Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!


30.10.2017 | 15:27
Jučerašnju Nu2 mi je bio jedan od najboljih Stankovićevih nedjeljnjih intervjua - pa možda u posljednjih par godina. Tko ga je gledao, zanima me njegovo mišljenje - a tko nije - neka ga pogleda, pa kaže svoje.
Posebno me impresionirao podatak, koji zaista nisam znao, a to je da mesna industrija zagađuje svijet više od uprstream i downstream fosilnih goriva cijeloga svijeta.

Molim Vas, tko nije gledao - prvo pogledajte video - pa onda slobodno komentirajte. Samo, onako - ljudski.
Hvala unaprijed!
30.10.2017 | 18:28
Kloba, pa kakav si ti to novinar ako nisi znao da krave u atmosferu izbace više CO2 nego svi automobili zajedno?!
30.10.2017 | 18:58
Novinar koji se nije bavio stočarstvom.

Doduše, ne znam zašto su sad baš krave krive, a ne npr. - sami ljudi? Zašto mislite da ljudi, nas 7 milijardi, ne proizvode isto tako značajne količine CO2 kao i krave? Da ne kažemo kako je ona jedna erupcija vulkana na Islandu prije nekih 5-6 godina proizvela CO2 više desetaka puta više, nego sve ljudske djelatnosti zajedno (i auti, i tvornice, i krave, i grijanje na ugljen...) otkad postoji ljudska civilizacija na planeti Zemlji.

Poanta NIJE NI PRVENSTVENO, NI JEDINO u CO2. Štoviše, CO2 "problem" je priča oko koje postoje ozbiljni znanstveni prijepori, upravo radi gore navedenih razloga.

Motori s unutarnjim izgaranjem, osobito plinski i benzinski, ozbiljno zagađuju I TRUJU svoj neposredni okoliš (i ljude, i biljke, i životilje) nestabilnim oksidima sumpora i dušika. Pri čemu su dušični oksidi osobito kancerogeni. Onda su tu još teški metali kojih u benzinskom gorivu ima u tragovima (njihov udio se mjeri u ppm i ppb - parts per million i parts per billion), ali ih zato u isparavanjima benzinskog motora ima u promilima i postocima te se lijepo kondenziraju i talože u neposrednom okolišu prometnica.

Ako ste se nekad divili osobito lijepom grožđu ili paradajzima uz neku autocestu, nije loše da znate da njihovoj lijepoj boji u određenoj mjeri doprinose i teški metali iz benzinskih para...
30.10.2017 | 18:58
Ja sam gledao. Samo da nije političara.
Mene je zaprepastila cifra za kupnju dijelova. Nadam se da će u buduće biti još gostiju sličnog profila.
30.10.2017 | 19:00
Koje je to sranje s CO2?
Krave su živjele i prije Rimca i prije Forda i prije svega. Ljudi su ti koji su opasno napali prirodu, ali priroda bude uzvratila i to nemilostrdno i nenajavljeno.
Ja Stankovića ne mogu gledati jer je seronja koji nije u stanju razgovarati, već samo provocira.
30.10.2017 | 19:02
E da, svaka mu čast na odbijenici ponude Arapa (4,5 mil. €).
30.10.2017 | 19:05
A nitko ne pita čime "šopaju" te krave. Te krave sigurno ne idu na ispašu svako jutro.
30.10.2017 | 19:08
zabac kaže:
Koje je to sranje s CO2?
Krave su živjele i prije Rimca i prije Forda i prije svega.


Jesu, ali ih sada ljudi uzgajaju pa je njihova populacija neprirodno velika, kao i ljudska.

Ljudi su ti koji su opasno napali prirodu, ali priroda bude uzvratila i to nemilostrdno i nenajavljeno.


Hear, hear!
+1

Ja Stankovića ne mogu gledati jer je seronja koji nije u stanju razgovarati, već samo provocira.


Ne provocira uvijek. Kad dovede političare i mutne tipove, onda ih provocira. I neka ih provocira. Kad dovede nekog kome se on osobno divi ili ga makar vrlo ozbiljno cijeni, onda ne provocira, nego mu daje prostora, čak i previše.
30.10.2017 | 19:12
Renzo kaže:
A nitko ne pita čime "šopaju" te krave. Te krave sigurno ne idu na ispašu svako jutro.


Kukuruzom uglavnom. Kukuruznim brašnom i silažom (cijele zelene stabljike kukuruza skupa s nedozrelim klipovima požanju i sasijeku) te sijenom. To je kod nas. Barem u ovom dijelu Hrvatske oko Bjelovara, gdje sam to imao prilike osobno vidjeti. Neki i puštaju krave na ispašu u toplom dijelu godine, ali uglavnom ne. A u Americi i Australiji su stada prevelika pa su krave uvijek na otvorenom, samo ih je previše na površinu zemlje pa nema više trave (sve se pretvara u razgaženo i raskašeno blato) i hrane ih kukuruznim zrnom, skoro isključivo (barem tako kažu dokumentarni filmovi koje sam na tu temu gledao - npr. Home).
30.10.2017 | 19:25
Kravlje mlijeko, sir i meso priznajem jedino uz dozu poezije prilikom ishrane.
Prilozi:
30.10.2017 | 20:44
Eto, kad tako fino ćakulamo, onda jedan kontrolirani nuklearni udar niti ne izgleda tako loše.
Sjeverna Koreja je ozbiljno shvatila ovu ekspanziju krava.
30.10.2017 | 21:39
I tako... Da ne odmaknemo previše s teme... koje su ono cijene na placu...?
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.10.2017 | 23:08
smayoo kaže:
I tako... Da ne odmaknemo previše s teme... koje su ono cijene na placu...?


Kvatrić, budući čvarci... 12 kn. Za drugo ne znam.
30.10.2017 | 23:38
smayoo kaže:
Novinar koji se nije bavio stočarstvom.

Doduše, ne znam zašto su sad baš krave krive, a ne npr. - sami ljudi? Zašto mislite da ljudi, nas 7 milijardi, ne proizvode isto tako značajne količine CO2 kao i krave?


Krivica krave vjerojatno proizlazi iz njezinog načina prehrane, i koliko sam shvatio, kod krava nije problem toliko u CO2 koliko u metanu (koji je, jelte, 'staklenički plin') i više ga proizvede podrigivanjem nego 'puštanjem vjetrova'. Krava ima znatno manje nego ljudi, ali mogu izbaciti puno više plina u atnmosferu nego čovjek.

A sad ajdmo malo o temi, ne bih znao za čvarke (a otkad ih ne pravimo sami doma, a kila se prodaje 'po zlato' više ne znam ni kako izgledaju) ali ovaj lik mi je krajnje interesantan, i full nekonvencionalan, iako su za njega navodno vezane neke afere u vezi inicijalne investicije, momak je uspio, znači nešto i izvan ove naše male kaljuže, i definitivno ga treba podržati, i ne samo njega, nego i sve slične.
31.10.2017 | 06:27
U kom smislu podržati? Onda treba i Todorića podržati, Horvatinčića...
Kapitalist je i gotovo. Možeš mu se diviti.
Na kraju, ćemu se patitiu "kaljuži" kad okolo te "kaljuže" ima toliko ljepote.
PS
Amerikanac nikada ne bi vrijeđao svoju zemlju bez obzira kakva bila.
31.10.2017 | 08:25
Žabac, ako u isti koš stavljaš Rimca s Todorićem i Horvatiničićem, onda nemaš pojma šta znači stvoriti i održavati privatno poduzeće na pošten način.
Sam ti priča koliko ponuda dobiva mjesečno - barem jednu. Koliko dobiva Todorić? A koliko Horvatiničić? Isključimo državne ponude spasa...
Taj dečko stvara, a najmanje sam se od tebe, koji TOLIKO VOLIŠ HRVATSKU nadao sličnom komentaru.
Ja molim Boga da ne ode odavde. Ti - kao da bi htio.
Jer eto, ili zato što mu je tata bio dva puta optužen, ili zato što ne odgovara tvom opisu ljubitelja Hrvatske i svega hrvatskog.
Što se njegovog oca tiče - i ti se slažeš sigurno da optuženo i osuđeno nije isto. Mada to za ovu državu ZAISTA nije argument, tu se uopće neću prepirati jer bi onda i Sanader i Mamić već bili u ćuzi.
Ali tata nije sin, dok je Sanader svoje ćerce naučio da bježe van, Mamić sina da krade na način "a la Mamić", mali je učio sam - i bome naučio.
Ako je frajer inzistirao da se Stanković prvo tjedan dana sa ekipom šeće po njegove četiri hale, prije nego što su napravili intervju - Todorić i Horvatinčić nikada nigdje nisu pustili novinare (osobno sam pisao o Kulmerovim dvorima uz nazočnost njegove glasnogovornice i zaštitara, ali tada su bili tek u fazi rušenja i gradnje, pa ti je to jedno dvije godine prije nego je dotični uselio na spomenuto mjesto - i bila je spika da će biti Dvori biti hotel za njegove inozemne goste).
Oprosti Žabac, ali tako je.
Amerikanac ne bi vrijeđao svoju zemlju?!?
Jel čitaš ti američke pisce?
Mislim pisce? Pratitelje zbilje? (Ovime nikako ne umanjem fikciju, i sam je obožavam).
Ili barem poštene novinare ala Bob Woodword i Carl Bernstein, koji su doveli do opozvanja Nixona? Watergate afera 70-ih? Zvoni li ti to išta?
Ili, u početku novinarku, a kasnije spisateljicu Joan Didion? Koja je pisala i sprijateljila se sa svim bandovima koji su prošli Kaliforniju 60-ih, 70-ih, pisala o Mansonu, o nejednakosti crnaca i bjelaca - i nikada neću zaboraviti jedan njen citat.
"Chew on this,..."
Ali da ga prevedem: "promislite o ovome - svoju snježno bijelu svilenu haljinu kupovala sam kada je ubijen JFK, da bi mi je nešto godina kasnije na večeri sa suprugom (isto novinarom Johnom) crnim vinom zalio Roman Polanski i više nije bila upotrebljiva. Par godina kasnije nalazim se kako se svega toga sjećam u dućanu dok kupujem haljinu za Lindu Kasabian, curu koju intervjuiram, jednu od ubojica Sharon Tate iz klana Manson..."
Obama joj je dao nagradu puno višu od Pulitzera.
Jer ona je bila ta koja je plivala uzvodno...
Izvještavala iz Gvatemale, pokolja kojeg je USA podržavao.
Zato Žabac molim te, nemoj pisati o onome što ne znaš...
P.S. Osim toga, Rimac je pričao o tome koliko mu je teško dovesti tipa iz Tesle jer ovaj hoće zaposliti ženu u arhitekturi (ako sam dobro zapamtio) i oni mu nemaju gdje u hrvatskim tvrtkama naći posao za nju. Zvali su, žena ima diplomu, posdiplomski, stručnjak u polju, ali - nema vezu.
A kako većina Rimčevog core businessa bavi istraživanjem i razvjojem, onda zbog nečega (točno njegovim riječima: sada ću nešto krivo reći jer se ne razumijem najbolje u to, ali zbog neke glupe statističke pogreške, nije da to netko namjerno radi, svi koji ovdje ulažu u R&D se ne vrijede, pa nam ispada da nam je prosječna plaća 5000 kn, iako je duplo veća).
Ako je TO pljuvanje države, onda nemamo dalje o čemu pričati.
I zadnja stvar: nije stvar u kravama - niti što one prde. Stvar je u tome da ih umjetno stvaramo milijarde da nahrane nas milijarde... A zrak ne stvaramo. Izdisanjem stvaramo neki spoj koji je također - teško je reći otrovan, ali nije za ponovno udisanje - eto...
31.10.2017 | 08:30
Ok, ako vas zanima Rimac i priča o vlastitoj proizvodnji dijelova, slaganju auta i dr., evo par liknova pa ćete lako pohvatati tko je tko, kako je krenulo i što je zapravo proizveo sam, a što kupio/posudio od drugih.

www.diyelectriccar.com/forums/showthread...v-project-28287.html
community.electricforum.com/t/possibility-of-an-race-ev/1106/2
www.factoryfive.com/gtm-supercar/ (osnov/šasija za Concept One)

PS. Osobno mi je lik simpatičan i nemam ništa protiv likova koji se uspiju snaći

Što se pak tiče zagađenja zraka, koliko sam pročitao na tu temu glavni problem su NOx čestice (dušikovi oksidi) koje su proizvođači auta (dizel motora) toliko usitnili SCR ili DeNOx katalizatorima/filtrima ili na neki drugi način (da bi zadovoljili euro6 normu) da ih ljudski organizam više ne može prirodnim putem filtrirati i sad ulaze direktno u pluća...

... navodno (po raznim natpisima/informacijama na internetu) VW bio (dogovoreno) žrtveno janje u Americi koji je pristao kao priznati varanje na testovima da se ne poteže pitanje presitnih čestica NOX-a, a zauzvrat su sve auto kompanije i naftne kompanije financijski pomogle VW platiti odštetu zbog varanja jer da se nastavilo sa istragom oko NOx-a svaki čovjek na svijetu bi mogao tužiti bilo koju auto kompaniju koja proizvodi motore euro6 norme za narušavanje zdravlja što bi značilo kolaps na financijskom tržištu... e sad, da li iza svega stoje iluminati, slobodni zidari ili netko treći, vrag će ga znati.

PPS. I da, uz industriju koja se vrti oko proizvodnje hrane, druga najgora industrija je industrija proizvodnje tekstila.
31.10.2017 | 08:34
Dečko je genijalac, sam je rekao da kada se Hamilton slupao su mu se noge odsjekle jer mu je firma bila make or brake u slučaju da on pogine. Mnogi su drugi dobili novce od tate pa nisu napravili ništa...
A ako mu netko zamjera izjavu "kenjam", mlad je - naučit će i razgovarati s medijima. Točno se vidjelo da se sa Stankovićem sprijateljio. A to je bio i cilj jer su od Akrapoviča bili na ratnoj nozi.
A ako mu je Stanković - koji je izuzetno sujetan lik i koji bi ga pojeo da to nisu prevazišli, to oprostio - onda i Stanković vidi nešto u njemu.
Mada se slažem sa Smayoom - on pak - što se novinarstva tiče - nema sredine - ili mu gosti uđu u fazu divljenja, ili u fazu podjebavanja da ne mogu završiti rečenicu. O objektivnosti teško da se može pričati. Ali, tu se neću dalje praviti pametan jer nikada nisam radio intervjue di provodiš tjedan dana s osobom, ako to ista dopusti...
O komentarima Aca komunjara i intervju po direktivi mogu samo reći - ljudi, dajte probudite se - tip ima 17 godina staža iste emisije, da ne računamo cipel novinarstvo prije toga u istoj kući, i vi pričate da on mora raditi intervjue po direktivi? Čijoj? Sliniše Kovačića? Tog puža osobno znam, i on je takav kakavog opisujete Stankovića, ne bi došao do mjesta ravnatelja HRT-a da nije. Stanković ima itekakvu autonomiju i nitko ga NE SMIJE dirati. Jer se nedjeljom oko ručka već skoro 20 godina, gleda većinom on...
A HTV je već dovoljno u nabani da si ne smije dopustiti da im i Aca da otkaz... A mogao bi - bez pardona. I sutradan raditi u boljoj tvrtci.
m@xym: Na tvoje pitanje odgovorio ti je Smayoo. Bez ikakve ljutnje, zaista nisam to znao. Kao prvo gradski dečec (mada to nije nikakvo opravdanje), kao drugo čitao sam da McDonalds uništava Amazonu sjekući drva da napravi mjesta za farme goveda koja će postati hamburgeri, ali da je do ovoga došlo - nisam imao pojma. Eto, iskren sam uvijek tu bio - iskreno ti kažem. Trenutno su mi u fazi interesa srednji vijek, kraljevine Europe i takve stvari, ovo me sada uhvatilo...
31.10.2017 | 09:37
Svaka čast Rimcu na postignućima. No, mene nervira jedna stvar kod takvih ličnosti. Ne mogu tvrditi da je baš takav jer ga osobno nisam upoznao.
No, "Ne radim dok kenjam i spavam" i slične mantre kojima nabijaju kriterije svojim zaposlenicima i koja su očekivanja od njih, onako između redaka, mi idu na onu stvar.
Osobno, moje radno vrijeme je 8h, od 8-16h. Efektivno od tih 8h radim 6-6 i pol sati, katkada se to protegne do 8-9h ako je stiska s rokovima pa sam na poslu do nekih 17-19h. No to je rijetkost jer si posao dobro organiziram i sve pripreme kod suradnika odrađujem prije no što otpočne vrijeme u kojem roku će se posao odraditi. Ponekad se dogodi da odradim svojih 8h i organiziram si preostali rad vikendom ali ne duže od 2h dnevno, da ne utječe na obaveze prema obitelji i nekim drugim mojim obavezama. To uglavnom bude zorom dok još svi spavaju. No takve situacije su zaista rijetke, možda 2-3x mjesečno.
OK, čovjek nema djece itd. pa si može dopustiti koji sat više dnevno, ali raditi 16h dnevno je za mene takav trash da bi je volio stvarno proučit tih njegovih 16h rada. Za takve osobe koje tobože rade po 12-16h dnevno, a surađivao sam sa mnogo takvih osoba, gotovo 3/4 takvog radnog vremena, pogotovo u onom ranijem radnom dijelu se svodi da jebivjetrenje i laprdanje po kavama i ručkovima na kojima se uglavnom ne priča o poslu nego o hvalisanjima užih ili širih razmjera.
Takve osobe, što ne mora biti baš sami Mate Rimac, obožavaju takva gubljenja radnog vremena provoditi u ranijoj fazi radnog dana, onda pred kraj nekog normalnog radnog vremena(tamo negdje oko 14-16h) daju zadatke svojim zaposlenicima koje bi eventualno trebalo odraditi još danas. Radnik odlazi doma oko 18-19h, a njegov šef/gazda analizira rješenja do nekih 20-21h u noći i onda sutradan na jebenoj kavi od 2h ili za vrijeme ručka koji traje 2-3h baca kifle kako svaki dan radi do 21-22h i kako mu 24 sata dnevno nije dovoljno vremena.
Takvih sam se ljudi nagledao u x firmi i uvijek isto kenjanje(tako da ne radi samo dok spava i kenja na kenjari, nego još mora dodati i ono kenjavljenje koje obavlja kroz više od pola radnog vremena).

Takvi ljudi su u stvari dosta neorganizirani i neproduktivni, em što troši sve vrijeme iracionalno, em što izluđuje svoje zaposlenike i remeti njihovu organizaciju kao i motivaciju za rad. Kad tad takav radnik izgori on uglavnom odlazi, a gubitak dobrog radnika za tvrtku je nemjerljiv.

Svaki radnik na kraju radnog vremena mora osjetit da je taj dan bio produktivan i da mu je ostatak dana dovoljan za ostale obaveze, druženja, hobije i sl. Ako nemaš takvog radnika, brzo ga gubiš i velika je fluktuacija, a to niti za jednu tvrtku nije dobro jer je to određeni uteg koji će kad tad osjetiti. A ako takav radnik i ostane i na radnom mjestu je nesretan, onda je to problem za radnika, a samim time i za tvrtku.

E sada, da je M. Rimac neproduktivan i neorganiziran onda bi netko rekao da nebi imao to što ima. No pitanje je dali na svom putu razmišlja i o drugim stvarima osim posla kod svojih zaposlenika ili ih potiho gazi i zahtjeva prilagodbu svojim potrebama i organizaciji.
31.10.2017 | 09:42
JOHN, on je to rekao za sebe, i nikoga drugoga u svojoj tvrtci. Rekao je da su mu radnička prava na prvom mjestu i da je tu popizdio kad je ovaj o tome ispitivao Akrapoviča. Krivo si shvatio. A već sam napisao, to što se tako izrazio, znao sam da će biti ljudi koji će ga krivo shvatiti, ima tek 29 godina - naučiti će razgovarati s medijima.
Ima 16 nacionalnosti u svojoj kompaniji, pokušava dovući ljude iz Tesle, nije najplaćeniji u svojoj tvrtci - ja ne znam šta tom dečku fali...
S kim ćemo mi biti zadovoljni?
Osobno, mišljenja sam da nam se budući Tesla sada stvori i počne nešto pričati o budućnosti - da bi ga pokopali zbog ovog ili onog.
31.10.2017 | 09:53
Nisam uopće gledao intervju, niti ću ga gledat, jer sam se nagledao previše ovakvih ili onakvih intervjua što kroz kompanije, što kroz iskustva poznanika, odnosno takvih kvazi radoholičara i osoba sklonih hvalospjevima o svom radnom danu.

M.Rimac je izuzetan i ambiciozan dečko sa zanimljivim projektima i držim mu palčeve da kompaniju/e digne na što više razine jer nam toga svima fali.
Ono je bio samo moj osvrt oko hvalospjeva vezano za radno vrijeme, ništa drugo. Mislim, raditi svaki dan efektivno 16h, ma daj molim te. Za mene je radni dan kad odrađuješ konkretan radne zadatke, a ne da talasaš. Ako su mu zadaci i da talasa, onda fakat radi 16h. Ponavljam, možda sam potpuno krivo procijenio, no osobno iskustvo mi do sada govori sasvim drugačije. Razno razne gazde, direktori, voditelji i sl.
31.10.2017 | 09:55
zabac kaže:
U kom smislu podržati? Onda treba i Todorića podržati, Horvatinčića...
Kapitalist je i gotovo. Možeš mu se diviti.
Na kraju, ćemu se patitiu "kaljuži" kad okolo te "kaljuže" ima toliko ljepote.
PS
Amerikanac nikada ne bi vrijeđao svoju zemlju bez obzira kakva bila.


Podržati ga u smislu da ga se ne koči i da mu se pruže takvi uvjeti da može ostati i razvijati firmu i dalje u Hrvatskoj. U medijima se često mogu pročitati članci u kojima se vidi kako lokalni moćnici ili sam državni aparat 'trenira strogouću' na malim poduzetnicima i firmama do te mjere da ih ili tjeraju na gašenje, ili na preseljavanje poslovanja u druge države EU.

Mislim da od takve rabote nitko nema koristi, a gubitak države je puno veći od gubitka tih 'kapitalista'.

Inače, koliko znam, vlasnici svih firmi u RH su kapitalisti (sa izuzetkom državnih poduzeća koji su još uvije u nekom polu-socijalizmu) samo su neki manje (Todorić), a neki više (Rimac) uspješni, pa ne vidim po čemu bi ih to trebalo izjednačavati.

Sorry što se jutros nisam probudio sa ružičastim lećama na naočalama, ali po meni bi, pričanje u superlativima o ovoj našoj 'eksperiment državi' bilo obično mazanje očiju samome sebi, a ja nisam dovoljno glup da ne vidim i ne shvaćam šta se događa oko mene i u kojem smjeru idemo.
31.10.2017 | 09:57
Osobno (a znamo se i cijenim te) stvarno mislim da si ga krivo procjenio. Znam da si i sam odgovorna osoba i ok čovjek, ali kada ćeš imati free time, daj mu šansu (intervjuu).
Samo ću ti ovo poručiti, JOHN.
Zamisli sebe (ili mene, ) u sobi sa ljudima iz Aston Martina. I još je rekao kako mu je najveći gušt (znači da ga i njegovi upozoravaju na ponašanje, mlad je) da ih ne smije uvrijediti - jer im je dovoljna uvreda što se toga i toga nisu sjetili sami nego dolaze u jednu Hrvatsku po to.
HA!
31.10.2017 | 10:07
Tko mu je otac koji mu je "posudio" novac?
Naivno je misliti kako je "sve sam stekao".
Svaka mu cast sto je postigao. Sporan je kapital koji je tatica priskrbio.
Kako je Ante Todoric dosao do novca?
Tu je paralea.
Horvatincic je koliko znam bogato ozenjen.
31.10.2017 | 10:22
Kloba kaže:
Osobno (a znamo se i cijenim te) stvarno mislim da si ga krivo procjenio. Znam da si i sam odgovorna osoba i ok čovjek, ali kada ćeš imati free time, daj mu šansu (intervjuu).
Samo ću ti ovo poručiti, JOHN.
Zamisli sebe (ili mene, ) u sobi sa ljudima iz Aston Martina. I još je rekao kako mu je najveći gušt (znači da ga i njegovi upozoravaju na ponašanje, mlad je) da ih ne smije uvrijediti - jer im je dovoljna uvreda što se toga i toga nisu sjetili sami nego dolaze u jednu Hrvatsku po to.
HA!


Ma gledaj, čitao sam prije par njegovih intervjua i dečko je fakat na mjestu, ali me nervira spomen bilo kojeg vlasnika, direktora ili odgovorne osobe kompanije kako radi 16h dnevno i ostale kifle. Za uspjeh kompanije takva spomen je meni osobno potpuno irelevantna, promašaj. Čak štoviše, me navodi da ta osoba ima problem s organizacijom, a ostalim radnicima daje loš primjer. Meni je osobno značajan hvalospjev kad čujem da netko odraditi neki posao u 6-7h, a da drugome za isti treba 16h.
31.10.2017 | 10:23
OK, Žabac. On je pokušao tatu obraniti u intervjuu, u zadnjim minutama.
Ako mu ne vjeruješ - sve OK. Tvoje potpuno pravo, jer u ovoj državi pravomoćno osuditi nekog za gospodarski kriminal je isto kao i poslati ga na vješala. Nemoguće.
Ali, ja ti pričam što je on napravio s tim novcem. A taj je novac odavno ispario. Odtada su u njega uložili RH, EU, Kina, Švedska... I svi su napravili vetting. Kako uvijek kažem - budućnost je bitna. A on je trenutno skoro pa jedina svjetla točka u HR proizvodnji novoga te istraživanju i razvoju.
A ti se držiš tate u DRŽAVI PUNOJ TATA.
Ajmo uzeti za primjer tvoje radno mjesto. Da ne reklamiramo.
Koliko je tamo tatinh sinova? A šta su postigli?
Čime se bavi kćerka dragog nam gradonačelnika Grada Zagreba?
Čime se bavi Kerumov rod osim razbijanjem Maybacha i sličnih jurilica?
A ti napadaš jedinog dečka koji pokušava nešto stvoriti...
Ali ponavljam, tvoje pravo.
31.10.2017 | 10:24
OK, JOHN - sve u redu. Dao si OK argument i nemam te čime "pobiti". 1:0 za tebe. Ali rekao je jednu zanimljivost tijekom intervjua: da je negdje pročitao da tko se 4 godine po 8 sati dnevno bavi, čita, gleda dokumentarce, uglavnom jednom te istom stvari koja ga interesira - za te četiri godine ulazi u top 1 posto stručnjaka SVIJETA toga resora.
On to pokušava biti.
31.10.2017 | 10:36
I samo da zadnju stvar kažem, pa sam svoje rekao.
Ovo što mi pričamo: i oni za Rimca i oni protiv Rimca - je zaista najciviliziranija razina koju sam pročitao.
Pogledajte, ako i kada ćete imati vremena, komentare pod tekst o tome intervjuu u 24sata. Točno ona HR zavist o kojoj uvijek pričam.
Neka je meni hmrla krava, glavno da su susedu tri...
31.10.2017 | 10:58
Evantualno nezakonito stjecanje novca svakako ne odobravam, ali, ako je to ovdje bio slučaj, olakotna okolnost je ta što je novac pametno utrošen i donio neku korist (i Rimcu, ali i društvu).

S druge strane, da nije imao taj novac na raspolaganju, vjerojatno nikad ne bi uspio napraviti to što je napravio, barem ne u Hrvatskoj, jer ovdje mu nitko ne bi dao toliko novce za tamo neku fiks-ideju o pravljenju najbržeg električnog automobila na svijetu, još bi ga propisno i isprdali.

A ova priča o 16-satnom radnom vremenu je više, onako, pričam ti priču. Manje više, svi mali poduzetnici kod nas (a vjerojatno i vani) rade 24 sata dnevno, navečer legnu razmišljajući o poslu i riješavanju problema, ujutro se sa tim bude, i skoro cijeli dan (ne cijelo vrijeme, nego sa prekidima za uobičejene aktivnosti) misle o poslu i rade za svoju firmu.

Naravno da to nije dobro ni za organizam, ni za obiteljski život, i to sebi mogu priuštiti samo rijetki koji nemaju ni žene ni djece ni kućnih obaveza, a ako i imaju obitelj, onda ista zbog toga sigurno pati, i to definitivno nije nešto što bi trebalo priuštiti svojim radnicima.

Inače, jedno kratko vrijeme sam bio u prilici iskusiti kako to u praksi funkcionira, i mogu reći da je dobar dio tog 'radnog vremena' ispunjen, kavicama, ručkovima i druženjem sa poslovnim partnerima, investitorima i svim ostalima vezanim za posao, ali to nije rad, barem ne onakav kakav je rad djelatnika u nekom pogodonu ili kancelariji.
31.10.2017 | 11:04
Kloba, nema potrebe referirati se na komentare na 24sata (ili bilo kojem drugom sličnom portalu), jer tamo najviše komentiraju ljudi čiji koeficijent inteligencije nije puno veći od broja moje noge (a noga mi bogme nije mala), koji 'svoje' mišljenje formiraju čitanjem polupismenih članaka-isprdaka koji se štancaju u 'kuhinjama' koje uglavnom imaju strogo definirane zadaće što i kako treba servirati običnom puku.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 1 minute
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Gjuroo, Riba, zoranowsky, Anonimci (649)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO