iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


03.11.2012 | 11:18
@Tony.Soprano - 6098kn, sim free 32GB. al vjerovatno ostajem na T-Mobile, sa ET S+ tarifom.

Planiram uzeti jos twin sim opciju (ne znam koliko kosta) - pa da imam na istom broju flat na iPadu, jer me u vipu 1GB dođe 70kn. vidjet cu jos
03.11.2012 | 12:22
Phantom, prvo dobro provjeri ovo s twin SIM opcijom (mislis na koristenje vise SIM kartica na jednom broju? Ja koristim dvije kartice (jedna u mobu a druga u autu) i htio sam uzeti trecu za iPad iz istog razloga kao i ti. Problem je u tome sto su to voice kartice i dogadja se da ti iPad automatski odbija sve pozive po svim SIM-ovima. Moras jailbreakat iPad i onda se igrat s hakiranjem mreznig postavki. Uglavnom, nije bas da ukljucis i pokrenes. Mozda si i znao ovo, ali cisto za slucaj da nisi.
03.11.2012 | 13:35
Mislim da sad imaju novu foru tako da ti daju jenu voice/data i jednu samo data karticu
03.11.2012 | 16:44
Ja na VIP-u imam multi sim opciju i kod VIP-a sve što treba napraviti je nazvat SK i reći na kojoj kartici da ostave sve usluge, znači i voice, a na koje ide samo data. Funkcionira bez greške.
Meni su kartice u geodetskim instrumentima i ne bi baš bilo zgodno da mi se javljaju na pozive:)
03.11.2012 | 19:04
Znam da to sto sam postao otac nema nikakve veze ali jednostvano sam se morao pohvaliti. Hvala svima od srca
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
03.11.2012 | 19:07
Čestitam na roditeljstvu nek je sa srećom.

Kakva je situacija sa "guljenjem" , "paranjem" pitanje za vlasnike 5ica, dajte nam info iz prve ruke?
03.11.2012 | 19:35
guljenje = 0

purple flare = 1

iPhone nema ni micrometarskih ogrebotina. Kuciste je savrseno, a boli me briga za ljubicasto oko sunca
03.11.2012 | 19:48
Posto sam spalio svoj i4s, moj iPhone 5 bi trebao ako sve bude ok u ponedjeljak biti u firmi. Narucio sam bijeli ( po prvi put) iPhone 5 16GB, pa cemo vidjet sve kad stigne. Ne cini mi se ove godine tolika pomamo za novim iPhoneom, ili se varam?
03.11.2012 | 23:22
Nema pomame, bar po meni, ja došao u VIP u pola 9 ujutro, ispred mene jedan čovijek.

Za komentare oko ogrebotina mislim da je ipak prerano nakon jednog dana.
Iz kutije su ok, nisu oštećeni.
03.11.2012 | 23:56
@velejaj - koju si boju uzeo?

I vi ostali koji ste uzimali koje ste boje uzimali?
03.11.2012 | 23:57
Evo, nakon jednodnevnog koristenja moje 5-ice , nemam sto reci osim da je ovo jedan brutalan stroj. Savrsenstvo. Brz ko munja, lagan a opet savrseno lezi u ruci. Vecim ekranom sam odusevljen. Sve u svemu bolje nemoze. Sad definitivno znam da nikad necu zamijeniti apple ni im drugim. Moj je bijele boje, prvi puta da imam bijeli ajfon i iskreno to mu je jedina mana. ) Pozz od Clerica
04.11.2012 | 00:05
Ja sam 02.11. oko 16h posjetio CC One u Zagrebu i VIP-ov prodajni centar. Imali su par komada od 16gb, bijele. Nisam htio uzimat, pričekat ću Božić, možda buda kakva akcija po pitanju produženja pretplate, ova trenutno im nije baš nešto.
Od ekipe koji su čekali ispred mene (8 klijenata), samo je jedan tražio iphone5. Znači da nije neka pomama kakva je bila nekoč za 4 i 4s. Bojim se da nije razlog sam uređaj nego cijena i neimaština. Uzimaju se jeftini ili nikakvi uređaji.
04.11.2012 | 00:16
Kod mene u Bjelovaru totalna ludnica, sve su rasprodali, ja jedva svog ugrabio a i stvarno sam jeftino prosao. Bit ce akcija, bez brige.
04.11.2012 | 00:18
Ja sam isto tako jako zadovoljan,jest cijena malo veca,ali vrijedi! Ekran je taman koliko treba. Sam uređaj je stvarno ultra lagan! Kao pola 4S-a! Brz,samo meni malo brzo troši bateriju,kakvo je kod vas stanje s baterijom?
iphoner5.jpg
04.11.2012 | 00:39
Generalno se nadam boljoj bateriji i to će sigurno presuditi dali ću ga uzeti. Pa me baš zanimaju Vaša iskustva!
04.11.2012 | 00:46
Sto se baterije tice prvi dan sam i ja imao strah jer se praznila dosta brzo. Nakon nekoliko punjenja baterija je puno bolja i komotno cijeli dan mogu surfati i telefonirati da izdrzi do kraja dana. Bez brige baterija je super.
04.11.2012 | 02:05
@Tony.Soprano

Uzeo sam i crni i bijeli 16 GB oba.
04.11.2012 | 13:49
Ninjago kaže:
Sto se baterije tice prvi dan sam i ja imao strah jer se praznila dosta brzo. Nakon nekoliko punjenja baterija je puno bolja i komotno cijeli dan mogu surfati i telefonirati da izdrzi do kraja dana. Bez brige baterija je super.


Ako si imao prije 4s, kakva je u odnosu sa 5.

Pretpostavljam da je baterija nešto večeg kapaciteta pošto je uređaj veči, ali vjerojatno tu razliku pojede veči ekran i gladniji procesor! Pa me zanima s tog aspekta, dali baterija bar išta duže traje u odnosu na 4s ili čak slabije!

Meni recimo zna izdržati bez problema cijeli dan i ostane na nekih 30%, malo razgovaram, ali safari, mail i whatsapp su stalno u pogonu.
04.11.2012 | 13:54
Pozz,

ja sam rekao da im ne dam 2399Kn za 5icu ali sam iskoristio akciju u pola noci sa CET na PET i uzeo crni (zadnji tada) 16Gb. Sto reci, sa 3Gs je to skok od 7 milja, prezadovoljan sam, sada sve leti pa i camera+ koja mi je bila najslabija karika. Baterija sa ovim prvim punjenjem 2 dana kao i prijasnji koji sam imao (sve isto od prvog dana do zadnjeg) i vjerujem da ce to ici bolje sa kasnijim punjenjima, dobar dio vremena je bio ukljucen i koristen 3G.
Lagan, izgleda zaista odlicno, vec sam se naviknuo na velicinu, a crna boja (nisam imao prilike vidjeti bijeli ali i tako mi je sve crno od maca pa....) mu je predobra. Kako rekoh zaista je brz, u biti imam osjecaj da to radi bas kako smartphone i treba raditi i ispunjava zadace trenutno. U iStylu sam uzeo ArtWizz-ovu masku sa silikonom iznutra a metalno kuciste izvana i kao da nije dobio nista na "debljini", elegantno kuciste ko voli takvo nesto.

04.11.2012 | 16:14
JOHN kaže:
Ninjago kaže:
Sto se baterije tice prvi dan sam i ja imao strah jer se praznila dosta brzo. Nakon nekoliko punjenja baterija je puno bolja i komotno cijeli dan mogu surfati i telefonirati da izdrzi do kraja dana. Bez brige baterija je super.


Ako si imao prije 4s, kakva je u odnosu sa 5.

Pretpostavljam da je baterija nešto večeg kapaciteta pošto je uređaj veči, ali vjerojatno tu razliku pojede veči ekran i gladniji procesor! Pa me zanima s tog aspekta, dali baterija bar išta duže traje u odnosu na 4s ili čak slabije!

Meni recimo zna izdržati bez problema cijeli dan i ostane na nekih 30%, malo razgovaram, ali safari, mail i whatsapp su stalno u pogonu.


Koliko ja vidim da su baterije tj. trajanje tu negdje. Oba izdrze cijeli dan stogod ja radio. U danu imam dosta poziva ali i surfanja i petica je po meni ista kao i cetvorka, ne vidim neku razliku. Meni je najbitije da ne moram u 17h poslje posla odmah trazit punjac jer imam jos dosta toga za obavit s mobitelom dok ne legnem spavati.
Kao sto rekoh, Prezadovoljan i ne pada mi na pamet neki drugi uredjaj.
04.11.2012 | 17:03
imao crni..
16gb..
rijesio za jedan dan..
imao sam svaki ajfon do sada i jed. nakon s3 mi nije sjeo..dosada..
i dalje premali ekran,od ostalih noviteta naspram 4s,dodatni red ikona me jed. vise ne privlaci..
dosadio,ista stvar vec 4 god/osim naravno dodatnog reda ikona:)

ali ako netko tek sad ulazi u apple svijet,bit ce mu odlican uredaj..vi koji imati 4s ne mijenjajte..
04.11.2012 | 17:38
@willijam23:

Mogu razumjeti da ti i5 nije sjeo. Ja imam 4 pa ne zelim kupiti novi jer ne pronalazim dovoljno razloga za upgrade.

Medjutim, kako si sam priznao da si iPhone stara garda, naucis valjda na jednu velicinu mobitela u ruci.

Ne mogu shvatiti kako ti S3 nije prevelik

Drzao sam to cudo u rukama. Ne znam u koji dzep da ga stavim. Bojim se sjesti da ne pukne. Poklopi ti cijelo lice kada pricas. Kao da si knjigu na uho stavio...

Meni TO nije sjelo. Radije cu onda nositi iPad Mini nego mob za koji mi transportna torbica treba...

Ali sreca pa imamo mogucnost izbora

P.S. Gledam danas S3 (factory unlock) se nudi po $499 na Newegg. Brzo je sletio sa presmijesnih 700
04.11.2012 | 17:51
Sto se tice S 3 potpuno si u pravu.
04.11.2012 | 18:05
gle...ja sam prvi pljuvao po s3 kad je izasao...prvi!!!
koma,nemres u džep staviti ovo ono,plastika,fuj..ajfon je naj..3.5 je idealna velicina..
a sad sam uzeo galaxy note2,sve ti je jasno..to je slon od moba..
naviknes se!!toliko je sve bolje i lakse na vecem ekranu,da mi nije bed sto mi je malo veci..trebas probat,pa vidjeti...
04.11.2012 | 18:43
Kod mene na poslu S 3 ima 70 % ljudi, svaki dan sam s tim mobitelom u kontaktu. Ne kazem da se nebi navikao ali meni osobno velicina 5-ice je perfektna i nebi nista mjenjao. Nije los Samsung ali moj glas definitivno ide Iphone-u.
Cak da moram birati izmedju 4S i S3 ja bi uzeo 4S.
04.11.2012 | 20:07
Ja se nebi bunio da recimo izađe do max 4.5" ekran. Ili da je veličine ko S3. Probao sam i imao svakojake pametne telefone i nekako mi najbolje sjeo iphone tj IOS. Mnogi super kvalitetni i skupi androidi ili uređaji sa win 6 ili 7 su bili nepouzdani, rušile se aplikacije, iskomplicirani i nelogicni izbornici.

Jedini put u nazad cca 3 godine, dogodilo se da mi se srusila aplikacija Ht imenik, nikad se nije smrznuo itd. A tri su mi iphona prosla kroz ruke jedan 4 i dva 4s. Sva tri su super odradila svoj posao.

Stoga, bitno je da su uređaji pouzdani i stabilni.
04.11.2012 | 20:32
i4s je neusporediv za s3.nikako..pa to u istu rec ne moze..
i5 i s3..da..pa kako kome pase..
ali ne 3.5 i je savrsena velicina,ne treba vece..to je apple godina tvrdio..a sta sad?
prilagođavaju se trzistu,a ne trziste njima...jer ih je konkurecija presisala..
rusenje aplikacija i lag na high androidima,ne vrijedi jed. vise
04.11.2012 | 20:41
Nema potrebe raspravljati koji je telefon bolji,svako ima mogucnost izbora.Moje misljenje je da su sva tri (4s,5 s3) telefona vise nego odlicna.Ovo je tema iPhone 5 a ne ko ima bolji ili koji je bolji telefon.
04.11.2012 | 21:22
wilijam23 kaže:
i4s je neusporediv za s3.nikako..pa to u istu rec ne moze..
i5 i s3..da..pa kako kome pase..
ali ne 3.5 i je savrsena velicina,ne treba vece..to je apple godina tvrdio..a sta sad?
prilagođavaju se trzistu,a ne trziste njima...jer ih je konkurecija presisala..
rusenje aplikacija i lag na high androidima,ne vrijedi jed. vise


care, sve 5, ali falio si ne samo topic, nego cijeli forum!
04.11.2012 | 23:12
Zašto sam fulao forum?zato jer sam i5 imao samo jedan dan i smatram ga nedovoljno dobrim?
Napisao sam svoje mišljenje ,to se ovdje brani?ono sam se nadovezao na post.
Ako nemaš šta pametno reci,nemoj;)
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO