Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!


26.03.2018 | 11:03
Znam za to, pročitao prošle godine na NG
link: news.nationalgeographic.com/2017/02/tau-...rid-tesla-solarcity/
26.03.2018 | 11:09
Hvala na linku!
BTW - ovaj lik mi je super. I sve što kaže je istina. Edison je ubio i slona iz ZOO-a da dokaže kako je AC opasna. Ali istina je da iz 51 sekunde od prije 10 godina ne možemo znati što Musk zaista misli o Tesli.
Nisam imao pojma da je donirao za muzej u Beogradu.
26.03.2018 | 11:24
JOHN kaže:
Tvoje mišljenje je da u elektronici vlada savršenstvo, zato po meni nisi relevantan.


Naravno da to NIJE moje mišljenje, niti sam igdje išta slično rekao ili napisao. Ovim samo dokazuješ da uopće nisi ni čitao što pišem, niti te zanima argumentirana rasprava, nego samo istresaš svoju iracionalnu frustraciju.

Al ajd, mogu se složit s činjenicom kad si rekao da USB stick nije pametno mjesto za čuvanje podataka. Baš mi je neki dan crko jedan od ADATA, sva sreća u jamstvenom roku. Skupa stvarčica od gotovo 400kn koja k..ca ne valja kao i sve ostalo od tih sklopova. Smeće nepouzdano.
Sva sreća da sam imao svježi backup. Da nisam, još bi više kritizirao.


A zašto držiš podatke na nečem elektroničkom kad je to sve takvo smeće? Izlij si ploču betona pa uštemaj podatke u nju.
I proračune isto nemoj raditi kompjuterom. Lijepo šiber u ruke, olovka, parsto listova papira i polako... To ti je puno pouzdanije. Šiber se nikad ne kvari...
26.03.2018 | 11:28
A vas dvojica isto više niste normalni.
Da izlij si ploču betona pa uštemaj podatke u nju.
LOL
Pa nije JOHN Sumeranin, Smayoo.
Ali dobra, predobra.
Sorry obojici, nemojte se sada na mene naljutiti - ali stvarno ste se zakrvili za speć kokice.
Odo ja, kako Bertone veli, čitat iz prikrajka. Još ću završit u oku oluje.
26.03.2018 | 11:42
Smayoo nije raspoložen ovaj mjesec, pa sam mu naletio na volej. (blaža varijanta, pretjerao sam).
USB prijenosni disk služi za prijenos podataka, a kako to nije odradio, onda je SMEĆE elektroničko. Da ga neću više koristit, nije točno. Budem, samo ga neću smatrat pouzdanim pa niti za prijenos podataka. Ili ću potražit alternativu. Recimo, za oko mi je zapeo ssd Samsung T5.
Koristim programe za proračune, samo je potrebno odradit selekciju od onih idiota koji su se upustili u programiranje, a da pritom ne poznaju materiju.
Inače, kao materijal mi je draže drvo, čelik pa tek onda AB.
Nadam se da ti u kupaoni sve pločice stoje na mjestu. Ak nisu, jbg, to se očito samo tebi događa.
26.03.2018 | 12:13
Koga zanima Musk, zgodan video - zanemarite da ga autori smatraju nekom vrstom mesije - ali ovo što navode je vjerojatno točno:

Ima podatak o kojem govori Bertone, ekipu nazivaju (ovo nisam pojma imao) Paypal Mafia jer su se svi uključeni u taj projekt kasnije obogatili i na drugima.
ScreenShot2018-03-26at13.16.05.png

Samo mi jedna stvar nije jasna. Čovjek je težak 12.5 milijardi $, i uz SVE projekte koje financira to ne pada - već raste. OK - Falcon Heavy je uspio, Tesla se probija - ali ništa ne bilježi plus (još uvijek).
26.03.2018 | 13:22
JOHN kaže:
Nadam se da ti u kupaoni sve pločice stoje na mjestu. Ak nisu, jbg, to se očito samo tebi događa.


Pločice su još na mjestu. Ali krovovi su totalno smeće. Nema nijednog krova na svijetu koji ne počne prokišnjavati jednom. Katastrofa...
26.03.2018 | 13:52
Ne može ti krov prokišnjavati ako živiš u šumi.
26.03.2018 | 14:05
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Nadam se da ti u kupaoni sve pločice stoje na mjestu. Ak nisu, jbg, to se očito samo tebi događa.


Pločice su još na mjestu. Ali krovovi su totalno smeće. Nema nijednog krova na svijetu koji ne počne prokišnjavati jednom. Katastrofa...

Svaki krov kad tad procuri, materijal ima svoj rok trajanja, zato ih jednom ili dvaput za života treba obnovit. Al ako procuri nakon mjesec dva ili prve jače kiše, to se smayoo samo tebi događa. A to što fakat procuri svaki treći ili četvrti, osobno ću to ignorirat i kategorički tvrdit da je to potpuna laž.
26.03.2018 | 14:41
E, JOHN - kada smo kod krovova - da te nešto pitam. Nakon azbestnih ploča postavljenih kasnih '70-ih, krajem 2016. smo to zamijenili klasičnim glinenim crijepovima (ovim kontinentalnim modelom), neke mađarske tvornice njemačkog proizvođača.
I još su onim glatkima, zaboravio sam im izraz, mislim da se zovu engobirani crijepovi.
Pitanje je ovo: na stranicama (i HR od proizvođača) piše da im je jamstvo 30 godina.
Ali kako nama to nije postavljao njihov ovlašteni krovopokrivač, pojma nemam važi li mi to jamstvo?
Račun od krovopokrivača imam, zamjerke na rad za sada NIKAKVE - ali rano je u manje od dvije godine to ocjenjivati...
26.03.2018 | 15:07
Ja ti se bavim geotehnikom u građevinarstvu. Nije baš moje područje. Ono što je bitno da je to zaista radila građevinska tvrtka ili obrt po uputama proizvođača, ako več nije bilo izvedbenog projekta. Mislim da je građenje krovišta, odnosno polaganje crijepa trivijalna stvar i da se tu nema šta zahebat. Postoje propisani minimalni nagibi(varijacije sa i bez hidroizolacije), razmaci kontraletvi, spojevi, oluci i ostalo koje bi moglo biti uzrok propuštanja. Pod uvjetom da sama konstrukcija nije sjebana, loš proračun ili građenje, loš materijal(drvena građa, spojni elementi). Ako je do konstrukcije onda može biti i savršeno sve položeno, uredno riješeni završni detalji, ali nedopuštene deformacije čine svoje i onda je sranje.
Da ne trujemo temu, slobodno pitaj na privat.
26.03.2018 | 15:38
Nije jamstvo već trajanje.
Isto kako i LED cijevi gdje proizvođači daju trajanje od 50.000H što je 50000/(365*24)=5,7 godina ako kontunuirano rade, a ne rade toliko. Garancija je 2 godine. Što ne daju veću garanciju ako mogu tvrditi toliko rdnih sati
Naravno, marketinški trik isto kako i za crijep.
26.03.2018 | 17:03
Žabac, jamstvo ili garancija ne znači da se neka stvar u tom roku ne smije pokvarit. Jamstvo je doslovce nepotpisan ugovor između proizvođača (ili prodavača, ovisi tko je davatelj jamstva) i kupca koji kaže: davatelj jamstva se u roku (koliko jamstvo vrijedi) obavezuje da će sve nedostatke u radu proizvoda (moguća isključenja koja moraju biti jasno navedena) otkloniti o SVOM trošku za vrijeme trajanja jamstva.
Ovisno o kompleksnosti proizvoda ovisi znači li to popravak ili zamjenu.
Ako je proizvod kvalitetniji, manja je vjerojatnost da će se dogoditi neki kvar, ali to dvoje nemora biti ni na koji način povezano
26.03.2018 | 17:13
JOHN kaže:

Takva stoka je upravo dovela do toga da ih je manje od 5% koji će se eventualno požalit. Kako? Manipulacijom na servisu, ignoriranjem problema, stavom tko si ti da se suprotstavljaš kompaniji itd. Kroz godine su ljude jednostavno navikli da kupiš sranje i da se stime miriš.


Ja bih ipak rekao da se radi o širenju baze korisnika. Sve više ljudi si može priuštiti auto, pa ga kupi. Nekad je to bio kapitalni izdatak, danas je na razini osobne odluke. Pa onda većina ljudi niti ne zna da se to može i bolje ili im to, jednostavno, uopće nije bitno. Sjednu u auto koji su kupili jer im se dopal, kresnu ga, on zapali i odveze ih kud su naumili. Odradio je svoj posao.

Na isti način kao i veš-mašina. Koju imaš veš-mašinu doma? Ili frižider? Moja je veš-mašina bijela, a frižider srebrni

Rade. I to mi je jedino bitno. Na isti način većina korisnika doživljava aute. A Bertone si je metnul Ferodo DS2500. Znaš kaj to znači? To su pločice na korak do trkaćih. Da je metnul DS3500 zabil bi se u onaj auto/kamion. Ali, da ih je prije toga dobro zagrijal, stal bi još 5 metara prije.
Njemu je to bilo bitno. I meni je. Pa imam na autu ATE. A neko metne najjeftiniji drek od Tokića. Prema željama i mogućnostima.

Da mi je bilo po 5 kuna za svaki poziv u redakciju tipa 'koji auto da kupim? Gledam x, y, z i a.' Jeste ih probali voziti? 'Ne.'
Pa jel bi kupili cipele da ih ne probate? Jasno da ne bi.
A cipele koštaju maksimalno 1000 kn. I tu invesiticiju želite zaštititi. A dali bi 100.000 kn na neviđeno?

I čak i onda neki ne bi probali auto, nego bi kasnije zvali da ne valja ovo ili ono....
26.03.2018 | 17:33
JOHN, hvala na odgovoru - ne treba na privat - sve što me zanimalo si mi rekao. Iskusni su, zato smo ih i uzeli, gazda koji je radio s radnicima (ukupno njih trojica, malena kućica pa ih više nije niti trebalo) je dugo radio u Njemačkoj. Još ktome ti je i veliki vjernik, ali protestantska neka grana - i tako sam ih upoznao jer mi je susjed pastor u toj njihovoj crkvi. To sam im uzeo za plus, kao ne bi zahebali, ipak su čitači Biblije na svakodnevnom nivou i veliki protivnici Katoličke crkve (tipa u Starom zavjetu Mojsije i zlatno tele jasno kažu ne klanjaj se lažnim idolima, uđeš u bilo koju crkvu sve puno kipova kojima se ljudi klanjaju. Oni drže da je Bog svugdje oko nas).
To mu je bila prva referenca (kao neće nas zajebat), postavljanje krova kod tog susjeda druga, i na kraju smo zaista ispali skroz zadovoljni.
Samo me bunilo ovo za garanciju crijepova.
26.03.2018 | 17:40
Đuro, ja imam veš mašinu Gorenje (općenito smo na Gorenju što se bijele tehnke tiče), staru valjda 15 godina s kojom je sve OK, osim tu i tamo čišćenje kamenca i te redovite servis potrebe.
Za ostatak ekipe koja nije iz Zagreba, naša je voda PREPUNA kamenca.
Isto je i s frišketom, baš u vrijeme postavljanja novoga krova mijenjali smo stari Gorenje frižider (visok 163 cm, također srebrni - dolje mu je bio hladnjak, gore duboko hlađenje, ali smo na hladnjaku strgali "kvaku") za novu mrcinu visoku 185 cm, također srebrnu, ovaj put je duboko hlađenje smješteno dolje, a frižider gore (što je kada razmisliš logičnije jer manje posežeš za dubokim nego hladnjakom), te ima ionizator zraka u hladnjaku i NoFrost sistem u dubokom. U hladnjaku su dvije ladice koje su hladnije od ostatka frižidera, svaka hladnija od druge - toplija je za voće i povrće, hladnija za meso koje želiš pripremati sutradan ili dan nakon.
To TOLIKO hladi da stara poludi kad je postavljen na ECO, što bi da regulator ima brojeve (na žalost nema, tek volume liniju od tanje prema debljoj) bilo na jedno dva od šest.
Ona ga drži na jedva jedan. Nekad i na 0.5 da jedva radi. Onda skuži da joj se magle ladice u dubokom, a to je zato jer šljaka na minimumu minimuma pa NoFrost ne može raditi kako spada.
Ma...
Mi smo ga tada platili 5000 kn.
Danas je isti takav 3500 kn.
Ali, i ovom kvaka postaje labava. To im je izgleda boljka. Tješi me da ima pet godina garancije.
26.03.2018 | 18:51
@Kloba, kod takvih frižidera ste trebali kupiti onaj sa dva kompresora za hlađenje... imamo i mi doma Gorenje (žena birala, ali ja njoj nisam držao predavanje kao ona meni o kočnicama ), sad koji model nemam pojma jer me to ne zanima, ali ima dva kompresora i svaki segment hlađenja se regulira odvojeno i ništa se ne magli.
26.03.2018 | 19:01
Možda smo i uzeli taj model. Ovo s magljenjem je samo kada je stavljen da jedva radi (ako ni ti nemaš brojke iznad, onda zamisli da ga staviš tri milimetra na lijevo od ugašenog - NIŠTA). I u slučajevima kada radi, ali se vrata otvore pa se čisti ili dugo drže otvorena - ali to se samo onda unutra (kada je pošetno upaljen) odmagli.
Inače, sve te upute stoje kod mene u ladicama, mogao bih naći i model hladnjaka pa vidjeti da li ima jedan ili dva kompresora. Čuj, za ono vrijeme je bio pristojna sredina. Skuplji su bili oni retro modeli (ovaj je bio 5500, ali na akciji 4999 kn - a retro su se kretali oko 7000), dok je najskuplji bio onaj sa dvoje vrata (10000 kn).
www.gorenje.hr/proizvodi/bijela-tehnika/...ci/nrk62jsy2w/529533
Ovo ti je moj model, samo nema gore nikakav Adaptech, već samo taj jedan jedini krug s rotirajućim djelom oko kojeg je nacratana "volume" crta. Ali spada u Simplicity seriju, samo iz 2016.-e - i kako rekoh - srebrne je boje. Također, s vanjske strane vrata nema onu okomitu tablu crne boje.
26.03.2018 | 19:07
Pa onda bi trebali imati dva mjesta za podešavanje temperature, mi za gornji dio (obični frižider) imamo klasičan okrugli regulator sa brojevima i on je u frižideru. Za ledenicu imamo drugi regulator pored kojeg je mali displej na kojem se očitava temperatura u ledenici i on se nalazi na vrhu frižidera sa vanjske strane iznad vrata (ima pored toga i još par gumba, ali nemam pojma čemu služe.. valjda za pali gasi i brzo smrzavanje ili kaj već).
26.03.2018 | 19:12
Iskren ću ti biti i reći da uputstva nisam pročitao kako spada. Ali drugi podešivač temperature bih primjetio do sada. Najviše me živcira što nema brojeve. To mi je totalna debilana.
Onda imaš jači model. Znači, jedan regulator temperature, jedan kompresor - ako sam te dobro shvatio?
I daj mi reci, kada ste vi kupovali svoj hladnjak?
26.03.2018 | 20:09
Kloba kaže:
Iskren ću ti biti i reći da uputstva nisam pročitao kako spada.


Kume, na tebe se primjenjuje onaj čuveni akronim: RTFM!

Read the fucking manual!
26.03.2018 | 20:51
A znam Đuro, znam...
Nego, evo slike famoznog hladnjaka:

Hladnjak.jpg


Hladnjak2.jpg


Hladnjak3.jpg


Hladnjak4.jpg


Hladnjak5.jpg

U prilogu je najbitnija slika tog prokletog regulatora...
A ovaj frizer se počne magliti čim ga otvoriš, tako da ovu maglu ne uzimajte kao defaultno stanje. Kada se zatvore vrata, NoFrost počne šljakati i sve je pet.
A ostatak kuhinje je, kao što vidite, dobro došli u osamdesete.
Prilozi:
26.03.2018 | 20:58
Kloba kaže:

I daj mi reci, kada ste vi kupovali svoj hladnjak?

Uff... pa ima valjda desetak godina, možda i više.
Evo bacio oko i na nalji piše model "Gorenje K 33/2 MLB"

Slikazaslona2018-03-26u21.56.59.png


Sad mi se stvarno ne da slikati frižider pa evo slika sa neta:

01. gore desno iznad vrata je regulator za ledenicu

01.jpeg


02. na desnoj starani iznad gornje police je regulator za gornji dio frižidera

02.jpeg


03. i malo veća slika drugog regulatora


03.jpeg
26.03.2018 | 21:05
Kada sam tražio sliku, samo mi je izbacivao slike s ruskih stranica.
To je ovaj model, znači?

m4f269f5a0.jpg


228799_image_6131.jpg

I da te pitam, ja sam na starom modelu, slabijem od tvog puno, imao otvorene cijevi iza hladnjaka.
Na novom ih zatvaraju s nekom crnom plastikom koja vuče na tvrdu foliju, u nedostatku boljeg izraza.
Kako je kod tebe?
PS: Ovo je moralo pristojno koštati, pogotovo prije deset godina. I ako je visok 185 cm, da ne pričamo...
26.03.2018 | 21:08
Otvoreni je radijator jer mora biti radi hlađenja (ima i neke plastične odstojnike koji sprečavaju da gurneš frižider skroz do zida i tako zatvoriš radijator).

PS. Model kojeg imamo je kao ovaj na mojim slikama, ovaj sa tvojih slika je neki drugi model
26.03.2018 | 21:08
Iste smo slike gledali Bertone.
Kako to da su sve ruske, nije mi jasno?
26.03.2018 | 21:09
Bertone kaže:
Otvoreni je radijator jer mora biti radi hlađenja (ima i neke plastične odstojnike koji sprečavaju da gurneš frižider skroz do zida i tako zatvoriš radijator)

Tako je imao i moj stari, znam točno o čemu pričaš. Ali na ovom novome ti je taj zadnji dio presvučen slojem crne folije (ali ponavljam - neke debele PVC smjese).
Nego, jesi skužio debilanu s mojim regulatorom?
PS: super ti je rješena brava, samo utor u plastitci. Jer ovo mi je već drugi Gorenje hladnjak kojemu brava odlazi u materinu, a sestri (koja ima identični kao moj stari, samo bijele boje) je također otišla ali su je zamijenili kupivši novu u servisu. Tako da im je brava boljka ziher.
26.03.2018 | 21:16
Nije 185 cm, ja sam 183, a frižider je barem 5 cm niži od mene... a koštao je negdje oko soma eura, ali nije bitno jer je žena bila sretna kad su ga dopeljali doma
26.03.2018 | 21:18
Misliš rukohvat za otvaranje? pa nema friz bravu na vratima
26.03.2018 | 21:18
Ma, 2 cm simo tamo, nije ni bitno. Toliko sam si i mislio da ćeš napisati.
Sjećaš li se paketa kada vam je stigao? Nama je jedva prošao kroz ulazna vrata.
Ali na stranu sada što je moj moderniji, a tvoj jači. Držim da je tvoj KVALITETNIJI od mog, čisto zato jer je stariji i tada se (osobno mišljenje) još uvijek nije radilo da pokrije garanciju, i to jedva.
Opet ću se vratiti na moj regulator hladnoće. Pa zar je bilo teško odštampati brojeve?
Ručke za otvaranje (konačno prava riječ jer nisu ni kvake niti brave ) da ne spominjem...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 37 minuta
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dgajic, m@xym, Maxxy, Riba, tino1, VanjusOS, Yonkis, Anonimci (457)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO