Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


05.10.2021 | 15:22
smayoo kaže:
tino1 kaže:
Ja sam sve živo probao u životu, ali ovo cijepiovo je najbolje od svega. Jebo LSD.


Trebalo bi probat kakvo je s rakijom.


Šta ima LSD rakija?
08.10.2021 | 06:46
Negdje sam čitao da cijepljeni šire viruse kao i oni necijepljeni?
08.10.2021 | 07:54
Ne. Kako to misliš? Pa "Misli na druge, cijepi se!". Kužiš? Misli na druge. Znači - cijepiš se i to je to. Ne možeš više nikog zarazit, ne?
08.10.2021 | 08:02
smayoo kaže:
Ne. Kako to misliš? Pa "Misli na druge, cijepi se!". Kužiš? Misli na druge. Znači - cijepiš se i to je to. Ne možeš više nikog zarazit, ne?



zasto je toliki problem u cijepljenu, pa ljudi svaki dan jedu stvari za koje nemaju pojma odakle su i sta jedu u biti.

a o ljekovima koje uzimamo da ne pricam. ovo je sve lov na vjestice.

problem je sto se to sve forsira, vjerovatno je novac u igru.

al pravit toliku halabuku, da nema medija i intrerneta vjerovatno se o tome nebi toliko pricalo
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.10.2021 | 08:10
JOHN kaže:
Negdje sam čitao da cijepljeni šire viruse kao i oni necijepljeni?


To samo kod dr. Flajšmana - www.index.hr/vijesti/clanak/bolnice-na-a...ica_vijesti_ostalo_d
08.10.2021 | 08:16
Nisam htio ništa ranije pisati dok ne završi, ali danas sam službeno izašao iz kućnog pritvora i vodim se u grupi građana koji su prebolili COVID (jeeee, sad mogu dobiti COV potvrdu i mogu ići kud hoću ).

Osim gubitka njuha nisam imao nikakve simptome, cijepio se nisam i iz svoje perspektive doista ne vidim razlog da sam se ranije trebao ići cijepiti.

Da mi najstariji sin nije bio Cov pozitivan (pobrao je vjerojatno u školi) ne bi ni znao da sam i ja Cov pozitivan, ovako sam radi njega išao na testiranje. Osim sina koji je dva dana imao blago povišenu temperaturu i laganu glavobolju (on nije izgubio njuh), i supruga je bila Cov pozitivna i ona je također ostala bez njuha na par dana no ni ona nije imala apsolutno nikakvih drugih simptoma da je bolesna i nema nikakve nuspojave zaraze, druga dva sina nisu imali nikakve simptome, ali smo ih nakon nekog vremena ipak otpeljali na testiranje i obojica su negativni,... i sad budi pametan.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.10.2021 | 08:27
Možeš dobiti potvrdu o preboljenju. S njom baš ne možeš kud hoćeš. Ali si sad 6 mjeseci bez brige, a onda iglicaaaa.....
08.10.2021 | 08:43
Kaj nije 9 ili 12 ako se ne varam?!
08.10.2021 | 08:59
@Bertone baš mi je drago što ste prebolili bez nekih posebnih tegoba.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.10.2021 | 09:17
JOHN kaže:
Kaj nije 9 ili 12 ako se ne varam?!


9 i 12 je samo za zdravstvene i djelatnike u sustavu socijalne skrbi.
08.10.2021 | 09:25
Kaj ovi u zdravstvu imaju neke supermoći naspram Bertonea?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
08.10.2021 | 09:43
Potvrda za cijepljenje vrijedi 365 dana za sve. Ovdje ne navode nikakve iznimke.

Potvrda za one koji su prebolili vrijedi 180 dana.

Po kojoj logici potvrda za preboljele vrijedi 180 dana a za cijepljenje 365 dana, kada se zna da je prirodno stvoreni imunitet jači i trajniji od oog dobivenog cijepljenjem?
08.10.2021 | 10:38
Daddo kaže:
Možeš dobiti potvrdu o preboljenju. S njom baš ne možeš kud hoćeš. Ali si sad 6 mjeseci bez brige, a onda iglicaaaa.....


Ma nemaš brige, postoje mjesta kamo i ne želim ići

JOHN kaže:
@Bertone baš mi je drago što ste prebolili bez nekih posebnih tegoba.


Hvala, iskreno sam bio malo zabrinut za djecu jer baš nekakvu kvalitetnu karantenu i međusobnu izolaciju u stanu i nismo mogli održavati no vodio sam se time da smo svi zajedno do sada bili zdravi sa čak rijetkim i sezonskim prehladama pa je bilo dovoljno optimizma da ćemo progurati sve bez posljedica, a ovo što doista nije bilo nikakvih grdih nuspojava ili zdravstvenih problema je samo bonus
08.10.2021 | 12:53
Možeš li sažeto opisati hodogram ili da to ostavimo za neku kavicu ovih dana?
08.10.2021 | 13:12
JOHN kaže:
Negdje sam čitao da cijepljeni šire viruse kao i oni necijepljeni?


Virolozi to još ne znaju definitivno, a i kako bi znali? Kako se može provjeriti jeli virus izašao iz cijepljenog ili ne cijepljenog nosa. Ali svakako kad bi se svi cijepili ne bi bilo virusa i zato se cijepite.
08.10.2021 | 13:23
Robert_84 kaže:
smayoo kaže:
Ne. Kako to misliš? Pa "Misli na druge, cijepi se!". Kužiš? Misli na druge. Znači - cijepiš se i to je to. Ne možeš više nikog zarazit, ne?



zasto je toliki problem u cijepljenu, pa ljudi svaki dan jedu stvari za koje nemaju pojma odakle su i sta jedu u biti.

a o ljekovima koje uzimamo da ne pricam. ovo je sve lov na vjestice.

problem je sto se to sve forsira, vjerovatno je novac u igru.

al pravit toliku halabuku, da nema medija i intrerneta vjerovatno se o tome nebi toliko pricalo


Uvijek je bilo antivaksera, u svakoj Pandemiji. Ali činjenica je da se svaka završila imunizacijom ili ogromnim žrtvama (Kuga, jer nije bilo cjepiva). Sve druge kao Boginje, dječja paraliza itd. je prestala tek nakon cijepljenja. A sad naši ravnozemljaši- seru li ga seru, najviše me sruši kad vidim da su intelektualci protiv cjepljenja. Ali to je šta je i to šta je tu je.
08.10.2021 | 14:39
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Negdje sam čitao da cijepljeni šire viruse kao i oni necijepljeni?


Virolozi to još ne znaju definitivno, a i kako bi znali? Kako se može provjeriti jeli virus izašao iz cijepljenog ili ne cijepljenog nosa. Ali svakako kad bi se svi cijepili ne bi bilo virusa i zato se cijepite.

Neka znanstvena istraživanja iz GB i USA ukazuju na to da cijepljeni jednako prenose virus kao i necijepljeni. A ti kažeš da ako se svi cijepe da ćemo ubit virus. Nekako mi to konfuzno.
Da li cijepljeni mogu prenositi virus jedanko kao i necijepljeni?
Kaj se zemlje tiče, neki fakat misle da je ploča, za većinu puka znaju reći da je okrugla (sfera ako je netko više pazio na satu kada se pričalo o geometrijskim tijelima), a za domaće intelektualce elipsoid/geoid.
Ja nisam antivakser, niti sam ravnozemljaš.
Želim činjenice i jamstva
08.10.2021 | 14:42
Ravnozemljaši i okruglozemljaši. Jednaki ste zeloti, i s jedne, i s druge strane. Ja ponavljam opet - nisam PROTIV cijepljenja (cijepio sam se, već sam to napisao triput), nego sam protiv toga da nas tako blatantno lažu i muljaju, i mijenjaju ploču svako malo. Ako je cijepljenje tako sigurno i bezopasno, neka stave muda na panj i proglase da je obavezno pa snose punu odgovornost za sve posljedice koje sad guraju pod tepih i glume da ih nema.
08.10.2021 | 14:44
JOHN kaže:
Možeš li sažeto opisati hodogram ili da to ostavimo za neku kavicu ovih dana?


A nemam što zanimljivo napisati, a da se ne protumači kao tjeranje vode na mlin protivnika cijepljenja,... coffe uvijek može (ak nam ponovno ne zatvore birtije jer je prošla turistička sezona )

PS.
I kod mene je stav kao i kod smayee, nisam protivnik cijepljenja, ali sam protivnik laganja i petljanja, a da naši (stožeraši) petljaju to nije teško zaključiti.
Uostalom, znate li koja je bila jedna od prvih uputa liječnice OB med i epidemiologa - baka i djed ne smiju doći u nikakav kontakt sa nama (cov pozitivnim) iako su se oboje cijepili s obje doze pa sad ti objasni baki da nemre vidjeti unuke mjesec dana kad su je mjesecima (stožeraši) filali informacijom da se mora cijepiti kako bi bila zaštićena i kako bi se mogla družiti sa unucima.
08.10.2021 | 15:07
Ja nikada nisam za zabranu ovog ili bilo kojeg do sada obveznog cijepljenja. Sva obavezna cijepljenja podržavam jer su obavezna. Ovo je nit vrit ni mimo, pa me to malo muči.
Evo nedavno su u SLO obustavili cijepljenja sa J&J, a taman sam se pred neki dan mislio odlučiti za to cjepivo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
08.10.2021 | 15:21
smayoo kaže:
Ravnozemljaši i okruglozemljaši. Jednaki ste zeloti, i s jedne, i s druge strane. Ja ponavljam opet - nisam PROTIV cijepljenja (cijepio sam se, već sam to napisao triput), nego sam protiv toga da nas tako blatantno lažu i muljaju, i mijenjaju ploču svako malo. Ako je cijepljenje tako sigurno i bezopasno, neka stave muda na panj i proglase da je obavezno pa snose punu odgovornost za sve posljedice koje sad guraju pod tepih i glume da ih nema.


Ti i ja smo prvi koji bi ako tako nešto naprave trebali plaćat zdravstveno za 3 reda veličine više nego što ga trenutno po zakonu moramo (čisto zbog činjenice da smo obojica u rizičnim skupinama, da ne misliš sad da je meni lakše što si mi u društvu).

Ono što je meni smiješno nije to što "država" ne želi zakonom propisati cijepljenje (imaš propisanih cjepiva koje ljudi izbjegavaju i odbijaju, dakle sasvim je očito da ni propisivanje zakonom nije rješenje), nego me nasmijava činjenica da je "pravo izbora" bez posljedica.

Nećeš? Ne moraš. Ali ćeš da bi radio u javnom sektoru 2 puta tjedno na test po 100 kn iz svog džepa. Nećeš platit test? Nema problema, ideš na utvrđivanje radne/zdravstvene sposobnosti... nisi zadovoljio - zna se. Realni sektor jedva čeka takve. Naročito u ovim uvjetima.

Hoćeš? Super. Bravo. Evo ti prekovremeni jer fali ljudi za posao X a plaća je za kurac u javnom sektoru (u odnosu na isti posao u realnom).

I jbg. Zakon ponude i potražnje.

Nećeš čekat operaciju? Imaš privatnika kod kojeg te operacija košta XY novaca. Nemaš? A jbg... umri muški.

Simple as that.

To što su u pitanju životi... nema veze. Isti je vrag... industrija ko industrija. Tko maže vozi.
08.10.2021 | 15:44
JOHN kaže:
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Negdje sam čitao da cijepljeni šire viruse kao i oni necijepljeni?


Virolozi to još ne znaju definitivno, a i kako bi znali? Kako se može provjeriti jeli virus izašao iz cijepljenog ili ne cijepljenog nosa. Ali svakako kad bi se svi cijepili ne bi bilo virusa i zato se cijepite.

Neka znanstvena istraživanja iz GB i USA ukazuju na to da cijepljeni jednako prenose virus kao i necijepljeni. A ti kažeš da ako se svi cijepe da ćemo ubit virus. Nekako mi to konfuzno.
Da li cijepljeni mogu prenositi virus jedanko kao i necijepljeni?
Kaj se zemlje tiče, neki fakat misle da je ploča, za većinu puka znaju reći da je okrugla (sfera ako je netko više pazio na satu kada se pričalo o geometrijskim tijelima), a za domaće intelektualce elipsoid/geoid.
Ja nisam antivakser, niti sam ravnozemljaš.
Želim činjenice i jamstva


Cilj virusa je razmnožavanje u stanici. Ako su svi cijepljeni nema infekcija (razmnožavanja u stanici), time virusu nestaje. Sad još konfuzno?
08.10.2021 | 15:50
To što nema razmnožavanja u stanici, ne znači da nema prenošenja na drugog domaćina. Dakle, virus ne nestaje.
08.10.2021 | 18:29
smayoo kaže:
To što nema razmnožavanja u stanici, ne znači da nema prenošenja na drugog domaćina. Dakle, virus ne nestaje.


Ne, ne nestaje, ali bude jako potiosnut, u nekim slučajevima je virus čak skroz nestao osim u umjetnim okolnostima.
08.10.2021 | 18:49
U kojim slučajevima? Nijedna virusna bolest koja je potisnuta cjepivom - nije nestala. Čak ni dječja paraliza. Pogledaj ospice. Desetljećima nije kod nas bilo djece oboljele od ospica. Kako se zadnjih godina pojavio veći broj djece koja nisu cijepljena, eto i ospica.

To je sve laža i muljaža. Jedini pravi razlog što se cjepivo forsira je taj da bude što manje zaraženih s teškim simptomima, radi opterećenja zdravstvenog sustava. I meni je to jasno, ali reci onda jbt ISTINU. Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.
09.10.2021 | 05:57
smayoo kaže:
U kojim slučajevima? Nijedna virusna bolest koja je potisnuta cjepivom - nije nestala. Čak ni dječja paraliza. Pogledaj ospice. Desetljećima nije kod nas bilo djece oboljele od ospica. Kako se zadnjih godina pojavio veći broj djece koja nisu cijepljena, eto i ospica.

To je sve laža i muljaža. Jedini pravi razlog što se cjepivo forsira je taj da bude što manje zaraženih s teškim simptomima, radi opterećenja zdravstvenog sustava. I meni je to jasno, ali reci onda jbt ISTINU. Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.


Kao nestala se računa ona bolest koje je pod kontrolom i ne pojavljuje se učestalo, nikad ni jednu virusnu bolest neće proglasiti iskorijenjenom, jer to niko sa sigurnošću ne zna. Ali ako se više do 20 godina ne pojavljuje ni jedan slučaj onda se računa kao iskorijenjena. Tetanus, Boginje, Polio, Difterija itd itd.
Neke od njih sporadično se pojavljuju još u područjima gdje procijepljenost mala.
Zato boli me kurac ko što laže i mulja, ja hoću da ovo govno od virusa nestane ili barem bude dobro pod kontrolom, jer hoću normalan život. Kad ovo prođe onda tužite sve države, uzmite stvar u svoje ruke i jebite im svima nanu, što se mene tiče. Neš ti manipulacije i laži, dok se oko ovoga pjeni kradu i lažu svo vrijeme i niko im ništa! Sad ste zapjenili i krenuli im jebati majku, a dok Nestle kupuje svu pitku vodu na planeti niko ništa.
Ovo s ospicama kod nas je svakako antivaksersko maslo da se procijepljenost drži na nivou ne bi ih bilo. Ne da svaka Hanuma ima svoje mišljenje i izbjegava cijepljenje jer FB osim što zna šta je Maje Šuput rekao Bloom kao prvu riječ, tako kaže. CIJEPITE SE DA ZAŠTITITE ONE KOJI SE NE MOGU! MUTACIJE SE NEĆE MOĆI DRŽATI POD KONTROLOM, AKO NIJE PROCIJEPLJENOST VELIKA!
09.10.2021 | 06:01
smayoo kaže:
Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.


Gdje ti živiš? Pa stalno ih hvatamo u debeloj laži i sve jedno ih biramo i dajemo im povjerenje.
09.10.2021 | 06:54
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.


Gdje ti živiš? Pa stalno ih hvatamo u debeloj laži i sve jedno ih biramo i dajemo im povjerenje.

A neki im i dalje vjeruju i za ova "cjepiva"???
09.10.2021 | 07:03
jzelko kaže:
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.


Gdje ti živiš? Pa stalno ih hvatamo u debeloj laži i sve jedno ih biramo i dajemo im povjerenje.

A neki im i dalje vjeruju i za ova "cjepiva"???


Ne kužim? Šta je s cjepivima?
  • Daddo
  • Posjetitelj
09.10.2021 | 07:18
Ništa naročito. Tu su već 100+ godina. Spasila bi Indijance... a možda i dinosaure, samo da su stigla ranije.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 21 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (610)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO