Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


09.10.2021 | 08:25
Sad su ljudi dali sve od sebe da stignu na vrijeme, ali đaba pametnjakovići pročitali na FB osim da je sin Maje Šupot poznati Bloom prvu riječ izgovorio, da tu ima nešto strašno, da lažu samo tako, da nas žele sve uništiti jer bez nas se bolje živi.
Na jednom pregovoru s jednim Hrvatskim gradonačelnikom na naš argument da bi se našom investicijom doselilo još ljudi u njegovu samoupravu, on nama odgovara: "više građana je naš problem, a ne dobit". To tumačim kao, ja bi bio gradonačelnik, ali ne se i brinuti o mojim građanima". Možda je to, to? Uništiti nas cjepivom i infekcijom i njima super.
09.10.2021 | 09:27
tino1 kaže:
smayoo kaže:
Jer kad te jednom ljudi uhvate u laži, gotovo je. Nema više povjerenja.


Gdje ti živiš? Pa stalno ih hvatamo u debeloj laži i sve jedno ih biramo i dajemo im povjerenje.


Nisam mislio na političare, nego na tu kliku tzv. "znanstvenika" i "stručnjaka" koji su svoj stručni kredibilitet prodali za račun političarske žgadije.
09.10.2021 | 09:28
tino1 kaže:
on nama odgovara: "više građana je naš problem, a ne dobit".


Samo mi reci je li to bio stari ili novi gradonačelnik Rijeke?
09.10.2021 | 17:31
smayoo kaže:
tino1 kaže:
on nama odgovara: "više građana je naš problem, a ne dobit".


Samo mi reci je li to bio stari ili novi gradonačelnik Rijeke?


Nisam lud, da mi inspekcije pošalje za vrat.
09.10.2021 | 17:33
Znači novi.
09.10.2021 | 20:33
A jebi ga stari.

U ovoj rečenici je bitan naglasak.
09.10.2021 | 21:19
Misliš zarez?
09.10.2021 | 21:40
smayoo kaže:
Misliš zarez?


ti znaš i sam da nisam baš vješt sa zarezima.
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.10.2021 | 09:27
Primio sam jucer drugu dozu pfizera i totalno me satralo danas.

Boli ruka, boli cijelo tijelo, umoran, vrti mi se, povraca mi se, oblijeva me hladni znoj, pa temperatura… proveo skoro cijeli dan u krevetu… man flu..

Sad sam drmul pivu i mam mi je bolje… sad samo ruka boli..
10.10.2021 | 10:00
Sjećaš se one reklame iz 90-ih?
Išla je nekako: "Boli ruka; boli tijelo... Kupite Čang Šlang!".
Kako to nisam mogao naći, evo klip u kojem građanin Tanat "Toni" Selmani, Albanac rođen u Makedoniji (mislim da sada živi u Zagrebu) - poručuje ljudima koji se žale na bolove od cjepiva:

Inače, ja nisam ništa osjetio od Pfizera.
To je nevjerojatno kako različito ljudi reagiraju...
Ovo nije ništa osobno, Dijete.
Čista šala.
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.10.2021 | 10:43
Kloba kaže:

To je nevjerojatno kako različito ljudi reagiraju...
Ovo nije ništa osobno, Dijete.
Čista šala.


Naravno, sve je stvar igre velikih brojeva. Zeni nista, ja bio u bolovima, frend zavrsio na promatranju u bolnici jer mu je srce stekalo... i tak..
10.10.2021 | 11:02
Kako ste i vi član Commonwealtha, jel i kod vas vrijedi ovo kanadsko "pravilo" da prva doza može biti primjerice Moderna, a druga recimo - Pfizer?
Ili kao većina zemalja pazite da su obje doze od istog proizvođača?
Inače, nisam znao da je Pfizer među najjeftinijim cjepivima (mislim da mu je cijena u veleprodaji oko 13 eura, dok je Sinopharm čak i do 50 eura, a navodno ne valja ništa).
Ponavljam, navodno.
Nemam nikakve podatke (čitaj: čuo u podcastu "Lobotomija" od nekog liječnika).
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.10.2021 | 20:51
NZ je samo Pfizer odobrio nakon testiranja cjepiva. (Takodjer jedan od razloga zasto NZ kasni sa cjepljenjem - proveli su istrazivanje svih dostupnih)…

U jednom trenutku je nedostajalo cjepiva i NZ je kupio od Portugala i Danske (cini se da nisu bas htjeli uzet direktno od Pfizera, al se “ne zna zasto”)

Europsko cjepivo (ne znam ime) je u zavrsnoj fazi testiranja i suska se da ce i to odobrit.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
11.10.2021 | 11:34
Evo jedan jednostavan odgovor / video od 22 minute što možemo činiti sa svojim zdravljem i kako gledati na njega u odnosu na današnje iskrivljeno shvaćanje zdravlja (lijekovi i farmaceutska industrija).

EDIT: spominje se i Covid a i bilo je već pitanja koja je alteranitiva cijepljenju za sve one koji se osjećaju zdravo.


Usput, zabrinjava me kako dežurni izvjestioci već par dana nemaju izvještaja koliko ljudi nije bilo cijepljeno a umrlo je od Covida, tipa: danas od 10 umrlih od Covida 9 ih je bilo necijepljenih.

To im je bila najjača reklama u pritisku da se ljudi cijepe.

Da li su to zaboravili pratiti te brojke ili su se brojke neugodno promijenile?

Ima li tko info?
11.10.2021 | 16:28
Da, naravno, "brojke" su se neugodno promijenile i sada umiru samo cijepljeni, a necijepljeni više niti ne obolijevaju od korone. A vladajuća klika u sprezi sa svjetskim farmakološkim kompanijama uspješno sakrivaju pravo stanje.

Čak se priča i da oboljeli koji ne poštuju samoizolaciju i dođu u kontakt sa nekim anti-vakserom, čudesno odmah
ozdravljuju.

11.10.2021 | 19:24
Važno je da se ti "oslanjaš na znanstvene argumente". To što si sad napisao baš je znanstveni odgovor na Airovo pitanje. Zelot.
11.10.2021 | 21:14
Pa jeli moguće da je takvom vrsnom stručnjaku promakao očiti sarkazam u mom odgovoru i smajlić (emotikon) na kraju istog?!

Kad netko namelje hrpu gluposti, to onda ne komentiraš, a kad ja na istu tu hrpu gluposti odgovorim drugom hrpom gluposti (i to, sarkastično), e onda sam ja zelot. Imaš stvarno dobar 'aršin', rastezljiv po potrebi.

Ali, nema veze, drago mi što vodiš toliko računa o meni, i trudiš se namjestiti 'aršin' upravo onako kako ti odgovara, nije to mala stvar.

'aršin' - stara mjera za dužinu
11.10.2021 | 21:30
Koju je sad to "hrpu gluposti" namljeo Air? Čovjek pita (a i ja se pitam) zašto su redovno svaki dan govorili koji je postotak necijepljenih među teškim slučajevima, a sad više ne? Znaš li odgovoriti na to pitanje? A da nije sarkastično? Smatram da ne znaš, a svojim "sarkazmom" skrivaš neznanje. Kao i inače, jer, iako se deklarativno pozivaš na znanstvene argumente, zapravo si uglavnom - zelot - jer se na sve što ne znaš odgovoriti - obrušavaš porugom. Onaj koji se poziva na znanost, uvijek je spreman priznati da nešto - ne zna.

Pa, evo, ako griješim, daj racionalan odgovor na to pitanje. Zašto zadnjih mjesec dana dan za danom uvijek objavljuju koliki je postotak necijepljenih među umrlima i onima na respiratoru, a sada više - ne?

Ja ne prejudiciram odgovor, nisam se spreman a priori složiti s Airovim nagađanjem, ali i sam postavljam to pitanje, jer je - promjena uočljiva i, rekao bih - indikativna. Odgovor ne znam, nadam se da nije ovaj kojeg sugerira Air, ali tvoja pljuvačina i poruga jamačno nimalo ne doprinosi odgovoru. Takvom komunikacijom nikad nikog ne možeš uvjeriti da promijeni mišljenje.

EDIT:
ZAboravio sam - emotikon u tvojim postovima nema težinu jer si već demonstrirao da se ne znaš njima služiti.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
11.10.2021 | 21:44
m@xym kaže:
Kad netko namelje hrpu gluposti, to onda ne komentiraš, a kad ja na istu tu hrpu gluposti odgovorim drugom hrpom gluposti (i to, sarkastično),


Referirao si se na moj post.

Tražim od tebe i bi uredu da sada napišeš koju glupost / gluposti sam ja napisao.
I naravno da obrazložiš zašto je glupost.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.10.2021 | 23:06
Nažalost, obzirom na sklizak teren zbog nevremena, službe MUP-a RH su na terenu s ekipama pomažući ljudima koja se na istom poskliznu pa skupe modrice... nisu stigli prebrojati umrle cijepljene jer se bave živima (koje ne cijepe olovom, navodno je dokazano nezdravo iako neki prežive i više doza?).

Ostavljen "Lamaze link" je inače skroz znanstven (btw link se ne vidi u novom Safariju uopće).

On topic:

U komšiluku je napeto, ali to nikog baš ne zanima.

U Srbiji umiru "nevakcinisani" mladi bračni parovi (on 45, ona 38) a djeca im ostaju siročad. Imaju isti postotak "vakcinisanih" ko i mi - 50%, dostupnu treću dozu već skoro 2 mjeseca i slogan - "VRATIMO ZAGRLJAJ". S tim da su oni imali i davali pare ko oće bocku.

Ozbiljno though, u Srbiji službeno imaju danas 260 na respiratoru i samo danas 51 umrlog, što je polovica umrlih u RH na naš jedan tjedan.

Slovenci su bure baruta... kod njih je "Borut Beirut" iako tamo ima navodno puno zraka na planincah i sončece sveti pa ni D vitamina ne nedostaje... i svejedno Ljubljana je bolana (nepažljiv štioc zaključio bi da je toliki kisik opasan jer podržava gorenje a znamo da je Gorenje zapravo Hisense tehnički, dakle eto razloga za krivit kineze) Slovenski slogan je OSTANI ZDRAV?

(U Slo službeno stanje danas 422 u bolnicama, 121 u ICU, u istih naših tjedan dana 46 umrlih).

Za one kojima je teško samima potražiti brojke na civilna-zastita.gov.hr/ a zanima ih kratki sažetak stanja u RH:

04.10.2021. imali smo 810 hospitaliziranih od čega 98 na respiratorima
11.10.2021. imamo 868 hospitaliziranih od čega 131 na respiratoru.

U razdoblju od 04.10. do 11.10. u RH umrlo je 100 ljudi.

Tjedan dana, 58 novih u bolnici, 33 na respiratoru, 100 mrtvih.


Da su bar svi cijepljeni od tih 100... ali on the bright side... svi su testirani jer su - u bolnici. (vjerojatno ih je 70% lažno pozitivnih pa ih bar 70 nije umrlo od COV-19, ni za ovo mi se ne da tražit linkove, bili su na temi)

Računamo da od tih novih 58 je bar 70% testova bilo lažno pozitivnih jer je nabrijano testiranje (ne da mi se vadit linkove o cirkus ciklusima, bili su u temi više puta)... dakle njih 40 zapravo zauzima krevet bezveze ovima što imaju umrijet od rakova?

Jel to ok narativ koji će zadovoljit "obje strane" ili treba prilagodit brojke? Ako idemo na prilagođavanje... u kojem smjeru?

Da zbog količine podataka raskomadamo BiH (250 mrtvih u tjedan dana, navodno je hrvatski industrijski kisik kriv za bar dio njih?) na RS, FBiH i HZHB onako zločinački podmuklo pa parcijalno brojimo mrtve i žrtve po kantonima svatko svoje? Inače Federacija ima super slogan "ZBOG ONIH KOJE VOLIŠ".

Slovenaca ima 2.1 milijun, Srba 6.9 milijuna a nas Hrvate još prebrojavaju, no po zadnjem popisu bilo nas je 4.3 milijuna. Bosanaca ima nepopisanih već 20 godina puno previše. S krive strane granice uglavnom, ako pitaš raju lokalno.

Da nije sve tako crno, pusto i suhoparno eto malo i zamajancije.

Generalno, u RH zasad ne stojimo loše... za one koji ne vjeruju evo i argumenata u komparaciji sa susjedima:

1. još nije počela da nas bije milicija ko Slovence
2. nemamo organizirane mesare po kućama ko Srbi za ćevape - kod nas se mljevenici mogu konzumirat u restoranima.
3. "bocke" su dragovoljne... ko neće - ne mora.


I nakraju - mrtvima je ionako svejedno, a za nas koji živimo vele na TV da živimo dobro.
11.10.2021 | 23:59
@Daddo, tebe treba staviti na tiskovnu da sjediš između Beroša i Capaka,... digao bi gledanost HRT-a
  • Daddo
  • Posjetitelj
12.10.2021 | 01:25
smayoo kaže:
Zašto zadnjih mjesec dana dan za danom uvijek objavljuju koliki je postotak necijepljenih među umrlima i onima na respiratoru, a sada više - ne?

Ja ne prejudiciram odgovor, nisam se spreman a priori složiti s Airovim nagađanjem, ali i sam postavljam to pitanje, jer je - promjena uočljiva i, rekao bih - indikativna. Odgovor ne znam, nadam se da nije ovaj kojeg sugerira Air, ali tvoja pljuvačina i poruga jamačno nimalo ne doprinosi odgovoru. Takvom komunikacijom nikad nikog ne možeš uvjeriti da promijeni mišljenje.


Ovo.

Ispada da ti seciram post, ali to mi je najbolji način da odovorim i istovremeno ne izostavim nešto za što mislim da trebam reći.

Prva rečenica nije nešto za što mislim da je točno (ili se ja bar ne sjećam da je dan za danom išla objava postotka necijepljenih među umrlima i onima na respiratoru?). Ako me sjećanje ne vara, postotak je išao van u trenutku kad su bili nagli skokovi u dnevnom broju umrlih i hospitaliziranih, a digla se i velika prašina u EU oko druge/treće doze, razine zaštite koja opada s vremenom, štetnosti cjepiva pojedinih proizvođača.

U tom smislu, priča o % meni ima neke logike. Sranje je lokalno u tvom dvorištu odjednom "naraslo za red veličine" i ljudima (skepticima, medicinarima i onima drugima) važno je znati ima li to što je dosad napravljeno ikakvog ili nikakvog smisla.

Hipotetski:

Ako si od primjerice 20 ljudi koji su umrli imao samo 2 cijepljena, a od 300 novih zaraženih "samo 30" hospitaliziranih od čega 6 cijepljenih, znači da cjepivo NEŠTO DOBRO radi. Što je nešto, a što je dobro... kratkoročno ti daje veću šansu za preživljavanje, dobro je za sustav da smanjuje opterećenje na isti.

Da li je to dugoročno dobro za onog kog su bocnuli? Nitko ti neće na to odgovoriti. Ne jer ne bi htio nego jer je kristalna kugla na servisu.

Ne znam je inače skroz legitiman odgovor (rekli bi u školi - i za to ima ocjena), no teško da će "ne znam" u ovoj situaciji ikog zadovoljit a još manje ikom pomoći.

Što se prejudiciranja odgovora tiče ili (ne)slaganja s nekim ili ciljane poruge i namjere da ikom mijenjam mišljenje:

1. nemam "točan" odgovor (za sebe, a kamoli za nekog drugog), niti mislim da postoji "samo jedan" univerzalno točan.
2. nije mi bitno da se (ne) složim s većinom, niti ikom osporavam pravo na drugačiji stav i mišljenje ma koliko se ono meni činilo nelogičnim, neznanstvenim ili jednostavno "pizdarijom bez ikakve osnove"
3. nije mi bitno da sam "u pravu".

Vraćam se na ono prvo - zašto se više ne objavljuju postoci.

Moguće objašnjenje koje meni ima logike:

Ne znam da li si i koliko pratio dnevno kretanje broja hospitaliziranih i umrlih u RH, ali te brojke su "male" (u smislu da pričamo o jednoznamenkastom broju dnevno umrlih / novih na respiratoru).

Podatak da primjerice 10.10. imaš čovjeka manje na respiratoru (124 ukupno) nego 9.10. (125) a ukupno 9 umrlih (u odnosu na 11 koliko ih je bilo 9.10.) može biti koristan za - što, ako gledaš "veliku sliku"?
Jel taj 1 manje među ovih 9 umrlih ili si ga skinuo s respiratora i vratio u sobu među hospitalizirane?
I jel to što je (ne)cijepljen mijenja na stvari kad je samo taj jedan?
Ili od ovih 9 umrlih koji su (vjerojatno) završili na respiratoru prije smrti... možeš zaključit išta korisno, s obzirom da si na -2 mrtvaca u odnosu na dan prije a omjer može biti značajno različit nego je bio jučer?

Ispada glupo jer ignoriramo "male brojeve", ali na dnevnoj bazi 100% cijepljenih na respiratoru na uzorku od 1 nije neki relevantan podatak. Da su 2, isto baš ne bi bilo nekog smisla jer bi mogao zaključit ako je raspodjela 1:1 da nema razlike jesi li ili nisi cijepljen. A na 3 ti je već % takav da je razlika ogromna u nečiju korist, što je opet "pogrešno".

Dodatno, promijenjena su pravila igre za gotovo sve važne djelatnosti, u smislu testiranja i cijepljenja i to relativno friško... pa ti podaci koje ćeš dobiti dnevnom objavom još nisu "relevantni" da bi ih mogao povezati s onim što si poduzeo.


Digresija i offthinking:

Svjestan sam da se time svime može krasno manipulirati na koju god poželiš stranu ovisno koji ti je krajnji cilj... no postavljam ozbiljno pitanje tko bi bio dovoljno nenormalan i u čijem je interesu globalno izvoditi takve manipulacije a da se "stvari poslože" jednako kod svih?

Em što je skupo za izvest (koštaju mediji i propaganda, košta placebo cjepivo, sam sebi štetiš svjesno i namjerno na X vremena, bez da si siguran u ishod) em traži vrijeme za koje nisi siguran da imaš (jer ako cjepivo ne djeluje nemaš zaštitu za sebe).

Da se hoćemo samouništit dosta je da nekim dalekometnim raketama netko zvizne par nuklearki u Francuskoj ili zarate Pakiji i Kinezi gdje ovi drugi porokaju im nuklearni arsenal i radijacija riješi trećinu Indije, a Pakiji iz osvete roknu Kineze. Hop milijarda-dvije dolje. Kakva korona. Em je brže em je efikasnije. A dugoročno i zdravije za nastradale (ima u prijašnjim postovima kako su danas Japanci najzdraviji narod, da sad ne kopam).

Nego da - s obzirom na cijelu raspravu i tabore... imam pitanje - kako bi cijela stvar izgledala da je znanost i medicina kad je krenulo ovo sve rekla - ne znamo i nije nas briga. Pa da danas nemamo ni respiratore ni bolnice ni cjepiva ni nuspojave. Ono - dođeš doktoru i on veli da je to sve u tvojoj glavi. Nema slona u sobi. Ma kakvog slona, nema ni sobe. Ni osobe. S odgovorom.
  • Daddo
  • Posjetitelj
12.10.2021 | 01:39
Bertone kaže:
@Daddo, tebe treba staviti na tiskovnu da sjediš između Beroša i Capaka,... digao bi gledanost HRT-a


I ti si meni super. gledanost je bitna samo na onlyfansu though... za HRT je samo bitna pretplata (ne radi HRT-a mind you, nego zbog razvoja medijskog prostora... HRT od te pretplate vidi toliko malo da je to zanemarivo, nego mora pomoć ovima što gostuju na alternativnim televizijama i po portalima). A to ionak ne plaćaš.
12.10.2021 | 02:50
Vidiš vidiš dobro razmišljaš, mogao bi HRT uvesti i peti program "OnlyFans HRT" (hrt_@onlyfans) i dogovoriti sa državom (Središnjim državnim uredom za demografiju i mlade) da svaki uredni platiša pristojbe u promotivnom razdoblju dobije mjesečno 100 tokena free u sklopu pristojbe
  • Daddo
  • Posjetitelj
12.10.2021 | 06:46
Damn it. A trebalo je bit iznenađenje. Jovanović je kod konkurencije najavio da je vrijeme za nove izazove. Prijelazni rok još traje i navodno su pregovori u tijeku. VEM je dao zeleno svjetlo za 5. kanal na kojem bi samo 18+ sadržaj išao. Dakle samo direkt i otvoreno. U maniri golih vijesti. Naravno, ništa ispod pojasa i samo provjereno.
12.10.2021 | 08:37
@smayoo,

Nije Air jedini na temi koji namelje hrpu gluposti, i nisam mislio samo da njega i samo na ovaj njegov odgovor kada sam napisao to što sam napisao.

Ali, kad ga već spominjemo, da pojasnim:

- čovjek je iskreno "zabrinut" (vjerojatno danima ne može ni spavati od te silne brige) jer nema izvještaja o broju cijepljenih među umrlima

- veli to im je najjača reklama u "pritisku" da se ljudi cijepe (reklama i pritisak ne idu u istu rečenice, ako te netko pritiska, nije potrebna reklama, sam pritisak je dovoljan)

- pita se, da li su se "brojke" (valjda brojevi) neugodno promijenile (da su se brojevi promijenili, ugodno ili neugodno, to bi onda valjda bila vijest, a ako promjene nema, čemu onda stalno navoditi jedan te isti postotak)

Ja eto, pljuvam i podrugujem se, a ti si iznad svega toga, i tvoje podrugivanje na način da me kao "pitaš", znam li odgovoriti na pitanje, a zatim sam sebi "odgovoriš" da ne znam i da svojim sarkazmom skrivam svoje neznanje, zapravo nije podrugivanje, nego eto, ti si se malo našalio sa kolegom forumašem.

I povrh svega toga, iako si u stanju prepoznati istinsku zabrinutost kolege Air-a zbog nedostatka podataka o broju cijepljenih, na moj sarkazam odgovaraš kao da sam mu dao ozbiljan odgovor.

Naravno da emotikon u mom odgovoru nema nikakvu težinu, kad ga ne stavim, ne znam se njime koristiti, a kada ga stavim, ignoriraš ga jer se opet ne znam njime koristiti.
Vrhunska logika.
Nije ni čudo da si unaprijed stvorio predodžbu o tome da ja samo pljuvam i podrugivam se drugima.

A, što se tiče odgovora na tvoje pitanje, ne pratim svakodnevno izvještaje, ali prema onome što sam ja primijetio, svega 3-4 puta se spominjao odnos cijepljenih i necijepljenih među teško oboljelima i umrlima, i taj postotak je nekih 80% necijepljenih među teško oboljelima, i 70% necijepljenih među umrlima.

Zašto se više ne spominje taj odnos, niti znam, niti sam u mogućnosti to znati (ne radim ja izvještaje pa da bih bio upoznat sa tim detaljima), niti imam ikakvu potrebu to svoje neznanje opravdavati bilo čime, pa ni sarkazmom. Moje mišljenje je da je taj odnos još uvijek isti, i da ga zbog toga nema potrebe stalno ponavljati, a da je kojim slučajem došlo do promjene toga odnosa (kako insinuira Air), onda bi to vjerojatno i objavili.

@Air,

Ti stvarno tražiš nešto od mene?!
Nije ti baš najjasnije da se sva on-line komunikacija zasniva na dobrovoljnoj bazi, i da nitko ne može, od bilo kojeg sugovornika, nešto tražiti?!

Ti dobrovoljno napišeš komentar, ja ga dobrovoljno komentiram, ako se slažeš ili ne slažeš, možeš to napisati ili ne napisati, ali ništa od nikoga ne možeš tražiti.

Odgovore na svoja pitanja možeš pronaći na početku ovog odgovora.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
12.10.2021 | 09:21
m@xym kaže:
@smayoo,
Nije Air jedini na temi koji namelje hrpu gluposti, i nisam mislio samo da njega i samo na ovaj njegov odgovor kada sam napisao to što sam napisao.


Znači više nas je.
Sad mi je odma' lakše.

Samo ti ne melješ gluposti?
Možda bi te trebali zvati m@xymus Prosvjetitelj?

- čovjek je iskreno "zabrinut" (vjerojatno danima ne može ni spavati od te silne brige) jer nema izvještaja o broju cijepljenih među umrlima


Možda sam zabrinut zbog onih koji će biti cijepljeni a koji ne bi smjeli / trebali biti cijepljeni (prvenstveno mislim na djecu) i biti izloženi riziku cijepljenja samo da bi "zaštitili" one koji su svojom nebrigom, u najvećoj mjeri, doveli sebe u teško zdravstveno stanje - koje je opasno prilikom izloženosti Covidu.

- veli to im je najjača reklama u "pritisku" da se ljudi cijepe (reklama i pritisak ne idu u istu rečenice, ako te netko pritiska, nije potrebna reklama, sam pritisak je dovoljan)


Skoro od samih početak oni koji vladaju ovom krizom (možemo reći i stvaraju ju kako i kada im odgovara - primjer "spas turističke sezone" - tada nije bila frka pustiti milijun turista u HR), svjesno stvaraju paniku kod ljudi. A gdje ćeš veće panike: Od 10 umrlih 9 ih je necjepljenih!!!
Kada bi odmotao priču tko u HR zarađuje na cjepivima i testovima i kako su ti ljudi povezani sa onima koji vladaju ovom kriznom situacijom možda bi ti se malo otvorile oči u smislu što više to bolje. A možda i ne bi.
Primjer je web stranica "CijepiSe".

- pita se, da li su se "brojke" (valjda brojevi) neugodno promijenile (da su se brojevi promijenili, ugodno ili neugodno, to bi onda valjda bila vijest, a ako promjene nema, čemu onda stalno navoditi jedan te isti postotak)


Kada su vladajući objavili i jednu po njih neugodnu vijest?
Urednu su ignorirali izjave i tvrdnje svih svjetskih stručnjaka za PCR koji su istupili i rekli kako PCR test nije adekvatan za dijagnozu Covida.

A da navedem kako je inače pozudanost antigenskih testova oko 30 posto? A uzimaju ga kao relevantnog.
Za što može bit relevantno 30 posto?
Za pustiti zaraženog u bolnički sustav na koji se toliko silno pazi?
12.10.2021 | 11:11
Daddo kaže:
Nego da - s obzirom na cijelu raspravu i tabore... imam pitanje - kako bi cijela stvar izgledala da je znanost i medicina kad je krenulo ovo sve rekla - ne znamo i nije nas briga. Pa da danas nemamo ni respiratore ni bolnice ni cjepiva ni nuspojave. Ono - dođeš doktoru i on veli da je to sve u tvojoj glavi. Nema slona u sobi. Ma kakvog slona, nema ni sobe. Ni osobe. S odgovorom.


Baš sam jučer u nekoj seriji ili filmu naletio na neki razgovor dva znanstvenika gdje jedan znanstvenik veli: "Svijet bi bio bolji da njime vladaju znanstvenici."
Međutim, znanost i medicina ne vladaju svijetom i ne donose odluke na toj razini. Ugrubo, znanstvenici i medicinari su plaćenici i tu su da delaju i da smisle nešto kako bi onaj koji ih plaća zaradio još više novaca. As simple as that.
12.10.2021 | 12:26
@Gjuroo,
12.10.2021 | 12:36
Kako ovo komentirate?


Ja i dalje razmišljam o cijepljenju
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 33 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

abajo, Air, cariblanco, m@xym, Maxxy, Riba, Zoki, Anonimci (617)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO