10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


24.10.2014 | 22:01
Meni se je vec par puta dock zblesirao, nadam se da .1 ide brzo
24.10.2014 | 22:11
Da kucnem u drvo, meni radi dobro. iMac 8.1
24.10.2014 | 22:57
Isprva sam išao na upgrade - i to ne klasičnim putem, već putem USB install-a pa nisam brisao SSD, već na njega odmah instalirao Yosemite.
Sada sam pak prvo obrisao SSD, i u onom prvom meniu odabrao transfer podataka - pa ih trenutno transferiram - i veli da će mi dovršiti za cca 13 sati.
Zanima me hoće li mi raditi išta brže.
Na Mavericksu mi se bootao ya 13 sekundi uz ukucavanje passworda, a na prvoj verziji Yosemitea mu je trebalo i do 30 sekundi...
25.10.2014 | 08:27
Riba kaže:
A.C.A.B. kaže:
Otkad sam ga instalira ( MacBook pro mid 2009) nikako mi neradi Wi FI, a piše da je povezan. Zna li iko kako ga napravit.


Premalo informacija. Ne radi nigdje ili ne radi na jednom mjestu? Jesi li probao staviti 8.8.8.8 adresu kao DNS?


Spojen mi je na kucni WI FI i prije nego sta san instalira Yosemite mi je internet normalno radija. Sad jedino ako isključin pa opet uključin WI FI internet radi možda minutu i opet stane, ali u postavkan piše da je spojen i nejavlja nikakvu grešku.
Evo stavija san 8.8.8.8 i nista.
25.10.2014 | 12:32
Pa jel moguće da iPhoto ne podržava AirDrop u share-anju????

Ili sam ja nešto krivo postavio....
25.10.2014 | 14:51
bug koji je mene zahvatio, a vidim po netu da nisam jedini.
widgetsi u notification centeru mi ne rade. u beti je sve bilo ok, kako sam digao na sluzbeni 10.10 tako su nestali.
25.10.2014 | 18:55
Isti problem kod mene, clean install riješio problem, ono sto mi nije rijesio jeste da spotlight ne prikazuje rezultate pretrage sa neta, finder mi trza kad pebacivam u full screen ( samo kod findera) , sam sistem ždere memoriju, airdrop ne funkcionira i još poneki sitni bug nadam se da će ovo nestati sa dolaskom sljedećeg updatea.

kinsif kaže:
bug koji je mene zahvatio, a vidim po netu da nisam jedini.
widgetsi u notification centeru mi ne rade. u beti je sve bilo ok, kako sam digao na sluzbeni 10.10 tako su nestali.
25.10.2014 | 20:23
Ma ja sam prezadovljan trenutno sa 10.10. Sve radi kako treba,čak mi i ni ram-e ne baca u inactive. Nek sam i to doživio više na os x-u.
26.10.2014 | 12:22
Napravio upgrade sa Mavericksa (clean install) na Yosemite. Računalo je Macbook Pro (Mid 2010, 8 GB Ram). Sve je prošlo bez problema. Nisam primjetio nikakva trzanja, usporavanje sistema i sl. Čak mi se čini da radi i nešto bolje. Nemam nikakvih problema sa wigetima... Jedini bug koji sam primjetio je da storage grafika pod "about my mac" je krivo prikazivala popunjenost diska što se rješi jednostavnim reindeksiranjem spotligh indeksa. Čitao sam komentare ljudi na stranim forumima da je Yosemite rađen da bude primarno korišten na SSD diskovima, što je vjerojatno istina, ali želim ovom prilikom napomenuti da sasvim normalno radi i na HDD. Ne vidim nikakav pad u performansama u odnosu na prethodne verzije OS-a, a koristio sam sve od Snow Leoparda do danas.
27.10.2014 | 05:21
Ja imam isto MacBook Pro 2008 ali ima 4GB ram
Zanima me kako radi sa Adobe CS6
I imam HD
27.10.2014 | 06:13
A koliko i imas Rama i na kojoj masini
Ja imam iPhone 5s i iPad air i htio bi ga instalirat na MacBook Pro 15 sa 4GB rama
A radim sa CS 6 (photoshop, illustrator i InDesign)
Ako netko zna ovdje dali to radi ok i dali je to dovoljno rama?
27.10.2014 | 21:28
Mislim da ne bi trebalo biti problema. CS6 je radio sasvim normalno pod svime do sada i nikada nije bilo problema. Ja sam otvorio sve aplikacije čisto da vidim jel sve ok, ali ne mogu reći da sam od instalacije novog OS-a baš radio par sati u Photoshopu i sl. Ono što sam pročitao na netu, kompatiblini su sa Yosemite. Za zsada, glavna zamjerka "ekipe" je da im u photoshopu kad idu na "save as", prozor koji se otvori malo trzne pri animaciji, tako da očito sve ostalo štima. Što se tiče RAM-a, navedeni minimum je 2 GB, ali recimo da je to ipak realnije 4 GB.
  • Law
  • Korisnik
  • 6
27.10.2014 | 23:10
Evo ja sam otkrio jedan zanimljiv (barem meni) problem, a vidim po netu da nisam jedini.
Nakon upgrade instalacije sa Mavericka na Yosemite, nemam Recovery partition za 10.10.
Naime kad boot-am sa alt vidim recovery 10.9. Isto kad boot-am sa cmd+R digne mi Mavericks Recovery.
Koliko sam kužio to se dešava kad je prisutna i bootcamp particija.
Prema apple stranicama, nakon instalacije Yosemite-a ne bi trebala uopće postojati recovery particija, barem ne vidljiva već samo dostupna na cmd+R kombinaciju.
Ne moram napominjati da sam ovo otkrio baš zato jer mi treba recovery ... eto sada sam na windozama dok ne sredim nekako stvari .
Macbookpro 15'' mid-2012 je u pitanju.
28.10.2014 | 03:36
@bigallzg:


Moje skromno misljenje je da sam OS X treba najmanje 4GB za normalno funckioniranje.

Za aplikacije tipa CS6 bi trebao imati barem 8GB. Sto naravno znatno ovisi i o velicini dokumenata sa kojima radis.

Meni sam Photoshop zna povuci vise memorije od toga sto ti imas instalirano za cijeli sustav, ali mislim da to znatno ovisi i o kolicini instalirane memorije. Sto vise imas, OS vise dodijeli aplikacijama za ugodniji rad

Ja imam 16GB na rMBP.
28.10.2014 | 04:39
Ja mislim da cu mu onda staviti jos rama bar da bude 8
A vidjet cu za SSD od 256 gb i to bi onda po meni trebalo biti ok
Hvala na savjetima
29.10.2014 | 14:06
Riba kaže:
Upravo sam upgradeao, me likey. Za sada mi bode oči što su x, - i full screen koji se pojave na semaforčiću crne boje umjeso bijele, koja bi bila puno vidljivija.


Da odgovorim sam sebi - uključivanje "high contrast" opcije u Accessibility napravi točno kako sam ovo gore zamislio. Ili to tako treba biti, ili su me godine načele.
31.10.2014 | 13:04
Bog

ja imam MBA 13 i otkad sam upgradeo na Yosemite kad imam spojen bluetooth mis ne radi mi wifi ili radi ali presporo.

Jel ima tko neki savjet sta napravit.

THX
31.10.2014 | 14:00
Damjan79 kaže:
Bog

ja imam MBA 13 i otkad sam upgradeo na Yosemite kad imam spojen bluetooth mis ne radi mi wifi ili radi ali presporo.

Jel ima tko neki savjet sta napravit.

THX


Što se tiče wifi problema, to je nažalost dobro dokumentirano i mnogima se dogodilo nakon updatea na Yosemite...
Tu se navode neka rješenja, ali je mnogima jedini izlaz bio povratak na Mavericks... Dok Apple ne izda zakrpu.

www.macrumors.com/2014/10/30/yosemite-wi-fi-connection-issues/
31.10.2014 | 14:22
Hvala na odgovoru, vidim da imaju neka rjesenja ali nista nije stalno.

Valjda ce se to brzo rjesit.
31.10.2014 | 22:26
Imam MacBook Pro model A1226 sa OSX 10.6.8. Jel mi se isplati update na Yosemite? Pros and cons, ukratko bih vas molio. Tnx.. Ne koristim MBPro za niš drugo nego surfanje, pisanje u Wordu, muzika sa iTunesa, i skladištenje fotki u iPhoto. Model ima 2.2GHz i 2GB mem.
31.10.2014 | 22:42
Bez 4 GB nemoj ni u snu pomišljati ići dalje od 10.6.8. No čak i to na stranu, ja osobno ne vidim da ti se može isplatiti da ideš relativno starom hardveru tako vaditi mast najnovijim OS-om, a bez konkretne potrebe. 10.6 je još uvijek najstabilniji, najpouzdaniji i najbolje optimiran Appleov OS za Mac. Niti jedan kojeg su napravili nakon njega nije dosegao tu letvicu. Da, imaju neke nove fičre, uglavnom bez stvarne koristi, a njihova cijena je značajno veće opterećenje HW resursa.
Ja imam doma 6 Macova (trenutno, jedan je na prodaju). Moj MBP 2012 je na 10.8.5 (nisam još našao 1 dan mira da napravim upgrade na 10.9) jer na 10.6 ne radi. Sinov novi Mini je na 10.9 jer na 10.6 ne radi. Lampa (iMac G4) je na 10.4. Ostala 3 su na 10.6. Režim korištenja je otprilike takav kao što ga i ti opisuješ. 10.6 takvoj svrsi služi SAVRŠENO!
01.11.2014 | 01:03
smayoo kaže:
..... Moj MBP 2012 je na 10.8.5 (nisam još našao 1 dan mira da napravim upgrade na 10.9) jer na 10.6 ne radi. ....

Mislis li da je 10.9.x bolji od 10.8.5. Ako do sad nisi presao na 10.9 onda bolje ni nemoj. Bolje je pricekati 10.10.1. Nastranu vizualne promjene, mislim da je Yosemite ipak kvalitetniji od Mavericksa samo da preboli djecije bolesti kojih nema puno.
01.11.2014 | 02:51
@jmirakul:

Koje probleme konkretno imas na 10.10, jer ja stvarno nisam primjetio NISTA :/

Odlicno mi sve radi.
01.11.2014 | 09:01
Yonkis kaže:
Imam MacBook Pro model A1226 sa OSX 10.6.8. Jel mi se isplati update na Yosemite? Pros and cons, ukratko bih vas molio. Tnx.. Ne koristim MBPro za niš drugo nego surfanje, pisanje u Wordu, muzika sa iTunesa, i skladištenje fotki u iPhoto. Model ima 2.2GHz i 2GB mem.

Never touch a running system- Bez velike nužde, nemaš definitivno zašto. Smayoo ima pravo bez 4 GB ili više nečeš imati puno veselja 10.10.
@ drlovrić- radi dobro i nema toliko sranja kao što je bilo u drugim OSX-ovima. Ali ima nekoliko sitnica koje spadaju u kategoriju fine tuning i sigurno će se popraviti. Kod mene npr. ne radi Face Time kako treba. Kad budem imao vremena nasadit ću cijeli system ponovo i biti će u redu.
01.11.2014 | 10:42
drlovric kaže:
@jmirakul:

Koje probleme konkretno imas na 10.10, jer ja stvarno nisam primjetio NISTA :/

Odlicno mi sve radi.

Ja konkretno nemam nikakvih problema (cak ni sa betama), ali citam po forumima da ima sitnica za sad nevaznih. Uskoro cu napraviti kompletnu rekonstrukciju mog radnog okruzenja pa cu u sklopu toga preci sa produkcijom na Yosemite sa ML-a kao i sve ono sto on vuce za sobom.
02.11.2014 | 16:19
Daj priliku Yosemiteu. Mnogo je stabilniji i ima mnje bugova nego Maverciks. Jako sam zadovoljan kako radi, tako da mislim svima sa 10.9 upgrejdati na njega. Doduše, čekam 10.10.3 prvo
02.11.2014 | 17:53
Vanjuška kaže:
Daj priliku Yosemiteu. Mnogo je stabilniji .....
.... Doduše, čekam 10.10.3 prvo


Ja čekam 10.10.1 ako izadje za cca mjesec dana. Ako ne i ako ne bude većih s*anja, vozim i sa tekućom verzijom.
02.11.2014 | 19:37
Imam wake up reason RTC (alarm) i izluđuje me naravno. Naravno da imam isključeno wake for network access.
Još netko?
03.11.2014 | 06:07
RTC je Real-Time Clock. To nema veze s network access, nego s tim da je podešen da se budi u određeno vrijeme, zar ne?
03.11.2014 | 12:31
smayoo kaže:
RTC je Real-Time Clock. To nema veze s network access, nego s tim da je podešen da se budi u određeno vrijeme, zar ne?


A sigurno si u pravu što je RTC, ja guglam već 2 dana i ne vidim neko jednostavno rješenje.
Na energy saver nemam pod schedule ( da se budi u određeno vrijeme) ništa...

Da li da postavim posebno temu sa wake up reasons koje vidim nakon što upišem u terminal syslog |grep -i "Wake reason"?
Ako ima na forumu ljudi kojima se budi kao i meni, bilo bi korisno možda...

Hvala puno na odg.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 56 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, BigMac, m@xym, songoku, tino1, Anonimci (557)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO