Malo o biciklima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Malo o biciklima


21.04.2015 | 06:17
Biciklisti u Centru Zagreba su zlo jer uopće ne poštuju snakove, pravo prvenstva.
Voze se u kontra smjeru po ulici, po trotoaru, preko zebre gdje nije označena bicikjistička staza, u kontra smjeru po bicikljističkoj stazi. Jednog je kod mene bočno auto udario.
S druge strane, prema Podsusedu se voze po kolniku i to po sredini, a ima troroar. Ako u gradu mogu po trotoaru, koga vraga izvan voze po kolniku.
Sve jedno, ako auti moraju poštivati promentne znakove, moraju i biciklisti i motoristi (to mislim naprdilice - bicikl s pomočnim motorom i skutere do 50ccm koje balavci voze).
21.04.2015 | 07:10
Treba s jedne strane treba razumjeti bicikliste kad se ne voze po nogostupu jer su u pravilu predviđeni samo za pješake( 80cm širine za jednog pješaka)pa se zato voze po kolniku. Al definitivno ne razumijem čemu se voziti po njemu ako negdje stvarno postoji biciklistička staza. U pravilu su na kolniku to neki stari prdonje na speckama koji izigravaju majmune. Čak mi je drago kad vidim mlađe na stazama jer je to znak da svijest funkcionira koliko toliko.
Osobno mi ne smetaju biciklisti na cesti koliko manijaci na skuterima, to je posebna sorta samodestruktivaca.
Dvaput sam imao slučaj da sam skoro ošinuo skuteraša, u pravilu mlađariju. Toliko me presjeklo jer ne želim imati nekog na savjesti, da moram sto puta provjeravat mrtvi kut u špici ili se uopće ni ne pokušavam prestrojavati jer slijeću svako malo sa svih strana.
21.04.2015 | 07:46
Zabac, bas su svi biciklisti zlo ili ima i nekih koji su ok? Ne kazem da nema debila, ali kao i svugdje...
Iz tvojeg posta mogu samo zakljuciti da se rijetko ili nikad ne vozis biciklom.

Nas jadan i zaostao narod na bicikl jos uvijek gleda kao na smetnju u prometu, kao nesto lose, sramota je voziti se na biciklu na posao. Da je biciklisticke infrastrukture koliko treba ne bi bilo problema koje navodis… ali grade se fontane...
21.04.2015 | 07:50
Stalno sam na bajku jer idem njim na posao... gledam jučer - mlađahan tip juri 30 po nogostupu u Vlaškoj i radi slalome... iste takve vidim gdje je još uže u Maksimirskoj, gdje su s jedne strane naparkirani auti a s druge u nizu dućani, kafići itd. Čovječe, izletit će ti auto iz haustora, konobar iz kafića, dijete iz dućana, sa 30 nema šanse da na vrijeme zakočiš, ubit ćeš nekog i/ili sebe!!!
Meni osobno to diže živac. Kao i pametnjakovići u autima koji skreću na semaforu ulijevo ispred kolone koja će krenuti ravno i režu put pješacima i biciklistima na zebri.
21.04.2015 | 08:13
dot, naravno da ima idiota, ali zar cemo generalno zakljuciti da su biciklisti zlo? Treba ih zakonom zabraniti? Svi u aute?
21.04.2015 | 08:16
Tito kaže:
Zabac, bas su svi biciklisti zlo ili ima i nekih koji su ok? Ne kazem da nema debila, ali kao i svugdje...
Iz tvojeg posta mogu samo zakljuciti da se rijetko ili nikad ne vozis biciklom.

Nas jadan i zaostao narod na bicikl jos uvijek gleda kao na smetnju u prometu, kao nesto lose, sramota je voziti se na biciklu na posao. Da je biciklisticke infrastrukture koliko treba ne bi bilo problema koje navodis… ali grade se fontane...


Ne, ne vozim se biciklom, ali puno hodam (auto koristim samo kad moram).
Gotovo redovito po centru ZG-a gledam bezobrazne bicikliste koji uzurpiraju trotoar i divljaju među pješacima. Od 10, 1 ih vozi po kolniku, ostali po trotoaru. Koliko biciklist mora biti glup i u punoj brzini skrenuti preko zebre?
Po danu još i nekako, ali po noći, nikako. Svjetla ima valjda svaki 50-i. Kacigu ne trebam niti spominjati.
Zašto bi bili zaostali? Jer biciklisti ne poštuju prometne propise. Prtije bi rekao kako su biciklisti zaostal jer kod njih vrijedi zakon jaćega. Voze po trotoaru jer su tu jaći u odnosu na djecu, mame s kolicima, penzićima.
Zato sam i dao usporedbu jer u gradu je promet gust i opasan pa voze po trotoaru, a van grada po kolniku.
Vjerujem kako je vrlo malo biciklista upoznat (pročitao) Zakon o sigurnosti prometa na cestama (NN 67/08, 48/10, 74/11, 80/13, 158/13, 92/14) jer smo mi ipak narog usmene predaje, a ne pisane rieći.
21.04.2015 | 08:19
Ovo što je Tito rekao je živa istina "Nas jadan i zaostao narod na bicikl jos uvijek gleda kao na smetnju u prometu, kao nesto lose, sramota je voziti se na biciklu na posao."

@ zabac Mislim da nije OK generalizirati - ovo dolje kao i ovo što sam ja naveo su, na sreću, manjinski slučajevi.

zabac kaže:
Biciklisti u Centru Zagreba su zlo jer uopće ne poštuju snakove, pravo prvenstva.
Voze se u kontra smjeru po ulici, po trotoaru, preko zebre gdje nije označena bicikjistička staza, u kontra smjeru po bicikljističkoj stazi. Jednog je kod mene bočno auto udario.
S druge strane, prema Podsusedu se voze po kolniku i to po sredini, a ima troroar. Ako u gradu mogu po trotoaru, koga vraga izvan voze po kolniku.
Sve jedno, ako auti moraju poštivati promentne znakove, moraju i biciklisti i motoristi (to mislim naprdilice - bicikl s pomočnim motorom i skutere do 50ccm koje balavci voze).
21.04.2015 | 08:29
Tito kaže:
dot, naravno da ima idiota, ali zar cemo generalno zakljuciti da su biciklisti zlo? Treba ih zakonom zabraniti? Svi u aute?


Nisam generalizirao, rekao sam za centar Zagreba jer tu živim.
Motor-dostava iz Pizzerije "6" uredno po trotoaru ide u krivom smjeru prema Kalićevoj. Ni oni od bivšeg Rubelja nisu bili bolji (Frankopanska).
Dvojicu biciklista sam skoro pokupio s autom. Jednoga na križanju Klaićeve i medulićeve, bila noć, vozio sjevernom stranom prena istoku (kontra smjer), a drugoga na križanju Deželićeve i Frankopanske (dok je još bilo grmlje tamo), tip je išao po trotoaru prena sjeveru sa zapadne strane i naglo je skrenuo preko zebre na istok (sad je pregledno jer su trg napravili ispreda Akademije).
21.04.2015 | 08:32
dot kaže:
@ zabac Mislim da nije OK generalizirati - ovo dolje kao i ovo što sam ja naveo su, na sreću, manjinski slučajevi.


Probaj u Deželićevoj brojati one koji se voze po trotoaru i one koji se voze po kolniku. Ja sam vrlo rijetko vidio biciklista na kolniku osim kad se preko zebre voze.
21.04.2015 | 08:40
Ne vidjeh tvoj post iznad Žabčevog... to naravno neću zaključiti jer bi onda i sam bio u toj grupaciji
U toplih dana da i mogu birati auto ili bajk izabrao bih ovo zadnje.

Tito kaže:
dot, naravno da ima idiota, ali zar cemo generalno zakljuciti da su biciklisti zlo? Treba ih zakonom zabraniti? Svi u aute?


Nisam u prilici brojati pozorno jer ne šećem, vozim Većina biciklista koje uz put susrećem se voze Ok.


zabac kaže:

Probaj u Deželićevoj brojati one koji se voze po trotoaru i one koji se voze po kolniku. Ja sam vrlo rijetko vidio biciklista na kolniku osim kad se preko zebre voze.
21.04.2015 | 09:10
zabac, ja se vozim po tratoaru di nema bic staze (citaj svugdje) i po dezelicevoj i rijetko kad imam problema s pjesacima iz razloga jer ih postujem. Vidam i ja debile koji jure gradom medu ljudima, isto tako vidam tipove koji voze 150 po horvacanskoj na motru ili u autu, pa ne kazem da su vozaci automobila zlo…

Zasto bi ja riskirao zivot i vozio se po kolniku medu autima. probaj proci dezelicevu ujutro na biciklu pa dozivi kad auto projuri sa 60 km/h na 10 cm od tebe...
21.04.2015 | 09:23
Tito kaže:
zabac, ja se vozim po tratoaru di nema bic staze (citaj svugdje) i po dezelicevoj i rijetko kad imam problema s pjesacima iz razloga jer ih postujem. Vidam i ja debile koji jure gradom medu ljudima, isto tako vidam tipove koji voze 150 po horvacanskoj na motru ili u autu, pa ne kazem da su vozaci automobila zlo…

Zasto bi ja riskirao zivot i vozio se po kolniku medu autima. probaj proci dezelicevu ujutro na biciklu pa dozivi kad auto projuri sa 60 km/h na 10 cm od tebe...


Time kršiš prometne propise jer ako nema biciklističke staze, treba se voziti uz desni rub kolnika (vjerojatno si stariji od 16 godina).
O tome ja govorim. I nisam rekao kako baš svi napadaju pješake (to bi bilo isključivo), ali većina da.
Ne smetaju mene bicikli jako, ja smetam njima (na trotoaru).
21.04.2015 | 09:35
Tito kaže:
Zasto bi ja riskirao zivot i vozio se po kolniku medu autima. probaj proci dezelicevu ujutro na biciklu pa dozivi kad auto projuri sa 60 km/h na 10 cm od tebe...


Pa onda radije riskiraš zdravlje pješaka. Jer da se zabiješ u nekog koji iznenada promijeni smjer kretanja (jer ne očekuje da mu iza leđa nailazi biciklist nogostupom), velika je vjerojatnost da ćeš ga/ju ozlijediti, zar ne?

Ako nemaš uvjete za voziti se biciklom, odnosno ako te strah voziti kolinikom, ne vozi se biciklom. Osnujte udrugu biciklista, organizirajte se pa pritišćite na gradsku upravu neka vam urede biciklističke staze, ali onda kad (kao u svakom uređenom gradu) odrede da su te-i-te ulice zabranjene za promet biciklista, te da imaš ići naokolo, onuda gdje postoje uvjeti da se naprave biciklističke staze, onda to i poštujte.

U (često spominjanoj) Njemačkoj, kad negdje piše "Fußgängerzone", to znači PJEŠAČKA zona. Znači, nema ni biciklom, ni na rolama, ni na skejtu. Jer, kao što su auti opasni za bicikliste, tako su isto biciklisti opasni za pješake.

A ovdje smatrate da imate apsolutno pravo voziti se svuda kuda idu pješaci. Zašto? Otkud?
21.04.2015 | 09:38
Da, tako zakon kaže, al realnost je da je nama biciklistima preriskantno i pogibeljno voziti po cesti. Zbog žalosnog manjka bic. infrastrukture moram dijeliti nogostup s pješacima (i pritom nastojim biti što obazriviji jer znam da sam na "tuđem" terenu.)

zabac kaže:

Time kršiš prometne propise jer ako nema biciklističke staze, treba se voziti uz desni rub kolnika (vjerojatno si stariji od 16 godina).
21.04.2015 | 09:50
Smayoo - u teoriji sve stima, samo u praksi bas i ne… Znam da krsim zakon… ali ako zakon nema veze s zdavom pameti onda mi ne preostaje nista drugo

Ti se vozi kolnikom ako volis, ja ne volim, da strah me je da me netko ne ubije, pogotovo kad furam klinca na biciklu ili ako se svi zajedno vozimo na biciklima.
Vjerujem da u toj njemackoj postoji mrvicu vise biciklisticke infrastrukture negu u hrvatskoj.
21.04.2015 | 09:54
Sve stoji. Ali dok se ne urede bic. staze (neodređeno možda) da objesim bic na kuku u garaži?
Kad ima biciklistička vozim se po njoj, ostatak cca 30% cesta, a po nogostupu obazrivo, svjestan da postarija gospođa odjednom može skrenuti da "vidi ide li joj tramvaj", malu djecu obilazim s barem dva metra distance, itd., i naravno, sve cca 10 km/h.
Tako vozeći smatram da imam pravo voziti po nogostupu, sve dok ne budem imao 100% bic. rutu do posla. (neodređena daleka budućnost)

smayoo kaže:

Pa onda radije riskiraš zdravlje pješaka. Jer da se zabiješ u nekog koji iznenada promijeni smjer kretanja (jer ne očekuje da mu iza leđa nailazi biciklist nogostupom), velika je vjerojatnost da ćeš ga/ju ozlijediti, zar ne?

Ako nemaš uvjete za voziti se biciklom, odnosno ako te strah voziti kolinikom, ne vozi se biciklom. Osnujte udrugu biciklista, organizirajte se pa pritišćite na gradsku upravu neka vam urede biciklističke staze, ali onda kad (kao u svakom uređenom gradu) odrede da su te-i-te ulice zabranjene za promet biciklista, te da imaš ići naokolo, onuda gdje postoje uvjeti da se naprave biciklističke staze, onda to i poštujte.

U (često spominjanoj) Njemačkoj, kad negdje piše "Fußgängerzone", to znači PJEŠAČKA zona. Znači, nema ni biciklom, ni na rolama, ni na skejtu. Jer, kao što su auti opasni za bicikliste, tako su isto biciklisti opasni za pješake.

A ovdje smatrate da imate apsolutno pravo voziti se svuda kuda idu pješaci. Zašto? Otkud?
21.04.2015 | 10:54
dot kaže:
Sve stoji. Ali dok se ne urede bic. staze (neodređeno možda) da objesim bic na kuku u garaži?


Da.
Bicikl vozi tamo gdje imaš uvjete. Tamo gdje nemaš - ne vozi bicikl.

Kad ima biciklistička vozim se po njoj, ostatak cca 30% cesta, a po nogostupu obazrivo, svjestan da postarija gospođa odjednom može skrenuti da "vidi ide li joj tramvaj", malu djecu obilazim s barem dva metra distance, itd., i naravno, sve cca 10 km/h.
Tako vozeći smatram da imam pravo voziti po nogostupu, sve dok ne budem imao 100% bic. rutu do posla. (neodređena daleka budućnost)


Upravo to i jest najveći problem u ovoj zemlji. Što svatko uzima sebi pravo da određuje što je u redu, bez obzira na to što je propisano zakonom.

Lijepo je to što si obazriv, ali to nije dovoljno. Možda bi se i mogao složiti da jedan biciklist nije problem. A što kad se počne vas stotine gurati po nogostupima koji su ionako preuski? Koliko nama pješacima onda može vrijediti to što ste obazrivi?

Tito kaže:
Vjerujem da u toj njemackoj postoji mrvicu vise biciklisticke infrastrukture negu u hrvatskoj.


Postoji, naravno, ali nije problem u tome, nego u mentalitetu. U Njemačkoj je ruta za bicikliste npr. naokolo pješačke zone (strogog centra grada) 3 km duljim putem. Biciklist koji želi u taj strogi centar ima bicikl parkirati i nastaviti pješke.

U tvojoj je svijesti to - "nedostatak infrastrukture" radi čega sebi uzimaš za pravo da se voziš biciklom po prostoru namijenjenom pješacima.

I još onda se*ete po policiji kad vam piše kazne...
21.04.2015 | 11:22
kinsif kaže:
je, na matuljima je kupljena. 4200 kn.
ne znam na zalost velicinu, ali frend je moje iste visine pa su mu pretpostavljam dali nesto sto mu pase.
ovaj petak cu je provozati pa vidim dojmove, ali generalno mislite da je 3200 kn previse? a nis, probamo ispregovarati!

i jos nesto? koja je razlika u voznji izmedju kotaca od 28" i 29"?


previse je 3200 po meni, trebalo bi to biti blize 2500 recimo
vjerujem da si pitao 26 vs 29, odgovor bi bio predug ali kako su 29 trenutno ipak standard a 26 je na novim biciklima izuzetno rijedak svakako je dobro da su 29 upravo iz razloga moguce daljnje prodaje i sl...

vrlo grubo meni osobno su 29 bolji od 26 ali naravno nije niti kod njih sve savrseno
21.04.2015 | 11:41
smayoo - kao i obicno - U PRAVU SI!!!

U mojoj svijeti je to "strah od gaženja neopreznog vozaca"
Volio da se provozas par puta po najprometnijim ulicama u zagrebu pa da onda diskutiramo…
21.04.2015 | 12:03
Tito kaže:
Smayoo - u teoriji sve stima, samo u praksi bas i ne… Znam da krsim zakon… ali ako zakon nema veze s zdavom pameti onda mi ne preostaje nista drugo

Ti se vozi kolnikom ako volis, ja ne volim, da strah me je da me netko ne ubije, pogotovo kad furam klinca na biciklu ili ako se svi zajedno vozimo na biciklima.
Vjerujem da u toj njemackoj postoji mrvicu vise biciklisticke infrastrukture negu u hrvatskoj.


Ovako izgleda 90% biciklističke infrastrukture u Londonu, bio i vidio... I nitko se ne vozi po pločniku, ako netko i pokuša odmah se ukaže policija i na licu mjesta ga globi...
Moja teta je završila sa slomljenim ramenom kada ju je, dok je izlazila iz haustora u ZG, pokupio biciklist koji je vozio prebrzo uz samu zgradu... A takvih, neodgovornih, je svakim danom sve više...
Prilozi:
21.04.2015 | 12:11
a ovako u nizozemskoj…
Prilozi:
21.04.2015 | 12:24
I u Njemačkoj tako isto. Ali tebi i tebi sličnima to opet ne bi valjalo jer kroz *CENTAR* grada NEMA VOŽNJE. NEMA. VOŽNJE. Ni autom, ni biciklom, ni rolama, ni romobilom. Nema vožnje. Samo pješice.
Ali što to Balkancu znači? On lijepo kaže "gle nemaju infrastrukture za bicikliste pa ću ja lijepo među pješacima".

Volio da se provozas par puta po najprometnijim ulicama u zagrebu pa da onda diskutiramo…

Zašto da se ja vozam? Lijepo sam rekao - tamo gdje nemaš uvjeta, ne vozi bicikl. Točka.
21.04.2015 | 12:30
smayoo kaže:
I u Njemačkoj tako isto. Ali tebi i tebi sličnima to opet ne bi valjalo jer kroz *CENTAR* grada NEMA VOŽNJE. NEMA. VOŽNJE. Ni autom, ni biciklom, ni rolama, ni romobilom. Nema vožnje. Samo pješice.
Ali što to Balkancu znači? On lijepo kaže "gle nemaju infrastrukture za bicikliste pa ću ja lijepo među pješacima".

Volio da se provozas par puta po najprometnijim ulicama u zagrebu pa da onda diskutiramo…

Zašto da se ja vozam? Lijepo sam rekao - tamo gdje nemaš uvjeta, ne vozi bicikl. Točka.


Točno tako... Ja isto imam bicikl pa mi ne pada na pamet voziti se po prometnim cestama gdje za bicikliste nema uvjeta...
Nema uvjeta - ne vozim se - točka. Kad se stvore uvjeti, onda ću se voziti... A da ne govorim o tome kako si biciklisti uzimaju za pravo ponašati se i kao pješaci i kao vozilo, i to kako njima odgovara... U jednom trenutku će se voziti po pločniku i očekivati da ih se tretira kao pješake, a onda će naglo skrenuti na cestu i očekivati da ja to predvidim i tretiram ih kao vozilo...
21.04.2015 | 12:33
U pravu ste.
Jednostavno, bicikle treba zabraniti dok se ne stvore uvjeti za voznju istih….
21.04.2015 | 12:37
Tito kaže:
U pravu ste.


Ali slutim da te to neće spriječiti da se i dalje voziš nogostupom. Dok ti murija ne zabije kaznu. A onda ćeš plakati kako su baš tebe jadnog našli kazniti, a ti ni kriv, ni dužan, zar ne?
21.04.2015 | 12:41
Tito kaže:
Jednostavno, bicikle treba zabraniti dok se ne stvore uvjeti za voznju istih….


Naravno da ne. Imaš po Zagrebu itekako kuda voziti bicikl. Vozi ga onuda gdje imaš uvjeta.
Tako bi se mogao i ja autom zapeljati kroz Prašku na Trg Bana Jelačića i parkirati kraj Manduševca te mrtav hladan izjaviti kako mi grad nije osigurao parkirno mjesto tamo gdje ja hoću pa nemam izbora nego voziti kroz Prašku i parkirati na Trgu. Ma hajde...
21.04.2015 | 13:15
Nitko ne kaže da bicikle treba zabraniti, ali stoji činjenica da mnogi, ne svi, biciklisti misle da su iz nekog razloga iznad svih zakona... Zakona kojih se svi drugi moraju pridržavati... Zašto biciklisti misle da imaju apsolutno pravo vikati, zvoniti i trubentati na svakog pješaka koji slučajno odbaulja u iscrtanu biciklističku stazu a s druge strane se vrijeđaju do neba ako se netko usudi samo spomenuti da je pločnik prostor namijenjen isključivo kretanju pješaka?
Ja sam apsolutno za to da biciklističkih staza bude što više, gdje god je to moguće... Na onim mjestima gdje to nije moguće ili se moraju voziti cestom ili sići s bicikla i malo ga pogurati...
21.04.2015 | 13:16
Kad bi vi bili biciklisti koji svaki dan idu na posao biciklom i ne naprave niti jedan prekrsaj onda bi vam rekao svaka cast.
Ovako… dok se vozikate autima i pametujete…
21.04.2015 | 13:19
smayoo kaže:
Imaš po Zagrebu itekako kuda voziti bicikl. Vozi ga onuda gdje imaš uvjeta.


Smayoo u ZG gotovo da i nemamo gdje voziti bicikl. Godinu dana sam išao na posao biciklom kroz ulicu koja je imala biciklističku stazu. Ali ta je staza napravljena tako da su od nogostupa odrezali pola metra i stavili žutu crtu koja označava stazu. Sad nema mjesta za pješake. Svaki dan bi se dogodilo da dvoje ili više ljudio šeta nogostupom i zagrade meni stazu jer nema mjesta i za mene i za njih. Ili uopće ne doživljavaju tu žutu crtu pa skrenu ispred mene jer me ne očekuju.

A naravno i da staza prolazi između kafića i terase. I to ne jednog nego njih 10.

I sad mi netko kaže da imam stazu.

Prije dva tjedna sam bio u Londonu koji je ipak malo veći grad od Zagreba i ima ipak malo više ljudi, pješaka, biciklista, automobila i autobusa. Tjedan dana sam se kretao isključivo biciklom. Iskustvo je puno ugodnije od zagrebačkog. Znaju se pravila i ljudi ih poštuju. A gotovo da nema biciklističke staze.

Nije problem voziti cestom, ali neću riskirati svoj život pokraj budala, a na našim cestama ih ima poprilično.
21.04.2015 | 13:20
Tito kaže:
a ovako u nizozemskoj…


Probaj hodati po biciklističkoj stazi u Nizozemskoj!
Stranci, koji ne znaju pravila, se znaju zeznuti i budu dosta neugodne situacije. Kad već spominješ Nizozemski (koja je inaće raj za bicikliste) da li se ti isti biciklisti voze po nogostupima gdje inaće idu pješaci?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 8 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, iAnte, Jedro, m@xym, Maxxy, MoschuS, Piko, Zdravac, Anonimci (455)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO