10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


02.09.2014 | 18:16
Ja takodje trpim gluposti safarija za rad simbioze OSx i iOS.
04.09.2014 | 16:05
E pa dečki ja drugi i ne koristim. Ja sam na "Hackintoshu"volim da lunjam u okviru mac-a pa je tu i "planinac" i maverics i yosemite i na svim sistemima ili sustavima; oprostite ja sam iz vojvodine" koristim Safari. Svi brauzeri troše memoriju ali Safari je Safari. Ipak nas ima
S pozdravom sa safarija
10.09.2014 | 13:07
Prije cca 7 dana je izašao novi DP7 za Yosemite. Da li je netko probao to na svom stroju?

Interesira me prvenstveno da li su popravili font/dark mode jer u Public Beta verziji to je na non Retina ekranima izgledalo dosta nazubljeno i loše. Ima li kakve promjene na bolje? Recimo ako netko ima sliku kako to izgleda sada na 27" iMac ekranu ili općenito komparaciju na nekom non retina ekranu?

Tnx unaprijed

p.s. koliko vidim ljudi pozitivno reagiraju na novu DP7 verziju po pitanju navedenog, ali eto ako je netko možda imao prilike komparirati DP7 sa nekom prethodnom verzijom bilo bi super čuti.

evo i jedan clip koji spominje očitu razliku (na bolje) po pitanju Dark Mode i fonta opčenito:

tnx još jednom
10.09.2014 | 23:27
izasao public beta 2
11.09.2014 | 07:40
Dakle to bi značilo što? Ima razlike ili ne?
11.09.2014 | 08:45
Stavio sam Developer Preview 7 preko Mavericksa 10.9.5 na primarnu particiju primarne masine. Sve radi kao urica. Trenutacno stoji problem sa nazubljenim fontovima. Doduse to su sve mahom manji fontovi, ali da mogu napraviti bolji posao mogu. Hoce li?

Ostalo radi isto kao i prije. Sada Mac izgleda kako je iOS izgledao u 9-11 mjesecu prosle godine. Neke aplikacije imaju jos stari look pa se ne uklapaju u dizajn.
11.09.2014 | 10:20
nisam prije koristio dark mode, a i sada kada ga ukljucim izgleda jadno
11.09.2014 | 10:47
koja točno verzija @stefanjos?
11.09.2014 | 17:26
pitas za build?
11.09.2014 | 18:49
public beta 2 ili dev preview?
11.09.2014 | 19:26
public beta 2
23.09.2014 | 16:11
Primjećujem da je kod mene Yosemite PB3 popravio dvije stvari:
1. Font u Dark mode na Non Retina MBP više nije jadan, nego sasvim pristojan,
2. Safari se više ne ruši prilikom dijeljenja linka putem iMessage
23.09.2014 | 16:49
Neda mi se otvarat sada novu temu, ali ako moram samo recite. Uglavnom. Odem na icloud.com da odem na iwork. i nudi mi hocu li nadograditi na drive ili ne(inace od iza vec vidim ikonicu drive). i stisnem not now i onda me izbaci iz numbersa. i nemogu nista editirati. znaci nemogu editirati, nemogu znaci ni koristiti icloud kao prije. moram znaci sve nadograditi na yosemite i ios8, lako za yosemite(kad izade) ali iphone 4s mi nije prvi u nizu koji zelim updejtat. jel to sada znaci da sam ja izgubio mogucnost koristenja clouda.

pisem u ovaj forum s razlogom sto imam DP3, i nikada ni u kojem trenutku nisam prihvatio icloud drive. Je li onda DP3 sam prihvatio umjesto mene iako me uvijek pita hocu li ga ili ne unatoc tome da "stari" cloud nemogu koristiti?
23.09.2014 | 17:14
Stvarno su napravili takav čušpajz s tim iCloud drive-om da je za nevjerovati... Izdaju ga za iOS 8, ali ne i za Mavericks, nego moraš čekati Yosemite... Ako ne paziš i uključiš ga u iOS 8 više se ništa neće syncati s ničim što nema ili iOS 8 ili Yosemite... Koji još NIJE SLUŽBENO IZAŠAO! I da, ako si svejedno pazio i nisi ga uključio na iOS 8, svejedno ćemo ti onemogućiti pristup iCloud aplikacijama na iCloud.com sa Mac-a... Zašto? Zato jer nam je tak došlo...
Sva sreće da iCloud sync radi kroz same aplikacije na Mac-u (Pages, Keynote i Numbers)... Dok i to ne ukinu...
23.09.2014 | 17:30
i nisu razmisljali o onima koji NECE moc prec na yosemite a imaju iphone 5s...
24.09.2014 | 05:03
A na kojem OS X su sada ti koji "neće moći prijeći na Yosemite"?
Mislim; svaki stroj na kojem ne sada Mavericks ili Macovi od 2008. na ovamo će moći Upgrejdati na Yosemite..

No, ovo sa iCloud Drive je stvarno zbunjola...

Edit: Otkad je omogućen iCloud Drive (ja uplatio svoj 1 $/mj. za onih 20 GB prostora) - sve radi normalno!
14.10.2014 | 16:36
Jao sranja nekad mislim da im se neko popišao u mozak. Danas sam upisao jedan važan termin u Iphone nadajući se da ću ga naći na Mac-u kad dođem kući, kad ono ništa! Sad bi trebao prepeglati Yosimite pa da opet radi sinkronizaciju?
14.10.2014 | 18:02
Slavko, je li stabilan ovaj public beta?
14.10.2014 | 22:32
Na kojem iOSu ti je (koji) iPhone?

Sinkronizacija ošćenito bolje radi između ”istih generacija” tj. između Yosemite i iOS 8. Kod mene je tako i sve je OK s kalendarima i unesenim obvezama. No, i dok sam imao kombinaciju Yosemite + iOS 7 isto je radilo normalno na oba stroja.

Pretpostavljam da si pogledao postavke iClouda i na jednom i na drugom uređaju, te da je na oba mjesta uključen kalendar?

Yosemite je inače već dugo potpuno stabilan, jedino što kod mene, od 179 aplikacija na Macu s Public Betom ne radi je: Apple Configurator, Application Loader, GeekBench 3 i iAd Producer. Ako ti to nije bitno - slobodno se unaprijedi .
I naravno; ne radi mi ni Continuity zato jer imam starog Maca (MBP Unibody, Late 2008.).
15.10.2014 | 14:44
Da li je vama Boot/Login window u normalnoj rezoluciji na yosemite ?

Meni tek kad se logira na moj User prešalta u normalnu rezoluciju, inače je neka low-res tipa 800x600
15.10.2014 | 16:20
Na starijim OSovima se to podešavalo (inicijalna rezolucija na login ekranu) nekim defaults writeom... E, da mi se sad sjetiti... Nije mi trebalo jedno 6-7 godina...
15.10.2014 | 16:58
smayoo kaže:
Na starijim OSovima se to podešavalo (inicijalna rezolucija na login ekranu) nekim defaults writeom... E, da mi se sad sjetiti... Nije mi trebalo jedno 6-7 godina...



ubacio sam u : /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

<key>Graphics Mode</key>
<string>2048x1280x32@60</string>

možda si na to mislio, ali nije pomoglo, i dalje boota u 800x600
15.10.2014 | 17:54
satavio sam Betu Yos. i na IP imam IOS 8.0. Sad skoro sve radi, samo imam još problema sa Kontaktima, ne sinkroniziraju se.
15.10.2014 | 18:07
Ne kužim zašto?
iCloud Contacts svugdje uključeni?
Kod mene je to uredno radilo još i na onoj prvoj i drugoj Beti, a radi i sad...
15.10.2014 | 19:13
iCloud Contacts uključeno, kontakt koji je upisan u mob. ios 8.0.2, yosemite gm candidate ver. 3.0 i na kompu se kontakt ne pojavljuje.
16.10.2014 | 23:46
Nisam vidio da je spomenuto na ovih šest strana, masovni rename su ugradili na desni klik. Ak niš drugo, ovo je korisno: mass rename
17.10.2014 | 06:50
Smet kaže:
iCloud Contacts uključeno, kontakt koji je upisan u mob. ios 8.0.2, yosemite gm candidate ver. 3.0 i na kompu se kontakt ne pojavljuje.


Kod meni i obrnuto. U Mac upisan kontakt se ne pojavljuje na ios 8.0.2..
17.10.2014 | 17:06
jel neko upogodnio handoff?
17.10.2014 | 17:19
kinsif kaže:
jel neko upogodnio handoff?


9to5mac.com/2014/10/17/handoff-yosemite-ios-8/
17.10.2014 | 17:36
svasta sam procitao, zanima me u ovom slucaju iskustvo iz prve ruke, jer meni ne radi.
sad negdje pise da treba sacekati iOS 8.1, negdje da je i ovako ok... bo.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 42 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO