Darknet & Tor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Darknet & Tor


03.06.2018 | 12:54
Slobodno komentiraj kako god hoces, ja se necu naci uvrijedenim, samo pokusavam rasclaniti koliko je cjepivo zapravo korisno kada se uzme u obzir sve ostalo...
Uostalom, tko kaze da recimo autizam ili neke druge nuspojave nisu dosle jer je taj dan "Franjo iz Omisa" pojeo nesusenog bakalara iz Kanade koji je u sebi imao to i to i na taj nacin je doslo do djelovanja cjepiva sa necim u tijelu? Shvacas sto zelim reci? Postoji milijun razlicith okolnosti koje se trebaju uzeti u obzir, a ne odmah napadati farmaceutsku industriju da namjerno zeli izazvati autizam kod ljudi

Evo, buduci da sam u UK, nasao sam ove podatke za HPV vk.ovg.ox.ac.uk/hpv-vaccine
Ovdje imas i detaljnije objasnjeno na dnu sa nekoliko linkova koji vode do ISTRAZIVANJA koja su provedena sa zaključcima.

Ad3, ne kazem da nema toga, farmaceutske tvrtke se sluze svime kako bi povecale svoj profit, ali vjerujem da onda taj profit proslijeduju u daljnja istrazivanja, a ne u kupovinu jahti i sl Ovdje takoder dolaze trgovacki putnici i nude, odrzavaju prezentacije/seminare, ali NIKAD nitko od njih meni osobno, a niti mi je sefica i jednom rekla MORAS prepisivati to i to.

Ad2 nisam bas siguran da zele od akutnih napraviti kronicne. Tijek bolesti kod nekih je nepredvidim i u nekim slucajevima akutni oblik bolesti prede u kronicni i ti tu ne mozes napraviti nista. Jednostavno je takav tijek bolesti, a ne da farmaceutski lobiji pokusavaju tako nesto napraviti... Eto, molio bih jedan primjer gdje se tako nesto pokusava ako je moguce?
Takoder, ponekad se u nekim istrazivanjima u proslosti dolazilo do jednih saznanja, danas, kada je medicina napredovala rade se nova istrazivanja i dolazi se do drugih saznanja. Da, nekada se kolesterol smatrao losim (ali postoji vise vrsta kolesterola u krvi, danasnja saznanja govore da (cini mi se) da je HDL-high density lipoprotein koristan kolesterol, a LDL los - opet ispravi me ako grijesim, ne da mi se sada googlati i traziti tocne podatke za kolesterol ) Nekada se smatralo da je bilo koji od njih los... Medicina napreduje i sa svakim novim istrazivanjem se moze doci do podataka kojima se pobijaju prijasnja istrazivanja, ali ne vidim zasto bi to nekog sprijecilo da cijepi svoju djecu i dovodi ih u opasnost ukoliko nisu cijepljenja?

P.S. Ne citam vise bas toliko HR medije, ali sam negdje nacuo da je u DU sada zavladala panika i da se u jednom danu od kako su dosle ospice islo cijepiti vise od 1500 ljudi... Ne znam da li je taj podatak tocan (opet ispravite me ako grijesim!), ali sta to govori o tim ljudima?

EDIT 1
@Air evo ti sastojci cjepiva, koji, zasto, koliko i u kojoj mjeri se koriste... vk.ovg.ox.ac.uk/vaccine-ingredients#active%20ingredients
Eto, nadam se da ces odvojiti pokoju minutu svog zivota, procitati ovo i zastitit sebe, svoju djecu (ako ih imas), a i sve ostale... Takoder u svakom odjeljku dalje imas i linkove koji vode do istrazivanja i rezultata...

EDIT 2 Evo vam ovdje lijepo sve objasnjeno o MMR vaccine, opet na dnu sa istrazivanjima i dokazima... vk.ovg.ox.ac.uk/mmr-vaccine

Eto, toliko od mene na ovu temu... Cisto sa medicinskog i znanstvenog stajalista, temeljenog na DOKAZIMA i ISTRAZIVANJIMA, ne na rekla-kazala dokazima
Prilozi:
03.06.2018 | 14:22
Smiješno je ovdje uopće raspravljati o cijepivima jer većina nema blage veze, neli su nešto "pročitali na internetu", a rijetki imaju prilike profesionalno baviti se cijepivima i opet je pigtanje da li i ti shvaćaju i razumiju.
Tražiti "dokaze" je apsurdno i tko god ovdje traži dokaze (makar ih idobio) nema blage veze što bi s njima učinio.
Mislim kako bi se trebali ostaviti područja koja malo ili nikako ne poznajete.
03.06.2018 | 16:06
Žabac je potpuno u pravu. Ljudi idu na fakultete, studiraju, magistriraju, doktoriraju i onda su kvalificirani da nešto mogu o tome reći. Moj bratić dobro kaže: little bit of knowledge is very dangerous.
Evo, ja sam strojar pa mi ne pada na pamet komentirati kako je napravljen neki bolid F1, iako je to proizvod moje struke, ali je to toliko specifično područje da to graniči s umjetnošću nemogućeg.
Svi vi koji se ne želite cijepiti, možda je u pozadini samo patološki strah od igle, pa sad racionalizirate na sve moguće načine.
Internet je sjajna stvar, ali potrebno je ipak voditi računa o izvorima informacija. Ako Reuters napiše da je oluja poharala Slavoniju, onda je to informacija koja je valjana i oluja se zbilja dogodila. Ako to napiše index, onda je velika vjerojatnost je vjetar srušio gnijezdo roda u Starom Petrovom selu...
03.06.2018 | 16:13
03.06.2018 | 16:14
@Žabac, pa ovdje uopće ne pričamo o cjepivima i da li se treba cijepiti ili ne.
Ovo je tema koja govori urotama i kontroli populacije na jedan fini i pristojni način... ja evo već devet stranica čekam da netko javno prozove da je grupa Bilderberg odgovorna za autizam putem cjepiva, ali nitko neće
03.06.2018 | 16:21
@Bertone, evo ga
Prilozi:
07.06.2018 | 07:20
smayoo kaže:
Mmesko, hvala na trudu, dozvoli mi neke primjedbe (nadam se da ih nećeš naći zlonamjernima):

Na grafu HZJZ-a za ospice primjećujem da je 1951. godine oboljelo oko 4000, a umrlo oko 6500 ljudi? Kako to komentiraš?
Da se razumijemo, uopće ne sumnjam da je uvođenje cijepljenja zaista drastično reduciralo broj oboljelih (tome cijepljenje i služi), ali takav gaf u prezentaciji podataka mi odmah daje sumnjati u vjerodostojnost. Vjerujem da se možeš složiti sa mnom.


Skala umrlih je na desnoj strani
07.06.2018 | 12:33
Mene u cijeloj priči o cjepivu najviše smeta ovakav teror...

Izjava ovog "doktora" je na razini onih jeftinih reklama "Probala sam tu kremu i život mi se preokrenuo nabolje. Probajte i vi". Jbt, reklama za Tensilen je znanstveni rad naspram ovoga.

Ako ću zauzeti stav protiv cjepljenja, to će biti samo zbog otpora prema ovom terorizmu.
07.06.2018 | 15:20
Nadam se kako se ne bude proširilo.

Ne vidim zašto je to teror?
Ako se ne piše po portalima ne znaći da ne postoji problem.
Kad ljudi počinju umirti onda se svi počnu brinuti za svoje dupe.
07.06.2018 | 16:53
Ovo nije 'doktor' nego doktor, mada se slažem sa tim da je njegova izjava u najmanju ruku konfuzna.
Prema riječima njegove kolegice, također doktorice, on je bio cjepljen ali samo jednom, a ne dva puta za potpuno djelovanje cjepiva.

Mada sve ovo treba sagledati u kontekstu činjenice da je Dubrovačka regija jedna od onih sa najnižom procjepljenošću u Hrvatskoj (što je još čudnije kada se zna da je stanovništvo natprosječno obrazovano), i ovakav slučaj lako može dovesti do epidemije zato što (zbog niske stope procjepljenosti) ne postoji kolektivni imunitet).
07.06.2018 | 18:41
zabac kaže:
Nadam se kako se ne bude proširilo.


I ja se nadam da se ne bude proširilo.

Ne vidim zašto je to teror?


Teror je zato što već danima mediji na senzacionalistički način prenose vijesti o ospicama u smislu zastrašivanja napaćenog hrvatskog naroda.

Ako se ne piše po portalima ne znaći da ne postoji problem.


Isto tako se može reći da ne znači da postoji problem ako se o tome piše po poportalima.

Kad ljudi počinju umirti onda se svi počnu brinuti za svoje dupe.


Istina. Al to je tako.

m@xim kaže:
Ovo nije 'doktor' nego doktor, mada se slažem sa tim da je njegova izjava u najmanju ruku konfuzna.


Doktor sam stavio u navodnike jer ne vjerujem da je taj tekst pisao doktor medicine. Eventualno je to pisao neki doktor propagande. Neki Goebbels il nešto...

Prema riječima njegove kolegice, također doktorice, on je bio cjepljen ali samo jednom, a ne dva puta za potpuno djelovanje cjepiva.


Je, dvaput je dvaput

Mada sve ovo treba sagledati u kontekstu činjenice da je Dubrovačka regija jedna od onih sa najnižom procjepljenošću u Hrvatskoj (što je još čudnije kada se zna da je stanovništvo natprosječno obrazovano), i ovakav slučaj lako može dovesti do epidemije zato što (zbog niske stope procjepljenosti) ne postoji kolektivni imunitet).


Ne sumnjam da Dubrovačka regija ima malu procjepljenost niti sumnjam u to da su se tamo pojavile ospice.
Međutim, sve skupa mi zvuči kao fake news ne bi li se tamošnje stanovništvo terorom prisililo na cijepljenje.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.06.2018 | 05:35
Gjuroo kaže:
Mene u cijeloj priči o cjepivu najviše smeta ovakav teror...

Izjava ovog "doktora" je na razini onih jeftinih reklama "Probala sam tu kremu i život mi se preokrenuo nabolje. Probajte i vi". Jbt, reklama za Tensilen je znanstveni rad naspram ovoga.

Ako ću zauzeti stav protiv cjepljenja, to će biti samo zbog otpora prema ovom terorizmu.


Iskreno, mene ovo boldano plaši. Ne zato jer mi je stalo do tvog ili nečijeg tuđeg života nešto specijalno više od mog vlastitog, nego jer mi nije logično. Hoćeš li se ti ili netko drugi cijepiti ili ne, može biti i samo tvoja stvar ako odlučiš tako. Ono što mene smeta je da za takvu svoju odluku ne snosiš apsolutno ikakve posljedice ukoliko odbiješ cijepljenje. A to bi, po meni, trebalo sankcionirati. Kako? Onemogućiti rad u javnoj službi (pristup javnim uslugama, tipa vrtići, škole) ukoliko nisi (vlastitom odlukom) obavio obavezna cijepljenja, ostaviti pravo svakom poslodavcu da te na temelju kriterija jesi li ili nisi cijepljen zaposli ili ne, ostaviti pravo liječniku da uloži "prigovor savjesti" na liječenje takvog pacijenta.

Odbijanje obaveznog cijepljenja u uvjetima kad ne postoji nikakva zdravstvena prepreka za isto bi trebalo biti kažnjivo. Protivnike cijepljenja molim da primjete naglasak na OBAVEZNO (ne, to ne uključuje HPV i gripu).

Limunologija?
08.06.2018 | 09:07
Srećom nisi ti taj koji odlučuje o tome.
Nevjerojatno je to kako je jednostavno biti tako kategoričan kad znaš tako malo.
Usput, kad budeš proglasio paket tih zakona, ubaci unutra i zatvorsku kaznu za pješake koji prelaze cestu izvan označenog prijelaza, oduzimanje vozila za one koji krivo parkiraju te protjerivanje i trajni gubitak građanskih prava za one koji glasno slušaju glazbu u autu uz otvorene prozore...
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.06.2018 | 10:00
Srećom? Opet se referiram na ono - ako je odluka bez ikakvih posljedica, onda to zapravo i nije odluka. Poanta mog upisa je u tome da ako postoji mogućnost izbora apliciranja cjepiva X, mora postojati i mogućnost negativne selekcije na temelju istog. U prometu imaš kaznene bodove, oduzimanje vozačke dozvole i još koješta. Zašto toga nema kad je u pitanju cijepljenje/zdravstvo?

Nećeš? Ne moraš. Ali nemoj poslije reći da su ti radi tog povrijeđena ova ili ona prava. Poslodavac svaki može i ima pravo poslati te na liječnički pregled prilikom zapošljavanja. Nisi cijepljen? Sorry, ispadaš. Liječnik vidi - nisi cijepljen? OK, zašto nisi? Nisi htio? Ok, može, liječnik ima pravo na prigovor savjesti.

Znači, nema MORAŠ, ali dopusti i drugoj strani da NE MORA.
08.06.2018 | 11:32
Daddo kaže:
Iskreno, mene ovo boldano plaši.


Eto, htio sam se boriti protiv terora, a ispada da sam i ja terorist koji plaši narod
Daj, to je samo uvjetna rečenica. Još uvijek nisam zauzeo nikakav stav jer nisam još skupio dovoljno podataka, a iskreno nemam trenutno ni potrebu zauzimanja bilo kakvog stava. Što Žabac kaže - brinut ću se za svoje dupe kad ljudi krenu umirati.

Ja sam samo htio skrenuti pažnju na prekomjerno bombardiranje medija i zastrašivanje naroda u ovom kontekstu. Ne znam kako da to drugačije nazovem osim terorizmom. Da ne ulazim sad još u teoriju zavjere kako se slučaj ospica dogodio baš u Dubrovniku gdje je slaba procjepljenost i baš na pragu sezone kada im priča o epidemiji može donijeti veliku štetu. Ok, možda je to slučajno, a možda je i propaganda i pritisak farmaceutskih lobija. Nakon što sam pročitao status "doktora", rekao bih da je izglednija ona potonja mogućnost. Al to je samo IMHO.


Što se tiče zakona i regulativa, neka narod donese zakone i ja ću ih se pridržavati. Pa ak u zakonu piše da svi kao leminzi trebamo skočiti s litice, skočit ću i ja. Ili možda neću... Možda odem u Međugorje da se molitvom iskupim što nisam poštivao zakone.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.06.2018 | 11:57
Za Međugorje ti ipak treba dvojno državljanstvo. A kad si već spomenuo (makar paušalno) dotičnog, znači li to da će odjednom broj navijača na tribinama za kvalifikacijske utakmice LP-a biti veći na tribinama?

Dubrovnik sam po sebi je imao karantenu odavno i nisi mogao u Grad dok ju ne prođeš. Imao je i jednu od prvih gradskih ljekarni. Svašta nešto je imao. Sad ima nisku procijepljenost. I liječnike koji su toliko obrazovani da su u stanju dizati paniku nepismenim postovima na društvenim mrežama i time kreirati "klimu".

Srećom, sve će to suze svetog Lovre poravnat za koju godinu....
08.06.2018 | 12:37
smayoo kaže:

Usput, kad budeš proglasio paket tih zakona, ubaci unutra i zatvorsku kaznu za pješake koji prelaze cestu izvan označenog prijelaza, oduzimanje vozila za one koji krivo parkiraju te protjerivanje i trajni gubitak građanskih prava za one koji glasno slušaju glazbu u autu uz otvorene prozore...


Apsolutno podržavam sve gore napisano uz dodatak da svakom vozaču koji vozi i "čačka" po mobitelu ili priča na njega, odmah po zaustavljanju mobitel uzeti iz ruke i tresnuti ga u pod
08.06.2018 | 12:51
Daddo kaže:
Za Međugorje ti ipak treba dvojno državljanstvo. A kad si već spomenuo (makar paušalno) dotičnog, znači li to da će odjednom broj navijača na tribinama za kvalifikacijske utakmice LP-a biti veći na tribinama?


Će da vidimo
Ne treba mi dvojno državljanstvo da odem već samo u slučaju da se ne želim odma vratit

Dubrovnik sam po sebi je imao karantenu odavno i nisi mogao u Grad dok ju ne prođeš. Imao je i jednu od prvih gradskih ljekarni. Svašta nešto je imao. Sad ima nisku procijepljenost. I liječnike koji su toliko obrazovani da su u stanju dizati paniku nepismenim postovima na društvenim mrežama i time kreirati "klimu".

Srećom, sve će to suze svetog Lovre poravnat za koju godinu....


E.
08.06.2018 | 12:56
Bertone kaže:
Apsolutno podržavam sve gore napisano uz dodatak da svakom vozaču koji vozi i "čačka" po mobitelu ili priča na njega, odmah po zaustavljanju mobitel uzeti iz ruke i tresnuti ga u pod


U ovom slučaju bih čak dao ovlasti civilima da mogu djelovati kad uoče prekršaj. Koji bi to šou bio
08.06.2018 | 17:27
Cim prije netko prdne na rosu tim prije bude u majmuskom mozgu proradio razum i voditi ce djecu na cjepljenje.
08.06.2018 | 19:19
zabac kaže:
Cim prije netko prdne na rosu tim prije bude u majmuskom mozgu proradio razum i voditi ce djecu na cjepljenje.


Je, je... To će se dogoditi već za milijun godina.
08.06.2018 | 19:26
NIsam baš siguran. Biti će to puno, puno prije, jer očito Sodomu i Gomoru opet treba sravniti sa zemljom.

Bilo je boleština koje su izmakle kontroli. Nije to problam.
08.06.2018 | 23:36
Gjuroo kaže:

Ne sumnjam da Dubrovačka regija ima malu procjepljenost niti sumnjam u to da su se tamo pojavile ospice.
Međutim, sve skupa mi zvuči kao fake news ne bi li se tamošnje stanovništvo terorom prisililo na cijepljenje.


Našim novinama (i novinarima) svakako nije za vjerovati, ali već su potvrđene 4 zaražene osobe, tako da ovo nije 'fake news' iako je vijest idealan mamac za naše senzacionalističko novinarstvo.

Osnovni problem je u tome što se, zbog nepostojanja kolektivnog imuniteta, bolest može slobodno širiti. Sada su poduzete sve mjere predostrožnosti, ali pitanje je do kuda se bolest proširila dok se stvari nisu ozbiljno shvatile.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 55 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, smayoo, ZeljkoB, Anonimci (675)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO