10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


22.10.2014 | 01:26
Ima li šta za ranije od 2011 (npr. Late 2008)?
22.10.2014 | 06:17
jugoslav kaže:
Nakon dva dana korištenja Yosemite na MacAir 13, 4Gb RAM, i5 1,3 Ghz, mogu zaključiti da za sada sve radi uredno.

Kao što su mnogi prijavili na Apple discussion i ja sam u startu imao pad baterije, ali čini mi se da sada već polako dolazi sebi.

Što se tiče memorije primjetio sam veću iskorištenost memorije nego što je bio slučaj sa Mavericks i to ponajviše od strane Safari-ja. Ali za sada ne vidim neki veći problem u tome, osim ako je i to mogući uzrok brže potrošnje baterije?


To je uvjek tako kad se instalira novi OSX. Dok se sve indexira i posloži. Korištenjem će to doći na normalu. Šta kaže naš narod "nadoć će u vožnji”.
22.10.2014 | 06:21
MacSlavko kaže:
Ima li šta za ranije od 2011 (npr. Late 2008)?


Ima sigurno, ali malo ko ima muda otvorit terminal.
22.10.2014 | 07:05
Uspješno sve riješio.

Obrisao SSD, povukao frišku instalaciju 10.10. s neta i potom napravio migraciju s time machine diska. Sve radi kao prije, sve postavke identične, milina jedna

Za svaki slučaj, ostavio sam stari TM sa 10.6.8. na posebnoj particiji, a novi TM backup složio na drugu particiju eksternog.

Nisam još probao koliko traje baterija, sistem radi uredno, sviđa mi se novi sistemski font, više teksta stane u prozore i najviše od svega - prozore mogu resizeati na svakom uglu
22.10.2014 | 08:20
MacSlavko kaže:
Ima li šta za ranije od 2011 (npr. Late 2008)?

Yosemite za sada radi sve - MacBook Pro (15-inch Early 2008), SSD 240 GB KINGSTON, 4GB DDR2
22.10.2014 | 08:24
Jučer stavio iOS 8.1, radi phone i SMS relay uredno. Vrlo zgodna stvar.
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
22.10.2014 | 10:46
Čudi me kako nitko nije spomenuo da kod start up-a ima progress bar. Primijetio sam da je MacMini 2012. prije spreman za rad kad se nanovo upali nego kad ga se probudi iz sleep-a. Safari počne štekat kad otvorim desetak tabova
22.10.2014 | 11:47
?
pa koliko ti se brzo pali u sekundama?
meni se iz sleepa budi za nekih 5 sekundi.
22.10.2014 | 11:58
cold boot 7 sekundi, sleep 1 sekunda
22.10.2014 | 13:22
Pozdrav...
Dali netko ima info kako se ponaša 10.10 na late 2009 iMac-u.
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
23.10.2014 | 08:39
kinsif kaže:
?
pa koliko ti se brzo pali u sekundama?
meni se iz sleepa budi za nekih 5 sekundi.


Stavio ga u Sleep sinoć i trebalo mu je 26 sekundi da se probudi (da mogu micat miš), dok se iz Shut Down stanja digne za 50 sekundi. Sleep je brži, ali mi se čini duže jer pozadinu prikaze jako brzo pa sam nestrpljiv dok ne mogu micati miš, dok ovo vidim progress bar i znam da još malo i onda će bit spreman. Sad malo googlam i vidim da ljudi imaju sličan problem, moram se poigrat s time.
23.10.2014 | 15:11
Je li netko radio update na Yosemite, odnosno da nije radio clean install? Nemam nikakvih problema s 10.9.5. (riječ je o MB Airu 2014), ali nakon čitanja raznih članaka, zaključujem da puno ljudi preferira clean install...
23.10.2014 | 16:42
Ja sam danas bacio update preko 10.9.5. Sve radi. Ja zadovoljan. Malo mi baca izgled prozora i ikona prema W8, ali s vremenom ću se valjda priviknut.
23.10.2014 | 18:39
Ja mogu zvati samo one koji imaju icloud a sms nemogu poslati posto mi bluetooth ne podrzava
a kad me netko zove i kad se javim na Mac Mini onda me ta osoba čuje sa jako dubokim tonom mog glasa
23.10.2014 | 19:27
Ja sam napravio update na MBA 4,2 Mid 2011, sve je prošlo savršeno, bez ikakvih problema.
23.10.2014 | 21:27
glenn kaže:
Je li netko radio update na Yosemite, odnosno da nije radio clean install? Nemam nikakvih problema s 10.9.5. (riječ je o MB Airu 2014), ali nakon čitanja raznih članaka, zaključujem da puno ljudi preferira clean install...


Ja sam radio update od verzije 10.6 do sada 10.10 bez da sam i jednom napravio clean install. Sve super svaki put
23.10.2014 | 21:41
Upravo obavio poziv preko iMaca (11.3). Zvao sam tcom support jer me interesiralo da li se može koristiti ova funkcija na govornim automatima koji traže biranje po izborniku (putem tipkovnice). Naravno kada se uspostavi poziv nema virtualne tipkovnice, ali u biti kada se prisne broj na fizičkoj tipkovnici to aplikacija prepoznaje i proslijedi dalje (popraćeno sa vizualnim prikazom broja koji se stisnuo).

Sve u svemu radi super. Nisam imao nikakvih problema niti prekida i čuo sam drugu stranu sasvim jasno. Mislim da ću ovo koristiti sada stalno .

Eto toliko
24.10.2014 | 10:04
odgovori mi molim te,kako si birao broj na kompu?
ja mogu zvati jedino one koje imaju icloud

uspio sam skuziti

i jos i to kad nekoga zovem ja onda glas sa druge strane zvuci ko da prica Pajo Patak...
24.10.2014 | 11:13
Zoveš preko FaceTime aplikacije (voice opcija). Meni nitko ne zvuči kao Patak, sve super
24.10.2014 | 11:57
Jedno pitanje. Jučer sam primijetio da nakon update sa 10.9.5 na 10.10 mi je recovery particija ostala na 10.9.5, što kod prethodnih updateova nije bio slučaj. Uvijek je pratilo trenutnu verziju OS-a.
24.10.2014 | 12:16
iMac mid 2011 sve radi kao urica. Jedino ne kužim zašto taj font, jer za bilo koga ko nosi naočale mi se čini kao lošije rješenje.
Veselim se pozivima prek Maca!

EDIT: oduševljena sam! Pozivi prek maca savršeno rade! Ode se u contacts, pa za broj koji je plavi ( imess) ima opcija facetime audio plus broj mobitela, dok za ostale ( koji nisu na icloud) desno od broja se pojavi slusalica i normalno možete zvati.
24.10.2014 | 12:23
Za one kojima Handoff i Continuity nije podrzan

osxdaily.com/2014/10/23/enable-continuit...on-unsupported-macs/

Inace, stavio na MacPro1,1@2,1@GTX 660, radi ko beba
24.10.2014 | 13:11
^SuperUnknown^ kaže:
Za one kojima Handoff i Continuity nije podrzan

osxdaily.com/2014/10/23/enable-continuit...on-unsupported-macs/

Inace, stavio na MacPro1,1@2,1@GTX 660, radi ko beba


Ja probao na Mid 2011 Miniju... Nula bodova, neće... U terminalu javi nešto tipa: "Not OK, system is protected against kext changes, reboot to fix this..." Ja rebootao dva puta, i dalje javlja isto...
24.10.2014 | 15:32
ja ne mogu nikako telefonirati i slati SMS-ove na telefone koji nemaju FaceTime? Postavke su uredno postavljene. Iphone i Mac su u istom WLAN nu prijavljeni. U ICloudu sam prijavljen sa @me.com a ne sa @icloud.com. Možda bi bi se trebao prijaviti sa @icloud.com?
24.10.2014 | 15:45
tino1 kaže:
ja ne mogu nikako telefonirati i slati SMS-ove na telefone koji nemaju FaceTime? Postavke su uredno postavljene. Iphone i Mac su u istom WLAN nu prijavljeni. U ICloudu sam prijavljen sa @me.com a ne sa @icloud.com. Možda bi bi se trebao prijaviti sa @icloud.com?


ja sam gmail.com na icloudu, pa mogu i sms i pozive...
A pod you can be reached at su mi i broj mobitela i gmail.com.
Da li si dobio ( pojavi se na macu) kod koji upises u iphone za potvrdu smsa na macu?

A nije bas pregledno na prvu kod ovih koji nemaju icloud barem sto se tice poziva.
Prvo mi se cinilo da ne mogu ni ja zvati ostale, ali pojavi se plava slušalica kada pređeš mišem preko kontakta.

P.S. meni recimo ne radi airdrop...nikako.
24.10.2014 | 15:47
Borostef kaže:
^SuperUnknown^ kaže:
Za one kojima Handoff i Continuity nije podrzan

osxdaily.com/2014/10/23/enable-continuit...on-unsupported-macs/

Inace, stavio na MacPro1,1@2,1@GTX 660, radi ko beba


Ja probao na Mid 2011 Miniju... Nula bodova, neće... U terminalu javi nešto tipa: "Not OK, system is protected against kext changes, reboot to fix this..." Ja rebootao dva puta, i dalje javlja isto...

Moras imat admin ovlasti
24.10.2014 | 15:57
^SuperUnknown^ kaže:
Borostef kaže:
^SuperUnknown^ kaže:
Za one kojima Handoff i Continuity nije podrzan

osxdaily.com/2014/10/23/enable-continuit...on-unsupported-macs/

Inace, stavio na MacPro1,1@2,1@GTX 660, radi ko beba


Ja probao na Mid 2011 Miniju... Nula bodova, neće... U terminalu javi nešto tipa: "Not OK, system is protected against kext changes, reboot to fix this..." Ja rebootao dva puta, i dalje javlja isto...

Moras imat admin ovlasti


Kako to misliš? Pa to pokušavam napraviti na admin računu... Imam sve ovlasti, tolko ovlasti imam da mogu Mac protjerati iz države ako hoću...
Ako sam nešto previdio reci, čovjek uči dok je živ...
24.10.2014 | 18:09
Otkad sam ga instalira ( MacBook pro mid 2009) nikako mi neradi Wi FI, a piše da je povezan. Zna li iko kako ga napravit.
24.10.2014 | 21:52
A.C.A.B. kaže:
Otkad sam ga instalira ( MacBook pro mid 2009) nikako mi neradi Wi FI, a piše da je povezan. Zna li iko kako ga napravit.


Premalo informacija. Ne radi nigdje ili ne radi na jednom mjestu? Jesi li probao staviti 8.8.8.8 adresu kao DNS?
24.10.2014 | 21:53
Dva incidenta danas. Safari se zaklao sa beach ballom, a sat vremena nakon toga me iznevjerio Spotlight sa istim simptomima. To nisam vidio još od 10.3.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO