Malo o biciklima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Malo o biciklima


30.05.2015 | 22:15
@Smayoo Hvala! to me zanimalo. Ovo zvonece lisina sam dio odvozio. taj dio koji sam prosao je odlican. Klanu zelim proc. Ima vremena bolje nego gubit glavu u buzetu
30.05.2015 | 23:39
@Vanjuška pretpostavljam da mene pitaš? Poklonio mi je jedan dobar čovjek, ozbiljno.
01.06.2015 | 19:23
@stefanjos - staza ima svugdje, mozda najljepsu mrezu singletrackova ima dio od drenove tj kablara pa prema marčeljima
07.06.2015 | 18:12
Malo da oživimo temu.

www.pohrani.com/f/2t/50/34q7c4C3/screen-shot-2015-06-07-a.png
07.06.2015 | 21:05
cariblanco kaže:


super mi je ovaj gornji tekst… "Nakon zavrsetka projekta zagrebacka zupanija bit ce bogatija za 125 km novih biciklistickih staza, a vrijednos projekta je procijenjena na 125 milijuna kuna"
08.06.2015 | 08:12
Trebam savjet, kupio bi supruzi bicikl neki gradski do 2000kn može neka preporuka kaj bi bilo dobro?

Visoka je 165cm

Gledao sam Cinzia bicikle i oni su recimo nekih 1600kn za gotovinu!
08.06.2015 | 16:58
Vjerojatno si gledao u keindle sportu. Bicikl je ok, za malo se peljati po gradu. Nema nekakve razlike između onog od 1799 i 1999, vjerojatno je za keš povoljnije. Znači uzmi onog jeftinijeg. Što se tiče dimenzija koje bi joj odgovarale, to se mora sama uvjeriti. Odeš s njom do tog dućana ( btw. tamo su ti trgovci jako kompetentni za posao koji obavljaju i ja stalno nešto kupujem kod njih ) i kad joj trgovac preporuči veličinu, onda neka sjedne na njega i napravi par km, pa će najbolje znati veličinu. Nije nikakav problem isprobati bicikl koji želiš kupiti, znači ona sjedne na bajk i ode a tebe ostavi za polog
08.06.2015 | 17:05
Tito kaže:
cariblanco kaže:


super mi je ovaj gornji tekst… "Nakon zavrsetka projekta zagrebacka zupanija bit ce bogatija za 125 km novih biciklistickih staza, a vrijednos projekta je procijenjena na 125 milijuna kuna"


Zašto to ne bi bilo točno, ovdje ne trebaju bojati tunele Ako će staza a najvjerojatnije ići po južnoj strani savskog nasipa, onda tu i nema puno posla. Spominje se nekakva kruna na vrhu nasipa i eko-beton kao podloga. Ne kužim se u cijene u građevini, ali možda može jedan km takve staze izaći milju kn.
08.06.2015 | 20:08
cariblanco kaže:
Vjerojatno si gledao u keindle sportu. Bicikl je ok, za malo se peljati po gradu. Nema nekakve razlike između onog od 1799 i 1999, vjerojatno je za keš povoljnije. Znači uzmi onog jeftinijeg. Što se tiče dimenzija koje bi joj odgovarale, to se mora sama uvjeriti. Odeš s njom do tog dućana ( btw. tamo su ti trgovci jako kompetentni za posao koji obavljaju i ja stalno nešto kupujem kod njih ) i kad joj trgovac preporuči veličinu, onda neka sjedne na njega i napravi par km, pa će najbolje znati veličinu. Nije nikakav problem isprobati bicikl koji želiš kupiti, znači ona sjedne na bajk i ode a tebe ostavi za polog




jesi lud pa nebi se nikad vratila po mene!
09.06.2015 | 21:25
Još uvijek joj želiš kupiti bicikl? Hm, ili možda baš zato želiš
26.06.2015 | 17:08
Samo da se pohvalim, po prvi put sam osvojio Sljeme. Bilo je teško ali naplata došla nakon tuširanja, taj se osjećaj niti s mastercardom neda platiti
Prilozi:
26.06.2015 | 18:25
kada se vec hvalimo... ja rijesio ove godine Sv Juru iz Makarske za cca 2:20h , Zavizan iz Senja za 2:36h i Ucku ne racunam vise... to je domace brdo
26.06.2015 | 19:14
Svaka čast Messi, ti si polu-profić dok sam ja samo amater koji se rjetko penje Na čemu se penješ na specki,pretpostavljam?
29.06.2015 | 07:21
imam samo MTB , u biti jako bih volio imati specku i jedan race XC FS bicikl ali to bi za moje godisnje kilometre ipak bio overkill.
trenutno imam HT 29" sa dva kompleta kotaca, jedan komplet ima 2,25" UST gume a drugi ima cestovne gume pa mijenjam
29.06.2015 | 11:51
ZAAK kaže:
imam samo MTB , u biti jako bih volio imati specku i jedan race XC FS bicikl ali to bi za moje godisnje kilometre ipak bio overkill.
trenutno imam HT 29" sa dva kompleta kotaca, jedan komplet ima 2,25" UST gume a drugi ima cestovne gume pa mijenjam


Ja sam prosle godine kupio specku nakon godina i godina razmisljanja… i mogu ti reci da je razlika u voznji MTB i specke po cesti ogromna. Stvarno sam odusevljen, svaki put kad sjednim se iznenadim kak dobro ide. Malo joj fali brzina za jako strme bregove i koci "mrvicu" losije od MTBa, ali zato na ravnom leti...
29.06.2015 | 14:20
Ma znam ja to, probao podosta specki od nekih low entry modela pa do vrlo egzoticnih. Ali i ja se i dalje vozim po sumi, omjer mi je ( ne u km vec u trajanju voznji ) cca 50-50. E sada, sa ovim sada mogu oboje. Trenutni 29" je prilicno fancy igracka, cca 9,7kg u XL velicini ( ready to fly sa MTB gumama ) tako da sasvim solidno melje i asfalt. Obzirom da jako preferiram brda nije da mi puno fali "brzine" koje na specki ima puuuno vise.
No kada vec sanjam treba mi jedan recimo Cannondale Scalpel za sumu i jedan Bianchi Oltre. Neznam zasto ali na cestovnjaku mi je aero seatpost..... preprepre dobar!
11.06.2018 | 17:49
Da malo oživim temu, jer me jedan podatak kopka već par dana i nikako ne mogu naći neku poveznicu. O čemu se radi, o e-biciklima, na koje država daje čak do 5 k kn popusta. Razumljivo mi je da daju neke olakšice i subvencije na električne automobile, jer to ima smisla da se smanji emisija ispušnih plinova, ali što je s biciklima ?
Pa oni nemaju nikakvu emisiju ispušnih plinova !!! Hoće li nas to naše elite učiniti degenericima i nezdravim osobama, jer fakat ovakva odluka graniči s kretenizmom. Ajd, da je rečeno da na te bicikle i taj popust imaju pravo starije osobe ili osobe s posebnim potrebama, ne nego svatko zdrav može kupiti taj bicikl i uštediti dosta love.

Kako se niti jedna odluka ne donosi slučajno, nego promišljeno, mišljenja sam da je tu odluku progurao netko tko ima nekakav deal s tom industrijom, pa je ta odluka prošla nezapaženo i ispod radara. Da smo normalno društvo, već bi netko priupitao onog tko je donio takvu odluku, koji je cilj te odluke. Jebiga to su i moji novci i zašto bi neki ljeni klinac kupio nešto u trećini cijene. Ono fakat me ova vijest isfrustrirala, možda postoji neki opravdani razlog za tu odluku, ali je ja ne vidim...a vi ?
12.06.2018 | 07:57

Nisam to prije vidio, ali sam sad proguglao... za ne povjerovati.

Pise...
smanjuju zagađenje okoliša i 20% manje buke
  • Air
  • Korisnik
  • 64
12.06.2018 | 08:35
Moje mišljenje se slaže sa navedenim prijedlogom.

Ovdje nije u pitanju zdravlje i zdraviji odnos prema sebi koji se ostvaruje upotrebnom običnog bicikla.

Sa pristupačnijom opcijom korištenja e-bicikla mnogi ljudi bi se odlučili ići na posao sa njima jer dođu brže i ne umore se (čitaj ne oznoje se).

Mnogima je problem ići na posao biciklom jer ne mogu doći na posao znojni. A mnogi su lijeni da bi okretali pedale - takvi će uvijek ići ili ili tramvajem ili autom ili nečim drugim kojim se ne umaraju - e-biciklom.
Sa e-biciklom se otvara i takvim ljudima mogućnost da izbjegnu gužve u prometu i uštede sebi i do sat vremena dnevno koji potroše na putu do posla.
Na taj način bi se smanjile prometne gužve u gradu i zagađenost koja je rezultat istih.
12.06.2018 | 10:27
@cariblanco, pa nije prošlo nezapaženo samo što ranije nisi obraćao pažnju na to.

Svi vodeći auto/moto magazini/časopisi (pa i drugi mediji kao TV ili portali) su još prije nego su poticaji postali aktualni komentirali "nelogičnost" da se daju poticaji za e-bicikle (ali površno), kad obični bicikl ima imisiju štetnih stvari nula (ako zanemarimo ispuštanje plinova vozača bicikla* od muke kad mora gaziti uzbrdo).

Međutim poticajima na tu vrstu vozila će se možda ipak smanjiti korištenje vozila koja zagađuju (kratke gradske relacije) čime je postignut cilj smanjenja zagađenja (više ljudi si može priuštiti e-bicikl nego e-auto).

Ono što nitko ne čita sa razumijevanjem (oprosti i bez ljutnje) ili prenosi površno je slijedeće:

Poticaji koje će građani dobivati putem Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost iznosit će do 40% cijene vozila. Kupnja električnih skutera, motocikala i četverocikala na struju poticat će se do 20 tisuća kuna, dok će za električne bicikle biti dostupno do 5 tisuća kuna Fondovih poticaja.


... što znači da poticaj na e-bicikl od recimo 8000 kn nije 5000 kn već 40% njegove cijene, odnosno 3200 kn. Isto tako ukoliko e-bicikl košta recimo 20000 kn poticaj na njega nije 40% ili 8000 kn već propisanih max. 5000 kn što je manje od 40%.

Moje mišljenje na cijelu temu poticaja je da su zapravo poticaji za e-bicikle jedini smisleni i okrenuti ekologiji, dok su poticaji za e-motocikle ili e-automobile (i hibride) okrenuti više u smjeru da se zadovolje neke €U norme i da država omogući povoljniju kupnju takvih vozila manjini koja ima novca (i boli ih za ekologiju) ili tvrtkama (od rođe).

EDIT:

I da, ostao sam dužan objašnjenje za *

*prdac se sastoji od 59% dušika, 21% vodika, 9% ugljičnog dioksida, 7% metana i 4% kisika

... pa sad ti vidi da li biciklisti ne ispuštaju opasne plinove u atmosferu
12.06.2018 | 11:30
Bertone... hoces reci da biciklisti vise prde od ne biciklista?
Siguran sam da vozaci auta prde jednako cesto kao i biciklisti...
12.06.2018 | 13:12
Ne znam da li je netko radio službeno ispitivanje pa da imamo vjerodostojnu statistiku, ali ja nisam nikad prdnuo u autu dok na biciklu bogami jesam (pogotovo ako tjeram dugi uspon, recimo relaciju Himper - Medvedgrad))
12.06.2018 | 13:52
Mislim da je puno lakše prdnuti na romobilu. E-Romobilu pogotovo.
Ima li netko iskustva sa tim elek. romobilima, nekako postaju sve popularniji. Ima li netko neki "best buy" za preporučiti?
vidim ovoj model dosta po cesti: www.decathlon.hr/p/8396614_romobil-revol...ml#/7552-254-no_size
12.06.2018 | 16:33
Imaš ovdje malo jeftinije: ebike.hr/kategorija-proizvoda/romobili/
Inače po ZG zapravo u zadnje vrijeme često vidim ovo: elektricnibuntovnik.hr/product/elektricni-romobil-chopper/

Što se tiče iskustva u vožnji e-romobila nemam pojma kako je to voziti jer nisam vozio (a i nebum jer imam averziju prema malim kotačima od kad sam pao sa skutera), ali sam vozio e-MTB bicikl i samogradnju e-trail motocikla.
El. motor kod vožnje bicikla dobrodošla pomoć kad treba potegnuti uzbrdo ili ti se ne da više pedalirati, a isukustvo sa e-trailom je bilo brutalno
12.06.2018 | 17:22
Ovo što je @Air naveo ima donekle smisla, jer nemogu svi znojni na posao, pogotovo , ako se nema gdje otuširati. Večini ljudi je put na job ( bar u zg. ) do desetak km. Ako se vozite cca 15 km/h onda se ne možete oznojiti, a kad se ide doma, tak je svejedno kojom se brzinom vozite ili pada li kiša...ionak kad se dođe doma se ide pod tuš. Tak da taj opravdavajući razlog za poticaje, uzimam, onak s rezervom.

Ty @Bertone za detaljnu specifikaciju oko poticaja za e-vozila. U zadnje vrijeme većinu poslova na terenu odrađujem u Skandinaviji, a oni su poznati kao nacije koje upotpunjuju rekreaciju na veliko. Imaju super sređenu infrastrukturu za te djelatnosti, te na njima vrše razne vidove rekreacije. Rijetko kad sam sreo nekakvo e-pomagalo, a vozim se tamo skoro svaki dan ?
12.06.2018 | 18:34
Dobro je što romobil ne smije na kolnik i tretira se kao pješak (uz koturaljke, skatboard-e, i ostale borde).
Najviše me smetaju nasilno (nerjetko i polupismeni) vozači bicikla koji voze u suprotnom smjeru po ulici, u suprotnom smjeru po stazi za bicikle, po nogo stupu, po zbri, voze se kroz pothodnike, pasage, ma svigdje.
To su generalno najgori sudionici u prometu uz taksiste i dostavne skutere.
13.06.2018 | 08:07
Ja sam za poticaje ze e-bicikle kad be se moglo kontrolirati da ce onaj ko ga kupi prestati ici autom na posao. Ovak, bez kontrole, kupis bicikl i drzava da novce, ti autom na posao i bicikl za po nasipu.

Zabac... mislim da je polupismenih jednak broj među svim sudionicima u prometu... i meni idu na zivce biciklisti koji se voze ko divljaci po nogostupu, ali u Zagrebu ne postoje gotovo nikakvi uvijeti za voznju biciklom po stazama ili po cesti - zajedno s automobilima. Biciklistickih staza gotovo da i nema, a ako vozis po cesti onda te svaki drugi auto zaobilazi na 10 cm udaljenosti, a ostali te psuju.

Kod nas bicikliste jos uvijek dozivljavaju kao nesto nepozeljno.
13.06.2018 | 09:52
I onda - što? Voziš po pločniku, gaziš djecu i psuješ pješake?
Kako ti može za vožnju nogostupom biti opravdanje to što te auti tjeraju s kolnika (kamo pripadaš)?
Biciklist koji vozi nogostupom od mene dobije lakat u zube. Naročito ako sam s djetetom.
13.06.2018 | 09:53
I da, slažem se sa Žapcem. Biciklisti u gradskom prometu su uz taksiste i skuteraše najveći divljaci
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 22 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, tino1, zoranowsky, Anonimci (636)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO