iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


05.11.2012 | 10:56
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.

05.11.2012 | 14:44
Nosi mi se bijela boooojaaaa!
Uživaj u novotariji!
05.11.2012 | 14:48
JOHN kaže:
Nosi mi se bijela boooojaaaa!
Uživaj u novotariji!


: ))) Tnx. Nisam bio siguran u ovu bijelu, dosad su mi svi bili crni, ovo je pretegnulo iznimno zbog problema s ostecenjima na crnom.
05.11.2012 | 15:03
Bijeli je predivan. Ljubomoran sam!
05.11.2012 | 15:18
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.


Čestitam, no nisi li ti bio ono pljuvao po iPhone 5ici? Što onda nisi uzeo jeftiniji iPhone 4S?

Ja se prijavio na mailing onaj, nikakve obavijesti još, ali nije ni čudo kad čekam 64GB model... Ovim tempom valjda stigne negdje u prosincu
05.11.2012 | 15:35
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.



Kakve su to silovite prilike,daj podjeli s nama....ja love imam a neznam zašto bi mjenjao moj 4S(još tome malo napuklo staklo u uglu) za peticu?

Još me zvone tvoje riječi u komentarima petice

"Pristojna nadogradnja nista vise. Da je trenutno najbolji telefon na trzistu dalo bi se diskutirat.

Novi konektor koji radi na USB 2.0 i ujedno cini sve dosadasnje dodatke upitno iskoristivim (vidi korisnik Velejaj). Adapter po 29$ za koji nisam siguran kako radi sa konektorima u automobilima (kaze Video and iPod Out not supported). I sve skupa neznam kako ce se nositi sa regulativom EU da svi mobiteli moraju imati microUSB utore, a sto se Apple obvezao da ce postovat. Nije da me pretjerano brine, ali definitivno preskacem peticu, jer nevidim razloga mijenjati 4s.

Možda se i ja preobratim,nikad neznaš šta se može kriti u odgovoru
05.11.2012 | 16:12
Koliko se sjećam, preporuka je bila vezana za USB punjač, a ne za konektor na samom uređaju. Nije jasno kao bi kroz USB mogli progurati video i audio signal.
Inače kod T-Coma, ako se uzme iPhone 5, trajanje ugovora je 2 godine s nemogućnošću promjene tarife jednu godinu (netko je napisao kako je razlika od 750kn u pretplati manja od 1.000kn u uređaju, sad ima smisao da to nije tako, računica je 1.500kn vs. 1.000kn).
Provjerio danas. U srijedu ako Bog da idem po telefon i koštao me bude ipak prevelikih 3k kn. Ipak žena ima pik na iP4 koji je kod mene, a njezin (SIM free) bude išao na bubanj (ako ima interesenata neka se javi, a slike šaljem na mail).
05.11.2012 | 16:22
Vanjuška kaže:
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.


Čestitam, no nisi li ti bio ono pljuvao po iPhone 5ici? Što onda nisi uzeo jeftiniji iPhone 4S?

Ja se prijavio na mailing onaj, nikakve obavijesti još, ali nije ni čudo kad čekam 64GB model... Ovim tempom valjda stigne negdje u prosincu




Nebi se reklo pljuvao, prije konstruktivna kritika, koja sto se mene tice i dalje stoji. Imao sam 4s, bolne uspomene me vezu uz nju, pa nebi htio obnavljat rane.

@cariblanco - uhvatio si me... Imao sam iPhone 4s, ali u zadnje vrijeme su me pehovi krenuli... Izmedju ostalog moj voljeni iPhone 4s mi padne sa stola (a na gadgete pazim inace ko na oci u glavi ). Pao na straznju stranu, uredno se zvukovi cuju, vidi ga komp ali od ekrana ni a ni b. Ispalo je da je puko neki vrag an maticnoj i da bi trebao novu maticnu. Nova maticna parsto dolara, ko suho zlato...

Ugovor u firmi mi je ionako istekao, posto sam mogao birat izmedju 4s i i5 - uzeo peticu. Da je moj 4s jos uvijek u radnom stanju, peticu bi sigurno preskocio...

Zasad ne osjetim nikakvu razliku u odnosu na 4s. Ovih par mm viska ekrana mi ne znace nista. Tako da ako se uspijes suzdrzat, uzimaj tek 5s.
05.11.2012 | 16:26
Šta svi uzimaju bijelu peticu? Svi postali žene.
05.11.2012 | 16:29
Tony.Soprano kaže:
Šta svi uzimaju bijelu peticu? Svi postali žene.


ja ga uzeo iz straha od ogrebotina. Al mogu ti rec nije mi svejedno s bijelim hodat okolo.
05.11.2012 | 16:38
Haha, jesi kralj. Ma ja evo imam već par tjedana crnu kod sebe i ni traga ogrebotinama, a da ti iskreno kažem jako lagano se i bijela izgrebe kao i crna. Gledao sam po yubitubiju malo isječke i sve se lijepo vidi, skine im se ona boja sa ruba.. ali nećeš ga držati sa kjučevima i takvim oštrim stvarima valjda..
05.11.2012 | 16:44
Tony.Soprano kaže:
Haha, jesi kralj. Ma ja evo imam već par tjedana crnu kod sebe i ni traga ogrebotinama, a da ti iskreno kažem jako lagano se i bijela izgrebe kao i crna. Gledao sam po yubitubiju malo isječke i sve se lijepo vidi, skine im se ona boja sa ruba.. ali nećeš ga držati sa kjučevima i takvim oštrim stvarima valjda..


Ma ne, drzim uvijek posebno iphone, imao sam cak i navlake za 4s i bumpere, al moram sad sve ispocetka. Znaci ni sa bijelim se nisam spasio. Pa sto to prije nisi rekao da uzmem crni.
05.11.2012 | 17:48
Ja bi najsretniji bio kad bi otraga bio raw aluminij (sivi), sa crnim inlayima i crnim displayom. ona plavičasto crna boja aluminija na crnom mi nije neš :/
05.11.2012 | 18:46
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...
05.11.2012 | 18:51
Rekao sam ja da ces ti na kraju uzeti iPhone
05.11.2012 | 19:26
zabac kaže:
Inače kod T-Coma, ako se uzme iPhone 5, trajanje ugovora je 2 godine s nemogućnošću promjene tarife jednu godinu (netko je napisao kako je razlika od 750kn u pretplati manja od 1.000kn u uređaju, sad ima smisao da to nije tako, računica je 1.500kn vs. 1.000kn).
Provjerio danas.


Provjerio gdje? Ja si samo produžim pretplatu i u ugovorima moje pretplate lijepo stoji da se može spustiti nakon prvih 6 mjeseci. Nevezano za telefon. Imaš li konkretne podatke crno na bijelom?
05.11.2012 | 19:29
smayoo kaže:
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...


Što je slijedeće? Mountain Lion na MacBooku doma? Kupnja aplikacija preko Mac App Storea?
Čestitam, Lumie jesu dobri telefoni, ali OS je još daleko od dobrog, uključujući aplikacije...
05.11.2012 | 20:28
Da li je netko uzeo sim-free ip5 kod tmobile ili vipa i da li je uspjesno napravio legalan unlock?
05.11.2012 | 20:33
opala smayoo
cestitke i nek te dobro sluzi!
05.11.2012 | 21:25
smayoo kaže:
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...


Kak bi se reklo, poklonjenom konju se ne gleda u zube! Mada mi se Lumia čini jako dobra.

Ajme koliko ću imat za čitat vasa iskustva. Najviše me zanima ta baterija i prednosti nešto večeg ekrana prilikom surfanja, sve naravno u odnosu na 4S. Nisu to baš neki preveliki novci, ali nekad se zapitam jel stvarno nužno uzimat ono najnovije samo zbog nekih sitnica koje mogu biti zanemarive
05.11.2012 | 21:37
Zvao danas, ali još budem provjerio u srijedu. Ženska je decidirano rekla kako je za iPhone 1g. a za ostalo 6 mj. "Ako su lagali mene i ja lažem vas..."
@Vanjuška, da ti ni si odvjetnik? i ne, nemam crno na bijelo.
05.11.2012 | 22:13
Danas na poslu sam slikao, snimao, surfao jako jako dugo, nakon posla slusao sat vremena preko tunein radio. Uglavnom izgnjavio sam ga danas do maksimuma i ima jos 30 posto baterije. Kad sam ga tek kupio sam se pripao jer se praznila puno brze, sad nakon tjedan dana vidim ustvari koliko je dobra. Bez brige baterija je super.
05.11.2012 | 22:26
Onima koje ogrebotine smetaju nebi preporucio crni. Danas sam vidio dva crna samo 10 dana su stari i vec se sa strane vidi kako se ogulila farba. Vlasnici su sami rekli da ih cuvaju ali da se ipak daju lakse izgrebati. Svakako nije mi zao sto sam kupio bijelog upravo zbog toga jer ako nesto mrzim onda je to izgreban mobitel.
05.11.2012 | 22:30
Imam molbu za one koji su kupili iPhone 5 i koji su na VIPnetu, da li radi Personal hotspot?
Ovo mi je dosta vazno, razmisljam da prenesem broj u VIP. Ako moze netko isprobati u stvarnosti, a ne samo tipa ima. Puno hvala.
05.11.2012 | 22:41
Radi.
05.11.2012 | 22:46
Istina je što kaže @Ninjago što se tiče baterije da jako puno drži kod mene je isto takva situacija(a svaki dan je u full upotrebi), svaka im čast na bateriji ovaj puta. A opet možda je i do ovog zadnjeg update na 6.0.1, ako ga niste podigli dignite ga i definitivno ćete rješiti problem sa baterijom!
05.11.2012 | 23:29
kod mene baterija za sada traje po 24h, ali nije ni potrebno reci da svako malo nesto prckam po njemu. push mail, notifikacije, wifi stalno on, brightness na 1/3 (auto-brightness off), 3G off. iOS 6.0



velicina ekrana nekako najvise dodje do izrazaja bas prilikom surfanja u horizontalnom prikazu. odlicna mi je i sira tipkovnica. u mailu u vertikalnom prikazu na jednom zaslonu stane jos par mailova vise sto nije na odmet.
sto se brzine tice, presao sam sa cetvorke pa mi je razlika poprilicna. multitasking je skoro pa trenutan kod zadnjih par aplikacija (tu i veci ram igra pretpostavljam). kamera se brzo loada i mozes pucati niz slika u vrlo kratkom vremenu.
jos se nisam pozabavio kvalitetom slika, ali i letimicno se vidi da su slike u tamnijim situacijama bolje.
prikaz na ekarnu je nesto ostriji, barem mi se tako cini.
ugodno me iznenadila brzina 3G-a. (vip, centar rijeke).



ogrebotine za sada ne vidim (crni model). nosim ga u dzepu bez zastite (dok ne nadjem neku decentnu zastitu).

sve u svemu, ja sam zadovoljan, i za vlasnike cetvorke mislim da se radi o vecem pomaku. za vlasnike predzadnjeg modela, pretpostavljam da razlika u brzini i nije strasna da sama za sebe opravdava investiciju. malo duzi zaslon je dobar korak naprijed, pogotovo za surfanje, mail, tipkovnicu i video, ali u dosta slucajeva i nije bas ogromna razlika. u nekim aplikacijama uopce ne dolazi do izrazaja.
IMHO, ako netko ima 4s, nema potrebe za peticom. moze komotno sacekati iducu verziju. za vlasnike cetvorke prelazak na ip5 je jako ugodan step forward.
05.11.2012 | 23:53
A kako ste odradili prvih par punjenja? Jeste ga praznili do kraja pa kad dođe do 100% još ga ostavili na punjaču sat vremena ili nekom drugom tehnikom?
06.11.2012 | 00:00
Zabac-
Osobni hotspot radi, provjereno, Vip. Ja imam bijeli, rekao sam jucer, nazalost bijeli ali evo nakon par dana mi se polako pocinje svidati iako je prilagodba teska posto oduvijek imam crne.
Smayoo-
Bas mi je zao sto nisi docekao Lumiu pa ces se morat zadovoljiti ip 5-icom. Bas mi je zao.
))) nek je nama i smayoo na iPhone-u
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 17 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, kajjaznam, Maxxy, Riba, tino1, Anonimci (775)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO