Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!


01.11.2017 | 19:43
tata mu je ukrao pare... hamond je skoro poginuo... itd..guglajte si gtm facroy five pa ce te sami vidjeti da je concept one zapravo "kit" auto... hale od firme koja izradjuje kit aute izgledaju puno sofisticiranije od rimceve koja toboze proizvodi "najbrzi el. auto na planeti zemlji" !!!!.. btw.. kakva je to dubinska analiza firme.. tj molio bih podatke i to pogotovo ako je "dubinska analiza" kome je rimac prodao svoje aute.. ? recimo... par imena vlasnika.. ??? proguglaj mi petoricu vlasnika njegovog automobila !!! uglavnom diskusija na forumu od strane ekipe koja je prepoznala gtm kit car kojeg je rimac tada predstavljao "rvackoj" javnosti kao "najbrzi el auto od livna do plutona" thefactoryfiveforum.com/showthread.php?3485-Holy-Moley&
01.11.2017 | 19:47
U tebi je tolika količina mržnje da zaista neću više uopće zagađivati sebe odgovarajući ti. Pokušat ću ti dati savjet, pa kada se ohladiš - probaj me shvatiti. Pojest će te ta mržnja iznutra. Već te jede.
A Hammond je vozio, po drugi puta, cesticom u Švicarskoj uzbrdo i skretao lijevo sa 220 na sat. Pa auto ga je spasio. To je Clarckson i napisao.
www.total-croatia-news.com/item/12411-ri...-the-us-from-croatia
Ovo ti je prvi kupac.
Mislim, dosta argumenata (samo treba vremena) ti zaista može pobiti.


01.11.2017 | 19:52
sve ok kloba... ne mrzim.. nego ukazujem na nepravilnosti i na cinjenicu da u hrvatskoj ako imas love mozes biti i sveti petar... ljudi ce povjerovati u to !
01.11.2017 | 19:53
prvi kupac......??? rekao sam pet !
01.11.2017 | 19:56
Kloba kaže:
U tebi je tolika količina mržnje da zaista neću više uopće zagađivati sebe odgovarajući ti. Pokušat ću ti dati savjet, pa kada se ohladiš - probaj me shvatiti. Pojest će te ta mržnja iznutra. Već te jede.
A Hammond je vozio, po drugi puta, cesticom u Švicarskoj uzbrdo i skretao lijevo sa 220 na sat. Pa auto ga je spasio. To je Clarckson i napisao.
www.total-croatia-news.com/item/12411-ri...-the-us-from-croatia
Ovo ti je prvi kupac.
Mislim, dosta argumenata (samo treba vremena) ti zaista može pobiti.




to je naravno voznja u "realnim" uvjetima....??? hamond je vozio auto u realnim uvjetima i skoro poginuo... pa su se kasnije pisali "elaborati" da je naglo skrenuo.. itd.. tko zna kakav je ugovor potpisao prije voznje u "kit" autu
01.11.2017 | 19:57
Ne znam. Po wikipediji ih je napravio osam i sve ih prodao. Puno kupaca takvih automobila se ne želi reklamirati u javnosti.
en.wikipedia.org/wiki/Rimac_Concept_One
Sada ne znam šta dalje treba napisati ili reći...
Ali - ostat ćeš pri svome da ti sada ti Kinezi napišu da im je auto super.
A za Hammonda imaš njegov intervju koji sam tu stavio. Ako znaš engleski, aj ga poslušaj pa ćemo nastaviti pričati.
01.11.2017 | 19:57
Goc25

Ti si izgleda jedan od onih "Zemlja je ravna ploča" i "čovjek nikad nije bio na Mjesecu, sve je to Kubrick snimio" likova, tako da je svaka rasprava sa tobom razgovor sa zidom.
01.11.2017 | 20:01
Stvarno, mislim u kakvim uvjetima se voze hiper brzi auti? Upravo ovako mjere koji je brži, nikako drugačije. Kada Arapi dođu na ljeto u London sa svojim jurilicama i voze ih "u realnim uvjetima" dobivaju kazne od Bobija svaku noć po stotine i stotine funti. Ali imaju love pa ih ne muči to previše u životu...
Daj stvarno pogledaj ovaj intervju pa ćemo nastaviti priču. Ako i on mulja, onda smo svi zajedno ludi.
01.11.2017 | 20:03
m@xym kaže:
Goc25

Ti si izgleda jedan od onih "Zemlja je ravna ploča" i "čovjek nikad nije bio na Mjesecu, sve je to Kubrick snimio".


Ne, to je rimac !
01.11.2017 | 20:05
Kloba kaže:
Ne znam. Po wikipediji ih je napravio osam i sve ih prodao..


a po wikipediji... super.. inace na wikipediji je i clanak o tome kako je zemlja ravna ploca i kako je "kubrick snimio slijetanje na mjesec"
01.11.2017 | 20:08
Evo ti Clarckson:
www.driving.co.uk/news/clarkson-hammond-...hes-paramedics-keep/
A ja se odjavljujem jer znam da ti do prekosutra stavljam dokaz za dokazom ti ne bi popustio.
01.11.2017 | 20:09
Naravno, sada pljujemo Wikipediju...
Začudio bi se koliko se i točnih informacija na istoj može naći.
Jer znaš engleski dovoljno dobro da ga slušaš i razumiješ? I da ga čitaš i razumiješ?
Ako da, daj molim te pogledaj ovo i pročitaj ono pa ćemo dalje, jel dogovoreno?
Clarcksona možeš staviti u Google Translator pa ćeš manje više dobiti što je napisao...
01.11.2017 | 20:12
Kloba kaže:
Naravno, sada pljujemo Wikipediju...
Začudio bi se koliko se i točnih informacija na istoj može naći.


naravno.. izmedju ostalog da su srbi "oslobodili" vukovar i da hrvatska ima novog "teslu" iz livna !!!!
01.11.2017 | 20:17
A da se baciš na gledanje i čitanje?
Ja idem raditi nešto zdravije nego se prepirati.
Laku noć, majstore.
01.11.2017 | 20:20
Kloba kaže:
A da se baciš na gledanje i čitanje?
Ja idem raditi nešto zdravije nego se prepirati.
Laku noć, majstore.


pa evo... za tebe.. overkill pitanja (iz hamondsovog intervjuja o toboznjem "pretjerivanju"):
di je taj čuveni torque vectoring (kojeg Koenigsegg nije kupio) pa sa korigira to pretjerivanje?
koji su zaštitni mehanizmi ugrađeni u auto a koji bi trebali spriječiti hardwersku ili softversku grešku?
01.11.2017 | 20:29
Kloba kaže:

Ja idem raditi nešto zdravije nego se prepirati.
Laku noć, majstore.


slazem se.. s obzirom da si tek DANAS saznao odakle rimcu pocetni kapital !
01.11.2017 | 20:43
Još on pili.
Kraj tebe bi i šalica kave zaspala...
Odakle ti to da sam danas saznao da mu je početni kapital od tate?
To je rekao u Nu2, to se priča otkada se priča o Rimcu.
Ako se referiraš na pitanje koje sam tebi postavio, mislio sam da znaš nešto više o tome i to je to.
Ali sada stvarno postaješ dosadan.
Idem gasit komp, klikam na Jabučnjak, vidim - ti opet piliš.
Pa daj odi nešto pametnije raditi.
Šta ti treba da budeš miran večeras?
Potvrda da si super?
U pravu?
Jesi, ali okani me se više - čovječe...
01.11.2017 | 21:17
Kloba kaže:
Još on pili.
Kraj tebe bi i šalica kave zaspala...
Odakle ti to da sam danas saznao da mu je početni kapital od tate?
To je rekao u Nu2, to se priča otkada se priča o Rimcu.
Ako se referiraš na pitanje koje sam tebi postavio, mislio sam da znaš nešto više o tome i to je to.
Ali sada stvarno postaješ dosadan.
Idem gasit komp, klikam na Jabučnjak, vidim - ti opet piliš.
Pa daj odi nešto pametnije raditi.
Šta ti treba da budeš miran večeras?
Potvrda da si super?
U pravu?
Jesi, ali okani me se više - čovječe...


..cemu ljutnja... ti imas svoje misljenje ja svoje... ti vjerujes da je rimac R&D firma ja vjerujem da je samo "sklopi kinesko i lifraj dalje".. i da ima dobar marketing.. i to je to... bude uskoro vrijeme pokazalo tko je u pravu... i btw nemoj mislit da smo se sad tu nesto pokacili.. nego svatko ima drugacije misljenje i to je to... no hard feelings
01.11.2017 | 21:22
Goc25, sorry, nisam bio u mogućnosti cijeli dan sjediti za kompom i pratiti ovu diskusiju, pa, da sad ne citiram 50 postova unatrag, ako sam dobro shvatio (ispravi me ako griješim), tvoj je stav zapravo da je Rimac phoney jer je prije 8 godina bio potpuni početnik u ovom području, postavljao je trivijalna pitanja na specijaliziranom forumu i u stvari je prevario ne samo hrvatsku javnost (što nije osobito teško), nego i neke koji se cijeli život bave automobilistikom (Clarksona i Hammonda) jer predstavlja tuđi proizvod (kit automobil) kao svoj. Tvrdiš (ako sam dobro shvatio) da je taj kit automobil u cijelosti isti (osim možda vanjskim izgledom) kao Rimcev auto tj. da on NIŠTA na njemu nije inovirao?

A tvoja početna premisa je da on ne može biti inovator jer to nije postigao na način kako su tebe učili da se to radi? Iz čega meni implicira da smatraš da ti taj način smatraš jedinim validnim i mogućim. Jesam li nešto krivo zaključio?

Ja sam nakupio dovoljno inženjerskog iskustva da sam se do sad već više puta uvjerio kako "provjerena" metodologija slonovskih staza daleko češće vodi u neuspjeh, nego u uspjeh. Naravno, istina je da neće svatko tko ima silnu volju i zanimanje za neku specialnost automatski uspjeti u tome samo zato što tome koncentrirano posvećuje puno vremena. Nužno je imati dobar inženjerski um (a taj bi uvijek trebao biti sposoban gledati na probleme i lateralno, ne samo frontalno), sreće, i novca naravno.

Umjesto da naširoko obrazlažem možda je jednostavnije da ukažem na primjer Nikole Tesle (bez pretenzije da Rimca izravno uspoređujem s njim) kojem su njegovi oponenti predbacivali sve, od toga da nikad nije stekao formalnu naobrazbu (tj. diplomu), do toga da što sad on hoće tu bi u par godina mijenjao svijet nakon što su ovi (Edison & co) desetljećima uspostavljali sustav. Ni Tesla, svom svom geniju usprkos, ne bi uspio da nije imao sreće naići na Westinghousea i njegov novac.

Od svega što pišeš, zapravo se mogu složiti jedino s tim da bi i ti u svom poslu možda bio uspješniji da si imao na raspolaganju novac kao on. Ali - možda i ne bi. Nećemo nikad znati, zar ne? Ali povoljno ti je to što uvijek možeš tvrditi da je to tako, a dokazivanje ti je ionako inherentno nemoguće pa ti možemo jedino vjerovati na riječ.
01.11.2017 | 21:57
Ok, evo od mene malo činjenica

Kloba kaže:


Citat iz članka:
Hammond loved it. He will probably love it even more now he knows you can roll it down a hill at 120mph and still get out before some kind of electrical issue causes it to become an inferno. And doubtless we will hear more when he talks about it in the next series of The Grand Tour. Unless James May and I have kicked him to death by then.


120 mp/h = 193 km/h
... što nije ni blizu 220 km/h koje stalno spominješ, a i tih 120 mp/h je upitno jer Rimac nikad i nigdje nije javno dao telemetriju iz slupanog auta, pa je 120 mp/h puno bolja reklama za The Grand Tour i Rimca od recimo 70 mp/h ... i naravno, Hrčak je po tko zna koji put slupao testni auto, doduše ovaj put rijedak pa onda ekipa iz TGT-a i nemre napisati nešto loše o autu i tu dolazimo do video zapisa kojih ima brdo po YT i gdje ConceptOne dere sve redom u drag utrkama, ali rijetko se ipak pojavi i neki drugi video na kojem se vidi da auto ne ide dobro u zavoje:

01.11.2017 | 22:01
meni je jedino problem sredine u kojoj zivimo koja je do unazad 26 god. proizvodila samo muljatore i prevarante pa sam stoga sklon skepticizmu oko svega toga.. jos kad sam vidio odakle lova.. jebaj ga.. navodno su ugovori sa velikim igracima pri kraju realizacije pa me mozda to natjera da promjenim misljenje.. uostalom slj. tjedan idem u obilazak firme pa cu se na licu mjesta uvjetiri "šta proizvode" ili "sklapaju" ! a sto se tice "kit" auta.. zelio sam ukazati samo da se s time prvi put pojavio u javnosti i prezentirao ga kao svoj proizvod a na to je upozorila ekipa sa doticnog foruma.. ima tu dosta nejasnoca da se samo tako moze donjeti "sud" o rimcu.. zao mi je sto sam pretvorio ovu temu u zucnu raspravu..
01.11.2017 | 22:02
02.11.2017 | 02:53
Ok, evo od tebe malo činjenica , veliš Bertone...
Oprosti, negdje sam čuo u razgovoru da je bilo 220. Zaista se ispričavam što je ispalo da je bilo 193 km na sat. Tih 27 km je ZAISTA bitno, ako ne i najbitnije u cijeloj ovoj raspravi - zar ne?
Hvala na ispravci - ubuduće ću se truditi biti u metar točan, jer vidim da ispadam kvazinovinar, i da ljudi svašta pišu o meni.
A to ne volim.
A sada prevod, pa da vidimo što su i Hrčak, kako ga vi štovani ljubitelji oktana i veliki znalci zovete, i Clarckson rekli o autu.
I poštovana gospodo, oprostite mi ukoliko sam se negdje koristio slobodnim prijevodom, jer direktan malome meni nije imao smisla, pa Vam se svima (oponentima najviše) unaprijed ispričavam na tome.
Sve u svemu, nadam se da ćete konačno shvatiti bit. Ako ovo nije dosta, ja stvarno više nemam što za reći i napisati.
Znam samo da se jako kontroliram sa spuštanjima i udarcima ispod pojasa na ovome forumu. Kao prvo, jedno je od pravila, a kao drugo, norma je civilnog društva i civilnih rasprava. Ali oćeš nećeš, negdje netko mora grunuti i sve srozati na "divni" nivo...
A ti Goc25, odi u halu, (sada ih je dvije, a uskoro će četiri - ali to je zbog tateka sigurno) pa napiši svoje opservacije o istoj.
Baš me zanimaju.
Ja ću se truditi objektivno čitati ono što pišeš, ne pljuvati tebe i tvoj rad - zato jer mi je eto tak, u ovom času došlo - a kasnije se ispričati tipa "nemoj zamerit - došlo mi je..."
I mene su upozoravali, pa ja upozoravam tebe. Ajmo malo na civiliziran način razgovarati. Ovo nije Facebook, Instagram, Večernji list, Jutarnji list, 24 sata i slični forumi gdje svakojaki nadimci iza kojih se u pravilu skrivaju mali ljudi pišu svakojake bljuvotine i vrijeđaju bez ikakvog povoda i razloga, nego eto - jer im se vrijeđa i da bi se oni u tom kratkome času osjećali velikima...
Malo razmisli o svojim riječima. Izrečenim i napisanim. Ako treba, napiši negdje sa strane - pročitaj jednom, ako treba i drugi put - razmisli kako bi to moglo utjecati onoga koga ciljaš, pa klikni post.
Uglavnom, što bi uzrečica rekla - ajmo pustiti vodu da konačno ode ispod prokletog mosta.
Ide prijevod kolumne Jeremia Clarcksona napisane u The Sunday Timesu 26. 6. 2017.
Samo da napomenem, ne prevodim je cijelu, nego od dijela kojeg smatram bitnim za cijelu raspravu.
Možda je odmah bitno i napomenuti da je pisac bio mrzitelj električnih automobila prije Concept One-a, ali to će se vrlo jasno dati isčitati u tekstu.

"Na svijetu postoji nekoliko vrlo bogatih ljudi koji će razgovarati o poslu koji Tesla radi s električnim pogonom i pregršt fanatika koji inzistiraju da nam govore kako je njihov "Issa-ti" idealan za središte grada, ali većina normalnih ljudi na električnu energiju misli kao na nešto što omogućuje rad tosteru ili stroju za pranje rublja. Ideja o kupnji električnog vozila, ukoliko niste dostavljač mlijeka, jednako je blesava kao i kupovina kuhinjskog blendera na benzinski pogon.
Rimac bi sve to mogao promijeniti. Proveo sam tek kratko vrijeme za upravljačem Concept One-a i jednostavno nisam mogao vjerovati kako brzo ubrzava. Ovdje ne pričamo o automobilu koji je jednako brz kao Lamborghini Aventador. Puno je brži od njega. Brži je od ičega drugog što sam vozio, i to za golemu, golemu distancu.
Sam auto ima četiri električna motora, po jedan na svakom kotaču, koji zajedno stvaraju jednostavno zapanjujućih 1200 konjskih snaga. U vremenu dok računate koliko mu treba od 0 do 100 km na sat (60 mph - 93 kmph) Concept One ubrza na 193 km (100 mph). I još vam u bateriji ostavlja dovoljno energije za dodatnih 160 kilometra puta.
Možda mislite da će autu s ovakvom snagom baterija crknuti svake tri i pol sekunde.
No, kako je Hammond dokazao onog sudbonosnog dana u Švicarskoj, to jednostavno nije slučaj.
Čak i ako vozite kao luđak, između dva ćete punjenja prevaliti 193 kilometra.
Nikada nisam bio ljubitelj električnih automobila. Uspoređujući ih onima s normalnim motorom, uvijek su mi bili slični uspoređivanju hrane iz mikrovalne pećnice sa klopom koja se nekoliko sati pekla u Agi."
en.wikipedia.org/wiki/AGA_cooker - (Dao sam link, ne znam što je točno Britancima Aga, ali vjerujem da radi usporedbu tipa mikrovalka - peka)
"Ali taj Rimac mi je promijenio mišljenje. Bilo je to - nemam druge riječi - fantastično.
Hammond ga je volio (Concept One). Vjerojatno će ga voljeti još više sada kada zna da ga isti može prevrtati niz brdo na koje ga je dojurio sa 193 km/h, i još uvijek izaći prije nego što električni kuršlus uzrokuje da cijela stvar zbog požara postane pakao na zemlji.
Nema sumnje da ćemo u sljedećoj sezoni Grand Toura čuti što o autu misli sam Hammond. Tojest, ukoliko ga James May i ja do tada ne prebijemo na smrt."
(Hammond je uvijek bio najhrabriji od trojice i drznuo se raditi najluđe stvari na emisiji, ali ipak ima ženu i dijete)
"U međuvremenu, proveo sam nekoliko trenutaka zavaljen u fotelju razmišljajući što će pogoniti naša vozila za nekoliko godina.
"
Jeremy Clarckson
The Sunday Times, 26. lipanj 2017.
02.11.2017 | 03:41
02.11.2017 | 04:23
Hej, kaj nisam negdje na početku teme napisao da mi je lik simpatičan?! ... ali da hebeš zeca, Hammond nije išao brže od 90-100 km/h i da je vozio konvencionalni auto sa zadnjim pogonom tipa Lamba kojeg već spominju, vjerojatno bi uspio izvući zavoj, no nebitno

... pa evo jedan video na temu nesreće koji sadrži sve potrebne sastojke za ovaj forum i temu: Richarda Hammonda, Matu Rimca i MacBook Pro 15"

02.11.2017 | 04:26
Stavio sam ga dva puta....
Toliko o pažnji...
02.11.2017 | 04:38
Ne kužiš to je pomirbeni video ... i još sam ti dao palac gore pa si jubilaran i moraš platiti rundu
02.11.2017 | 04:48
Hvala ti Bertone. Ali izbacio me ovaj toliko iz takta s "kvazinovinarem", pa "da sam tvrdio da su mi pokrali više tekstova nego Tesli patenata" i izjavama tipa "Danas si skužil otkud mu kapital? Pa kakav si ti novinar. Pih!" - da si mi ti ni kriv ni dužan uletio ko kec na 11.
Oprosti. Stvarno.
Vraćam palac i hvala na okruglom!
02.11.2017 | 04:54
A sada odo ubit oko bar na dva sata, pozdrav majstore! Hvala ti još jednom i zaista oprosti.
02.11.2017 | 05:52
Ma ništa općenito su ljudi zadnjih tjedan dva jako napeti (ne samo ovdje nego i po drugim forumima) i posvade se ili pile jedni druge oko svega; getribe, zimskih guma, praška za pecivo, vrste knaufa, jel' bolje dvije ili tri ruke Jupola na strop...

Što se pak tiče samog C-One, ili auto ima grdih problema kod ulaska u zavoj ili vozači imaju grdiih problema da poslože fizku upravljanja takvim autom u svojoj glavi... možda je prije i ovo drugo jer se sjećam sebe kad sam prvi put prije 15-ak godina malo jače stisnuo Imprezu STi i zamalo izletio iz drugog od tri blago vezana zavoja koje sam prije toga prošao valjda dvjesto puta... jbg, auto je potpuno drugačije reagirao na gubitak trakcije od svega što sam do tada vozio.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 5 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, drlovric, jura22, Maxxy, Riba, Anonimci (555)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.68 Seconds

Provided by iJoomla SEO