10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


04.06.2014 | 11:12
Hmm, izgleda da sam ovdje debelo u manjini, ali nove ikone i izbor fonta mi se čak na prvu sviđaju. Sve je nekako ispeglanije i čišće. Barem po onim screenshotovima koje sam vidio.
Doduše, što se njihovog dizajna tiče, još od sustava 9, kad sam se počeo družiti s Macom, ne mogu reći da me ijedno sučelje posebno razočaralo.

Naravno, na stranu dizajn, nadam se da će se u pozadini sve vrtiti stabilno i bez bugova.
  • Air
  • Korisnik
  • 65
04.06.2014 | 11:46
smayoo kaže:
Nisi čitao ranije komentare? Ako nisi profesionalni dizajner, ne smiješ stavljati kritiku na dizajn (općenito, pa tako ni Appleov). To smiju samo profesionalni dizajneri. Mi, obični šupci, ne smijemo.

Isto tako, kad odeš u restoran pa ti donesu nešto što ne valja, ako nisi profesionalni kuhar, ne smiješ kritizirati hranu. Lijepo budi kuš, pojedi, plati i prošeći.


Nema potrebe inače za takvim riječima, pogotovo ovdije, nikog nisam imao namjeru omalovažiti i mislim da to nisam učinio.

Svi imaju slobodu kritizirati to je jasno. Isto tako, ta kritika mora imati zdrave argumente. Svakom kritikom iznosimo (onima koj znaju) svoje znanje ili neznanje.
Sviđa mi se ili nesviđa ili ružno je nisu nikakvi argumenti.
Mnogi će se sjetiti one poslovice: Kada nešto više znaš, tek tada shvaćaš koliko malo znaš. To vrijedi svakodnevno i svakog trenutka.
Primjerice:
Osobno živim od tog "dizajna". Moram priznati nešto i znam , ali mi ne pada napamet analizirati i kritizirati uratke Sir Ive-a jer gledajući njegove uratke (apple-a) shvaćam koliko ne znam. Da se razumijemo to nije nikakav stava ala: ja sam sljepi sljedbenik Appla pa mi je to kontra "vjere" .
Ali često vidim kako se ljudi drvljem i kamenjem bacaju, naravno bez ikakvih stručnih argumenata na njegove radove (igrom slučaja ovdje pričamo sam o njemu, ali mislim općenito).
Stoga pnavljam:
Reći o nečemu: sviđa mi se, ne sviđa mi se, volim više ovako ili onako, a kamoli ružno je nije kritički osvrt nego osobni doživljaj.
Reći o nečemo: zbog toga i toga ovo je trebalo biti određeno ovako ili pak zbog toga i toga ovo nije trabalo biti baš ovako je kritika.
Mislim da sam sad bio jasan svima iz svih struka koji imalo nešto znaju.

Drugi, element u priči od dizajnu applovi proizvoda, u ovom slučaju operaativnog sistema su svi zadatci koje su imali u Applu priliko početka izrade. Kada njih uvrstimo u "jednadđbu" tada to postaje penjenje na Mount Everest....
04.06.2014 | 12:14
Eh...sad je i to postala filozofija..sto bi covjek trebao argumentirati o tome ako mu se nesto svidja ili ne..
  • Air
  • Korisnik
  • 65
04.06.2014 | 12:47
serafin kaže:
Eh...sad je i to postala filozofija..sto bi covjek trebao argumentirati o tome ako mu se nesto svidja ili ne..


to nisam rekao niti nigdje ne piše, baš obrnuto sam i napisao:)))
Ali sviđa mi se ili ne sviđa nije kritika.
a bilo je rječ o kritici;-)
04.06.2014 | 13:03
bem ti miša.. južina ponovno udara
04.06.2014 | 13:41
Haha, istina, i žena mi se baš žali.....
04.06.2014 | 13:45
Air kaže:
serafin kaže:
Eh...sad je i to postala filozofija..sto bi covjek trebao argumentirati o tome ako mu se nesto svidja ili ne..


to nisam rekao niti nigdje ne piše, baš obrnuto sam i napisao:)))
Ali sviđa mi se ili ne sviđa nije kritika.
a bilo je rječ o kritici;-)


Čuj, deder ti odluči koji ti je stav o tome pa...
Naime, ljudi su to i pisali (ne sviđa mi se, ružno je, itd.), a ti si krenuo elaborirati kako je to djetinjasto, kako su oni laici i amateri, itd.

Ja se, naravno, slažem s tobom da je kritika nešto iza čega stoje argumenti, a ostalo je subjektivan doživljaj. I slažem se s tobom da laik ne zna sve što zna profesionalac. Ali tko te je tjerao da tu struku odabereš? Dizajn je, kao i kuhanje (namjerno sam odabrao tu paralelu) nešto o čemu svatko, kao konzument, ima mišljenje, i to s pravom. Što je mene, kao korisnika, briga što si ti, kao dizajner, imao objektivne probleme i ograničenja pa si bio prisiljen na neke kompromise? Meni je taj proizvod ružan i točka. Pa da ga je Leonardo da Vinci dizajnirao, a ne neki tamo Ive.


Mogao si biti inženjer elektrotehnike pa nikad ne bi slušao laike kako komentiraju da si loše te žice razvukao i tome slično...
04.06.2014 | 16:38
Prijavih se na public betu pa kad bude doba, malo ću pisat doživljaje
04.06.2014 | 16:58
Instalirah, font u finderu; loše, kanta za smeće; očaj, ikone u doku; loše, radi stabilno i glatko, xtrafinder radi, little snitch ne radi, pri prvom pokretanju itunes traži update no i nakon update-a ima stare(ljepše) kružiće za upravljanje prozorom, instaliram dictation da isprobam(croatian)...
04.06.2014 | 18:34
malo sam se igrao na kompu od frenda, i meni je vizualno po gustu. ali isto tako ne vidim bas tako dramaticne promjene da vam budem iskren.
po komentarima sam ocekivao da cu vidjeti nesto divlje sto ce mi probiti oci na prvi pogled
ovo sa dark modeom je super, a dock mi je pregledniji "plosnat" bez onih odsjaja, i sjajnih lampica za aktivne aplikacije. ono prije mi je bilo previse usminkano. ali kao sto rekoh, to je u domeni osobnog pa necu generalizirati. svakom po svom gustu, za sad imam srece da je po mom.

ono sto me brine je da mu je osjetno usporio komp, MBP 2011.
sad, dali ce to biti bolje vremenom, nadajmo se, ali sumnjam. jednostavno postalo je pravilo da malo starije masine ne treba dizati na novije verzija OS X-a. kao i sa iOS uredjajima.

dictation jako dobro radi, nisam neke duge tekstove udarao, ali par recenica koje bi izdiktirao ulovio je bez greske, pa cak i nezaobilazne psovke. isto vrijedi i za iOS8. od svih novotarija ovo mi je mozda i najbolja stvar. pisanje poruka i mailova u autu od kada nema fizickih tipkovnica je harakiri. ovo ce biti super.
04.06.2014 | 19:11
evo me na yosemite-u, sa eksternog(jako sporog) hard diska. pa nemogu prosuditi brzinu. na prvu mi se svida. kasnije ako uhvatim vremena se poigrat javim dojmove
  • Air
  • Korisnik
  • 65
04.06.2014 | 21:39
[quote="smayoo" post=129250]Air kaže:



Dizajn je, kao i kuhanje (namjerno sam odabrao tu paralelu) nešto o čemu svatko, kao konzument, ima mišljenje, i to s pravom.



closed case
05.06.2014 | 03:17
Nisam znao niti ocekivao da cemo dobiti Dictation na hrvatskom. To vijest me stvarno odusevila.

Nadam se da ce lijepo raditi u praksi, iako je realno ocekivati stucavice (imajuci u vidu specificnosti naseg jezika). Treba posebna edicija iPhone za ljude sa otoka

Od ovoga ce profitirati puno i gradjani susjednih zemalja (BiH, Srbija, Crna Gora) koliko god se svi trudili da dokazuju da su ti jezici sustinski razliciti

Pregledao sam slike sucelja, nisam probao uzivo, i meni nije ruzno. Pljuvali su svi OS 7 (jao grozno, fuj, pu-pu, kaka), danas to niko niti ne primjecuje. Na svako sucelje se naviknes za par dana, i to je to...
05.06.2014 | 08:02
Upravo tako, sjecam se kad sam vidio sedmicu reakcija je bila ajme, hmm, hmm, no s vremenom vidis smisao tog pristupa i cistoce dizajna.

drlovric kaže:

Pregledao sam slike sucelja, nisam probao uzivo, i meni nije ruzno. Pljuvali su svi OS 7 (jao grozno, fuj, pu-pu, kaka), danas to niko niti ne primjecuje. Na svako sucelje se naviknes za par dana, i to je to...
05.06.2014 | 08:21
ova mogucnost iskljucivanja transparencije je meni odlica(u accesability meniju je), ali izgleda kao da je prijasnje samo poplegano. naviknut cemo se
05.06.2014 | 12:25
drlovric kaže:
Nisam znao niti ocekivao da cemo dobiti Dictation na hrvatskom. To vijest me stvarno odusevila.
...


napokon, još da Siri proradi na hrvatskom...

...sanjam o hrvatskoj home automation varijanti;
Ružo (Siri/Končar plugin) stavi prat veš, okreni mi na tekmu i vidi jel se pivo ohladilo, da se ne dižem bez veze...!
05.06.2014 | 12:29
U jbte ode ti daleko, pa ne bi se onda niko ni zenio
05.06.2014 | 13:57
drlovric kaže:
U jbte ode ti daleko, pa ne bi se onda niko ni zenio


Siri.
Zamjenite staru verziju novom, bez ugovorene obveze (v.2 ne kvoca, kontrola glasnoće)
05.06.2014 | 14:01
Što mislite hoće li i Siri na jesen progovoriti na Hrvatskome? Budući da će raditi diktiranje. Već su prije par godina snimali u HR naša narječja i govor...
05.06.2014 | 15:01
A mozda ne na jesen ali uskoro bi mogla, valjda. Jer ak je voice recognition dio zavrsen i diktacija, onda mozda to integriraju uskoro sa Siri.
05.06.2014 | 15:45
ma ja samo cekam da mogu napokon reci hey siri, wake me up at 6:30(ili kada bec moram biti budan)

najgore mi je navecer se dizat i namjestat alarm... #firstworldproblems.
05.06.2014 | 23:25
Jadan, užas.
05.06.2014 | 23:55
Ljudi, ovo je stabilno i osjetno brže od Mavericksa! Čak i na mojem MBP Late 2008 s 5,400 rpm HDDom (SSD dolazi uskoro).
Kod Safarija se najviše primijeti to ubrzanje, a i sve ostale aplikacije koje sam stigao isprobati reagiraju malo življe. Third-party apps nisam još stigao instalirati...

Meni je izgled OK. Ne mogu naći onaj Dark Mode . Novi font mi je super, jedino me bode ona plava boja za mape u Finderu...

OP: Yosemite mi je na zasebnoj particiji internog diska.
06.06.2014 | 09:09
Zasto meni kad zelim da skinem beta verziju kaze da ce me obavijestiti kad 10.10 beta bude dostupna za download.
06.06.2014 | 09:16
Nema nigdje za staviti u full screen. Ili preko view, ili preko tipkovnice. haha

settings ikona mi je preruzna, pdf problem(na retini barem) jos nije popravljen...

cini mi se da je malo usporenost ali to je do usba(premjestio sam image sa eksternog na usb 2.0, ako se domognem usb3.0 vjerojatno ce bolje raditi)
06.06.2014 | 09:33
Sir Oliver kaže:
Zasto meni kad zelim da skinem beta verziju kaze da ce me obavijestiti kad 10.10 beta bude dostupna za download.

Zato jer nisi registrirani developer.
06.06.2014 | 09:34
stefanjos kaže:
Nema nigdje za staviti u full screen. Ili preko view, ili preko tipkovnice. haha

Mislim da je sada zeleni kružić za full screen, barem bi tako trebalo biti, s obzirom da je ovo prva beta možda još nisu implementirali tu funkciju.
06.06.2014 | 09:38
Ja se strpim do jeseni kad izađe puna verzija.
06.06.2014 | 10:25
Renzo kaže:
stefanjos kaže:
Nema nigdje za staviti u full screen. Ili preko view, ili preko tipkovnice. haha

Mislim da je sada zeleni kružić za full screen, barem bi tako trebalo biti, s obzirom da je ovo prva beta možda još nisu implementirali tu funkciju.



istina, zeleni kruzic je sada za fullscreen, ali mi je kadkada vise pasala prosla kombinacija iz mavericksa i prije...
06.06.2014 | 17:23
Ekipa, kako se u Mailu dođe do onog Mark Up?
Ja to nikako da ubodem...
Ili to još nije, kao i onaj Dark Mode, za sada inkorporirano u ovu prvu Betu?

PS: Recording u Messages mi je super
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 3 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO