iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


15.10.2012 | 15:40
...i sve unatrag 3 generacije:lol:
15.10.2012 | 23:40
Koliko je sigurna ova informacija da ce 25 - 26 biti u prodaji
17.10.2012 | 12:15
Pozdrav, dali se ko od vas predbilježio u Vipa ili HT-a? i jesu koga zvali možda?
17.10.2012 | 17:36
Ja sam kot T-Coma i nisu zvali. Mislim da zovi jedan dan prije i valjda nakon filtracije zahtjeva.
17.10.2012 | 18:14
Ja sam se predbiljezio u Vip-a i nitko me nije kontaktirao.
Ma tko zna kad uopce Iphone5 dolazi
18.10.2012 | 09:49
Ovdje u nizozemskoj je nestasica. tj ne dobijaju ga , cak ni u apple storeu. Izgleda problemi sa proizvodnjom i jos su ih one ogrebotine dodatno usporile radi kontrole. Sinoc bio u apple storeu uzimao svoj imac sa popravke i prvi put sam se uvjerio da ima ogrebanih . znaci nije preuvelicavanje. tip za mojim stolom je novi dobio jer je njegov crni ogreban. Moja preporuka, ko hoce novu peticu nek uzme bijelu .
18.10.2012 | 11:43
Ili najbolje ostati na Iphonu 4s
18.10.2012 | 11:43
smayoo kaže:
A 4S dolje? Nix?


Pa kao da se doista nešto dogodilo sa cijenama starih modela. Mislim da sam vidio da je sad 16GB model oko 2.300 uz tarifu 175, ali sad mi se to ne da uzet više jer je petica ipak prilično bolja. Prije mjesec dana sam bio u T-Mobilu. Meni je prije 6 mjeseci istekla pretplata i tada sam bio spreman uzet novi iPhone, ali mi je 2.800 kuna bilo previše. 3GS 32GB sam platio 1.400 prije 3 godine, a iP4 prošle godine u Vipu 1.600 kuna uz tarifu 100.

Svejedno, dođem ja prošli mjesec s idejom da bih ipak uzeo telefon, kad ono veli ova 3.200 kuna. To je fakat bilo previše i ako već moram plaćat duplo više nego ranije nek onda barem bude najnoviji model. Neki dan sam gledao kad će novi iPhone pa sam vidio da su smanjili cijene starim modelima. Iskreno, i te smanjene cijene su drastično više nego što su bile prije par godina.

Edit - sad sam opet bacio pogled. Digli su cijenu u 9. mjesecu sa 2.800 na 3.200, a sad su je spustili na 2.600 u dućanima (na webu je 2400). Majstorski, nema što.
25.10.2012 | 14:43
Tony.Soprano kaže:
Ponoćna kupnja iPhone-a 5 će biti u četvrtak 25.10.2012, a u redovnoj će ponudi biti od petka 26.10.2012. To bi bilo to.


Ma jel idemo u shoping veceras!?
25.10.2012 | 15:30
Nigdje nema nikakve najave o toj misterioznoj ponoćnoj prodaji.
25.10.2012 | 16:38
Ja sam bijelog narucio i cekam vec 3 tjedna da dodje. Na Youtube-u ima dobar filmic koji uzet, bijeli ili crni. Jako lako se osteti crni.
25.10.2012 | 19:16
Navodno u Vipu kreću s prodajom od 05.11.
25.10.2012 | 19:56
a u t-mobileu navodno 02.11
25.10.2012 | 20:53
Vecer, evo ja imam peticu dva tjedna i moram rec nekako nisam zadovoljan jer mi je prevelik (ili je to samo navika od trojke do cetvorke) i prelagan mi je u ruci kao da drzim neku igracku od plastike. Cak me ovo zadnje najvise smeta. Sta se tice brzine moram rec da mu je internet stvarno brzi od petice, slike su odlicne...ali je prelagan... (tko zna mozda je to ipak stvar navike). Npr. neki programi nisu ni slozeni za 5-ticu (ili jos nisu ) npr. mucci me razmak kad pisem poruku (pogotovu i WhatsApp-u), evo do sada u tih 14 dana barem sam 10 puta pozalio sto sam ga kupio, sto nisam ostao na 4. ili opet ono prvo stvar navike. jedino kaj mi se jako svidja to su zvucnici na njemu kad se slusa glazba na zvucnike (ne na slusalice) da se stvarno cuje i to moram rec jako kvalitetno, pametna stvar je sto su "uticnicu" za slusalice stavili dolje (na 3 i 4 je gore). Sve u svemu imam "samo" dvije zamjerke: velicina i lakoca (a jedni vole bas to) ne moze se svima ugodit. (evo malo mojeg misljenja o novom iPhonu)
25.10.2012 | 21:36
Ja tebi svoj SIM Free iPhone 4, ti meni svoj 5 ja ti dam jos 2000kn i platim ćevape.

to jest ako ti idalje bude prevelik, a opet prelagan
25.10.2012 | 22:56
ako se ne dogovorite, ja bi ga uzeo
26.10.2012 | 05:06
Ja sam drzao cetvorku u jednoj ruci, peticu u drugoj (u isto vrijeme), i sa normalne udaljenosti (duzina ruke) jedva da se vidi koji je veci a koji manji. Prikaz sadrzaja na ekranu je druga prica jer stvari izgledaju malo drugacije...

Ali tezinu ne mozes ne primjetiti. Osjetno je laksi, ali meni to uopce ne smeta.
26.10.2012 | 15:20
Svaki mobitel je kvalitetan onoliko koliko i mreža na kojoj se koristi. Budući da moj 4S s HDSPA+ mogućnostima dobiva EDGE signal smatram da je već krajnje vrijeme da mobilni operateri uhvate ritam razvoja tehnologije umjesto da se grebu za količinu korisnika.
26.10.2012 | 22:11
Bio sam ja po zapadnoj Europi puno i svukuda. I svugdje je isto - čim se makneš iz većih gradova, svugdje si na EDGE-u. Osim u Norveškoj i Švedskoj. Tamo kad se makneš iz gradova, imaš sreće da ima i GSM-a...
27.10.2012 | 00:01
Kako je bilo s prethodnim modelima? Da li je za očekivati da će spustiti cijene pred Božić? Ili dići?
27.10.2012 | 00:37
evo još jedna članak koji potvrđuje datum 2.11

www.macrumors.com/2012/10/26/iphone-5-la...tries-on-november-2/
27.10.2012 | 00:40
A čuj, kad sam uzeo iP4 koštalo me 1500kn + ugovor na 24 mjeseca 100kn/mj.
Ukoliko stave 'pola tarife', koštati će 111kn/mjesec (na 24 mjeseca) + uređaj 2400kn. Kad pogledaš mudro su povisili cijenu uređaja za 1000kn.

Sve u svemu, pošto sam sad na Tomatu brutali (55kn, 1000minuta, 1000SMSova, 1GB ) ova priča mi se definitivno ne isplati.

Još je u biti najbolje kupiti uređaj po tarifi 25, platiš im odmah 2 godine unaprijed i ukupno te iP5 izađe 5000kn (bez ugovorne obveze)
27.10.2012 | 00:53
Zašto bi im platio odmah? Plaćaj im po 25 kn kroz dvije godine. 600 kn danas vrijedi više nego 25 kn mjesečno kroz 2 godine.
27.10.2012 | 03:40
Nije mi jedino jasno koji je razlog da 5-ica 32 GB na tarifi 444 košta 2099 kn a istovremeno im je još uvijek aktualna cijena za 4S 32 GB 1699 kn.
Fino poskupljenje od 25%.
Ugovor mi je istekao i čekao sam 5-icu ali se sad dvoumim da ipak uzmem 4S dok ga još ima od 32 GB.
Stoka lopovska.
27.10.2012 | 12:15
Bez obzira i na cijene i na sve ostalo ako Bog da sljedeci tjedan sam vlasnik 5-ice. Juhuuuuu!!!
27.10.2012 | 12:28
Šta mislite kakve će cijene ponuditi T-shit? I kakve će cijene biti po oglasniku? Nekih 3800-400 kunića za 16GB? Ili više/manje?
27.10.2012 | 12:39
Mene to vise ne interesira. Pretplata mi istice (VIP) taman da mogu uzeti i5, ocekivao sam da ce im cijena biti ista kao i prethodni modeli, eventualno 100-200KN veca, no.... biti ce (za mene i moju tarifu) 900Kn veca. S obzirom na to da 1499 nije ni priblizno 2399 ja odustajem od ove nj pljacke. Toliko si dobri nismo.
27.10.2012 | 13:52
Meni jos uvijek nije jasno sto je ljudima razlog da kupe iPhone 5.

Pogotovo vlasnici 4S, ali i 4G. Volim Apple stvari, ne libim se kupiti sve sto me se od njih svidja. Nekada
sam sebe ubijedim da mi nesot treba

U poziciji sam kupovati to jeftinije (i ruku na srce, lakse) nego ikada, ali jednostavno ne vidim razlog za novi mob.

Jos, vidim, ljudi dane broje da im dodje u ruke, kao da taj mob donosi nesto revolicionarno novo.

Das XYZ nekih para, i imas dodatni red ikona

Mogao bi razumjeti da postoje neke ultra korisne aplikacije koje stvarno koriste tu procesorsku snagu, pa da novi vlasnici profitiraju na taj nacin. Ovako, sve sto radi na iPhone 5 radi identicno i na 4S (vecina stvari i na G)

Majke mi mile, ja to ne kontam
27.10.2012 | 14:37
Ok kome je pretpata istekla pa uzima novi, ali ne shvatam ljude koji cekaju citavu noc da bi ga ujutro kupili.

Meni istice pretplata u aprilu,i kontam ga kesom platiti i uzeti pretplatu od 10 € mjesecno. I ovdje pljackaju, em su paketi poskupili i najjeftiniji je oko 39 eura a za telefon moras dodati 330.(16gb model) Ko je tu lud.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 1 minute
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Riba, Anonimci (525)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO