Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jučerašnji Nu2 s Rimcem, pogledajte ako niste!


02.11.2017 | 07:07
Za moguće probleme takvog đubreta od auta s ulaskom u zavoje sam čuo ne jednom. A ništa, pratitelji Grand Toura znaju kada počinje nova sezona pa ćemo čuti Hrčka, a i vidjeti ga na djelu u Concept Oneu. Možda ti Bertone znaš nešto više - iskreno ne bih znao ni je li ta nova sezona The Grand Toura već počela s prikazivanjem. Kada bude o Rimcu, onda uzimam trial Amazon video streaming app samo za to.
02.11.2017 | 08:14
Druga sezona počinje u petak 08. prosinca, znam da će biti 13 epizoda, ali da li će ići sa Rimcem odmah u prvoj ili ne, to ne znam

Usput, fino si odspavao... dve vure
02.11.2017 | 11:05
A šta da ti kažem. Nego, kako to ide na Amazonu, zaista ne znam. Jel kao Netflix - odmah puste sve nastavke, ili idu tjedan za tjednom? Ako je ovo drugo, a vjerujem da je - kojim danom su običavali emitirati The Grand Tour? Barem to obično ne mijenjaju...
EDIT: Vidiš kako ne čitam, kreten. Petak si napisao lijepo i čitko. Pardon!
02.11.2017 | 14:45
Hmmm... ja sam TGT s-1 gledao iz ... hmm.... drugog izvora pa sam obično gledao vikendom
02.11.2017 | 15:13
Nema veze, Bertone, tko je bez tog grijeha, neka prvi baci - prigovor...
A sada da pasteam nešto što sam zamolio Daddu da napravi jer je čovjek profesionalac, Daddo ga zna i on mi je obratio pažnju na to. No, nisam mogao izdržati pa to radim sam, ali uz imenovanje ljudi koji su zaista omogućili da tekst završi ovdje. Iskreno se nadam da se ni Daddo, niti Juraj Šebalj neće ljutiti - pošto ih obojicu imenujem kao ljude koji su me uputali na, odnosno napisali tu opservaciju.
Mislim, ovo je zaista struka.
Čovjek je to postao na svom javnom Facebook profilu 8. kolovoza 2017.
Ide paste:
"Evo, obećao napisati nešto dojmova o vožnji Rimac Concept Onea. Malo toga se može naći u medijima iz prve ruke. Eto malo iz prve ruke...
Svi dobro znamo legendarnu priču kad se frend hvali s ubrzanjem svog auta i stavi ti 100 Eura na isntrument ploču, pa kaže: - Ja ću stisnut gas, a ti ako ih dohvatiš - tvoji su!
U slučaju Concept Onea možete svom frendu staviti sa sigurnošću i 1.000.000 Eur. Nećete ih izgubiti. Protiv fizike ne ide. Brojke govore same za sebe. Ispod tri sekunde do stotke i ispod osam do dvjesto!
Jedina dodirna točka Concept Onea i svega ostalog su volan i četiri kotača.
Pogledom na bilo koji detalj automobila vidljiv je fantastičan rad dizajnera. Tu ne mislim na vanjski izgled, već na mehaničke dijelove, sklopove i ovjes. Pravi ručni rad s domaćim potpisomm. Položaj za upravljačem je poluležeći. Upravljač je prilično direktan, baš kao na trkaćim automobilima.
Concept One ima nekoliko modova rada motora i pogona. Motor kao elektromotor je sam po sebi dosadan. Radi se o gluhom mehanizmu koji troši struju i pogoni kotače. A onda zapravo dolazi najbolji dio auta. Svaki motor (a ima ih 4) daje snagu svom kotaču. U teoriji, Concept One se može okrenuti na cesti u mjestu, poput tenka. U praksi to daje mogućnost doziranja momenta na svaki pojedini kotač. To znači da ovaj automobil ima predispoziciju da bude kakvim god želite. Prednji pogon, stražnji pogon, sva četiri, po potrebi špera 100%, 60%, kako god.
Concept One ima tri moda rada motora - prema osjetljivosti pedale gasa i tri moda rada pogona. I još razno raznih modova:). RAWTV ili “torque vectoring system” radi u nekoliko varijanti. Razlike između programa pogona su velike. U običnom “modu” Concept One ponaša se poput bilo kojeg drugog automobila s pogonom na sva četiri kotača, a u ostala dva ponaša se poput trkaćeg automobila sa šperom, dakle skreće na mig volana. Upravo se na ta dva moda rada najviše i radilo. Od skupe veš-mašine, Concept One postao je vrlo upotrebljiv trkač i sportaš. U praksi izgleda jednostavno, no mjesecima smo dizajnirali pogonske mape. Tu je ključnu ulogu odigrao Miro Zrnčević - Mrgud, kao službeni testni vozač, a ja sam po potrebi uskakao na vozačko mjesto.
Uglavnom, RAWTV, je dijelo našeg domaćeg tima. Radi se zapravo u jednoj ovećoj matematičkoj formuli (čitaj mapi), koja je kroz vrijeme postajala sve veća i složenija. Uglavnom ta formula zamjenjuje mehaničke diferencijale kojih ovaj automobil nema. U praksi se radi o križaljci na ploči 2x2 m, koju su softveraši Kruno i Tomica baš poput Sheldona i Leonarda milion puta prepravljali i pri tome žustro argumentirali svoje stavove. Mrgud i ja smo uglavnom isprobavali RAWTV od postanka, do gotove verzije koja ovu beštiju drži zaljepljenu za asfalt.
Vozio sam mnoge trkaće automobile na Grobniku. Od običnih kup automobila sa 80 konja, do raznih Formula. Concept One je nešto sasvim drugo. Grobnik je idealna staza za ovaj automobil. Široka je s dobrim gripom, tu nije problem stisnuti gas do daske. Auto se pritiskom na papučicu gasa doslovno ispaljuje. Osjećaj je strašan. Ako Tesla ima tzv “insane” mode, ne znam kojom riječi bi se nazvalo stanje u kojem auto do 200 km/h ide za manje od 8 sekundi. Brojke na papiru ne znače mnogo. Kao što sam rekao i u videu, naciljaš zavoj i ispaljuješ se pritiskom na gas. Bez obzira na moje trkaće iskustvo, to je onaj moment u životu kojeg ću prepričavati ženi, starcima, užoj i široj rodbini, unucima, frendovima, frendovima od unuka, službeniku u banci, poreznoj upravi… Definitivno jedan od onih momenata kada će sugovornici okrenuti očima i reći - “Evo ga opet”. Nema veze. Vozio sam, sad trpite!
Uglavnom…, suludo ubrzanje ne traje dugo. Grobnik je staza s dugačkim ravnicama, ali Concept One grabi. I to vrlo. Nakon par sekundi se nađeš debelo iznad dvjesto na sat i treba smanjiti brzinu.
I sad malo o kočnicama. A to je opet posebna priča. Keramički diskovi trebaju pola kruga zagrijavanja. A tada se na njih možete u potpunosti osloniti. Ako s običnim trkaćim automobilom na Grobniku imate 4-5 jakih kočenja, s ovim imate duplo više.
Malo o gumama. Vozili smo na serijskim Pirelli gumama. Bez problema su odradile svoj posao, iako Grobnik ima izuzetno abrazivan asfalt. Mnogi su pitali za vremena kruga, no to nije bila svrha testa. Mogu jedino reći da može debelo ispod 1:40,00. I tu bih priču o vremenima i završio. Eh, da! Niti u jednom trenutku mi nije nedostajao mjenjač ili igra s nečim sličnim.
Ono što je mene oduševilo, jest da sam sudjelovao u završnoj fazi izrade hrvatskog super-automobila. Ne mnogo, ali čisto malo da se mogu hvaliti:). Bilo je lijepo raditi s ovom ekipom koja je napravila zapravo genijalan gadget koji je po mnogim pitanjima unikatan i jedan jedini. I ono što je najvažnije. Naš, domaći, hrvatski:)"

Juraj Šebalj, 8.8.2017. Facebook
Hvala Daddo!
03.11.2017 | 11:28
Nitko nema ništa za dodati, ispraviti?
Ovo je začuđujuće.
Ajde super...
03.11.2017 | 12:57
Kloba kaže:
Nitko nema ništa za dodati, ispraviti?
Ovo je začuđujuće.
Ajde super...


imam ja.. naravno
.... prvo šebaljev tekst je star godinu dana tj prije nesrece koju je hrcak dozivio tako da su ti istrazivacke sposobnosti na razini (kako bi ti rekao) "spavajuce kave"
drugo sve ono što je šebalj rekao na kraju se ispostavilo da valja... "racku"...
trece...Ako je Grobnik dužine 4.168 km, Šebalj ga je prešao u 00:01:40, to znači da je vozio prosječnom brzinom od 151 km/h.
Al potrebno je istaknuti da je vozio na serijskim gumama, što ima smisla, jer takvu priliku za promociju ćeš propustit samo zato da bi ušparao koju kunu na gumama, na autu od milijun dolara
četvrto...00:01:40 na Grobniku znači da je 4 sekunde brži od Renault Clia hahahahaha
i btw... jedva cekam novu sezonu grand toura pa da opet vidim to "letece" cudo u akciji....
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.11.2017 | 13:01
Šebalj je to opisao kao gadget. I to zapravo C-one i jest. Kad pretenciozno nazoveš firmu nešto-automobili, čovjek bi očekivao da proizvodiš automobile. A MR radi gadgete. Na moje direktno pitanje Šebalju koji je inače reli vozač, ok, ali zašto Grobnik za C-one a ne Sljeme koje ima i zavoja, odgovor je bio - a što da radim s gliserom u vijugavom potoku. Na to je moj odgovor bio, a ok... ja sam mislio kako je za auto puno važnije kako se ponaša "na cesti" nego na pisti, ali što ja znam o autima.

Uopće ne ulazim u to otkud mu lova ni koliko godina ima, ali meni je on šarlatan i hohštapler za biznis. IMHO, raditi za njega mogu zaista samo i jedino entuzijasti, koji ne misle živjet od toga što rade. Ne možeš javno izjavit da su ti ljudi na prvom mjestu a onda vikat kako si stalno po sastancima i tražiš investitore (koji su ti tek treći) pa skupljaš kapital da ovima koji su ti prvi imaš za plaće. Neozbiljno je. I tak se posel ne dela. A sve priče da "veliki" kupuju od njega nekakav know-how nitko od velikih nije potvrdio. Nitko ga nije ni tužio za povredu nekakvih intelektualnih prava, a u visokotehnološkom biznisu to je skoro pa pravilo, a ne iznimka.

Na cesti C-onea nema (za razliku od Tesle), a u realnim uvjetima jedini za kog znamo da ga je vozio je Hammond i on ga je razbio. Tak da... ono. Ne bi ja to baš zvao autom. A da li je i koliko MR sposoban bit poduzetnik, vidjet ćemo. Meni njegovo smrdi na Todorić-like bussiness.
03.11.2017 | 13:10
Dadoo, tvoj komentar uvažavam, a na nivo dotičnog lika iznad tebe se ne želim uopće spuštati. On bi, naime, napravio sve puno bolje. Iako imam osjećaj da niti engleski ne zna jer bi poslušao šta je Hammond već rekao. Ali ok, to je Hrvatina koja je i najbolji nogometni izbornik, automobilistički as, pa sve zna.
A žuč radi otkaza u Željezari Sisak će mu puknuti kad tad, već mu radi o glavi da bez vrijeđanja ne može napisati rečenicu...
Iako je u ovoj zemlji uz njega otkaz dobilo ini broj ljudi, on je taj - koji je eto - poseban.
Vidiš, njemu je i Šebalj za ništa, jači je i od njega. Ma daj stari, stvarno - niti znaš uvredu upotrijebiti kako spada. Kada je netko dosadan, onda mu kažeš da bi uspavao šalicu kave. Kada netko ne zna istraživati, to s kavom nema veze. Ali, i to vidim - znaš pa ga pišeš samo da pišeš...
I Šebalja nisam otkrio ja, nego Daddo. Ja ga nisam niti tražio. Da čitaš s malo više pozornosti onda bi to ulovio u leadu...
A što se ulaska u zavoj tiče, pričamo o JEDINOM autu na svijetu kojem je svaki kotač zasebni motor od 400 konja i svaki se može podesiti da ide u kojem god hoćeš smjeru.
To nikoga ovdje ne bi zbunilo?
Ja - maleni, neznalica - prvi priznajem da bi me itekako zbunilo.
Ali, tip iz Željezare Sisak pljuje pro vozača. IZVRSNO.
Kriptonit je jedino što ti može nauditi, ili?
I Ronalda, Modrića i Messija dobiješ na malom nogaču žmirečki, to sam siguran.
Prvog na brzini, drugog na pregledu igre, trećeg na urođenoj intuitivnosti.
Super si mi.
Baš prava Hrvatina.
Prvo Bog, pa ti, pa svi ostali.
03.11.2017 | 13:25
šta to mene briga šta hrčak kaze... prvo je govorio jedno, pa drugo pa trece... prica se mijenjala sto puta... prvo si pokazao elementarno nepoznavanje tematike do te razine da si isao pred par dana guglati "otkud mati pare"... drugo na moju opasku "da mate rimac nije inovator" odgovaras azrinim glazbenim uradkom koja sadrzi rijec "kripl" (što naravno po tebi nije uvreda..lol), dok sam u istoj recenici naveo tko je zasluzan za "rimcev prvi patent..." i za malog bošnjakovica si cuo vjerojatno prvi puta.... Mate Rimac je svoju pricu promjenio 100 puta i kakav god link ja da ti stavim tvoje ignorantsko sljepilo ce to zanemarit i pukunt hamondsa kao primjer "šta je pošlo po zlu"... dok svi koji se kuze u tematiku znaju da RAWTV nije odradio svoju stvar kako treba... trece.. zeljezara sisak ne postoji vec jedno 20 ak godina
03.11.2017 | 13:29
A - sada je i Hrčak u banani.
Naravno. Nisam ni očekivao drugo o SuperHrvoja.
Imao sam u razredu dečka iz Siska, tako da znam kada se ugasila - ti si je uveo u temu - ne ja. Ja ti samo pišem da imaš toliku količinu mržnje u sebi da te ždere. I to znaš. Sada isfuravaš neku ironiju i kakti fore, ali sam od sebe ne možeš pobjeći.
A ono je bio Štulićev song o likovima, pa kako da ti kažem, poput nekih...
A sada piši i vrijeđaj, vrijeđaj i piši - bilo bi ti bolje da upišeš engleski.
EDIT: sada očekujem komentar kako ga zna, puno, puno bolje od mene i da bi on tekst preveo u manje vremena i kvalitetnije. Ruka u vatru ako o tome ne razmišlja. Odmah odgovaram: prevedi video sa Hammondom.
Ajde majstore, tu ti je - ne moraš imati "istraživačke sposobnosti šalice kave" (jel uvreda, uh!- naježih se).
03.11.2017 | 13:34
I odakle ti info da sam išao Googlati odakle Mati pare?
Pa ja sam ti ga otkrio jer si mi ti zadao da nađem kupce!?! (Iako možda postoje poslovne tajne, kupci takvih mrcina koji žele ostati anonimni, ne - odmah sam ocjenjen od struke kao nula od istraživača).
I sada sam kriv za to!
Lud, lud - ne budi mu drug...
03.11.2017 | 13:38
"A što se ulaska u zavoj tiče, pričamo o JEDINOM autu na svijetu kojem je svaki kotač zasebni motor od 400 konja i svaki se može podesiti da ide u kojem god hoćeš smjeru."

hahahahahahahaha..... ahahahahahahaha....

i btw nasao si jednog jedinog kupca... evo ti pa guglaj i za slucaj iz arapskih emirata kad mu je frajer vratio auto kad je vidio šta je kupio pa je mate prodao spiku "carina je problem.. isli smo na izlozbu" i slicna sranja

moraš se obavezno javit rimcu pa da napravite kotače koji "idu u svim smjerovima" hahahahahahaha
03.11.2017 | 13:40
Nađi mi još jedan auto da mu se kotači tako okreću, ili ne čitaš?
Jer Šebalj napisao da se u mjestu može okrenuti poput tenka?
Ili ja?
Ti stvarno ili imaš problema sa vijugama, ono ispaljivanje neutrona, dolaskom istih na cilj, shvaćanjem informacija.
Ili si na razini Homera Simpsona?
DUH!
Znaš kako bi ti Aljoša i Pervan rekli?
MA ZDRRAVOOO!
03.11.2017 | 13:43
Kloba kaže:
Nađi mi još jedan auto da mu se kotači tako okreću, ili ne čitaš?
Jer Šebalj napisao da se u mjestu može okrenuti poput tenka?
Ili ja?


u pravu si... evo ga... auto sa kotacima u svim smjerovima
Prilozi:
03.11.2017 | 13:44
Kloba kaže:
Nađi mi još jedan auto da mu se kotači tako okreću, ili ne čitaš?
Jer Šebalj napisao da se u mjestu može okrenuti poput tenka?
Ili ja?
Ti stvarno ili imaš problema sa vijugama, ono ispaljivanje neutrona, dolaskom istih na cilj, shvaćanjem informacija.
Ili si na razini Homera Simpsona?
DUH!
Znaš kako bi ti Ajoša i Pervan rekli?
MA ZDRRAVOOO!


idem ispalit par neutrona
03.11.2017 | 13:46
U,jesi me dobio.
A sada odi i ukucaj linkove za slupane Ferrarije, Lamborghinie, Bugattije, Porschee i ostale jurilice svijeta.
Sigurno nećeš naći ni jednu...
Oprosti, ti iznad nemaš niti jednu gramatičku grešku. Od velikih i malih slova počni, dalje da ne pričamo.
Sinapsa je, nije ni neuron - kada smo kod toga. Evo, sam za sebe priznajem di sam u krivu.
SuperHrvoje ne bi to napravio nikada. I za engleski mudro šuti...
03.11.2017 | 13:47
naravno da hocu... iz razloga jer nemaju RAWTV
03.11.2017 | 13:50
Kloba kaže:
U,jesi me dobio.
A sada odi i ukucaj linkove za slupane Ferrarije, Lamborghinie, Bugattije, Porschee i ostale jurilice svijeta.
Sigurno nećeš naći ni jednu...
Oprosti, ti iznad nemaš niti jednu gramatičku grešku. Od velikih i malih slova počni, dalje da ne pričamo.


jesi se naljutio kao da si rod od rimca...... ono.. dobio sam sve prave "titule"... kripl, mrzitelj, seljacina, homer simpson i šta još... e da... superHrvoje (tu si vjerojatno aludirao na krkanjozu iz mačkovca) i onda kazes "ja vrijedjam"... svašta
03.11.2017 | 13:51
E, neda mi se - jači si.
Stvarno si me dobio, argumentirano, totalno, idem plakati sada.
Neću te više nikada izazvati.
Molim te, oprosti mi.
03.11.2017 | 13:52
I onda mene za neutrone lovi.
Piše se vrijeđam.
03.11.2017 | 13:57
Kloba kaže:
. I za engleski mudro šuti...


aj kloba... nemoj bit lud
03.11.2017 | 13:59
Kloba kaže:
I onda mene za neutrone lovi.
Piše se vrijeđam.


ja tak pisem jer mi je ovo sad preralso u preprirku na razini šojitja iz tesne koze i njegovog "mladjeg referenta u 56 oj" pantitja
03.11.2017 | 13:59
Ok, Goc - neću.
03.11.2017 | 14:01
Aha, sorry - nisam znao...
Ali zašto onda oponenta uloviš za sličnu grešku, iako vjerojatno znaš šta je mislio?
FIFA FAIR PLAY?
03.11.2017 | 14:05
bilo mi je to overkill u tom trenutku.... a i rekao si da sporo kopcam i svasta nesto... zato sam poceo sa tim "podjebavanjem"....
03.11.2017 | 14:08
Daddo je sasvim iskreno i s argumentima, a dečko za razliku od tebe i mene, zna Šebalja - napisao da mu Rimac ide na onu stvar. I nije prionuo spuštanju. Ti jesi. U tome je cijela razlika. Na prvom sam postu zamolio civiliziranost, a sada redom pročitaj svoje upućene meni - i onda se čudiš mojim odgovorima tebi? I nisam nimalo ljut, jer me nisi razljutio.
Bio sam ljut, priznajem, pa sam išao prevoditi tekst od Clarcksona. Ali, to kod tebe ne pali jer ne čitaš. Niti engleske verzije (evo, uzimam da znaš engleski), a bome niti hrvatske. Jer onda mi ne bi riknuo od smjeha kada sam napisao ono o kotačima, kada to uzimam od profesionalnog vozača.
Ali, ok.
U jednoj si stvari u pravu. Bez ironije.
Ispadam Rimčev odvjetnik, iako dečku to ni najmanje ne treba. I fućka mu se i za mene i za tebe.
Stoga ne vidim poantu da se dalje natežemo oko njega.
Ja sam za to da ja imam svoje mišljenje, a ti svoje.
I ako se nađemo na nekoj drugoj temi, ajmo bez sitnih podbadanja - samo zabavljamo čitaoce - i radimo gramatičke greške...
03.11.2017 | 14:11
E GOC, SAD SAM LJUT!!!
OTOPILI MI SE MUESLI ZBOG TEBE.
03.11.2017 | 14:19
pa naravno da radimo gramaticke greske.. tak je to na forumima to je kao da dodješ na utakmicu 3 zupanijske lige sjever izmedju župića i tatrljana donjih i ocekujes vrhunski nogomet u rangu real- barcelona i naravno..sve ok.. eto malo smo se i zafrkavali.. inace mi djelujes ok forumas pa bolje da se nadjemo na temama vezanima uz nasu omiljenu platformu
03.11.2017 | 14:27
Sve OK Goc. Zaista. Iz ne znam kojeg razloga (najozbiljnije, možda zato što si ubacio Pantića) - si mi postao simpa.
A sada da ti zaista iskreno napišem moje auto iskustvo. Tu me imaš, bez daljnjeg.
Znači, od položenog vozačkog neke 2000. do 2008., vozio sam ti Fiat Ritmo i Mitsubishi Lancer, 1982. i 1991. godište. Najduži put? Zagreb - Split. Ne bi vjerovao ponos kada sam u komadu u Ritmu prvi puta prešao tu dionicu(auto nije zakuhao i to, čak sam ga nagario do 150, a kao pisalo mu 160 - još je danas auto živ - obožavao sam ga - znaš kako je - prvi auto kao prva cura, ne zaboravljaš).
Vozio sam oko 2004. godine i rent-a-car Opel Astru to ljeto, a sada znam malo uletiti u dvije generacije staru Ford Fiestu.
I to ti je to.
A Rimac i ja kao novinar?
Ne stanemo u istu rečenicu, ovo je prvi i zadnji put da smo tako spomenuti, valjda.
Zašto?
Bio sam ti povremeni novinar (posuđivan iz rubrike Zagreb) auto priloga kod Sandre Mikulčić u Večernjem listu - s tim da nisam vozio aute, to je bio Višeslav Majić i jedan drugi tip, ja sam ti pisao kolumnu "Moj prvi auto" i morao nalaziti zabavne likove.
Stjepan Spajić i Željko Pervan su i danas u sjećanju kao najzabavniji likovi koje sam za to radio, umirali smo im od smjeha i fotoreporter i ja.
A sada što se Rimca tiče, čini mi se ok dečko sa super proizvodom.
Gledam ga ne kao novinar - to je moja prošlost - već kao državljanin ove zemlje koji želi da se tu počne nešto proizvoditi. Jer proizvodnja je - a ne prodaja špeceraja, namještaja i gradnja novih supermarketa, spas - u tome se - vjerujem, slažemo.
Možda zaista griješim.
Eto, nemam razloga lagati.
Ako griješim - to sada mislim da tebe citiram - pokazati će vrijeme tko je od nas dvojice bliže istini.
A istina je uvijek u sredini.
A Muesli su mi se pretvorili u bljuvotinu s okusom voća.
Thanks...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 13 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (568)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO