Malo o biciklima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Malo o biciklima


24.07.2014 | 12:19
Jučer malo skitao po Zagorju...do Stubaka i nazaj.
Prilozi:
24.07.2014 | 12:53
cariblanco kaže:
Jučer malo skitao po Zagorju...do Stubaka i nazaj.


87 KM! Svaka čast... Meni bi to i s autom bio problem...
24.07.2014 | 19:16
koliko para bi trebalo izdvojiti za pristojnu biciklu?
pitam jer vidim na oko pristojnu biciklu u hervisu za 2000 kn, i onda vidim neku od 20k kn...

recimo neku polovnu bi kupio, vozio bi uglavnom cestu i nesto malo makadama.
na sta da pazim? koje brendove da gledam?

moja stara je u raspadu, nisam nikada pucao neke kilometraze, do 30 max, ali sada mi je dosao neki gust posto sam se malo umorio od trcanja.
24.07.2014 | 21:28
bicikla koja je na popustu u npr Hervisu ili Intersportu sa cca 3000kn na 2000kn je vise nego odlicna za tvoje zahtijeve. problemi ce se pojaviti ako si u kategoriji +90kg ili vise
najbitnija stvar u cijeloj prici je da ne kupis preveliku ili premalu biciklu
25.07.2014 | 10:22
kinsif kaže:
koliko para bi trebalo izdvojiti za pristojnu biciklu?
pitam jer vidim na oko pristojnu biciklu u hervisu za 2000 kn, i onda vidim neku od 20k kn...

recimo neku polovnu bi kupio, vozio bi uglavnom cestu i nesto malo makadama.
na sta da pazim? koje brendove da gledam?

moja stara je u raspadu, nisam nikada pucao neke kilometraze, do 30 max, ali sada mi je dosao neki gust posto sam se malo umorio od trcanja.

Najbolje ti je otici u nekakav bicikl servis koji ces i onako trebati, pa porazgovaraj sa serviserima. Oni tocno znaju kakva je situacija i koji proizvodjac-model ce ti odgovarat kad im kazes koliko si spreman dati i za sto ces i koliko cesto koristiti bickil.
27.07.2014 | 06:44
Kisa padala cijelu noc, Ucka blatna da nemoze biti blatnija. A start utrke za sat i pol.....
Dragi Lastane, da odustanem @
27.07.2014 | 06:55
Samo hrabro. Uvijek može gore!
27.07.2014 | 08:22
ZAAK kaže:

najbitnija stvar u cijeloj prici je da ne kupis preveliku ili premalu biciklu


Na ovom linku imate jako dobar tjelesni kalkulator. Trebat će vam još netko da vam pomogne u svom tom mjerenju. Na kraju za nagradu dobivate sve moguće podatke koji vam trebaju, da kupite odgovarajuću veličinu bicikla, prema svojim dimenzijama.

www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
27.07.2014 | 09:28
Po mom mišljenju s obzirom na cesta/makadam omjer, tebi i prije svega trebao trekking bicikl, dakle kotači 28"
Što se brendova tiče smatram da su se oni pogotovo u nižoj klasi prilično iznivelirali i mislim da tu ne možeš bitno fulat.
Čuo sam da u Giant dućanu imaju i neku spravu na koju sjedneš pati odrede optimalnu veličinu bajka i ostale parametre za bajk skrojen za tebe.
I da, ako želiš jeftino proći, a ne žuriš se, bicikli se kupuju izvan sezone (zima) gdje se ulove suuper popusti.

kinsif kaže:
koliko para bi trebalo izdvojiti za pristojnu biciklu?
pitam jer vidim na oko pristojnu biciklu u hervisu za 2000 kn, i onda vidim neku od 20k kn...

recimo neku polovnu bi kupio, vozio bi uglavnom cestu i nesto malo makadama.
na sta da pazim? koje brendove da gledam?

moja stara je u raspadu, nisam nikada pucao neke kilometraze, do 30 max, ali sada mi je dosao neki gust posto sam se malo umorio od trcanja.
27.07.2014 | 09:31
S obzirom na sve što si napisao, mislim da bajk za tvoje potrebe ne bi trebao doći više od 4000 kn
27.07.2014 | 14:54
dajle novi u ducanu?
thx svima na pomoci i linkovima!
27.07.2014 | 15:05
obzirom da kinsif stanuje u Rijeci i da je definitivno u "nebiciklistickoj" formi ja bih ipak preporucio MTB radi samoga prijenosa. kuzim da utreniranome rekreativcu to niti najmanje ne predstavlja problem ali njemu bi mnoge uzbrdice mogle biti sa trekingom nesavladice.

BTW , rijesio sam Ucka maraton, bilo jako tesko, je_eno blatnjavo ali eto me doma
27.07.2014 | 15:22
bravo mogu misliti kakavo je blato bilo gore. pola srpnja je proslo u kisnom vremenu!

da, po rijeci se ne bi vozio, probao sam u doba kada je cesta D404 bila zatvorena za promet pa bi ju spojio da lukobranom i ulovio par km bez stresa, ali cim bi se cim bi se ukljucio na neku aktivnu prometnicu, nije vise bilo uzivanja. samo gledas odakle ce te neko pokupit!
tako da bi bajsa vise bila u gorakom kotaru, u kupskoj dolini. nema ni tamo nekih velikih ravnina, ali ima lijepih asfaltiranoh cesta sa
malo prometa. od broda n/k prema zelenom viru, uz samo kupu, pa se baciti na slovensku stranu... tamo je daleko veci gust. ali vecina cesta koje bi tamo prolazio je asfalt pa ne znam dali je MTB potreban?

sto se kondicije tice, jasno da nemam, ovaj vikend sam udario par km po brdima i polimilo me ali stalno sam aktivan, mislim da bi u kratkom roku dosao do zadovoljavajuce forme.

ukratko, kazete da je bolje kupiti novo? da se ne maltretiram po oglasima?
27.07.2014 | 20:13
Svakako je sigurnije kupiti novo. Al recimo kad čitam savjete na jednom našem biciklističkom forumu sve se svodi na "ne budi lud, pa možeš xy- super-über bajk kupiti polovan za pola novaca" Da, može se, al onda povedi nekog frenda koji je više u biciklizmu da ne kupiš nešto blago razvaljeno.
@ZAAK - nisam baš neki stručnjak al ovo za prijenos mi nije jasno, na većini su lančanici sprijeda cca 42/32/22.....?
28.07.2014 | 07:16
@kinsif

Ovako, imam MB i cestivi u Rijeci.
MB slabo koristim. Cestovnim mi je tura Opatija - Brseč (preko Sv. Jelene u oba pravca) 51km i 800m komulativne visine. Šta se prometa tiče, to je sve u glavi. Držiš se lijevo paziš na poklopce kanalizacije i na izlazeće (iz cesta i dvorišta) aute, jer oni su najopasniji, i bez straha. Ja bi ti preporučio dobro cestovno biciklo sa tankim gumama (specijalka), sa "kompakt" prenosom, to je negdje isto ko i 3 šajbe kod MB. Nemoj kupiti neko jeftino sranje koje će ti nakon prve duže vožnje ići na živce.
Kupi si:
1.Dobre biciklističke gaće.
2.Ciklo computer sa otkucajem srca, kondiciju nabijaš da viziš dok ti otucaj bude >160 i onda staneš i spustiš ga na 100 i tako dalje dok ne budeš spreman.
3. Klik pedale i cipele.
4. Rukavice.
Ako nađeš neko dobro polovno, stojim Ti na raspolaganju da ga pogledam (moj broj imaš?). A i u vožnji mi se možeš pridružiti.
28.07.2014 | 07:52
@kinsif
Po meni idealan izbor za tebe bi bio nekakav trekking/cross bicikl sa 28" kotacima. Dovoljno je brz za cestu a podnosi i laksi makadam.
Ljudi (barem u Zg) masovno kupuju 29ere jer je to cool pa se taljigaju na 2.5" sirokim ripnjacama po cesti sto nema nikakvog smisla niti je taj bicikl namijenjen za to. Ako ne ides u sumu mtb ti ne treba.
Novo ili rabljeno je tesko za reci. Novo je novo ali za nekih 3k kuna mozes dobiti samo entry model dok rabljeni za te novce vec moze biti skroz pristojan, recimo frend je prosle godine nasao odlican treking Focus sa full Deore opremom bas za 3k kn. Naravno ako se ne razumijes u bicikle ne kupuj preko oglasa ali ako znas nekog tko ti moze pogledati ili kupujes preko provjerenih foruma moze se stvarno naci dobar bicikl za pristojne novce. Novi se isplati kupiti na kraju sezone, tamo negdje kraj 9tog mjeseca i poslije onda vec ima pristojnih akcija.

Inace ovo je moja vozilica Univega Terreno 400 iz 2012te, pedaliram najcesce do posla i nazad (13km u svakom smjeru)
28.07.2014 | 19:58
@MoschuS - to sam otprilike i ja rekao, par postova iznad
Ljudi hvale te Focuse i Cube kao odličan omjer uloženo/dobiveno, al definitivno sam mišljenja da u entry level klasi čovjek ne može pogriješiti oko firme (GT, Scott, Giant, Univega, Trek, Wheeler, whatever...)
Imam jedan bajk s Altus opremom, jedan s Acera opremom i jedan s Deore opremom - brate mili, i nije neka extremna razlika - možda su XTR ili SRAM X0 neka nova astralna dimenzija, ne znam

@tino1 - rekao je da vozi 20% makadam - kako će tamo sa cestovnim (osim ako ne kupi neki ciklokros ) Kross/trekking bicikli imaju gume istog promjera ali s nešto ripni i malo šire.
Ovo s bickama, rukavicama (i kaciga po mogućnosti) potpisujem. Bljeskalice, naprijed bijela, straga crvena - po zakonu obvezno, i odjeća s reflektirajućim elementima, osobito ako ćeš se voziti navečer.

Dolje je moja Deora pila
Prilozi:
28.07.2014 | 20:38
@ dot
nisam nikada posjedovao trekking bicikl ali ono sto sam vidio, procitao, cuo njihov uobicajeni pogon je 48/36/26 sto je ipak teze od 42/32/22
mozemo mi sada reci da to nije neka razlika ali sjecam se sebe unazad 10-11 god..... zadnja kazeta 32 ili 34 je bila ogromna razika kada bih puknuo uzbrdo
ovo sam prvenstveno mislio na terene u Rijeci i okolici, kako ce bajk boraviti u g kotaru tamo je vec mozda ipak neka druga ( blaza ) prica
28.07.2014 | 21:33
Moj je 48/36/26 a zivim na brdu i volio bi da imam jos barem jednu brzinu ispod prve
29.07.2014 | 17:28
@ZAAK & MoschuS
Točno, uvažavam, čak vidim na webu da ima i kombinacija 48-38-28 što ima smisla - najveći lančanik za postizanje većih brzina u gradskoj vožnji.
30.07.2014 | 09:35
dot kaže:
@ZAAK & MoschuS
Točno, uvažavam, čak vidim na webu da ima i kombinacija 48-38-28 što ima smisla - najveći lančanik za postizanje većih brzina u gradskoj vožnji.


To ja imam na svom KTM-u. Mogu reci super ide
02.08.2014 | 12:26
Nakon vise od mjesec dana pauze sto zbog GO, a sto zbog katastrofa vremena, jucer sam uspio odvoziti svoju standardnu vecernju rutu. Moram priznati, dosta sam degradirao (plaža, pivo i sl.)
Prilozi:
02.08.2014 | 19:08
Biciklističke SPD cipele sam kupio, prije pola godine i vozio sam s njima na običnim pedalama. Nikako da se odlučim i kupim pedale za njih, najviše iz straha kako ću ih koristiti. Čitao sam podosta tema o tome i kako ih koristiti, a većina autora tih tema je predlagala oprez u početku korištenja....znači isprobavanje ukapčanja i iskapčanja na nekom parkingu , pa tek onda uključenje u promet. Napokon sam neki dan kupio pedale, stavio blokeje na cipele i krenuo na posao s bajkom.



biciklisticke-cipele-shimano-mtb-spd-sh-mt43l.jpg



Šta reći, nego da je uporaba tih pedala zaključanih na cipele mačiji kašalj

Stvarno sam se ugodno iznenadio koliko je to jednostavno i ako se netko dvoumi oko toga kao ja, neka slobodno promjeni pedale s odgovarajućom obućom za njih. Nisam imao nikakvu probu, jednostavno sam potjerao bicikl i vidio kako se uglave blokeji u pedalu, a u vožnji sam ih lagano iskapčao i ukapčao, nekoliko puta i to je sva mudrost oko toga. Imam Shimano pedale koje rade na nekakvom Click'R koncept_u te se cipela može povući u bilo kojem smjeru ( desno, ljevo ili gore ) da se cipela otkopča, mada mislim da nije nikakav problem niti na klasičnim biciklističkim cipelama i pedalama, koje se otkopčavaju trzajem noge prema van.

Ne mogu još reći koliko mi takva vožnja pomaže, jer nemam vremena trenutno otići na neku dužu rutu, nego furam trenutno posao-kuća....kuća-posao
02.08.2014 | 20:11
SPD pedale su samo učinkovite ako naprijed pritisćeš pedalu a pozadi vučeš, tako da dobiješ podjelu snage na jednu i drugu nogu negdje ravnomjerno. To moraš vježbati, ali kad ti to uđe u naviku postat će ti normalno i manje trošiš energije.
02.08.2014 | 21:32
@tino1 , definitivno su u krivu. osnovna prednost je da vozac nemora razmisljati jeli noga u "najboljem" polozaju na pedali vec je to predifinirano
vjeruj mi nitko ne vuce pedalu na gore, od x rekreativaca do profica koje poznam

@cariblanco - sve postaje jos jednostavnije kada imas pedale bez (ne)potrebne platforme oko pedale
03.08.2014 | 18:09
ZAAK kaže:


@cariblanco - sve postaje jos jednostavnije kada imas pedale bez (ne)potrebne platforme oko pedale


@ZAKK ciljaš na dodatni oklop oko pedala. Bio sam u dilemi uzeti ovaj model, ali sam uzeo ove s mačijim očima.




Možda si mislio na ove najskuplje koje nemaju dodatni oklop? Ako možeš da mi malo pojasniš razlike u tim pedalama...hvala
Prilozi:
03.08.2014 | 20:41
dodatni oklop oko pedale ima dvije funkcije
olaksava ti da recimo "skocis" do ducana u obicnim tenisacama npr jer je povrsina ipak nesto veca
u gravity disciplinama ( DH, FR, ozbiljan AM ) vozaci ih cijene radi povrsine ali jako sumnjam u to + ikakav zakljucak ( makar i krivi ) zahtijevao bi jako puno teksta

enivej moje misljenje je ( a i 995 moje eipe ) da oklop jedino sluzi za gomilanje blata, smeca i katkada zasmeta prilikom ukopcavanja


ja danas odradio 76km, 1700m penjanja, jako puno gadnoga terena, suludo vrijeme od 3:37h sa dva stajanja o max minutu.....
10.08.2014 | 16:04
Današnji izlet u Lasinje


ScreenShot2014-08-10at12.23.50.png
29.09.2014 | 13:35
Evo ljudi i ja se ukljucio u biciklisticku pricu. KTM ultra koliko sam skuzio da se zove. Uzeo sam 29'', iako mislim da mi je to preveliko, ali nisam ja odlucivao(duga prica).

Nego, koja preporuka za app na iphoneu?
29.09.2014 | 13:55
Probao sam www.endomondo.com/ i nije mi se svidjela (full feature preskup). Ove godine koristim abvio.com/cyclemeter/ Elite full feature ($4.99 godisnje).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 50 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (363)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO