10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


19.10.2014 | 11:43
Ne, ja sam radio u WiFi ju. BT sam samo upogonio. Ali IP i Mac su uvjek bili Online u istom WiFi-ju.
19.10.2014 | 12:20
Evo sada nakon par dana mogu reći da sam definitivno zadovoljan. upravo sam i Mail app konfigurirao sa svim iCloud i gmail accountima (do sada sam koristio Postbox, koji je i dalje u pripravnosti ako zatreba), pa ću vidjeti kako će se ponašati i da li će biti problema.

Viber radi uredno, kao što je Sank naveo već. I dalje ne vidim nikakvih problema u radu. Jedino što je malo 'zaštekalo' je bio icloud Drive, ali to sam u sys pref samo isključio i ponovno uključio i sve se syncalo kako spada (i radi odlično i brzo).

Osobno nikada nisam do sada (od 10.5 verzije) nisam imao nikakve probleme sa upgradeom pa tako ni ovaj put. Estetika mi je sjela, a i font će za koji dan biti sasvim normalno. Sve u svemu i dalje zadovoljan.
19.10.2014 | 18:02
ne kontam to sa viberom? da li kad te neko nazove na viber imac to registruje?
19.10.2014 | 18:35
Ma ne... samo kažem da je potreban update na novu verziju jer prethodna nije radila sa Yosemite uopće. Nema nikakve veze sa ovim 'Continuity' opcijama.
19.10.2014 | 20:20
Upravo sam upgradeao, me likey. Za sada mi bode oči što su x, - i full screen koji se pojave na semaforčiću crne boje umjeso bijele, koja bi bila puno vidljivija. Popeglat će to valjda s vremenom. Ono što je sigurno da naša stara prijateljica lopta za plažu i dalje ima stari a ne flat dizajn.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.10.2014 | 21:00
Handsoff ne radi bez Bluetootha! Iako za sada nakon što sam tu mogućnost testirao ne radi baš najbolje ni sa Bluetoothom Daklem, uključih BT na iPadu i na iPhoneu i onda su mi se pojavili na BT listi na MBA. Prvo sam kliknuo na iPhone i javilo mi nekakvu brojčanu šifru na MBA i onda to isto na iPhone, ali samo da potvrdim. Napisalo da je iPhone spojen i upozorilo da nije u mreži (networku) te se opet odspojio, tj. pisalo je da je odspojen. No, probao sam na MBA Safari, Mail, Pages i Numbers i pojavljivala mi se ikonica na iPhoneu, dakle, handsoff je proradio.

Mail ako počnem pisati na MBA i onda preuzmem na iPhone, na MBA nestane prozor za novi mail i pojavi se na iPhoneu. Ako pak kliknem na MBA na dodatnom docku ikonu maila, dakle preuzmem s iPhonea pisanje maila na MBA, onda se opet otvori na MBA prozor, a na iPhoneu nestane. Dakle, sve u svemu funkcionira.

iPad sam pak istom procedurom kao i iPhone spojio na MBA, ali nije javilo baš ništa i čak piše stalno da je spojen no handsoff ne radi i nikako ga natjerati da proradi s MBA. iPad handsoff radi zato sa iPhoneom u oba smjera iako piše da nisu kao spojeni. Možda će to iOS 8.1 srediti, tko će ga znati.

No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D

Što se FaceTimea i iMessagea tiče ja sam na svim iĐiđama i Macovima prijavio moj mob. broj kao primarni i još hrpu drugih e-mail adresa i to mi šljaka ok. Ako me netko zove na iPhone, sada sve zvoni i trubi pa na što se prvo javim , a isto vrijedi i za faceTime poziv. Tako mi uostalom radi i Viber, poručice dolaze na sve i poziv zvoni na iPhoneu i svim Macovima pa što mi je najbliže.

Ono što mi je smiješno kod Applea je da uvijek nešto naprave tako da poslije imaju što poboljšavati . Tako recimo kad sam u FaceTimeu na Macu i odaberem Audio svejedno mi ne pokaže sve kontakte nego samo listu poziva? Tek kad se klikne na + u polju za pretraživanje onda se pojavi adresar tj Kontakti Ili je pak dovoljno početi upisivati ime. No, ponekad se pokaže slušalica pored odabranog kontakta, a ponekad ne pored istog tog kontakta što je očito bug.

Što se izgleda tiče navikao sam se brzo na ove promjene, premda iskreno ja sam više preferirao onaj stari izgled sa trećom dimenzijom, ima i neki naziv al' ga se sada ne mogu sjetiti? Srećom ova transparencija se može isključiti u System Preferences -> Accessibility pa koga smeta...
19.10.2014 | 21:31
Sank kaže:
No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D


Ih, to je Samsung davno imao!
20.10.2014 | 07:47
10.6.8. ovdje. Skinuo sam 10.10. i pokrenuo instalaciju na SSD koji se nalazi u MBP 8.1.

Odbija mi instalaciju na sistemsku particiju uz pojašnjenje da "ovaj disk ne koristi shemu tablice GUID particije" te uputu da to promijenim putem disk utility. Međutim, disk utility mi uopće ne da da odaberem "opcije" kad selektiram SSD

Ima itko kakvu ideju? Tnx
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.10.2014 | 09:29
Riba kaže:
Sank kaže:
No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D


Ih, to je Samsung davno imao!

Eh sad, davno imao, ali ne ovako jednostavno i cool napravljeno
20.10.2014 | 10:04
korisnik kaže:
10.6.8. ovdje. Skinuo sam 10.10. i pokrenuo instalaciju na SSD koji se nalazi u MBP 8.1.

Odbija mi instalaciju na sistemsku particiju uz pojašnjenje da "ovaj disk ne koristi shemu tablice GUID particije" te uputu da to promijenim putem disk utility.


Vjerojatno si bio nešto petljao s Windowsima/Bootcampom (ili netko tko je bio vlasnik Maca prije tebe) pa je disk ostao particioniran MBR shemom.

Međutim, disk utility mi uopće ne da da odaberem "opcije" kad selektiram SSD


Neće moći to tako. Da bi promijenio particijsku shemu sa MBR na GUID moraš cijeli disk OBRISATI. Znači - time machine backup svega na neki vanjski disk, onda pokreneš instalaciju, pa iz instalacije disk utility, obrišeš sve postojeće particije i reparticioniraš ga iznova, GUID, instaliraš OS, i onda migration assistantom povučeš aplikacije, dokumente i podešenja s time machine backupa.

OPREZ PAŽNJA VAŽNO!!! Procedura koju sam opisao je osjetljiva i ako je radi netko tko ne zna što radi te odradi nešto krivim redoslijedom ili nedovoljno pažljivo, može rezultirati TOTALNIM GUBITKOM PODATAKA! Budi 1000000% siguran da ti je backup OK prije nego radiš nešto destruktivno.
20.10.2014 | 10:27
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.10.2014 | 11:40
Idi u System Preferences -> Spotlight i u Search results na dnu liste naći ćeš Bing Web Services. Povuci ga u listi da bude pod 1, a Aplications pod 2 i onda će proraditi.
20.10.2014 | 11:59
Možda bude nekom trebalo: Imao sam problem sa iMessage na MacPro-u dok je pod istim apple ID radilo normalno na MacBook Airu....

Pomogao je reset PRAM-a sad sve radi!
20.10.2014 | 12:32
bok, hvala, ali probao jos jucer i ne radi... mislim da bih morao podesiti region i language na hrvatsku da bi proradilo, barem tako ljudi iz drugih drzava pisu... a sad ne znam... spotlight mi je uvijek do jaja bio.. sad je jos jaci , samo nek rijese ovo...
20.10.2014 | 12:46
smayoo kaže:

Vjerojatno si bio nešto petljao s Windowsima/Bootcampom (ili netko tko je bio vlasnik Maca prije tebe) pa je disk ostao particioniran MBR shemom.


Jok, komp je ovako došao. Osim ako mi u servisu kod instalacije SSD-a nisu SSD particionirali na MBR pred koji tjedan?


OPREZ PAŽNJA VAŽNO!!! Procedura koju sam opisao je osjetljiva i ako je radi netko tko ne zna što radi te odradi nešto krivim redoslijedom ili nedovoljno pažljivo, može rezultirati TOTALNIM GUBITKOM PODATAKA! Budi 1000000% siguran da ti je backup OK prije nego radiš nešto destruktivno.


Mislim da ću ostat na 10.6.8. dokle ide

Ovo mi je preveliki rizik samo da bi probao novi OS....
20.10.2014 | 13:22
ZA probati novi OS ga možeš instalirati i na vanjski disk.
20.10.2014 | 14:09
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time
20.10.2014 | 14:16
mujagawudakhi kaže:
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...


Meni isto spotlight ne izbacuje web search, a stavio sam Bing na prvo mjesto... A šta ćeš, valjda će riješiti...
20.10.2014 | 14:18
ma to su zeznuli izgleda , citam po raznim forumima da hrpa ljudi ceka patch i da su takav odgovor dobili od applea...
20.10.2014 | 15:47
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?
20.10.2014 | 15:55
System Preferences - Startup Disk
20.10.2014 | 15:56
korisnik kaže:
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?


Odabri boot particiju sa "Startup Disk" preference paneom ili drži Option kod uključivanja pa odaberi.
20.10.2014 | 16:24
Riba kaže:
korisnik kaže:
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?


Odabri boot particiju sa "Startup Disk" preference paneom ili drži Option kod uključivanja pa odaberi.


Pokušao sam, ali nudi samo 10.10. sa vanjskog diska

Ja ću da se streljam strelicom
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.10.2014 | 17:47
Borostef kaže:
mujagawudakhi kaže:
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...


Meni isto spotlight ne izbacuje web search, a stavio sam Bing na prvo mjesto... A šta ćeš, valjda će riješiti...


Ma da, nije to ni meni pomoglo. Doduše prije mi nije pretraživao ništa osim nudio za pokrenuti aplikacije, a sad barem pretražuje disk, dokumente i mail, no od weba ništa
21.10.2014 | 00:23
MBA Mid 2013 i baterija je pala, sad mogu izvući kojih 5 sati laganog rada. To je sad u ovih dva dana. Vidit ćemo što će bit kroz par dana.
21.10.2014 | 17:42
Da li postoji trim enabler for OS X 10.10?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
21.10.2014 | 18:11
Drow kaže:
Da li postoji trim enabler for OS X 10.10?


Da postoji. naći ćeš ga na ovoj adresi: Trim Enabler
Upravo je izašla verzija 3.3 sa poboljšanim radom pod Yosemite premda je meni i prethodna verzija uredno obavila zadatak.
21.10.2014 | 18:37
@Sank, Hvala.
21.10.2014 | 21:48
Nakon dva dana korištenja Yosemite na MacAir 13, 4Gb RAM, i5 1,3 Ghz, mogu zaključiti da za sada sve radi uredno.

Kao što su mnogi prijavili na Apple discussion i ja sam u startu imao pad baterije, ali čini mi se da sada već polako dolazi sebi.

Što se tiče memorije primjetio sam veću iskorištenost memorije nego što je bio slučaj sa Mavericks i to ponajviše od strane Safari-ja. Ali za sada ne vidim neki veći problem u tome, osim ako je i to mogući uzrok brže potrošnje baterije?
22.10.2014 | 01:03
tino1 kaže:
Naišao sam tražeći kako da pokrenem Handoff na ovo, s tim je moguće upariti i starije strojeve.


forums.macrumors.com/showthread.php?p=20015070#post20015070


thx! radi za mac mini mid 2011.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 10 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO