.03.2015 | 19:33
Da budem iskren, nikad prije nisam niti razmišljao da idem tih cca 70m neprometne ceste nepropisno. Vjerovatno sam nekad i snimio podsvjesno taj znak, mada mu nisam pridavao važnost, kad je cesta toliko široka i skoro bez rizika i svi biciklisti koji idu iz pravca jaruna, tim se pravcem penju na biciklistički Savski most. Kako bilo da bilo, znam da sam kriv i sad idem po pločniku 40m i onda se popnem s biciklom u rukama po onim stepenicama Nema bolje škole nego one po đepu Smeta me što kažnjavaju bicikliste koji ne idu u smjeru koju pokazuje strelica na stazi. Primjer Slavonska avenija, gdje prođe svakih 5 minuta jedan bicikl, da to gledaju po stazi na Jarunu bilo bo ok, ovak ispada baš nekakvo kokošarenje. Sad samo čekam da počnu kažnjavati pješake koji se zapričaju pa slučajno stanu na biciklističku stazu...u biti to nisu biciklističke staze, kad ih moramo djeliti s pješacima i samo nas jedna linija na asfaltu razdvaja. Eh kad se sjetim biciklističkih staza po Finskoj, toma su fizički odvojeni od ceste s zemljanim nasipima ili nešto slično.
15.03.2015 | 20:37
Hej, biciklisti! Mogu li ti vaši bicikli voziti i ovuda?


Ja sam se smrznuo gledajući ...
15.03.2015 | 21:46
Sličan filmić (za one koji ga dosad nisu vidjeli)
youtu.be/xQ_IQS3VKjA

MacSlavko kaže:
Hej, biciklisti! Mogu li ti vaši bicikli voziti i ovuda?


Ja sam se smrznuo gledajući ...
26.03.2015 | 18:30
Danas je bila opet akcija i bili su na istom mjestu. Od kad sam kažnjen ne vozim se po cesti taj dio, nego se popnem na pločnik i vozim do stepenica i onda bicikl pod ruke. Normalno da sam ih vidio i popeo sam se uobičanjeno na pločnik i vozio do njih. Ima jedan problem a to je da je izbetonirana kosina za penjanje na rizol napravljena 4-5m iza znaka zabrane prometa. Stvarno nisam mislio da će ih to smetati, nego me zustaviše i hoće pisati kaznu !!! Rekao sam im da sam ja sigurno u fušu izbetonirao to mjesto s kojeg se možete popeti na pločnik, a ne neka odgovorna služba koja je ovlaštena za to. Ono, šta reći...nakon ubjeđivanja napisali su mi opomenu, baš svašta..kažu oni da samo provode zakon, a pitah ih ja, jel bi možda pucali da nisam stao
27.03.2015 | 07:36
Ovdje se ja vozim stalno.
20.04.2015 | 12:18
pomagajte

frend prodaje ovakvu biciklu:
link

stara oko godinu dana i jako malo vozena, sto znam iz prve ruke.

- dali je ok u odnosu na moju visinu i kg (183, 80)
- vozio bi uglavnom cestom, i nesto malo makadam, suma. dali je za to prikladna?
- kakva je opcenito bicikla?

ima li smisla dati 3200 kn za nju?

svaka pomoc je dobrodosla!
20.04.2015 | 19:23
Nigdje ne vidim koja je veličina bicikla. Za tebe bi trebala pasati rama M bar po onoj tablici na linku. Ako je novi 610$ onda se da naći i jeftinije, btw. za tu firmu bicikla nisam do sad čuo, a djelove ima osrednje. Ja ne bi dao više od 2500-2700 max. Pa ako ti je frend onda sjedni na bicikl i provozaj se dvadesetak km i onda ćeš znati jel veličina bajka za tebe ili ne. Najbolji način za saznat jel bike za tebe ili ne, da ga provozaš. Ima puno proizođaća koji imaju nekakve svoje veličine rame, teško je naći to da je univerzalno...znam da za cube moraš uzeti broj veći od onih općenitih za koje bi mislio da tebi odgovaraju, a za tu firmu stvarno neznam. Znači odfuraj se malo i onda češ vidjeti jel te šta boli ili ne.
20.04.2015 | 19:23
Bicikl je sasvim oke za namjenu koju su naveo. Sto se tice tvoje tezine, ovakvi bicikli trpe do 90-95kg. Visina naravno nije problem jer bicikl se prodaje u velicinama, ali jel taj bas ima odgovarajucu velicinu, nisi naveo. Cijenu sam moras skontat jel se isplati. Godinu dana star, znaci da nema vise garanciju, pa pogledaj koliko je nov i prosudi jel tebi to odgovarajuca cijena.
LP
20.04.2015 | 19:42
ti si negdje izmedju M i L modela, cak mozda i M jer je TT prprilicno dug, svakako bi ga trebalo probati.
inace bicikl je 99% kupljen u trgovini Experience ( Matulji ) pa ih zovni i saznaj koliko je kostao novi. GT je vrlo solidna ( globalno svjetski priznata marka ) i vjerujem da je garancija na okvir visegodisnja
20.04.2015 | 21:09
je, na matuljima je kupljena. 4200 kn.
ne znam na zalost velicinu, ali frend je moje iste visine pa su mu pretpostavljam dali nesto sto mu pase.
ovaj petak cu je provozati pa vidim dojmove, ali generalno mislite da je 3200 kn previse? a nis, probamo ispregovarati!

i jos nesto? koja je razlika u voznji izmedju kotaca od 28" i 29"?
21.04.2015 | 03:48
Zar nije bicikl muškog rods?
21.04.2015 | 05:59
Sve su ti rekli…
i ja mislim da je 3.200 kn za taj bajk previse, ali ako je tebi jednostavije kupiti od frenda nego od nekog nepoznatog preko oglasnika onda kupi.
Htio si pitati koja je razlika izmedu 26 i 29 incnih kotaca. Najbolje uguglaj, to je sada jako popularna tema
Mislim da ti neces skuziti razliku i da se ne trebas zamaratim tim stvarima… kupi bicikl i vozi
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 48 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, amsterdamxxx, dpasaric, Maxxy, Riba, Anonimci (548)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO