Darknet & Tor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Darknet & Tor


20.05.2018 | 06:05
Daddo kaže:
Nego, kakve veze administracija, Grude, Ljubuški, antivaxeri imaju sa TOR-om i Darknetom?

gdpr2018.eu/sto-je-gdpr/

(kad smo već o privatnosti počeli, možda nas GDPR vrati na temu?)



To je dobro zamišljeno, ali isto tako je to lav bez zubi. Koda nema načina skrivenog scoringa i filtriranja? Ako to ne žele nikad ih niko neće uhvatiti da sve njima dostupne podtke profuravaju kroz razno razne filtere i algoritme. U ostalom ostavili smo dovoljno privatnih podataka da netrebaju ništa novo, samu kombinacijam mogu saznati sve ostalo.
20.05.2018 | 08:03
tino1 kaže:
JOHN kaže:

Nego, kad si več spomenuo svoju ženu strankinju iz Ljubuškog. Ona je očito stranac po tvojoj formulaciji teksta. Pretpostavljam da ste se upoznali u HR. Na temelju čega je ona došla HR? Banula na vrata ili što?


Bila izbjeglica u njemačkoj, tu sam je upoznao. Hoću reći da je se baš iz tih krajeva hrpa njih prodavala ko žrtve rata, a u biti su bili ekonomski izbjeglice. A sad gruđani seru kvake.


Da, zbog takvih i sličnih radnji hercegovci su očito na lošem glasu.
Uostalom, bombardiranje netko može tumačit kao rat, a netko samo kao bacanje nekakvih bombi.
Da se mene pita, ja bi ekonomske izbjeglice deportirao nazad. I tvoju ženu, ako se sama tako smatra.
Mislim da nije primjerena usporedba, ovog što se događa na istoku, sa hrvatima iz Bosne i Hercegovine. Za mene su uvijek dobrodošli, bar oni s poštenim namjerama.
20.05.2018 | 11:54
Baš ti je to jedna dobro promišljena i razrađena ideja.
Što misliš - da Njemačka prima ekonomske imigrante zato što ih ne treba?
U ovom času, treba ih i Hrvatska, a kamoli ne Njemačka.
20.05.2018 | 14:07
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Vrijeme će pokazat.
Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.
20.05.2018 | 14:17
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Koji predrasudi! Kolikoto ti imigranata osobno znaš? Toliko puno da iz toga možeš izvući toliko gadne predpostavke? Je se stvarno zgražavam na te paušalne izjave.
Ali i ekonomska situacija je legitiman razlog za bijeg i traženje nečeg boljeg! Nije svaka ekonomska situacija uzrokovana samo krivcom ljudi koji od nje bježe u bolje, razni trgovinski sporazumi između EU i nekih od npr. Afričkih zemalja dovode ljude u nekonkurentnu situaciju samo zbog povećanja profita proizvođača u EU.
20.05.2018 | 14:51
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Vrijeme će pokazat.
Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Slažem se, ovo je baš žestoka predrasuda i stereotip.
20.05.2018 | 15:03
Serete!!!
Ni vi ne znate je li predrasuda ili nije.
JOHN bar ima predrasude, vi niti to.
Ako je "ekonomska situacija je legitiman razlog za bijeg i traženje nečeg boljeg" (tino1) onda je odlazak mladih iz Slavonje opravdan.
I ja isto kažem kako "razni trgovinski sporazumi između EU i nekih od npr. Afričkih zemalja dovode ljude u nekonkurentnu situaciju (tino 1)" i nije ih trebalo čačkati, već ih je trebalo pustiti izolirane, a ne slati humanitarne pomoći.

Nisu oduvijek širili ruke radnicim s ovih prostora. To rade zadnje vrijeme jer su shvatili kako postoje gori od "yugovića".
20.05.2018 | 15:57
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Vrijeme će pokazat.
Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Slažem se, ovo je baš žestoka predrasuda i stereotip.

Tumači to kako želiš.
20.05.2018 | 16:02
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Koji predrasudi! Kolikoto ti imigranata osobno znaš? Toliko puno da iz toga možeš izvući toliko gadne predpostavke? Je se stvarno zgražavam na te paušalne izjave.
Ali i ekonomska situacija je legitiman razlog za bijeg i traženje nečeg boljeg! Nije svaka ekonomska situacija uzrokovana samo krivcom ljudi koji od nje bježe u bolje, razni trgovinski sporazumi između EU i nekih od npr. Afričkih zemalja dovode ljude u nekonkurentnu situaciju samo zbog povećanja profita proizvođača u EU.

Znam samo da mnogi nemaju papire i skrivaju svoj identitet. Meni dovoljno da sumnjam u loše namjere.
Mani se ti praznog blebetanja. Evo ti budi primjer svima nama pa svoje apartmane i stanove ustupi tim emigrantima, daj im kruha i posla. Budeš kiflu. Vidiš još jedna predrasuda! Najlakše je drugima prosipat šuplji moral.
20.05.2018 | 16:09
zabac kaže:
Serete!!!
Ni vi ne znate je li predrasuda ili nije.


Kako ne bi znao? Bio sam u Njemačkoj, nisam tamo živio kao Tino, ali sam bio dovoljno dugo da vidim kako ljudi itekako vrijedno rade. U svakom slučaju, upoznao sam znatno više onih koji rade jednako dobro kao i ljudi odavde koji odu u Njemačku, nego onih koji ne rade.

JOHN bar ima predrasude, vi niti to.


Što god da ti ovo značilo...

Ako je "ekonomska situacija je legitiman razlog za bijeg i traženje nečeg boljeg" (tino1) onda je odlazak mladih iz Slavonje opravdan.


Pa naravno da je opravdan! Ljudi nemaju perspektive, nemaju posla, nemaju se čemu nadati. Naravno da je opravdano što odlaze negdje gdje imaju šansu izgraditi normalan život! Ne želiš mi valjda reći da ti smatraš da oni NEMAJU PRAVO OTIĆI?

I ja isto kažem kako "razni trgovinski sporazumi između EU i nekih od npr. Afričkih zemalja dovode ljude u nekonkurentnu situaciju (tino 1)" i nije ih trebalo čačkati, već ih je trebalo pustiti izolirane, a ne slati humanitarne pomoći.


Misliš - trebalo im je samo uzeti rudna bogatstva pa ih onda pustiti izolirane, ili im je trebalo pustiti i ta rudna bogatstva (pa im onda ne bi ni trebala humanitarna pomoć)?

Nisu oduvijek širili ruke radnicim s ovih prostora. To rade zadnje vrijeme jer su shvatili kako postoje gori od "yugovića".


Savjetujem ti da provedeš barem nekoliko mjeseci u Njemačkoj, družiš se s ljudima tamo i živiš među njima pa onda donosiš sudove. Poslodavci u Njemačkoj oduvijek "šire ruke" onima koji dobro rade. Osim njih (gle čuda, nisu svi Nijemci isti) ima tamo značajan broj ljudi sa stavovima sličnima tvojim i JOHNovim koji seru i pljuju po svim strancima (pa onda sad u zadnje vrijeme malo manje po Slavenima jer imaju Arape na tapetu), a ne vide da bi im se društvo raspalo da nema te radne snage jer su oni mahom prevelika gospoda da rade "prljave" poslove.
20.05.2018 | 16:11
JOHN kaže:
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Vrijeme će pokazat.
Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Slažem se, ovo je baš žestoka predrasuda i stereotip.

Tumači to kako želiš.


Naravno. Tumačim to tako da donosiš sud a priori (dakle, bez poznavanja, odnosno predrasudu), na temelju stereotipa jer nemaš zapravo pojma o čemu pričaš i nisi upoznao relevantan broj (ako uopće ikog) ljudi o kojima taj sud donosiš.
20.05.2018 | 16:13
Ti si upoznao njih dvoje troje od par miliona i sad si ti relevantan. Više nisi ni smiješan.
A di ja serem i pljujem po svima s istoka? O poštenima sve najbolje, a onima drugima sve po zasluzi.
Uglavnom, tko ih zove neka mu ih. U čemu je problem?
20.05.2018 | 16:53
JOHN kaže:
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Neznam baš koliko su oduševljeni s imigrantima kojima je sve na prvom mjestu osim rada. Zato su hrvati, bosanci i dr. njima uvijek bili mili.


Koji predrasudi! Kolikoto ti imigranata osobno znaš? Toliko puno da iz toga možeš izvući toliko gadne predpostavke? Je se stvarno zgražavam na te paušalne izjave.
Ali i ekonomska situacija je legitiman razlog za bijeg i traženje nečeg boljeg! Nije svaka ekonomska situacija uzrokovana samo krivcom ljudi koji od nje bježe u bolje, razni trgovinski sporazumi između EU i nekih od npr. Afričkih zemalja dovode ljude u nekonkurentnu situaciju samo zbog povećanja profita proizvođača u EU.

Znam samo da mnogi nemaju papire i skrivaju svoj identitet. Meni dovoljno da sumnjam u loše namjere.
Mani se ti praznog blebetanja. Evo ti budi primjer svima nama pa svoje apartmane i stanove ustupi tim emigrantima, daj im kruha i posla. Budeš kiflu. Vidiš još jedna predrasuda! Najlakše je drugima prosipat šuplji moral.


Šuplji moral je moral! A empatija je nešto šta se dobiva majčinim mlijekom. A ja kod tebe ne mogu naći ni tragove ni jednog ni drugog.
Btw. prošlu godinu su kod mene u apartmanima prenočile dvije Afganistanske obitelji (rekli su mi da ih niko drugi nije htio primiti, šta me ne čudi kad čujem ove fašističke izjave). Nadam se da ti je to dosta za dobar primjer. Još samo vam želim da morate iz nekog razloga biježati i tužnim očima u hladnoj zimskoj noći zavidno gledati u upaljena svijetla nekog stana i zamisliti si kako li je lijepo biti u svom zagrijanom domu. Jer to ste definitivno i zaslužili.
20.05.2018 | 17:43
E, hvala ti na lijepim željama. Ja empatije imam. Smatram da moji postupci u životu to pokazuju i dokazuju. A ti nisi sigurno jedan od onih kojima se trebam opravdavat. A ona tvoja empatija sa figom u džepu, hvala ne. Iskreno, obzirom na želje koje si mi uputio, bacio si veliku sumnju u istinitost svega što spominješ. S jedne strane navodno činiš dobro, a s druge strane drugima želiš zlo. Meni je to malo uvrnuto!
Lijepo od tebe što si ih udomio. Predlažem da to isto činiš i dalje. A jbg, kreće sezona, nije vrijeme.
Nego, kako to da su se Afganistanci našli blizu Opatije?
Bi li opširnije podijelio svoje iskustvo?
20.05.2018 | 18:09
Fašizam jedino iz usta fašiste može izaći. Svi oni koji u drugome vide fašistu, vide samo svoj odraz.

@smayoo, izokrečeš.
Uzrok ekonomskog migranta iz Avganistana jer drugačiji nego uzrok ekonomskog migranta iz Slavonije?
Kako to da ste Hrvatsku Vladu detektirali kao krivca za ekonomske migrante iz Slavonije, a niste detektirali Avganistansku Vladu za njihove migrante, već je za to Amerika kriva.
Što Avganistanska Vlada ili Vlade desetak bliskoistočnih i Afričkih država poduzima da zaustavi iseljavanje?
Tvrdite kako naša ne radi mnogo, a što ostale Vlade rade?
Rješavaju se nepotrebnih, a mi problem ne budemo riješili zamjenom stanovništva.
Iluzorno je misliti kako nezaposlenog možemo nadomjestiti novim nezaposlenim.
20.05.2018 | 18:59
Obzirom na iskustva kolega s gradilišta, problemi tipa jezični, alkohol, krađe i vjerovali ili ne TUČNJAVE su postali gotovo svakodnevica. Dakle problem oko KV radnika u građevinarstvu je velik, dolaze novi radnici. Kvaliteta takvih radnika je ravna nuli. Od njih 10, jedan je vrijedan spomena. Od takvih bježe i inženjeri i poslovođe.
20.05.2018 | 19:52
zabac kaže:
Uzrok ekonomskog migranta iz Avganistana jer drugačiji nego uzrok ekonomskog migranta iz Slavonije?


U suštini - nije, samo u intenzitetu.

Kako to da ste Hrvatsku Vladu detektirali kao krivca za ekonomske migrante iz Slavonije, a niste detektirali Avganistansku Vladu za njihove migrante, već je za to Amerika kriva.


Tko je to "detektirao"? Ja nisam.

Što Avganistanska Vlada ili Vlade desetak bliskoistočnih i Afričkih država poduzima da zaustavi iseljavanje?
Tvrdite kako naša ne radi mnogo, a što ostale Vlade rade?


Ma tko to tvrdi? S kim se ti to svađaš?

Iluzorno je misliti kako nezaposlenog možemo nadomjestiti novim nezaposlenim.


Ne. Nezaposleni odavde idu u zapadnu Europu. Jer smo u EU pa mogu to puno lakše, jer znaju jezik, jer su ih tamo poslodavci spremni platiti više nego što ovdje dobiju. A nama ostaju ovi koji su spremni raditi za toliko koliko se ovdje plaća.
20.05.2018 | 20:03
JOHN kaže:
Obzirom na iskustva kolega s gradilišta, problemi tipa jezični, alkohol, krađe i vjerovali ili ne TUČNJAVE su postali gotovo svakodnevica.


To je točno. Istinabog, prije samo 20-ak godina, alkohol, krađe i tučnjave nisu ni među našim "domaćim" građevinskim radnicima bili ništa neobično. Alkohol je još uvijek problem, iako bitno manji.

Dakle problem oko KV radnika u građevinarstvu je velik, dolaze novi radnici. Kvaliteta takvih radnika je ravna nuli. Od njih 10, jedan je vrijedan spomena. Od takvih bježe i inženjeri i poslovođe.


Je li baš tako loše, to ipak ovisi o konkretnom poslodavcu. Bolji građevinski izvođači rade ozbiljnije projekte za ozbiljne investitore, sve se to skupa plaća bolje pa onda niti ti radnici nisu baš tako loši. Ali nažalost kako se ide na niže (u smislu financija i ozbiljnosti firme), fakat ima i kriminalaca s međunarodnim tjeralicama. Ali ne iz onih ranije spomenutih dalekih zemalja, nego iz ex YU, Ukrajine, Moldavije...
20.05.2018 | 20:20
Kaj se tiče radne snage, u zadnje vrijeme sve više u ZG po autopraonicama viđam radnike koji 100% nisu domaća radna snaga no nakon što se sporazumio sa malo hrvatskog i engleskog uz dosta mahanja rukama, auto operu bolje od domaće radne snage.
20.05.2018 | 20:32
Jbg, ja ne zalazim u autopraone.
A službeni auto koji vozim, u pravilu nikad nije opran kako spada, pogotovo iznutra. Reci praonu u koju voziš, da ja svojima u firmi preporučim.
20.05.2018 | 21:52
Na staroj Goričkoj (to je valjda produžetak Holjevčeve) iza one samoposlužne autopraone ima nova automatska (ulaz je odmah poslije semafora i pješačkog prijelaza na desno). Ne očiste kako bi to napravio sam, ali očiste bolje nego u nekim drugima u koje sam povremeno svraćao.
24.05.2018 | 17:18
smayoo kaže:
Nema apsolutne sigurnosti. Ima samo vlastitih sigurnih ili nesigurnih navika i obazrivosti. Prosječni korisnik interneta danas može samo birati kome će se naguziti - internet podzemlju, ili institucijama i megakorporacijama.


Evo jednog citata ovog gospodina kojeg poznajete, a paše uz smayoo post.

"Ja sam Saša Cvetojević. Moje osobne podatke prisilno je uzelo, tijekom mog života, jedno 50.000 puta. Isti su prošli kroz ruke bar pola milijuna ljudi. Moj JMBG, OIB, adresa, ime oca i matere pitao me svaki murjak koji me ikad zaustavio. Svaka baba šalteruša me naganjala za sve, od stoljeća sedmog do predaje i zadnje preslike domovnice. Putovnicu su mi skenirali tisuće puta. Imaju me u policijskim, sudskim, vojnim, zdravstvenim, poreznim, stambenim, vodoprivrednim, plinskim, strujnim, telekom i ne znam kojim sve ne bazama.
Osim toga, dobrovoljno sam dao informacije Facebooku, Gugletu, Twitteru, Linkedinu, 4squareu, Instagramiši, te još na bar nekoliko tisuća mjesta. Tesla zna gdje i kako vozim a Tmobile zna gdje, kad i s kim spavam. Ako ostavim mob u hlacama koje ne skinem za vrijeme sexa (bar ne do kraja), mogu znati i koliko energije, pri tome, potrosim. Ispunjavao sam i neke kvizove, javno iznosio stajalista o svemu i svacemu, lajkao postove koji mogu pokazati moj politicki stav. Sve to dobrovoljno i pri punoj svijesti, kao odgovorna i moralna osoba.
I sad, sjetila se neka ekipa birokrata sititi mene od svega toga, donosenjem hrpe birokratskog sranja nazvanog GDPR.
E, pa ja, kao osoba, to ne zelim. Gdje mogu opt outati od njihove zastite? Gdje mogu trejdati svoje info za lovu? Zelim besplatne vrhunske stvari poput FB i Gmaila, u zamjenu za reklame koje mi prikazu. Zelim besplatne medije, s vrhunskim novinarima, kojj se placaju od reklama koje mi serviraju (HRT možda ne želim ni tako). Te reklame zelim da budu takve da prate moje navike i zelje. I da - želim i kolaćiće, bez da me svaki put zajebavate s potvrdama.
Jedino što me brine je zlouporaba u smislu krađe identiteta, kako bi netko ukrao nešto moje, a nikako ne vidim da bi me ovakav GDPR mogao od toga zastiti."
30.05.2018 | 05:41
Slažem se sa ovim.
Ali stvar je ta, da su ti scrollinsi i filtriranja povremeno postajali sve veci i veci. Algoritmi koji to obavljaju sve su perfidniji i nemaju nikako empatije. Sve dok se radi o tome da te zasipaju reklamama nije veliki problem. Kad padneš u neki raster kojim oni traže nekog kriminalca ili teroristu, samo jer se slučajno 9,5 od 10 parametara koji su zadani poklapaju onda to postaje problem. Jer digitalni jezik je 1 ili 0 a ne ima li taj neko život koji ima milijardu 1 ili milijardu 0. I šta je najgore, to sve se dešava u tren oka, i taj tren oka može odlučiti ima li te normalnog i funkcionalnog ili nema.
Da je na samom začetku WWW bilo jasno da će se stvari ovako odvijati i da ćemo postati prozirni i svi naši podatci će biti algoritmima slagani, ratingovani i filtrirani i da nam je bilo ponuđeno staviti kvačicu na "slažem se" nakon što nam je u potpunosti objašnjeno da ćemo nakon cca 10 - 20 godina postati dio baze i sve će se o nama znati (ali baš sve) zanima me koliko od nas bi stavilo tu kvačicu.
Nego sve se to događa kao ona poznata žaba koju stavljaš u hladnu vodu da je skuhaš, postepeno dižeš temperaturu i ona ne bježi sve dok nije skuhana do kraja.
Po meni je velik korak da su ljudi sve senzibilniji na to pitanje i pomalo stidljivo počinju shvaćati da se nešto mora desiti jer voda u kojoj sjede je sve vruća i vruća.
30.05.2018 | 05:45
Btw. Baš me zanima hoće li se sad u Dubrovniku povećati broj pristaša cijepljenja, i šta na sve to kažu protivnici cijepljenja.
30.05.2018 | 06:06
Prirodna selwkcija bude napracila svoje.
30.05.2018 | 18:41
33757615_1931005260263859_5575025763918282752_n.jpg

zabac kaže:
Prirodna selwkcija bude napracila svoje.


P.S. za vikend napisem obecane odgovore na temu cijepljenja
31.05.2018 | 05:47
cairblanco - baš si dobar citat izvukao!
mmesko -
03.06.2018 | 10:00

Da ne pišem drugi post...
Umjesto ajmo u Njemačku, evo smaka svijeta, izbacimo djecu iz škole i vrtića, itd. i ja bi volio čuti argumente ili protuargumente poklonika cijepljenja u stilu:
- Farmaceutska industrija je za dobrobit čovječanstva ili nije.
- Namjera farmaceutske industrije je jasna ili nije (što više nezdravih ljudi ili što više zdravih ljudi).
- Današnja konvencionalna medicina je samo desna ruka farmaceutske industrije (doktori / liječnici su po svom učenju i djelovanju određeni od strane farmaceutske industrije), tko financira njihove specijalizacije, tko određuje kako će liječiti pacijenta u mom navedenom primjeru poremećaja rada štitnjače?
- Da li je uredu silovati cijelo čovječanstvo sa polu-istraženim ili neistraženim proizvodima farmaceutske industrije i na osnovu čega je to uredu?
- Da li je uredu miješati gene biljaka i životinja sa čovjekom i na osnovu čega je to uredu - po kojem razumu?
- Da li je uredu u ljude svjesno ubrizgavati teške metale?
- Higijena nije razlog nestanka mnogih bolesti na osnovu tog i tog...
- Virusi i bakterije se mogu uništiti na osnovu tog i tog...


1. Farmaceutska industrija je za dobrobit covjecanstva da/ne - odgovor je DA; Da li znas koliko uopce treba da se istrazi neki novi lijek? MILIJARDE dolare za istrazivanja, koja traju izmedu 10-12 godina. Nemoj me sad hvatati za rijec, ali mislim da imaju pravo na koristenje novog lijeka 20 godina (u tih 20 godina od registracije "novog" lijeka ulazi i vrijeme istrazivanja, koje se moze pretegnuti i do 15-tak godina!), sto znaci da tebi ostaje samo 5-7 godina ekskluzivnog prava na koristenje tog lijeka (citaj Plivin Sumamed!), nakon toga moras formulu javno objaviti i ostale farmaceutske kompanije mogu gotovo bez lipe ulozenog novca uzeti tvoj lijek, promijeniti ga u samo jednom malom djelicu i prodavati kao svoj. E sad, tu dolazimo do toga zasto je ili nije za dobrobit covjecanstva. Sta mislis da bi netko ulupao MILIJARDE dolara za istrazivanja (najscesce nakon 5-7 godina propadne veliki broj "novih" lijekova jer ne dobiju nikakve rezultate!) da bi NASTETIO nekome??? Ajde molim vas okanite se teorija zavjere, sigurno se ne studira medicina da bi kasnije nekome isao nanositi zlo!

2. Cisto sumnjam da je namjera farmaceuta u svijetu (hr je neznacajna u tom pogledu!) pobiti/osakatiti ili na neki drugi nacin nastetiti drugom organizmu, pogotovo kada se uzme u obzir vrijeme studiranja, sta se sve proslo za to vrijeme i sl.
Evo ti samo primjer u veterini: Postoji cjepivo protiv Leptospiroze (akutna septikemijska zarazna bolest, mogu oboliti i ljudi-zoonoza) gdje postoji tip L2 cjepiva i L4 (da ne idem u detalje, ali L4 pokriva veci spektar iz porodice Leptospiracea). I do sada sam imao nekoliko slucajeva gdje (najcesce) uzgajivaci tvrde da se namjerno daje L4 cjepivo kako bi se ubijale zivotinje i da je dokazano da je stetnije od L2. KRIVO! Znanstveno je dokazano da su nuspojave 0.00009% (da, dobro si procitajte broj)... Da li je vrijedno zbog tako mizernog % ugrozavati svoje zdravlje i zdravlje svojih zivotinja? Ne bi bas rekao (i da, ja do sada nisam sreo niti jednu jedinu nuspojavu nakon L4)

3. Specijalizacije lijecnika placas ti/ja (dobro vise ne u hr, ali nebitno) i svi ostali koji pune drzavni proracun. Lijecnici su ljudi koji razmisljaju svojom glavom (barem 95% njih) i ne rade po nahodenju nekog drugog. Da, ima lijecnika koji svjesno prepisuju neke lijekove (citaj npr sumamed) jer farmaceutski trgovacki putnici daju odredene povlastice. Ali kao sto sam ti gore napisao kako se dode do nekog novog lijeka, tako isto konkurencija moze "ukrasti" taj lijek nakon 20 godina i napraviti ga jeftinijim, sa istim aktivnim tvarima, ali samo dodaju npr okus limuna... To je isti taj lijek izmisljen prije 20 godina, samo sa malo promijenjenim tvarima unutra i konkurentske firme to tako rade. Pri tome plate nekome odlazak na seminar/rucak-veceru i sl da prepise drugi lijek, ali i taj drugi lijek je isto djelotvoran i djeluje na isti nacin kao i lijek br.1, br 23. i ostali

4. poluistrazeni- neistrazeni proizvodi se ne plasiraju na trziste, odgovor stoji u tocki br.1

5. eto samo toliko imam za reci na ovu tocku, procitaj sastav cjepiva pa ces vidjeti...

6. ista stvar kao i tocka iznad. Teski metali se nalaze u toliko maloj kolicini i mjeri da su zanemarivi, a sluze iskljucivo za stabilnost cjepiva. Vise teskih metala ti pojedes u jednom steaku od tune, nego sto primis za cijelog svog zivota od svih cjepiva zajedno...

7. higijena sama po sebi nije dovoljna za suzbijanje bolesti. Jer neke bakterije mogu prezivjeti u tlu i do 50-tak godina (bedrenica npr.) i tu ces tesko suzbiti bolest samo sa higijenom jer su bakterije strasno otporne u tom slucaju...

8. Virusi i bakterije se unistavaju na razne nacine (svjetlo,visoka temperatura/vlaga, ph i sl...) za svaku odredenu vrstu bakterija/virusa se upotrebljava drugaciji nacin unistavanja jer ne postoji univerzalni nacin unistavanja istih...

Eto, da ne bi bilo da se ne drzim svojih obecanja (sorry sto je dugo trebalo, ali zauzet sam gotovo non stop...) A evo jos samo neki od clanaka/grafikona gdje ti prikazuju koliko cijepljenje pridonosi covjecanstvu... I da, slazem se, niti jedno cjepivo nije 100% sigurno, ovisi o puno faktora, ali cijepljenje je za sada jedini nacin (uz prirodno preboljenje bolesti) kako se zastiti od neke bolesti.

P.S. Da li znate za to odakle dolazi taj mit da cijepljenje uzrokuje autizam??? Od jednog americkog GASTROENTEROLOGA koji je sredinom 80-tih cini mi se osnovao svoju vlastitu firmu za proizvodnju cjepiva i pustio to u javnost kao totalno neistrazenu stvar (KOJA JE VISE PUTA I U VISE CLANAKA I ISTRAZIVANJA ZNANSTVENO OPOVRGNUTA, znaci nije se pronasla izravna povezanost izmedu cjepiva i autizma!!!) Gdje su mu dolazili roditelji sa pricama da MISLE kako je njihovo dijete autisticno nakon cjepiva i on je od 12 takvih slucajeva napravio "istrazivanje"... Taj isti tip je ovaj u filmu Vaxxxed

www.telegram.hr/price/ovi-grafovi-prikaz...la-epidemija-ospica/
Prilozi:
03.06.2018 | 10:13
I da, evo jedna malo saljiva slika na to kako protivnici cijepljenja gledaju (no hard feelings guys )
Prilozi:
03.06.2018 | 11:01
Mmesko, hvala na trudu, dozvoli mi neke primjedbe (nadam se da ih nećeš naći zlonamjernima):

Na grafu HZJZ-a za ospice primjećujem da je 1951. godine oboljelo oko 4000, a umrlo oko 6500 ljudi? Kako to komentiraš?
Da se razumijemo, uopće ne sumnjam da je uvođenje cijepljenja zaista drastično reduciralo broj oboljelih (tome cijepljenje i služi), ali takav gaf u prezentaciji podataka mi odmah daje sumnjati u vjerodostojnost. Vjerujem da se možeš složiti sa mnom.

Ad4 - ti, naravno, kao veterinar, čvrsto vjeruješ u to. Ali ta tvoja tvrdnja zapravo nije dokaz, zar ne? A, nažalost, primjera je bilo puno, i i dalje se javljaju, koji pokazuju da nije nemoguće da farmaceutska industrija plasira na tržište nedovoljno istražen i testiran preparat. Ti se držiš cjepiva za ospice, a ja ti ponovno navodim primjer cjepiva za HPV. Prije 6-7 godina se djevojčice cijepilo preparatom kod kojeg se incidencija teških nuspojava (sterilitet) nažalost mjeri u promilima, a ne u sedmoj decimali postotka. I to na ljudima, ne na životinjama. I to se, naravno, još uvijek otkriva, brojka nije konačna.

Ad3 - problem je u tome što je previše liječnika "stimulirano" (i to ne samo seminarom ili besplatnim ručkom, ajde molim te, nećemo se lagati - farmaceuti liječnicima plaćaju honorare kobajagi na račun kliničkih istraživanja) da prepisuju farmakološku terapiju koja je nepotrebna ili je, u najmanju ruku - upitne korisnosti. Apsolutno se slažem da nema liječnika koji bi svjesno prepisao terapiju koja izravno može naškoditi pacijentu, ali prepisuju terapiju koja najvjerojatnije ne koristi, a vjerojatnost da naškodi je (barem oni misle tako) dovoljno mala.

Ad2 - slažem se da farmaceutski "lobby" ne želi naškoditi ljudima, ali moje je mišljenje da ih ne želi niti izliječiti. Njihov je cilj od akutnih napraviti kronične bolesnike, doživotno ovisne o njihovim preparatima. Pa onda povremeno pokušavaju i od ZDRAVIH ljudi napraviti kronične bolesnike (npr. hipertenzija, kolesterol...). Sve to, naravno, ne iz puke zloće, nego iz jednostavnog razloga što žele povećati profit ili ponekad čak i samo opstati (ako su previše novca zabili u razvoj lijeka koji nije uspio).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 4 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, korisnik, m@xym, Riba, tino1, VanjusOS, Yonkis, Anonimci (531)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO