10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


03.11.2014 | 14:42
Sigurno ti je bolje otvoriti posebnu temu. U ovom kupusu će malo tko primjetiti da si nešto uopće pitala...
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
09.11.2014 | 13:03
zadnjih dana dosta kopiram na USB stickove i skuzio sam da ih nekad ne ocita iz prve, pa ga izvadim i piše da nije pravilno ejectan, ustekam ponovo i sve ok.. slicna iskustva?
11.11.2014 | 08:29
Evo samo kratka informcija ako netko ima sličnu situaciju.

Naime moj iMac late 2010 (11.3) na Yosemite ima samo jednu povremnu boljku. Buđenje iz sleepa. Dogodi se da koji put (više da nego ne) prilikom buđenja iz sleepa grafika totalno laga. Mislim totalno je možda malo oštra riječ, ali se primjerice vidi najviše u igrama gdje to ima popriličan efekt (primjerice manje od 10 fpsa).

Unutar samo OSa to se vidi primjerice kod poziva Mission Controla. Dogodi se lagani lagani lag i to samo prvi put. Drugi primjer je pozivanje Notification Center-a koji također dolazi sa laganim lagom.

Uglavnom da ne dužim, nakon 4 stranice preopiske na Apple forumu (u temi za iMac 2010 modele) gdje su ljudi prijavili isti problem (koji nestaje nakon reboota, dakle samo buđenje iz sleepa), prije par dana se pojavio post u kojem se spominju simptomi buđenja koje sam opisao ali samo prilikom buđenja preko periferije.

S druge strane ako se iMac probudi na power button, sve radi uredno. I stravno ja već 48 sati testiram ovo i svako buđenje je normalno i radi sve kako spada ukoliko se mac probudi na power button.

Ne znam trenutno zašto, ali čak i ljudi koji su stavljali betu 10.10.1 kažu da je problem i dalje prisutan ukoliko se mac budi preko periferije (tipkovnica ili trackpad/mouse).

Eto ako netko ima slične problem jedan 'fix' je to. Osobno mi ne smeta buđenje preko power buttona i draže mi je da sleep radi kako spada nego da ga moram svaki dan paliti i gasiti.
11.11.2014 | 10:41
Evo samo da potvrdim, tvoj problem se i kod mene na miniju počeo povremeno javljati. Znači Mac Mini i7 late 2012. Ali u nekakvom cudnom modu. Inace kad ga stavim u sleep mod u pocetku ona lampica se polako pali pa onda polako gasi i radi ventilator. E onda nakon nekog vremena se prestane i lampica paliti i vent se ugasi. Valjda je to onda pravi seep mod. U takovom modu recimo sa pomjeranjem misa ga ne mogu upaliti ali pritiskom bilo koje tipke na tastaturi on se onda upali. Mis i tipkovinca su od Logitecha i spojeni su oboje na komp preko jednog usb recivera. Mislim da ne rade preko plavog zuba vec wirelessom. Skuzio sam da kad ga ostavim u sleep modu, nekad odem u radnu sobu a ona lampica upaljena kao da radi a kad upalim monitor on ode u standby mod tj. ugasi se. Grafulja ne puca sliku na monitor a vent radi. To mi se nije desavalo na Mavericksu ali cim pritisnem nesto na tipkovnici ili ga odostraga kliknem onda se upali normalno. Inace sleep mod mi je po defaultu kako sam namjestio stalno ugasen a za monitor sam stavio da se screen saver pali nakon 10min. Nigdje ne vidim da je podesen da se ugasi nakon nekog vremena.

Nije da me to nesto posebno smeta ali mi bezveze da se pali ako mu nije receno. Bezveze da radi kad ne mora. Sta, odem na more i on se upali i tako radi tri tjedan (toliko sam obicno na moretu ).

E da , i znalo mi se desavati da se recimo sa posla spojim na njega preko teamviewra i nesto odradim sto trebam i onda ga stavim u sleep moda i veza mi naravno pukne. Ja predpostavim da je u sleep modu a onda skuzim za sat bremena da ga zapravo vidim na spisku upaljenih u teamvieweru i probam se spojiti na njega i uspijem. Opet nesto odradim i opet ga stavim u sleep i opet se kasnije mogu na njega spojiti. A onda opet nekad ne mogu. Ne kuzim u cemu je fora. Ili radi ili ne.
11.11.2014 | 14:20
Evo upravo sada, sjedim i radim na poslu, kad mi iskoci popup od teamviewera da mi se racunalo kuci aktiviralo.
Odmah se spojim na njega da vidim jel mozda zena sjela za njega i onda se sjetim da je i ona na poslu i da se jedino sam od sebe mogao probuditi iz sleep moda. FTF
11.11.2014 | 19:31
Mislim da i ja imam isti problem, vec sam komentarisao prije da imam problema sa finderom kad ga pokrećem u full screen modu, ili kad koristim expose, notification center takodjer, naime sve to djeluje toliko trzavo i puno laga, čak sam uradio clean install nadajući se da će se problem riješiti, međutim ostalo je isto.

Nakon restarta i buđenja iz sleepa uz pomoć power tipke, sve radi kao sto bi i trebalo da radi kao i na prethodnoj verziji,
Nevjerovatno ali stvarno funkcionira

rusty kaže:
Evo samo kratka informcija ako netko ima sličnu situaciju.

Naime moj iMac late 2010 (11.3) na Yosemite ima samo jednu povremnu boljku. Buđenje iz sleepa. Dogodi se da koji put (više da nego ne) prilikom buđenja iz sleepa grafika totalno laga. Mislim totalno je možda malo oštra riječ, ali se primjerice vidi najviše u igrama gdje to ima popriličan efekt (primjerice manje od 10 fpsa).

Unutar samo OSa to se vidi primjerice kod poziva Mission Controla. Dogodi se lagani lagani lag i to samo prvi put. Drugi primjer je pozivanje Notification Center-a koji također dolazi sa laganim lagom.

Uglavnom da ne dužim, nakon 4 stranice preopiske na Apple forumu (u temi za iMac 2010 modele) gdje su ljudi prijavili isti problem (koji nestaje nakon reboota, dakle samo buđenje iz sleepa), prije par dana se pojavio post u kojem se spominju simptomi buđenja koje sam opisao ali samo prilikom buđenja preko periferije.

S druge strane ako se iMac probudi na power button, sve radi uredno. I stravno ja već 48 sati testiram ovo i svako buđenje je normalno i radi sve kako spada ukoliko se mac probudi na power button.

Ne znam trenutno zašto, ali čak i ljudi koji su stavljali betu 10.10.1 kažu da je problem i dalje prisutan ukoliko se mac budi preko periferije (tipkovnica ili trackpad/mouse).

Eto ako netko ima slične problem jedan 'fix' je to. Osobno mi ne smeta buđenje preko power buttona i draže mi je da sleep radi kako spada nego da ga moram svaki dan paliti i gasiti.
12.11.2014 | 08:06
Da, evo definitivno radi. Već 3 dan i xy buđenja preko power tipke sve štima i radi fluidno svaki put. Moguće da je ovo jedan minor bug koji će 10.10.1 riješiti, iako sumljam jer je veliki naglasak na probleme sa wifi na macbookovima, to je prioritet ovog patcha.

Dakle ostaje buditi ga na power button do daljnjega.
14.11.2014 | 15:13
Jucer sam na iMac skinuo Yosemite i nikako da se boota. Stane progress bar na 50% i nece. Napravio sam PRAM reset, SMC, rebootao 15 puta, i nikako nemogu uci u OS. Ima li tko rjesenje?


A da to zaobide recovery jer nemam vremena cekat da se "additional" rescources skidaju 5 sati.
14.11.2014 | 15:35
Koliko si dugo cekao da nastavi? Jer cini mi se da se i meni i jos jednom Macu to desilo, ali pricekas malo i nastavi...
14.11.2014 | 15:44
preko noci, znaci 7 sati. uglavnom, ponovno instaliravam yosemite. iz disk utilitya. valjda ce pomoc, smao moram cekat :/
14.11.2014 | 19:10
ok, evo da javim sve poteskoce.

znaci, skinula mi se instalacija, pokrenuo, sve super. i onda mi javlja da nemoze otpakirati essentials.pkg(tu sam popiz***, pa ajmo reci i zaplakao HAHHAHA)

uglavnom, googlam, i eto, 3rd party RAM smeta. hajde idem ga izvaditi. ponovno pokrenem sve. i opet. nista, opet pram reset. i opet.

imam backup, ali sam zaboravio jedan vazan file backupirati(sve slike s onog novog fotica koje su mi vaznije od svih macova i opreme)

ok, kako sada, zelim biti sto posto siguran da cu dobiti te slike natrag. kad se ja sjetim TDM, target disk mode. uglavnom, izvadim thunderbolt kabel kojeg sam nabavio preko prijatelja iz amerike(kao, kupi mi ga, trebat ce mi jednog dana)

spojim kabel u imac i u retinu, ugasim imac i bootam i drzim slovo T. i na retini se pojavi kao disk. ja presretan makar sto sam spasio te podatke. evo pa da znate da mac bez OS(jer sada nema OS-a gore) mozete spojiti preko TDM na drugi mac
14.11.2014 | 21:02
eto, napravio usb sa mavericksom, bootao imac, i sve je kao prije. znaci nista se nije izbrisalo makar sam spasio te slike.


znaci nista od yosemitea na imac
15.11.2014 | 15:20
Imao sam sličan ako ne i isti problemna na imacus instalacijom Yosemitea.

Nije problem u 3rd party RAMu, nego vijerojatno u neispravnom modulu RAMa.

Ja sam svoje istestirao s Ram mem testom i maknuo neispravni.

Nakon toga nadogradio s 2 X 8MB 3rd party RAMom, plus ostavio dva stara 3rd Party, i instalacija Yosemitea prošla bez problema.

Probaj istestirati , nadam se da je to uzrok, meni je riješilo problem.
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
18.11.2014 | 17:57
10.10.1 na stock Mac mini 2012 i5 2.5 GHz

nema mogućnosti pretraživanja interneta preko Spotlight-a
bugovi u Safariju i dalje tu
18.11.2014 | 20:33
Ja na miniju nisam imao takvih problema..Yosemite i spotlight je radio normalno.
18.11.2014 | 20:39
Meni pretraživanje weba preko spotlighta i dalje ne radi...
19.11.2014 | 14:14
Kako se zove program za testiranje rama?
19.11.2014 | 15:21
AHT. Apple Hardware Test.
Drži D dok se pali komp.
19.11.2014 | 15:54
Neće
Jel treba držati još koju tpku?
Koristim MS Industrial tipkovnicu pošto Apple wifi tipkovnica očito ne radi dok se sutav ne podigne.
19.11.2014 | 17:50

Prilog/zi IMG_4524.JPG nije/su pronađen/i


Prilog/zi IMG_4524.JPG nije/su pronađen/i



ScreenShot2014-11-19at17.52.11.png

kako je moguće ovo?

uspio sam ući u AHT pomoći tipke ALT+D ali sam spojio i kabelom router i mac
19.11.2014 | 17:54
Kako je moguće što?
19.11.2014 | 18:04
zasto sliku koja mi je na medju slikama nemogu ubaciti ?

pa pod informacije pod AHT mi pise da je procesor i7
a pod about this mac je i5
19.11.2014 | 18:31
Koliko veliku sliku pokušavaš ubaciti? Postoji ograničenje i po pixelima, i po kilobajtima. Obrati pažnju kad ubacuješ, piše ti.
Ne znam zašto ti AHT kaže i7, a profiler i5. A koji procesor je stvarno unutra? I kakve to veze ima s testiranjem memorije?
19.11.2014 | 18:37
iskreno nisam gledao to za veličinu

pa više ni ja neznam koji je procesor unutra kad jedno kaže AHT a drugo u profile
kupio sam i5

oba testa su prošla ok
21.11.2014 | 01:14
10.10.1 još uvijek nije popravio graphics glitch.. finder bude mutan nakon nekog vremena.. nakon restarta radi normalno.. valjda će to rješit do 10.10.2
21.11.2014 | 08:57
ja nisam namjerno išao na 10.1 jer sam na apple forumu vidio da buđenje iz sleepa preko periferije i dalje nije riješeno. Sve ostalo mi radi super, a buđenje preko powerbuttona je sasvim prihvatiljivo
21.11.2014 | 18:36
Idemo dalje.....

www.macrumors.com/2014/11/20/os-x-yosemite-10-10-2-beta/

Sve isto kao i sa iOS 8..... nažalost
22.11.2014 | 02:53
Ja nemam problema sa sleep na mom rMBP.

Zaklopim lid, racunalo zaspi - otvorim ga on se probudi. Sta tu ima da ne radi ili da se pokvari?

Ako je ekran ostao otvoren, dodirom na bilo koju tipku ili trackpad racunalo se normalno probudi i ponudi mi login.
01.01.2015 | 12:55
Pozdrav svima

Imam jedan problemcic...u zadnje vrijeme mi se desava da mi AppStore izbacuje isti update vise puta. Konkretno, radi se o MailTab for Gmail i Duplicate iPhotoCleaner aplikacijama. Zna li neko o cemu se radi?

Jednostavno mi je iritantno.

Hvala
01.01.2015 | 13:43
Jel se to samo meni događa ili i vas Safari strasno zeza?

OSX 10.10.1 Yosemiti i Safari 8.0.2.

Prvo mi je bilo da se Safari uopce nije htio pokrenuti, pa sam napravio clean install OSXa. Njega sam želio napraviti vec duže vrijeme, pa je eto sad bila dobra izlika.

Od danas koju god da web stranicu otvorim izbacuje mi poruku "safari web content quit unexpectedly" i refresha stranicu stalno. Najučestalije je na googlu.

Jel zna netko o čem se tu radi?

Čitao sam po netu da su ljudi kroz terminal nešto palili, gasili i slično no s obzirom kako nisam iskusan kao vi ovdje, radije se ne bi igrao sa terminalom barem dok mi netko ovdje ne potvrdi da bi to trebao napraviti.

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: untitledtext.txt
Veličina datoteke: 63 KB
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 14 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (451)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO